Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z temperaturą jest dość dziwny, ja osobiście nie wierzę ani core temp ani real temp a everest niestety nie jest miarodajny. Problem tkwi w samym intelu który nie podaje (nie chce się przyznać) TJmax dla wszystkich core duo. Real temp podaje mi ok 30C przy 3ghz co jest bzdurą przy moim chlodzeniu (Idle), roznica miedzy def a oc jest ok 4C przy jednym i drugim programie. Czytałem specyfikacje elektryczne intela i nigdzie nie piszą o TJmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla odmiany jakiś mało problematyczny post :wink:

Mobasek wczoraj przyszedł.Dostał nazwę od razu "marzenie kolejarza" -trochę "torowisk" i "semaforów" ma w końcu :razz:

Rew.1.2 z BIOSem 1.8(domyślili się ,że miałem od niego zacząć hihi).Wszystko całkiem miło wystartowało i chodzi.CPU na 3.1 puściłem wstępnie na BOXie(1.35V by BIOS ,a ile realnie to już się miernikiem pokuszę -nie będę gdybał.Temp max 2x70 ale jest niezbyt gorący dzień hehe).Pamięci mam se takie więc ich nie męczę jeszcze.Chyba zmienię choć one mimo wszystko potrafią ciasno chodzić przy 2.1V.CPU czeka na zapinkę do bloku więc "życie przed nim"(u kumpla chodził na około 1.5v z zegarem 3.4 24/7).Nie dawałem papu mostkom -tylko CPU i RAM.Niemniej kilka h Ortka i gry wskazują ,że chyba się polubimy :wink:

Nieco wolno startuje XP itp.(przepinałem dyski ale zostawiłem IDE bus mastering włączone ,a podobno...blebleble).

Wykonanie niezłe mobaska -nie rewelacja ale nie mam większych zastrzeżeń.Cewki nie popiskują jak dotąd.Chłodzenie mostków i sekcji podejrzanie chłodne -dam papu jak zawoła to się zobaczy.Miałem wrzucać BIOS 1.94 ale się "wahom" jak baca nad Dunajcem -bo i po kiego....Będą problemy spróbuję walczyć ,a na ten moment aż nudnawo(tfu tfu tfu :wink: ).W porównaniu z AMD na AM2 jakieś to OC ....hmmm....gładkie.No tak -ale OC CPU pi razy oko znam z góry więc stres(nie stress hehe) nieco mniejszy....Wyrażę ostrożną opinię ,że płyta spełniła pokładane w niej przeze mnie nadzieje.Nieco za dużo jak dla mnie iluminacji na płycie.Kwestia gustu oczywiście no i część jest faktycznie użyteczna czy raczej może być w razie W(semafor 4xLED).Podwójny start?W sumie niezbyt straszny i wiadomo -nie zawsze występuje.Mała rada w związku z nim -jak ktoś się przesiadał jak ja z np.AM2 czy 939 to wracając ze sklepu po zakupie płyty niech kupi(kiosk, aptek) ...węgiel w tabletkach :razz: .Co wrażliwsze osoby mogą nie znieść dzielnie podwójnego startu zanim się przyzwyczają :wink: .Na szczęście jestem dość "gruboskórny".

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72

 

kolejny zadowolny uzytkownik plyty - witamy w klubie

 

---

 

1)

rozwiazanie problemu z diodami:

czarna tasma izolacyjna i nara :wink:

 

2)

odnosnie zasilacza:

procesor e8x00 + cos w rodzaju 9600gt/8800gt

...wystarczy porzadny 350w zasilacz z mocna linia 12v (np. 25A) i jeszcze zostanie spory zapas na OC.

Pozatym, w niektorych testach sprzetu jest pokazany pobor mocy, a powiem szczerze, ze jest naprawde maly (widac, ze wszystko zmierza w dobrym kierunku, tzn mniej Wattow)

 

---

 

Moje pytanie:

Jak wyglada instalacia Mugen'a na tej plycie (wiem, ze wejdzie), czy jest bardzo upierdliwa? Mam na mysli sasiedztwo radiatorow plyty wzgledem zapinki.

