Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Miron72 masz racje z tym zasilaczem ,stopam po cienkiej linni ale musi jeszcze wytrzymac troche bo wiesz lato i zwiazane z tym inne wydatki chociaz taki chieftec 450w gps za 170zl by uspokoil sytuacje, ale wiesz jak juz kupic cos to zeby bylo na pare lat ,i oby wytrzymal jeszcze troche ten megabajt(odpukac w niemalowane :damage_wall: ) teraz to pewne ze pierwszy zakup to jakas pozadna zasilka(550-560w prawdopodobnie chieftec ewentualnie pentagram powyzej 600w w tej cenie) i dopiero wtedy mozna myslec o lepszym procku,grafie i chlodzeniu do tego bo ja tak dokladam graty do kompa i nie kupuje odrazu wszystkiego jest czas aby przemyslec czy warto cos nabyc zeby pozniej nie zalowac <_< a nie napisalem ze mam taka listwe wujas mi przyzwiozl z za miedzy ,listwa filtrujaca i przepieciowa ma nawet diody sygnalizujace gdyby ktorys z podzespolow nie dzialal prawidlowo i ma wbudowany jakis maly zasilacz awaryjny ups czy jakos tak i ponoc potrafi na jakis czas podtrzymac pc przy zaniku pradu ,ale wiem ze zasilacz musi byc odpowiedni a na tej listwie nie polegam tyle ze jest to jest a jak cos pomaga to ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz nic o zasilaczach chcialem tylko napisac i pochwalic osobe miron72 dlatego ze jako jedyny rozwiazal pewien problem odnosnie bledow po wymianie mobo i innych gratow gdzie tez mialem taki problem z bledem fiskacji i wyskakujacym napisem reset, i zwiedzilem zeby nie sklamac ponad 20 roznych forum od pclab zaczac po purepc konczac, i niekt tego problemu nie rozwiazal tylko kazdy mial domysly i albo pisali by wymienic sprzet na inny lub sami juz nie wiedzieli juz w czym tkwi przyczyna i problem, a naprawde bardzo duzo osbo mialo taki problem i czesto bez wiedze wymieniali sprzet ,wiec miron72 wielki szacuneczek za to ze to rozwiazales bo wielu znawcow konkretnych tematu nie dalo temu rady :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Satchboogie

pamiętaj tylko o tym że zasilacz każdy z czasem traći sprawność... szczególnie po tylu latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! wszystkich

 

Jutro kurier przywiezie :razz: mi:

 

 

MSI P35 NEO2-FIR

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX

Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL5 (5-5-5-15) BOX

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Gigabyte GeForce 8500 GT PX 512MB DDR2 PCI-E BOX

LG SuperMulti DVD+/-R GH20NS10 RBB czarny OEM

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

 

jaki problem będę miał na dzień dobry :blink: , pastę pod radiator już kupiłem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! wszystkich

 

Jutro kurier przywiezie :razz: mi:

 

 

MSI P35 NEO2-FIR

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX

Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL5 (5-5-5-15) BOX

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Gigabyte GeForce 8500 GT PX 512MB DDR2 PCI-E BOX

LG SuperMulti DVD+/-R GH20NS10 RBB czarny OEM

Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

 

jaki problem będę miał na dzień dobry :blink: , pastę pod radiator już kupiłem <_<

Np. nie mieszczace sie karakorum w obudowie :P I 8500gt to chyba wogole nie trafiona karta graficzna. Trzeba bylo kupic e2160 i reszte dolozyc do grafiki. Taksamo 2GB ramu mozna by odpuscic na rzecz grafii i miec cos, co bedzie duzo szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak -ta karta to niestety pogrom zestawu.I do tego z 512mb...niepotrzebnie.Lecz typowych problemów nie powinno być pomijając dobór elementów zestawu -ja bym kupił 2x1GB RAMu, inny zasilacz i to wcale niekoniecznie droższy, totalnie inną kartę no i tańszy procesor.Ten jest świetny ale w parze z tą grafiką... :sad:

Chyba ,że komputer nie będzie służył do gier -wtedy można wszystko zrozumieć oprócz ...grafiki.Bo jak nie do gier to warto choć o filmach pomyśleć.A tu lepiej się karty Ati sprawują.

