Skocz do zawartości
Sysak

Flash Biosu Z Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Musze sflaszowac biosa w moim abicie,bo nowa beta mu nieposluzyla i teraz winda nie wstaje. ;-) Jedyna opcja

toflash z pendrive'a przez USB, ale mam kupe problemow z jego przygotowaniem. Dla czego?

Nie mam dostepu do komputera na ktorym mialbym prawa administratora przez co nie moge uzyc TEGO PROGRAMU bo on chce sie koniecznie zainstalowac w katalogu program files, doktorego nie mam dostepu.

Sprawa 2. Nie mam napedu dyskietek ani nagrywarki w kompie ktorego uzywam zeby przygotowac pendrivea wiec zadne bootowalne dyskietki i plytki nie wejda w gre, bo nie mam ich na czym zrobic.

Moze mi ktos pomoc? Juz prawie zalamany jestem, bo zawsze jak wpadne na kolejny pomysl, okazuje sie ze nie moge tego zrobic bo czegos mi brakuje. Najbardziej by mi sie przydala wiedza jak edytowac ten glupi instalator od HP USB Disk Storage Format Tool/ ktos dobry kto by go dla mnie edytowal, albo (EUREKA! Wlasnie na to wpadlem!) Ktos kto sciagnie to ustrojstwo z podanej strony, zainstaluje u siebie i te pliki co sie wypakowuja do program files spakuje zipem czy tam rarem i mi podesle na sysak6[malpa] gmail.com Bede dozgonnie wdzieczny/Winny piwo. Jak kto woli. Jesli jestes ladna blondynka buziak tez wchodzi w gre. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie... Juz nawet sprowadzilem inny komputer z nagrywarka (tez nie mam dostepu do admina) zeby zrobic plytke bootowalna, ale z kolei na nim nie ma zadnego programu do nagrywania. (Na poprzednim jest nero a nie ma nagrywarki) i tez nie da sie nic zainstalowac co by mi umozliwilo nagranie tej cholernej plytki. Szlag mnie zaraz trafi... :mur:

 

Wie ktos jak zlamac/ zresetowac haslo admina z poziomu windowsa? Wiem, ze moge nagrac bootowalna plytke z programem ktory to zrobi, ale jak juz wspomnialem nie moge nagrac bootowalnej plytki. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na obu stronach wiele razy.Ze wzgledu na moje ograniczenia zadna metoda nie bedzie dzialac, bo zawsze czegos mi brakuje.

Gdybym mial prawa administatora na ktoryms z dzialajacych komuterow to bym sobie poradzil, ale oba laptopy to sluzbowy sprzet mojego ojca i on nie ma hasel admina do nich, z tym ze jeden laptop jest z demobilu i mimo ze wciaz nalezy do firmy, to juz nikt go nie uzywa i tylko w szufladzie lezy, wiec mysle ze jakbym na nim sie pozbyl hasla admina to by sie nic nie stalo, takze jesli wiesz SGJ jak to zrobic to bede wdzieczny.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: tu tez bylem i mam ten obraz cd, ale nie moge go wypalic,bo na kompie gdzie mam programy do nagrywania nie ma nagrywarki, a na kompie z nagrywarka nie mam programow do nagrywania i nie zainstaluje zadnego,bo nie mam praw administratora i bledne kolo sie zamyka. ;-) Da sie zresetowac haslo spod windowsa?

 

Edit: Udalo mi sie uruchomic jeden z komputerow w trybie awaryjnym. Wpisalem login: Administrator, zostawilem puste haslo i zadzialalo. :lol: Bosh,

a tyle kombinowania bylo, ze prawie mi mozg od myslenia zaczal parowac. ;-) Tym programikiem od HP zrobilem bootsectora na pendrivie,Wrzucilem pliki odwindowsa 98 i bootowalny usb drive gotowy. Flasha juz zrobilem i plyta zyje (i nawet nie wlasnym zyciem ;-) ). Dzieki za pomoc. Temat do zamkniecia.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...