Skocz do zawartości
Gość Pussik

Kompik Pussika, By G!rl - P!nk, P!nk And Little Bit Of Black Blood

Rekomendowane odpowiedzi

"paru wyższych rangą pt. forumowiczów skrytykowało ją dobitnie, a sprzeciw wobec ich zdania jest czymś, co można zrobić jako ostatnią rzecz na tym forum"

Przepraszam, kogo Ty z nas robisz? Faszystow? Znajdz mi punkt w regulaminie mowiacy, ze moderacja i/lub administracja ma prawo karac za wyrazanie pogladow odmiennych od ich wlasnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie będę się mieszał w ten wasz offtop.

Co do moda. Wpadłem na pomysł. Może zasilacz dać tam gdzie byc powinien, lecz wentyl obrócić aby pchał powietrze do góry ? Mogło by to dać kilka stopni mniej co wiąże się z mniejszym RPM na procu.

A co do tego OT to mam takie deja vu związane z WC Malika. Taki sam burdel jak w tamtym temacie.

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, kogo Ty z nas robisz? Faszystow? Znajdz mi punkt w regulaminie mowiacy, ze moderacja i/lub administracja ma prawo karac za wyrazanie pogladow odmiennych od ich wlasnych...

Oczywiście, że takiego punktu nie ma. Ale jesteśmy ludźmi kulturalnymi i świadomymi i myślę, że wiemy, gdzie znajduje się granica. Krytyka - owszem - ale konstruktywna i dotykająca tylko przedmiotu zainteresowania, a nie bezpośrednio osoby (chyba, że ta osoba wyraźnie "przegina" pod jakimś względem).

Poza tym temperatura może osiągnąć kiedyś punkt krytyczny i wtedy może dojść do złamania regulaminu przez którąś ze stron, a wierzę, że jesteśmy na tyle cywilizowanymi ludźmi, żeby do tego nie doszło. I nigdy z nikim nie chcę być w konflikcie. Niezależnie od autorytetu. Grunt to porozumienie. Amen.

EDIT: Mówiąc "wyższych rangą" wcale nie miałem na myśli tych, którzy moderują to forum. Nie. Chodzi mi tu o autorytety w tych dziedzinach, którzy w tym topicu wypowiadali się jak dla mnie trochę hmmm... niesmacznie. Dopiero teraz zobaczyłem, dlaczego się tak zdenerwowałeś ;) Źle to ująłem.[/ot]

 

Zgadzam się z rafwlkp - trzeba zrobić coś z tym zasilaczem. Zyskałaś miejsce na dole obudowy i kable w ukryciu ale... co to Ci dało? Ewentualnie mógłby tam zostać, ale jakoś solidnie przymocowany ;)

Edytowane przez Charles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh mi sie podoba :D

 

nie czepiajcie sie az tak , przeciez napisala ze ma polegac on tylko na wyciszeniu :angry:

 

a to ze wszyscy ,,erotomani " sie podlizuja to nie jej wina :PP

 

btw. swojego tez bd musial wyciszyc

 

btw2. jak juz sie podlizujemy to ja mam taka sama klawiaturke XDD

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haLoooo.. Panowie że tak powiem K... O czym wy do cholery rozmawiacie. Pussik pokazuje obudowę, a tu jedni wpadają w zachwyt, drudzy widzą jekieś kreski... następni o faszystach gadają :D. Nie wiem czy w waszym dialogu zauważyliście pojawiające się posty Pussika która nie wygląda jakby się przejmowała waszymi wywodami :)

 

Prawda jest taka, kobiecina nie zrobiła jakiegoś super moda, ale zrobiła go sama, nie zadając głupich pytań a dziury wyrzezała pilniczkiem do paznokci co uważam jest godne odnotowania - może nie jako super pomysł ale coś co zapewne warto dodać gdy się pokazuje i mówi o tym modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinać otwór w stali pilnikiem do paznokci... Kobieta potrafi :D

 

To jest chieftec? W swoim otwór robiłem wyrzynarką, nie szło jak po cienkiej blaszce z codegena, to jest gruba twarda blacha - jak Ty to zrobiłaś pilniczkiem]/b]? Ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam technicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak. Najpierw robisz kółko cyrklem. Albo od podstawki do piwa. Też pilniczkiem rysujesz (no da sie).

Potem bierzesz but na obcasie (a to dziewucha jest to napewno ma) i tłuczesz pseudo kółko.

Potem hmm... No tutaj pomysłowości wiecej czym wyprać dziure z budy nie krzywiąc reszty blachy.