EDIT -masz 10 dni na strzelenie focha jak brałeś ze sklepu.Możesz odesłać i zamówić co innego.Strata kilku zetów na przesyłkach to nie to samo co męczenie się z niezbyt dobranym sprzętem przez kilka miesięcy.Życie płynie....Monitor jak do tego jakiś duży to grafika wręcz wyklucza użycie w grach.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty, to nigdy nie grałem :oops: w żadną grę, no może na pierwszym komputerze comodore 64 :wink: . Karta kosztowała 138zł i tu przyznaję że wybierałam najtańszą ( ku zgorszeniu graczy). Sklep agito sporo ich sprzedawał i było dużo opnii użytkowników. Z procesorem i pamięcią zaszalałem z nagłego przypływu gotówki. A tak do rzeczy, bałam się że procesor 8***, może mi nie odpalić z wczesną wersią biosu na płycie. Bios mi nie zobaczy pamięci, czy coś w tym rodzaju. Przez ostanie lata używałem komputer z procesorem 1G AMD, był gorący z urodzenia, żarł dużo papu, sfajczył zasilacz. Nowy procesor powinien swobodnie przerabiać małe filmy i fotki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Satchboogie

Witam Panów czy ktoś już może instalował najnowszy bios 1.9beta 7 ?? jezeli tak czy są jakieś zmiany?? bo powinny jako ze nowy numer na logikę jakiś być... gdzie mogę przeczytać jakiś changelog jak sięsprawuje ta wersja...??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie dostrzegłem zmian...Szczerze to mi właśnie przypomniałeś ,że nowy BIOS władowałem :lol2: Ale się nie skarżę -mój procesor to już wręcz pionier "korków" więc poprawek raczej nie wymaga w BIOSie płyty.Myślę ,że grzebią głównie w mikrokodzie dla nowszych -np.45ek.Pozdro!

Acha -mają wyjść nowe "obrzynki" na dniach od Intela -E5200(miałem jakieś 5200 kiedyś w mrokach przeszłości ale to raczej nie był procesor :wink: ).I chyba coś będą grzebać w BIOSie aby siadły bez kłopotów.Może ten już coś zamiera w tym kierunku?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

przegladalem ten watek (nie clay, bo jest tego b. duzo a czas nagli) i nie znalazlem solucji na moj problem

 

opisuje go w TYM temacie

 

czy ktos sie z czyms takim spotkal??

 

czy moze to byc wina BIOSu?? jaki najlepiej wtedy wgrac, zeby sprawdzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym twoim raidem u mnie wszystko śmiga pięknie. Może sprawdź z innymi taśmami sata usuń macierz postaw ja na nowo. I jeszcze jedna rzecz mnie zastanowiła ze Vista wołała o sterowniki RAID u mnie tego nie uświadczyłem. Na twoim miejscu postawiłbym systemy na obu dyskach i sprawdził czy osobno będą działały właściwie żeby wykluczyć że to nie jeden z dysków jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaak -ta karta to niestety pogrom zestawu.I do tego z 512mb...niepotrzebnie.Lecz typowych problemów nie powinno być pomijając dobór elementów zestawu -ja bym kupił 2x1GB RAMu, inny zasilacz i to wcale niekoniecznie droższy, totalnie inną kartę no i tańszy procesor.Ten jest świetny ale w parze z tą grafiką... :sad:

Chyba ,że komputer nie będzie służył do gier -wtedy można wszystko zrozumieć oprócz ...grafiki.Bo jak nie do gier to warto choć o filmach pomyśleć.A tu lepiej się karty Ati sprawują.

EDIT -masz 10 dni na strzelenie focha jak brałeś ze sklepu.Możesz odesłać i zamówić co innego.Strata kilku zetów na przesyłkach to nie to samo co męczenie się z niezbyt dobranym sprzętem przez kilka miesięcy.Życie płynie....Monitor jak do tego jakiś duży to grafika wręcz wyklucza użycie w grach.

Ha kartę niestety, co za peh, dostałem padniętą. :rolleyes: Na dzień dobry wysypała mi krzaczki, po zainstalowaniu sterowników komputer zawisł. Jest na gwaranxji w agilo napisałem e-maila i czekam. Prośiłem o zmianę modelu MIRON72 może lekka sugestia co kupić. Nie koniecznie do gier.

 

Płyta włąńcza się za drugim razem, sporo światełek, jedno pali się na czerwono to przt przycisku resetu. No i ma świerszczyka przy starcie coś w niej lekko świerszczy przez kilka chwil. Do biosu nie zaglądałem, chodz płyta o to prosi, ta grafika się grzeje że nie chcę ryzykować smrodku strażackiego z nowego sprzętu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmianę modelu MIRON72 może lekka sugestia co kupić. Nie koniecznie do gier.

Proponuję napisać w dziale "co kupić?".Tam jest rzesza ludzi na bieżąco w temacie -ja nieco innymi się interesuję(gry).Nie grasz?Ok -więc może faktycznie spytaj o kartę multimedialnie odpowiednią -tu lepsze są IMO karty Ati.A takie karty swoją drogą nie muszą i nawet nie powinny mieć 512mb pamięci(bubelek marketingowy -przydatne dopiero przy mocniejszych kartach).Ati mają lepszą obsługę wyjścia na TV(i jakość) ,a do tego darmowe wsparcie sprzętowe dla "filmów oglądania".Spytasz -poradzą.Ja za mało wiem w temacie.