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy pozwole sie wlaczyc w temat mam zasilacz 350W bezmarkowy marki(megabajt)jesli ma faktycznie 250W to jest juz ok :wink: proca narazie na 2.7 ghz kreconego 8600GT 540/400@720/800 a sama plyta jak narazie dla mnie miodzio :) brachol kiedys mial MSI i nie nazekal jak narazie potwierdzam i chwale ja B-)

Ciekawe tylko jak wyjdzie socket 1366 czy znowu w mobach MSI zrobili by zworki FSB(lub jak tam bedzie sie zwalo) tam juz moze 333,400,533 jestem za :wink: no i aby znowy bylo swietne wgrywanie biosa z poziomu windows :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bushidoblade

 

Problem ze 'slabymi zasilaczami' polega na tym, ze nie ma pewnosci, czy zadzialaja w nich zabezpieczenia przeciw -zwarciowe, -przeciazeniowe itd i o ile w ogole one tam sa. W markowym, porzadnym sprzecie masz pewnosc, ze zasilacz wszystko wezmie na siebie i ze ocali reszte podzespolow, a przy okazji i twoja kieszen przed wydatkami.

Druga sprawa, to jakosc zastosowanej elektroniki, ktora tez przeklada sie na jakosc, stabilnosc napiec oraz calkowita moc zasilacza.

Podsumowujac, jezeli nie chcesz miec niemilej niespodzianki, to lepiej uzbieraj troche kasy i kup porzadny zasilacz. Osobiscie moge polecic Chieftec'a gps od 400W w zwyz, jest dobry, cichy, dobrze trzyma napiecia i ma bdb cene, za model 450W (najbardziej oplacalny) zaplacisz ok 150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac, jezeli nie chcesz miec niemilej niespodzianki, to lepiej uzbieraj troche kasy i kup porzadny zasilacz. Osobiscie moge polecic Chieftec'a gps od 400W w zwyz, jest dobry, cichy, dobrze trzyma napiecia i ma bdb cene, za model 450W (najbardziej oplacalny) zaplacisz ok 150zl.

Czy ja wiem czy taki cichy...pod obciążeniem raczej nie bardzo ale od czego jest fan swap :wink: wersji 450W sie nie opłaca bo ma tyle samo A na linii +12v co tańsza wersja 400W ;]

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

Mam pytanie do użytkowników płyty głównej MSI. Mam okazję jją kupić za 210zł . Jak myślicie warto, po testach na forach myślę, że tak .

 

Xibi

 

Jak chcialem kupic wlasnie to mobo tez mi w kilku sklepach podawali te plyty za 200 pare zlotych z 3 miesieczna gwarancja dlatego ze byly one z reklamacji po naprawach ale wolalem nie ryzykowac i kupic

nowa bo zalezy co sie trafi i obecnie nie nazekam :rolleyes: a tylko 80zl doplacilem do nowki :wink:

 

Sz.limak86 co do zasilki to bym cos juz bral 550-560w myslalem o chieftec gsa 550 lub doplacic te 36zl i

chiefteca CFT-bo wolal bym cos z odpinanymi kablami bo na absolutnej ciszy mi az tak nie zalezy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilki to bym cos juz bral 550-560w myslalem o chieftec gsa 550 lub doplacic te 36zl i

chiefteca CFT-bo wolal bym cos z odpinanymi kablami bo na absolutnej ciszy mi az tak nie zalezy :-P

Jezeli chcesz kupic porzadny zasilacz ok 550W, to z czystym sumieniem polecam corsair 650tx (ok 250zl), lub 520hx (odpinane kable, ok 300zl). Widzialem je w akcji (sprzedalem pare sztuk, pare komputerow tez z nimi poszlo) i powiem szczerze, ze wg mnie nie maja zadnej konkurencji przy tej cenie. Nieslyszalne, bdb oploty na kablach oraz wykonanie. Gdybym potrzebowal zasilacza to wzialbym jeden z nich.

