Skocz do zawartości
Gryphon666

4 Gb Ramu. Jakie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma viste też "styknie" jak to napisałeś... Mam 2GB Viste... i mam spore problemy z zapelnieniem pamieci....

 

Gry też raczej nie tak szybko przekroczą 1GB w wymaganiach zalecanych

Sytuacja podobna do tej z GF8800gts czyli "320mb megabajtów pamięci powinno wystarczyć każdemu" ;)

 

Poza tym nie kazdy korzysta z komputera glownie jako konsoli do gier. Przy obecnych cenach pamieci nie ma co sie zastanawiac nad 4gb (tylko brac oczywiscie). Ja przymierzam sie do 8gb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma viste też "styknie" jak to napisałeś... Mam 2GB Viste... i mam spore problemy z zapelnieniem pamieci....

 

Gry też raczej nie tak szybko przekroczą 1GB w wymaganiach zalecanych

A do czego używasz komputera? Do pisania w wordzie? :lol:

 

Oj śmieszą mnie takie teksty. 1gb dla gier starczy? :lol2: włącz sobie wiedźmina i zobaczysz, że zużywa w windzie 1,5gb ramu, o Gothicu 3 to już nie będę pisał bo ma skopany engine, ale swoją drogą też potrzebuje dużo ramu. Nie ma się co łudzić gry będą coraz bardziej żarłoczne pod względem ramu. Sama Vista zjada około 0,5gb ramu do tego włącz wyżej wymienioną grę i nagle z 2gb zostanie 0 i zaczyna się jazda z plikiem wymiany :lol2:. Tak jak już napisano przy obecnych cenach pamięci lepiej kupić 4gb i cieszyć się dłużej naszym komputerem :rolleyes:

 

 

Kingstony, które mam w opisie chodzą z 667mhz na 900mhz przy cl5 kiedyś bawiłem się też żeby osiągnąć 1000mhz, ale coś nie za bardzo chętne były. Może wina leży po jednej z par, która nie jest na kościach elpidy tylko na jakiś remarkowych kingstona.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego używasz komputera? Do pisania w wordzie? :lol:

 

Oj śmieszą mnie takie teksty. 1gb dla gier starczy? :lol2: włącz sobie wiedźmina i zobaczysz, że zużywa w windzie 1,5gb ramu, o Gothicu 3 to już nie będę pisał bo ma skopany engine, ale swoją drogą też potrzebuje dużo ramu. Nie ma się co łudzić gry będą coraz bardziej żarłoczne pod względem ramu. Sama Vista zjada około 0,5gb ramu do tego włącz wyżej wymienioną grę i nagle z 2gb zostanie 0 i zaczyna się jazda z plikiem wymiany :lol2:. Tak jak już napisano przy obecnych cenach pamięci lepiej kupić 4gb i cieszyć się dłużej naszym komputerem :rolleyes:

Kingstony, które mam w opisie chodzą z 667mhz na 900mhz przy cl5 kiedyś bawiłem się też żeby osiągnąć 1000mhz, ale coś nie za bardzo chętne były. Może wina leży po jednej z par, która nie jest na kościach elpidy tylko na jakiś remarkowych kingstona.

mi xp zjada okolo 500 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego używasz komputera? Do pisania w wordzie? :lol:

 

Oj śmieszą mnie takie teksty. 1gb dla gier starczy? :lol2: włącz sobie wiedźmina i zobaczysz, że zużywa w windzie 1,5gb ramu, o Gothicu 3 to już nie będę pisał bo ma skopany engine, ale swoją drogą też potrzebuje dużo ramu. Nie ma się co łudzić gry będą coraz bardziej żarłoczne pod względem ramu. Sama Vista zjada około 0,5gb ramu do tego włącz wyżej wymienioną grę i nagle z 2gb zostanie 0 i zaczyna się jazda z plikiem wymiany :lol2:. Tak jak już napisano przy obecnych cenach pamięci lepiej kupić 4gb i cieszyć się dłużej naszym komputerem :rolleyes:

Kingstony, które mam w opisie chodzą z 667mhz na 900mhz przy cl5 kiedyś bawiłem się też żeby osiągnąć 1000mhz, ale coś nie za bardzo chętne były. Może wina leży po jednej z par, która nie jest na kościach elpidy tylko na jakiś remarkowych kingstona.

2GB jeszcze długo starczy do komfortowej gry,choc mozna zakupic dodatkowe 2GB na zapas ,ale w tej chwili sie go niewykorzysta oprócz jednej zbugowanej gry.Vista bardzo dobrze zarzadza ramamem podczas gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Word 2007 potrezebuje 1 GB ramu zeby działało sprawdzanie pisowni wiec to wcale nie jest takie smieszne :lol:

 

nie wiedziałem nie miałem styczności z tym "wynalazkiem". Tylko to nie zmienia faktu iż przy obecnych cenach pamięci gdzie 1gb ramu 667 można kupić za 70zł opłaca się zaopatrzyć w 4gb ramu. Znając życie ram nie będzie taniał jedynie drożał. Na początku maja kupowałem 1gb ramu kingstona 667mhz za 160zl a teraz ten sam ram jest poniżej połowy z tej kwoty :lol:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach pamięci opłaca się nie tylko 4 ale nawet 8GB (jak ktoś potrzebuje) . A czy nie jest tak , że system (zarówno XP jak i Vista) niepoprawnie będzie odczytywać te 4GB (po prostu będzie widział mniej ramu) ??? Jak to jest dokładnie i na jakich systemach i czipsetach ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób na lokatę $$ teraz kupić za śmieszne pieniądze, przeczekać kilka/kilkanaście mies aż ceny DDR2 skoczą tak jak DDR i na alledrogo upchnąć :lol: Jak jeszcze potanieje bardziej to za jakimiś szybszymi się rozejrzę niż 667 kingistona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...