Skocz do zawartości
SinRock

Procek Intela, Ram I Płyta Do Ok 850zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zestawu za małą kasę z którego da sie w miarę dużo wycisnąć po OC. Jako, że nie siedze w tym temacie sprzetu od jakiegoś roku proszę o rade i ewentualne sugestie co zmienić, by zamknąć sie w kwocie ok 850zł. :)

Mój zestaw wyjściowy to:

 

Procesor: Dual Core E2180

Płyta: ASUS P5N-E

Ram PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB

 

 

Dodam ze nie potrzebuje SLi, ram obowiązkowo 2x1gb. Co o tym sądzicie, co byście zmienili?

Dla dociekliwych zasilacz to Tagan 380W, dysk Segate 500GB. :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym się skłaniał ku e2160 ... chociaż jeśli e2140 to będzie selekt to OK.

Po prostu jeśli chodzi o sklepowe sztuki to e2160 ma dożo większą szansę na 3GHz na sensownym (niskim) napięciu niż e2140, a e2180 to już przepłacanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płytki to imo w/w Foxconn/Abit, bo to MSI-zabawa ze zworkami ;) ( chodzi o to ze moga zaistniec pewne problemy ;] )

 

co do proca to ja brałbym E2140... ja takiego kupiłem i na sztuke nie narzekam ->>sig ;D

 

P5N-E nie bierz bo po pierwsze ma 3fazy zasilania procka, chipset grzeje sie jak lolOMGwtf temp radiatorka osycluje w stresie po oc na poziomie ~75+ °C bez nawiewu co strasznie grzeje również proca ( no i jakby nei bylo potrzebne jest na nia dodatkowy nawiew bo ta temp nie wplywa pozytywnie na stabilność tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to co do płyty jestem juz pewien, Foxconn P35A. Procek e2140 albo e2160... to teraz co z Ram-em? Stolara poradził A-Data Vitesta ale z tego co widze sa one raczej trudno dostępne, pozatym nie kazda sztuka chce sie dobrze kręcić. Może znalazła by się jakaś alternatywa dla tego ramu?:>

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolara poradził A-Data Vitesta ale z tego co widze sa one raczej trudno dostępne, pozatym nie kazda sztuka chce sie dobrze kręcić.

Ram można wyrwać na allegro i jest dużo aukcji. A poza tym ram nie zablokuje Cię w OC CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze prosze dwie rzeczy, czym sie różni:

A-data Extreme Plus od A-Data Extreme Edition?

i

FOXCONN P35A od FOXCONN P35A-S? :)

 

EDIT:

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy zamiast tego Foxconna nie lepiej było by kupić DFI Bloody Iron? Płyta pare zł droższa, ale wydaje mi sie, ze DFI to mimo wszystko DFI B-) Ponoć jednym z mankamentów jest słaby dźwięk, jednak nie jest to problem bo używam zewnetrznej karty dźwiękowej. :unsure:

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model P35A różni się od P35A-S tym, że posiada o dwa porty SATA mniej oraz nie posiada portu FireWire.

 

Co do Fox vs DFI kwestia fanboystwa ;] ja wybrałbym Foxa. Chociażby za chłodzenie sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...