Skocz do zawartości
sec22

Cooler Na C2duo Do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam zamiar na dniach zmienić cooler na c2duo , kwota do 100zł .

Zastanawiam się nad

Scythe SCKTN-2000 Katana 2

Pentagram Freezone HP-120 AlCU(fakt tutaj kwota 115zł ale być może bym tyle dał jakbym miał pewność ,że to najlepszy wybór)

Pentagram Freezone NXC-100 Cu

Prosiłbym o szybką odpowiedz bo muszę sie zdecydować do środy

 

btw głównie chodzi mi o wydajność ,głośność jest na drugim miejscu ,bo dla mnie box jest nie slyszalny :lol2: więc głośność może być na jego poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie.

Jaki wiatraczek do 100zł pod Core Duo 2160 dla OC bez podnoszenia napięć a więc pewnie do około 3GHz.

Nie może być jednak głośny. Miałem na AMD Freezera64 więc może Freezer 7 Pro będzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym na scythe, potem Freezer. Pentagrama w tej cenie bym sobie odpuścił.

Czy aby na pewno scynthe nad freezerem? Znalazłem ich porównanie niestety po niemiecku więc nie wiem co piszą, ale wykresy są jasne:)

1. Katana II vs Freezer

2. Katana II vs Freezer

 

Tutaj porównanie różnych coolerów. Katana ponownie przegrywa (z freezerem 64, nie ma Pro dla Intela jednak myślę że to ta sama konstrukcja).

 

Co wy na to? Czyżby freezer?

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales dopisac jeszcze ze na tescie DE byl Freezer7 a nie F7Pro...

Jak juz masz tolerancje 115PLN to bierz Kama Cross

Jeszcze trochę i dojdę do Mugena za 170zł:) Możesz polecić jakieś testy wentylatorów z ostatnich kilku miesięcy? Wtedy to sam bym wybrał, jednak nic co by zawierało np od freezera do mugena nie mogę znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wkońcu jak katane czy freezera?? ten TT kusi z angeli ale trzeba doliczyć przesyłke i juz wychodzi ponad 120zł a mam zamiar dokupic odrazu troche ramu więc nie za bardzo mam pieniądze na TT .A w Krakowie gdzie mam zamiar kupić pamięć i chłodzenie ceny TT juz nie są tak przystepne:(

Edytowane przez sec22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko IMHO - sam rozgladalem sie za wydajniejszym chlodzeniem w rozsadnej kwocie... Mozna sie pochlastac - Ultima 90i, Mugen, Andy, CNPS 9500... Ale poki temperatura i glosnosc mnie nie przeraza trzymam sie fryzjera.

Orgiusz a jak z głośnością Freezera? Rzeczywiście tak głośny jest? Mój obecny Freezer64 sprawuje się świetnie pod względem wydajności. Po OC z 3000+@3800+ i lekkim podniesieniu napięcia mam 37C w stresie a to przy obniżonym V wiatraczka do około 7V. Przy 12 jest trochę za głośny ale i tak cichszy od mojego Chiefteca - zabójcy ciszy :(

Domyślam się że jeżeli będę myślał o OC e2160 >3GHz to Freezer będzie musiał pracować na 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przy 12v ten wentylator ma spora wydajnosc - dla mnie przede wszystkim jest to halas przeplywajacego powietrza ale moge sie mylic. Reguluje napiecia przez Q-FAN'a z plyty wiec maks RPM mam jak wylacze ta funkcje - wtedy urywa glowe. Na codzien zakres 1600-2000 obrotow jest do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przy 12v ten wentylator ma spora wydajnosc - dla mnie przede wszystkim jest to halas przeplywajacego powietrza ale moge sie mylic. Reguluje napiecia przez Q-FAN'a z plyty wiec maks RPM mam jak wylacze ta funkcje - wtedy urywa glowe. Na codzien zakres 1600-2000 obrotow jest do zniesienia.

W tej chwili mam 2000RPM i słyszę tylko ten cholerny zasilacz. Myślę że za te 60zł to wybiorę Freezera. Lepiej dołożyć do czegoś innego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło tak ,ze kupiłem mugena za 142 zł miełi w sklepie a ja stwierziłem ,że lepiej dodac te 40zł niż pozniej zalowac i teraz am pytanie czy 43temp jak gram w Wowa to dobra temp?? z 30 c fan na 1250+ czyli maz a buda na mniej niz połowe 1108(i wiatraczek 80tka).dobrze go założyłem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bede zakladal nowego tematu ...

Co Kupic na P4/Dual Core 2160 z tanszych

 

http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=6488 15dB :) mam PrimceCoolera na Grafie tez AlCu i super sie sprawuje ... spadek o 15-20 stoni w sresie po o/c mojej x800pro

 

http://www.aac.com.pl/-p-35.html a ile tu dB (hmmm.. poziom halasu 1.2 Sona?) i czym sie rozniz wersja Pro od Pro PWM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...