Płyta włąńcza się za drugim razem, sporo światełek,

Podwójny i potrójny(przy mocnym podkręceniu parametrów) to norma nie tylko na tej płycie.Nie szkodliwa.Światełka?Uważam ,że płyta powinna dostać certyfikat kolejowy na semafor hihi.Ale są one(bywają) przydatne -patrz instrukcja

No i ma świerszczyka przy starcie coś w niej lekko świerszczy przez kilka chwil. Do biosu nie zaglądałem, chodz płyta o to prosi, ta grafika się grzeje że nie chcę ryzykować smrodku strażackiego z nowego sprzętu.

Pozdrawiam

Zajrzyj do BIOSu ale wpierw upewnij się ,że wiesz co robisz(o ile już nie wiesz -bez urazy).Raz ustawisz i zapiszesz.Jak nie masz orientacji to przeczytaj pierwszy post(FAQ) i...pytaj o szczegóły.Ktoś Ci na bank pomoże lub choć nakieruje.Sprzęt złożyłeś na bardzo długo skoro nie grasz.W pozostałych zastosowaniach nie będzie klękał(pomijam specjalistyczne 3D czy "pfotszopa" :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą płytę od 2 dni i mam z nią problem. Mam proca e2160 , przestawiłem zworki na 333 czyli mam 333x9=3ghz. Mam chłodzenie BOX i po godzinie orthosa mam ponad 80 stopni !! przy otwartej obudowie. Napięcie 1,375 wg biosa 1.336 wg cpu-z .Czy to jest normalne ? Czy pentagram karakorum by pomogl ? Zależy mi na ciszy i zmniejszeniu tej temperatury...

P.S Jaki bios polecacie ? Mam oficjalny 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych prockach sa czujniki... no wiadomo. Zmiana na karakorum na pewno pomoże w odprowadzeniu większej ilości ciepła z procesora w stosunku do boxa. 80 stopni to juz raczej górna granica więc staraj się nie przekraczać jej zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Satchboogie

a ja mam pytanie odnosnie timingów alpha na tej MOBO

 

otóż mam 2x1GB Corsair XMS2 DHX 6400 CL4 i podkreciłem je na 1055Mhz moi znajomi (4 osoby mająte same ramy co ja) i wykrecili je ponad 1100 Mhz przy timingach 5 5 4 14 52 12 12 12 12 i nap 2.3v

 

ja żadnym cudem nie mogę wejsc wyżej niż około 1060Mhz i nie jest to stabilnośc idealna...

 

moje pytanie brzmi jak ustawić ostatnie timingi od TRFC włącznie do konca... dla tego ramu na tej płycie bo troszeczke jestem juz zamieszany... a bardzo chciałbym podbić do około 1100 mhz...

 

oraz jakie ine funkcie w biosie sprzyjają OC pamieci oprócz napiecia na nie...

 

obecnie mam ustawione tak

 

procek c2d e4500 @ 3368Mhz FSB 422x8 (zworki strap na 266Mhz bo na 333 nie bootuje procesor)

napiecie na procek w biosie ustawione 1.485v realnie niższe jest w cpu z

napiecie na ram 2.3v i timingi na 5 5 5 15 32 6 6 6 6 ram ma 1055Mhz obecnie

v NB 1.475v

 

spread spectrum disabled eist i DOT disabled...

 

byłbym wdzieczny gdyby jakiś wiekszy znawca mi coś poradził odnosnie ustawień...

 

ps. sprawdzałem na niskim dzielniku 1:1 procek idzie na 3.5Ghz stabilnie (chyba ogólnie dobry model jak na 4500 )tylko kurcze ten ram i te ustawy timingów na MSI...

 

z góry dziekuję za jakiś odzew i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie timingów alpha na tej MOBO

 

otóż mam 2x1GB Corsair XMS2 DHX 6400 CL4 i podkreciłem je na 1055Mhz moi znajomi (4 osoby mająte same ramy co ja) i wykrecili je ponad 1100 Mhz przy timingach 5 5 4 14 52 12 12 12 12 i nap 2.3v

 

ja żadnym cudem nie mogę wejsc wyżej niż około 1060Mhz i nie jest to stabilnośc idealna...

 

moje pytanie brzmi jak ustawić ostatnie timingi od TRFC włącznie do konca... dla tego ramu na tej płycie bo troszeczke jestem juz zamieszany... a bardzo chciałbym podbić do około 1100 mhz...

