Skocz do zawartości
onimusha

6000+@3,3ghz - Wybór Cichego Chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mimo najszczerszych chęci nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Mam procesor amd 6000+ box, "amd cool & quiet" niestety nie jest za cichy gdy wentylator się rozkręci, co gorsza, co chwilę wraca na niższe obroty, aby za pół sekundy wrócić na wysokie co powoduje ciągłe zmiany głośności, które są wkurzające.

Teraz pytanie, jaki kupić radiator/wiatrak, aby był naprawde cichy (max 150zł)?

 

Nie mam dodatkowego chłodzenia w obudowie, gdyby ktoś pytał i nie planuję dokładania nowego chłodzenia (składając kompa kierowałem się tym, aby chodził jak najciszej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w obudowie szczególnie zaplanowanej wentylacji to chyba lepiej już Tacens Gelus Pro :)

Pozostałe 30zł wydaj na wentylator na tylnią bądź wierzchnią ściankę obudowy (w charakterze wypompowywującego) - temperatury się popawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowego chłodzenia w obudowie, gdyby ktoś pytał i nie planuję dokładania nowego chłodzenia (składając kompa kierowałem się tym, aby chodził jak najciszej).

Jakich rozmiarów masz obudowe? Scythe Infinity z 120mm wentylem + 120mm na tyl bylby w sam raz - cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Jeśli nie masz w obudowie szczególnie zaplanowanej wentylacji to chyba lepiej już Tacens Gelus Pro :)

warto to chlodzenie brac np w porownaniu do kama cross?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto to chlodzenie brac np w porownaniu do kama cross?

Moim zdaniem warto, ale wydajność jest raczej porównywalna. Generalnie jednak Gelus Pro ma chyba cichszy wentylator i to z kontrolerem. Poza tym jest niższy i niklowany.

 

Za to Kama Cross ma lepiej zaprojektowany montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Moim zdaniem warto, ale wydajność jest raczej porównywalna. Generalnie jednak Gelus Pro ma chyba cichszy wentylator i to z kontrolerem. Poza tym jest niższy i niklowany.

 

Za to Kama Cross ma lepiej zaprojektowany montaż.

no wlasnie, co do montazu tacensa to czytalem ze wymaga on spooorej sily - miales okazje to zweryfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, ale można poczytać o tym tu i uwdzie (jak to się pisze??).

 

Tacens niestety ma pewne ograniczenia w układaniu go na sockecie, a samo zapinanie jest ponoć dość wymagające. Ale nie powiem Ci na czym to dokładnie polega. Jest to generalnie chyba jego jedyna, choć poważna wada. Wszystko zależy od tego ile razy zamierzasz cooler zdejmować i zakładać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...