 

A potem pilnik ;]

 

I nie, nie próbowałem tego robić w domu ;]

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinać otwór w stali pilnikiem do paznokci... Kobieta potrafi :D

 

To jest chieftec? W swoim otwór robiłem wyrzynarką, nie szło jak po cienkiej blaszce z codegena, to jest gruba twarda blacha - jak Ty to zrobiłaś pilniczkiem]/b]? Ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam technicznie...

Jakbyś fazował codzień krawędzie paznokci u rąk i nóg też wycinał byś tak otworki w obudowie :)

Mnie się podoba bardzo ladne wycięcie tych otworów wentylacyjnych, mocowanie pentagrama na grafice oraz myszor :D

I pisze to bez względu na to kim jest autor - faszystą, chomikiem czy kobietą

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, kogo Ty z nas robisz? Faszystow? Znajdz mi punkt w regulaminie mowiacy, ze moderacja i/lub administracja ma prawo karac za wyrazanie pogladow odmiennych od ich wlasnych...

Jak nie ma to zaraz postaram sie o dopisanie tego punktu xD

 

Wycinać otwór w stali pilnikiem do paznokci... Kobieta potrafi :D

 

To jest chieftec? W swoim otwór robiłem wyrzynarką, nie szło jak po cienkiej blaszce z codegena, to jest gruba twarda blacha - jak Ty to zrobiłaś pilniczkiem]/b]? Ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam technicznie...

Nie porownuj prostego narzedzia do obrobki blachy z nieznana mityczna sila pilniczka xD

Dobra daruje sobie ten watek. Moze w grudniu bedzie tez cos ciekawego z tematow na forum ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie, i to grubo - polecam poczytac tematy o modach jonasa, robionych tak tanio, ze juz taniej sie chyba nie da.

 

Nie licza sie uzyte narzedzia, tylko osiagniety efekt - w Twoim przypadku, IMHO, calego moda rozklada front i te nieszczesne kratki, bo okno i otwor na "dachu" sa wyciete bardzo schludnie (choc oczywiscie moznaby postekac, ze okno jest bardzo standardowe, ale nie czepiajmy sie juz ;) ). Nie jest to ani ladne, ani nie wyglada na funkcjonalne.

Jak cytujesz, to całośc drogi Panie:

 

"Rozumiem, że PPC stawia poprzeczke wysoko i żeby zyskać respect, konieczne jest użycie CNC to wycięcia własnoręcznie zaprojektowanych części.

 

Albo wydanie 500 zeta na bude, dodatkowe 150 zeta na odpinane kable w zasilaczu i 400zł na super wypaśne bloczki wodne.

Nie jedna osoba udowodniła jednak, że da się własnorecznie zrobic coś extra, bez wątpienia ma talent."

 

 

 

Okno nie wygląda funkcjonalnie? HAHAHA A czy jego zadaniem nie jest ..ee....yy... ukazywać wnętrza kompa? :D

Buda jest najładniejsza w moim odczuciu, jaką znalazłam do 200zł. Więcej nie dam i okno było takie, a nie inne.

Żeby zminimalizować skutki uboczne okna, jest ono naprawde grube - 4.75mm, ciężkie i uszczelki są w drodze. :)

 

 

 

hmm, nie będę się mieszał w ten wasz offtop.

Co do moda. Wpadłem na pomysł. Może zasilacz dać tam gdzie byc powinien, lecz wentyl obrócić aby pchał powietrze do góry ? Mogło by to dać kilka stopni mniej co wiąże się z mniejszym RPM na procu.

A co do tego OT to mam takie deja vu związane z WC Malika. Taki sam burdel jak w tamtym temacie.

 

Niegłupie. :]

 

Tyle, że już mi się nie chce go wyciągac, bo kabli jest naprawdę masakrycznie dużo, czego nie widać na fotce. Szkoda, że nie ma odpinanych, a odcinać nie chce, bo kiedyś może zajdzie ptorzeba pożyczyć tą zasiłke jak np. padnie mi w drugim kompie.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że już mi się nie chce go wyciągac, bo kabli jest naprawdę masakrycznie dużo, czego nie widać na fotce. Szkoda, że nie ma odpinanych, a odcinać nie chce, bo kiedyś może zajdzie ptorzeba pożyczyć tą zasiłke jak np. padnie mi w drugim kompie.

Przetnij kable gdzies blisko zasilacza i zrob w tym miejscu zestaw wtyczka+gniazdko - odpinane kable domowej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rozumiem, że PPC stawia poprzeczke wysoko i żeby zyskać respect, konieczne jest użycie CNC to wycięcia własnoręcznie zaprojektowanych części.