 

...koniec z zasilaczami itd, to temat o plycie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na,którym biosie to miało być?

I czy jest możliwość zmiany tego parametru na innych płytach na P35?

Nie pamiętam. Ktoś pisał o tym w tym wątku ale widać to chyba była tylko plotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tą plotką o BIOSIe co umożliwia Command Rate 1T? Nieprawda to była? :D

No niestety komuś sie pochrzaniły modele płyt :(. Także podejrzewam , że skoro w combo jest T1 to i tu się da to zrobić aczkolwiek w msi mają to w [gluteus maximus] ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak coś u mnie nie gra...Nie z OC -tutaj jakoś małymi krokami i bez dramatów do przodu.Ale...

....no dysk Panowie :angry:

Czytałem FAQ i kombinowałem -no i pupa.Jest powolny ale dziwnie powolny.W grach -jakby go nie było i nie ma jakiś nietypowych zacięć.Ale używam programu Staganos do czyszczenia wolnej powierzchni i usuwania trwalego plików -jest około 4 razy wolniej niż na sprzęcie z sygnatury(tego na sprzedaż).Również defragmentacja -żółwiowo przebiega.przepinałem dysk i nic.Mam Sata 2 wpięty w Marvela obecnie no i jeden IDE na taśmie DVD RW.Co do zworek to.... :wink:

Jak powiedział kolega jakiś "czeski błąd".Ok -ale jaki?Na AMD to była burza w porównaniu z tym tutaj :sad: .Nieco już walczę i chyba nie dostrzegam czegoś oczywistego...Nie zarywam nocek o to ale sytuacja jest niesmaczna.Proszę o oświecenie(mam nadzieję ,że coś trudnego i nie zrobię z siebie neo lamy :lol: ).

A mobasek ogólnie fajny i też nie wiem co się kryje w menu "power user" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odpiąć dysk na taśmie IDE jeśli masz podłączony może akurat pomoże.

Spróbuję ale....jak pomoże nie wyrzucę go przecież :wink: .Podpiąłem pod marva ,bo to było ostatnie miejsce gdzie nie próbowałem...Bankowo coś prostego przeoczyłem.Zacznę pewnie jak wrócę do domu od resetu BIOSu i działania od podstaw.To w sumie jedyne zastrzeżenie do płyty.Pomijam fakt ,że buja nieco V na procesorze ale to softowe wskazania, którym z założenia nie wierzę, no i nie ma to jakiś konsekwencji w stabilności.Po prostu mniej "schludnie" to wygląda jak na DFi pod AM2....

Jest może jakieś mniej oczywiste ustawienie dotyczące HDD w BIOS?Coś na co trudno trafić?Tydzień mam niecały sprzęt i z czasem lipa więc wdrażanie potrwa.Niemniej nie trafiłem nigdy na coś podobnego(jakieś akcje z PIO to były hehe).Bo niby gra -a nie gra.Nadoję dziś progsów do testowania wydajności HDD itp.Ewidentnie go przymula -znam ten dysk.Zapomniałbym -system chciał nie chciał świeży, bo nie wstawał po AMD więc uśpiłem dziada :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miron72 to "power user"to sa zapamietane ustawienia prawdopodownie z cpu@ bo pojawilo mi sie to jak wgralem center dual core i cos tam wciskalem w tym programie i mialem rozne wersje automatycznego podkrecenia proca tyle ze pozniej nie moglem ustawic jak bylo wiec wykasowalem tego programosa a w biosie juz tak po nim zostal slad :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam programów do OC pod XP.W BIOS wciśnij w Cell Menu klawisz F4.Pojawia się nowe podmenu "power user" i doprawdy ćwieka mi zabiło....Ale jakoś nie czuje potrzeby grzebania w nim...na razie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z DualCoreCenter. Zaistalowalem swiezy system i przu odpalaniu DCC, wystepuje taki komunikat.

