Skocz do zawartości
DiJo

Program Na Licencji Gpl Za Pieniądze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dostałem propozycje napisania programu. To w czym napisze zależy tylko odemnie. Myślę nad wybraniem Qt, tylko wtedy musiałbym sprzedać go na licencji GPL. Ktoś się może orientuje jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o:

 

- udostępnienie źródeł programu - czy musiałbym wtedy umieścić je gdzieś na publicznym serwerze,żeby każdy kto chce mógł sobie je ściągnąć, czy wystarczy jak np. podam email do mnie i na prośbę udostępnie je

- informacje o autorze - czy ktoś w pszyszłości może usunąć z programu że ja jestem autorem i przypisać sobie całość? Wkońcu licencja pozwala na modyfikowanie kodu ;)

- udostępnienie bazy danych, z której miałby korzystac program. Tzn samą strukture bazy bez problemu, chodzi mi tylko o jej zawartość, którą twożyła by osoba dla której pisze ten program. Czy wszystkie dane musiałaby udostępnić razem ze źródłami?

- treść samej licencji - musi być w programie? ;)

 

To co znalazłen na google to w większości cytaty z licencji, jak dla mnie troche mało zrozumiałe (zwłaszcza po angielsku), wiec z góry dzięki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@martian1 - dzieki za linki :) troche już mi sie wyjaśniło

 

SGJ, a jeśli ktoś mi zapłaci za napisanie kodu (tzn za usługe, nie za program)? To później ma być udostępnione za free dla innych. Wtedy też potrzebna jest komercyjna licencja na qt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda się nie znam. Ale jeśli sam kod, a nie kompilacja to nie powinno być problemów, nie mniej jednak można to różnie interpretować. Przecież sprzedajesz komuś "jakiś ciąg znaków", a nie skompilowany program za pomocą qt, czy tam z biblitekami qt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to całe gnu jest chyba najbardziej zakręconą licencją jaka istnieje. A jednocześnie chyba często jest nierespektowana. Nie znam żeby kogoś przyskrzynili za jej złamanie. Zna ktoś osobiście takie osoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trolltech ma p****ne :) licencje.

 

Z jednej strony mozna sobie uzywac za darmo na gpl'u, z drugiej zeby uzywac komercyjnie trzeba miec komercyjna licencje, która kosztuje troszke za duzo.

jakbym chciał wydać program, który nie jest na gpl'u to chyba musiałbym wtedy kupić komercyjną licencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...