 

oraz jakie ine funkcie w biosie sprzyjają OC pamieci oprócz napiecia na nie...

 

obecnie mam ustawione tak

 

procek c2d e4500 @ 3368Mhz FSB 422x8 (zworki strap na 266Mhz bo na 333 nie bootuje procesor)

napiecie na procek w biosie ustawione 1.485v realnie niższe jest w cpu z

napiecie na ram 2.3v i timingi na 5 5 5 15 32 6 6 6 6 ram ma 1055Mhz obecnie

v NB 1.475v

 

spread spectrum disabled eist i DOT disabled...

 

byłbym wdzieczny gdyby jakiś wiekszy znawca mi coś poradził odnosnie ustawień...

 

ps. sprawdzałem na niskim dzielniku 1:1 procek idzie na 3.5Ghz stabilnie (chyba ogólnie dobry model jak na 4500 )tylko kurcze ten ram i te ustawy timingów na MSI...

 

z góry dziekuję za jakiś odzew i pozdrawiam...

skoro masz 32 6 6 6 6 to jakim cudem chcesz zeby poszly wyzej?

 

po pierwsze nie kazdy ramek idzie identycznie, a po drugie, wiesz co to instrukcja obslugi? to taka mala ksiazeczka w pudelku od mobo. gdybys tam zajrzal, to juz bys wiedziale gdzie sie zmienia alphy. a tak wogole, to tam, gdzie sie ustawia spd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Satchboogie

to gdzie sie zmienia alphy to ja dobrze wiem kolego YOGI chodzi mi o to jak mniej wiecej powinny wygladać ich wartosci dla ramu który jedzie około 1100Mhz.. jezeli nieprecyzyjnie sie wyraziłem to przepraszam... zdaję sobię sprawę z tego ze byc moze mój ram tak wysoko nie pójdzie ale chciałbym jednak spróbować tylko nie wiem jak ustawić TRFC TWR TWTR TRRD TRTP dla wartosci 1100Mhz i 5 5 5 15 np lub nawet 18...

 

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie sie zmienia alphy to ja dobrze wiem kolego YOGI chodzi mi o to jak mniej wiecej powinny wygladać ich wartosci dla ramu który jedzie około 1100Mhz.. jezeli nieprecyzyjnie sie wyraziłem to przepraszam... zdaję sobię sprawę z tego ze byc moze mój ram tak wysoko nie pójdzie ale chciałbym jednak spróbować tylko nie wiem jak ustawić TRFC TWR TWTR TRRD TRTP dla wartosci 1100Mhz i 5 5 5 15 np lub nawet 18...

 

pozdrawiam...

pozwol ze zacytuje Twoja wczesniejsza wypowiedz...

wykrecili je ponad 1100 Mhz przy timingach 5 5 4 14 52 12 12 12 12 i nap 2.3v

probowales tych wartosci? 5 5 5 15 i 52 12 12 12 12 i sprawdz. ram czasami wymaga wysokiego trfc. mozesz jeszcze stuknac timingi na auto i sprobowac je wykrecic do 1100 i podejrzec np. memset`em jakie alphy sa ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według strony producenta: http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...p;cat3_no=#menu nie będzie działać. Ale jak jest na tym samym jądrze co E6400 to powinien działać, przynajmniej powinien go wykryć jako seria E6xxx

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage stary temat to jest nawypisywane 187 stron postow. No wiec czy ta plyta jest tak dobra (same pochwaly? ;p ) czy plyta jest kiepska i wiekszosc tych postow to skargi? Pytam sie bo mam zamiar niedlugo kupic kompa i zastanawiam sie miedzy ta plyta i foxconn p35a, a moze jednak cos nowszego?

A i czy ktos posiada na tej plycie nowego radka 4850? A jak tak to czy nie bylo zadnych problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mamy napisać następne 100 stron chwaląc płytę :rolleyes: ?Eee....Ja uważam ,że jest w porządku.W FAQ(pierwszy post no nie?) masz nieco szczegółów co i jak z "dobra niedobra" :wink: .Foxx nie jest zły ale ja nie mam zaufania -oni niedawno z drzewa zeszli dopiero(tego na którym się hoduje Asrcoki, ECSy i podobne).Posiadacze chwalą ,a ja ją wstępnie wywaliłem(jak Asusy i Gigusie) z wyboru.Walczyły Abit, DFI i MSi -wynik zawodów masz w podpisie hehe.Ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji na egieldzie plytka kiepsko sie spisala :/

Czy uzytkownicy purepc maja takie same problemy?

zanim zadasz kolejne glupie pytanie, przeczytaj chociaz pierwszy post.

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...