Albo wydanie 500 zeta na bude, dodatkowe 150 zeta na odpinane kable w zasilaczu i 400zł na super wypaśne bloczki wodne.

Nie jedna osoba udowodniła jednak, że da się własnorecznie zrobic coś extra, bez wątpienia ma talent."

Ale jak i powyzsze zalozenia zostana spelnione to Ci napisza ze ch.....e zdjecia robisz ;)

 

Co do moda

 

1) pozbadz sie trocin czy czegos tam na spodzie budy bedzie wygladalo bardziej profesjonalnie

2) dosc oryginalny sposob na przerobienie obudowy ATX na BTX wystarczy tylko odwrocic :D Ciekawy pomysl, zamaskuj jedynie otwory po stopkach (plexa na gore, wlokno + zywica ew. szpachla)

3) podswietlenie.... plizzz nie niebieskie. Wiem gusta to sprawa bezdyskusyjna ;)

4) zasilacz no comment ;D ja na Twoim miejscu wyprolbym dziada z obudowy i przygotowalbym mu jakies miejsce w obudowie

 

To tyle odemnie :) czekam na inne modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ładny opis dlaczego buda jest do gory nogami.

 

 

Chu.. zdjęcia.

 

Ja nigdy nie miałam aparatu, a ten mam od kolegi. Przechodził kołomnie i moglismy pstryknac pare fot. On nigdy nie rozkminiał techniki fotografowania więc wszystko na auto robione, aparatem kilkuletnim.

 

 

 

Zarobie, kupie własny to bede sie uczyła focić. :) Te foty i tak przeszły małą obróbkę w PSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałam aparatu, a ten mam od kolegi. Przechodził kołomnie i moglismy pstryknac pare fot.

aparat czy kolega? :lol:

 

można pomyśleć, że to kolega robił te zdjęcia albo aparat robił te zdjęcia sam ewentualnie może kolega robił te zdjęcia tym aparatem czy to Ty robiłaś zdjęcia aparatem kolegi a może to kolega był aparatem i robił sobą zdjęcia?

 

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać nawet jeżeli sypnie mi za to % :lol:

 

wracając do moda to proponuję jeszcze okiełznać front bo mamy tam prawdziwy Sajgon - estetyka szanowna forumowiczko - estetyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat niestety kiepski jest, Canon A60 2mpixele.

 

Jakoś nie mogę uchwycić efektu tych pomarańczowych plastików, bo one świecą jak w UV, aparat tego światła nie wykrywa:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

W realu te pomarańczowe drobiny wyglądają o niebo lepiej. Tutaj się po prostu zlewają. Już nie mówiąc o lekkim rozproszeniu światła w każdej z nich.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zmieniłam kabel IDE na pomarańczowy. ;]

 

 

Wydajność wciągu z pewnością spadnie, ale w jakim stopniu to już ciężko mi powiedzieć. Najlepiej byłoby sprawdzić samemu:

bierzesz jakaś starą pończochę i robisz z niej filtr. Poużywaj go trochę i zobacz o ile spadła wydajność, oraz ile zgarnia kurzu. Wnioski potem wyciągnij już sama ;]

 

20 den starczy?

 

Już siedzi na kompie, zobaczymy jak sie sprawdzi.

 

 

Poprzedni kompik:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus za wlozona prace. Jak pierwszy raz to zobaczylem bylo: "Fajnie :)", potem zaczalem tak patrzec patrzec i sie okazuje ze nic szczegolnego, ale.. Ladnie zrobiony otwor na wiatrzaczek u gory, fajnie pociety radiator od procka ;)

 

Zasilacz dal bym na dol, bo teraz jakis taki nie fajny jest.

 

To tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I praktyczne zastosowanie komputera do chłodzenia ciepłch napojów do temp. ~30st i podgrzewania zimnych dot ej samej temp.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncepcja btx moda -> proste :] roox :]

 

dalej moglibyśmy się wbijać w detale (np jak w to że nie wierzę że to jest ciche ;P), że estetyka umiarkowana (chociaż respekt za ten otwór, ja bym tak pilniczkiem nie zrobił :]) ale pozostając w jakże niezwykłym klimacie tego topiku nie kadzimy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facetom to sie zawsze dziura podoba.

 

 

 

Ukończyłam modding montując front panel.

 

Nakręciłam od wewn. oryginalna, lekko przyciętą blachę, a pomiedyz drzwiczkami , a blachą folie bąbelkową dla wyciszenia. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłam od wewn. oryginalna, lekko przyciętą blachę, a pomiedyz drzwiczkami , a blachą folie bąbelkową dla wyciszenia. :]

Dała coś ta folia? Czy tylko zwiększyła temperatury insajd? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...