 

"nie znaleziono punktu wejścia procedury GetVGAPower w biblotece VGADLL.dll"

 

Co z tym zrobic? Lubie ten programik DualCoreCenter i chcialbym aby chodzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z DualCoreCenter. Zaistalowalem swiezy system i przu odpalaniu DCC, wystepuje taki komunikat.

 

"nie znaleziono punktu wejścia procedury GetVGAPower w biblotece VGADLL.dll"

 

Co z tym zrobic? Lubie ten programik DualCoreCenter i chcialbym aby chodzil.

.NET Framework 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dyskiem wyjaśnione...Dziwne nieco -zworki musiałem przestawić ,bo coś nie kumała płyta "kabel selekt"(albo ja nie kumałem hihi).Ale ważne ,że jest ok -Sata2 siedzi w ICH9 i włączyłem AHCI(a niech ma :wink: ).Zaiwania jak należy...Pamięci mnie nieco zdziwiły -poszły na 1068 gładko 5-5-5-14-36-8-8-8 i jeszcze je pościskam ale jak CPU zwoduję(ma chodzić 3.4 na około 1.50-1.52 V by BIOS).Zdziwienie moje będzie zrozumiałe jak dodam ,że choć to niby G.Skille ale NQ więc chyba najniższa półka no i o ile dobrze spojrzałem to Elpida tam siedzi...I tak były drogie :razz:

Dla Vista(mam dwa systemy) włączyłem EISTa i w sumie nie robi kuku ,a spodziewałem się po doświadczeniach z oszczędzaniem prądu na AMD po OC :rolleyes:

Około 2 tygodnie mam mobaska i muszę powiedzieć, że MSI trzyma fason.Lubiłem ich mobaski kiedyś i ten póki co potwierdza moje odczucia.A miałem dylemat nielichy ,bo szykowałem się na następnego ulubieńca -DFI i model Blood Iron.Zdecydowały względy...moralne(wiem -powinny techniczne).Bieda aż piszczy na DFI z chłodzeniem i wyposażeniem.Wygląda nieco jak ECS na socket A :razz: .No i plomba na chłodzeniu mostka?!Na sprzęcie dla ocerów?Ktoś chyba na futrynę tam wpadł...Co za zgredy chytre...

Mam pewne niejasności z SPDIF -gdzieś wyczytałem ,że mogę pod to podpiąć kabel optyczny(?).Ktoś coś kombinował?Nie miałem dotąd potrzeby zagłębiania się w SPDIF, a optyk zdałby się do podpięcia radio z autka -ma nagrywanie na MD ,a zmieniarka CD...zeszła była :sad:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bielas22 mi w grze splinter cell pojawia sie niebieski ekran smierci i restartuje sie komp ale tylko w tej w innych nie ostatnio wlaczal mi sie na nowo komp jak go normalnie wylaczylem i pojawilo sie cos napisane na czerwono o pamieci ram ele to chyba dlatego jest jak sie szybko wylacza z listwy kompa zamiast normalnie :wink: ale teraz juz spoko start :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi to wyjaśni?Konkretnie kwestię jednoznaczności 4ki i 8ki w sensie matematycznym :wink: .Nie to żebym miał problem z wtykami ale zaciekawił mnie "plakat" dołączony do płyty :razz:

Dołączona grafika

Ech ten Daleki Wschód...

A może czwórka po kantońsku to ósemka :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi to wyjaśni?Konkretnie kwestię jednoznaczności 4ki i 8ki w sensie matematycznym :wink: .Nie to żebym miał problem z wtykami ale zaciekawił mnie "plakat" dołączony do płyty :razz:

Dołączona grafika

Ech ten Daleki Wschód...

A może czwórka po kantońsku to ósemka :rolleyes:

jak nie masz 8 to podlaczasz 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...