Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to jest to pewne, że wyjdą BE z odblokowanymi mnożnikami :P

Hary fajnie by było jak by zrobili to we wszystkich procach ( jak za czasów Axp ) ale to marzenie scietej głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś mi powie na temat jakie seria na x4 szukać do oc ?. Jak swojego czasu w x2 3800+ ważne aby był z nazwie CZ i f3 rewizja (dobre do oc) to może teraz to samo jest z 4 jajowcami. Jak wygląda sprawa z OC na x4 ale EE tych 65 wat ?, czy każde mobo je rozpozna które łyka wszystkie inne x4 ?. Może zakupie 4 jakowca niebawem ( w sumie 3 sztuki dwa dla kompów dla znajomych) i myślę co tu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest ;)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - top sikret
szukaj w nazwie Black Edition :lol: [;

eeee

Chyba niekoniecznie !, poza odblokowanym mnożnikiem raczej nie ceciach!ą się jakimś super oc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nowe x4 w 45 technologi wniosą coś nowego do OC :P.

Również mam taką nadzieję ale jakoś mało realne to mi się wydaje.

 

Zawsze byłem zwolennikiem "tanich" procków tj. brałem "najniższy" model z rodziny ale w przypadku X4 jak już coś brać to 9850BE...

 

@FatAlbert te wyniki to na BOXIe :question:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zawsze byłem zwolennikiem "tanich" procków tj. brałem "najniższy" model z rodziny ale w przypadku X4 jak już coś brać to 9850BE...

 

@FatAlbert te wyniki to na BOXIe :question:

i wlasnie za to Cie podziwiam, Ciebie i Twoje dobre wyniki.

 

zwykle ludki do phenomów zmieniają chłodzenie i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ale jak oglądałem bios to mam amd cpu stepping: po i p1 ? więc OCB.

Biega o to, że P0 (max - standard) do bodajże P7 (min) to są ustawienia oszczędności proca zwane w rozwinięciu skrótu P - Power State odnoszące się do zaprogramowanych napięć i częstotliwości i nie ma to nic wspólnego ze "steppingiem" w znaczeniu "generacja logiki i procesu produkcyjnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biega o to, że P0 (max - standard) do bodajże P7 (min) to są ustawienia oszczędności proca zwane w rozwinięciu skrótu P - Power State odnoszące się do zaprogramowanych napięć i częstotliwości i nie ma to nic wspólnego ze "steppingiem" w znaczeniu "generacja logiki i procesu produkcyjnego".

hary, skąd Ty to wszystko wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru p0 i p1 ? kop nie kręcony i 2 procki mam x3 i x4 do zestawów które dla klienta składam to się trochę pobawić chcę i zapoznać z tematem x3 i x4.

 

W manualu ani słowa o tym/.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ustawiasz normalnie - p0 to powinien być standard, p1 pewnie gdzieś 200MHz mniej i lekko niższe napięcie z automatu powinno ustawić. Nie da się definiować własnych P-State, zależą one od AMD. Poza tym CnQ opiera się o P-State. Jeśli masz włączone CnQ automatycznie powinno dobierać P-State do obciążenia z tego co gdzieś tam czytałem kiedyś. A to w biosie podejrzewam, że chodzi o ustawienie danego P-S na stałe i pracowania na nim.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszam na zawody OC Phenoma X3 i X4, których organizatorem jestem ja wraz z kolega Bruno z AMD. Zawody odbywają się na forum pclabu tak więc obawiam się że nie będę mógł tutaj wkeić bezpośredniego linka ale w razie czego poprostu proszę o usunięcie go z mojej wypowiedzi.

 

Zawody OC Phenoma X3 i X4

 

W zawodach za zajęcie jednego z 3 pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno się tu znaleźć... :wink: kto ma Deneba? Nikt.

:blink:

 

szpaka post traktuje o

Witam i zapraszam na zawody OC Phenoma X3 i X4, których organizatorem jestem ja wraz z kolega Bruno z AMD. Zawody odbywają się na forum pclabu tak więc obawiam się że nie będę mógł tutaj wkeić bezpośredniego linka ale w razie czego poprostu proszę o usunięcie go z mojej wypowiedzi.

 

Zawody OC Phenoma X3 i X4

 

W zawodach za zajęcie jednego z 3 pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

a temat o:

 

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

 

o co więc chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...