Skocz do zawartości
MARTiiii

Krzywa Czapa Na Procku - Proc Nie Oddaje Ciepla

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tak cieszysz sie z odczytow rdzeni...

Ja wcale nie cieszę się z temp. rdzeni bo u mnie jest w porządku. Na dodatek czujnik i tak zapewne przekłamuje gdyż BOX'owy radiator jest letni. W przeciwieństwie do innych E21XX.

 

Dla osób mających problemy z temp. na DC polecałbym przestudiowanie obiegu powietrza w swojej obudowie :wink: .

Edytowane przez -brutal1ty-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140 @ 3,4GHz @ 1,45V na wydajnym WC ma 70C w stresie. Jak pierwszy raz zobaczyłem tą temp to zdjąłem blok bo nie mogłem w to uwierzyć. A64 3000+ @2,4GHz nie przekraczał 40C na tym chłodzeniu. Będę jeszcze sprawdzał parę rzeczy ale zaczynam podejrzewać że on tak ma. Na 3,6 ortos powoduje wzrost temperatury do >90C w ułamku sekundy i następuje reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś nie jest tak z serią E , u mnie podczas Stresu Orthos mam ponad 90*C w IDLE 45*C, możliwe że to Przekłamania, ale radiator jest ledwo ciepły i wydaje mi się że jest słabe przewodzenie między prockiem a radiatorem. A procek jest mocno ściśnięty przez radiator.

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę tylko potwierdzić problem. Scythe Ninja dobrze chłodziła już niejednego proca(płaska podstawa), to wersja pierwsza, czyli ta z backplatem i mocnym dociskiem. Na E2140 dwa razy dla pewności wsadzałem. 3,2GHz+Orthos i 90* w SmartGuardian od reki, po 3-4 minutach Ninja zaczyna być leciutko letnia (sprawdzałem na passiv). W najbliższym czasie kupie Celofana 420 i będę sie uczył skalpować. Mam nadzieje, ze Celki też maja silikon H pod blachą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło do tego ze poprostu odlaczylem wentylator 120 na Ninji i w stresie temp wzrosla jedynie o kilka stopni, went. nie ma czego chlodzic. Wychodzi na to ze ninja nie jest w pelni wykorzystana. Proc dusi w sobie ta temp... Ja jestem ciekaw jak z ta temp jest pod spodem plyty, moze spod plyty jest goracy.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło do tego ze poprostu odlaczylem wentylator 120 na Ninji i w stresie temp wzrosla jedynie o kilka stopni, went. nie ma czego chlodzic.

Też tak robiłem- podobny rezultat, ale ostatecznie puściłem na 800obr, żeby troche powietrza owiewało chipset i sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie obserwujecie znacznego wzrostu temperatury na passive to faktycznie jest cos nie tak.

U mnie przy procku na default i ninji ustawionej pasywnie po 10 minutach ortosa finy radiatora parza, maja 50C. Puszczenie minimalnego nawiewu, chocby na 400rpm powoduje spadek temperatury o 15C, przy 1300rpm radiator osiaga juz temperature pokojowa.

 

Ma to swoje odzwierciedlenie w temperaturze rdzeni, choc wskazania sa i tak stanowczo za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w biosie na 60C żeby piszczał i jak wyłączyłem wiatrak to w 3dmark po połowie już daje znać że ma te 60 a tak to wiatrak kręci się na około 1100 ustawione w biosie na auto regulacja i podczas testu nie przekracza 55 myślę że nie jest tak zile procesor cały czas chodzi na 3.22GHz 1.40V bez żadnego oc, ściankę obudowy mam otwartą bo tylko po wygięciu da się zamknąć bo radiator leciutko wystaje nie mam żadnych dodatkowych wiatraków tyle co zauważyłem to karta ma jakieś 5stopni więcej przez to chłodzenie bo jednak ją trochę dogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az taka roznica miedzy L2 a M0? boxer podrzuc screena bo az nie wierze w taka chlodnie na boxie...

Witam oto obiecany dla Orgiusza screen z tempami.

 

Dołączona grafika

 

tak baj de łej u mnie czapa chyba prosta :wink: , HWMonitor pokazuje tak samo jak SpeedFan. Nie wiem czemu Wam sie tak grzeją pewnie to wina serii E2... pewnie oprócz krzywych czap i gluta pod IHS jest jakiś inny problem z odprowadzaniem ciepła :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak z ta temp jest pod spodem plyty, moze spod plyty jest goracy.

nie jest

 

Z moich skromnych oberswacji wynika, ze duzy wplyw na temp c2d ma sposob nakladania pasty oraz sila docisku radiatora. Jest ok, jak mobas jest nieco wygiety

 

ciekawe tez jest to, ze im szybszy fabrycznie procek tym zimniejszy. Np u mnie hierarchia temp wyglada tak: 2140>4400>6850, gdzie ten ostatni to wrecz sie za wolno nagrzewa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawal zimnego drania... Rzeczywiscie przy takich wartosciach na boxie mozna darowac sobie freezera dla chlodu... Jedynie dla ciszy.

Chyba ze zwariowaly czujniki ;]

No własnie też sie zastanawiam czy inwestować w Freezera ale pokrecę wyżej i zobacze jakie tempy mi daje box na wyzszym v.

 

Z moich skromnych oberswacji wynika, ze duzy wplyw na temp c2d ma sposob nakladania pasty oraz sila docisku radiatora. Jest ok, jak mobas jest nieco wygiety

u mnie mobas aż trzeszczał przy dociskaniu radiatora mimo iz na pająka zakładałem najpierw <strach> (troche cienkie PCB maja te P5K/P5KR :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory mowie ze krotko testowane tylko zeby sie ustabilizowaly temperatury - 9 min ;]

Start z rozgrzanego - wczesniej chwilka countera [;

idle.jpg

Bardziej porownanie delty temperatur niz L2 vs M0 [; Temp pomieszcznia ~+23*C Wilgotnosci niestety nie zmierze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz powoli dochodze do wniosku że Intel nieźle namieszał z temperaturami w różnych swoich rewizjach/modelach procesorów. E2... M0 grzeja sie jak cholera , E4300 L2 z tego co widze też sie grzeją. E4... M0 i E6.5. M0 natomiast maja znośne temperatury. I jeszcze sprawa Tjunction 85* vs 100* . W L2 jest Tj 100* a w M0 85* ale nie każdych bo np. w E4... jest chyba 85* , w E2... chyba znowu 100* a w E6.5.. nie wiem ale chyba też 85*. Przydałoby sie żeby ktos zrobił FAQ do tego Tj bo :huh: juz głowa boli.

 

Ja doszedłem że mam u siebie Tj 85* bo mi najnowszy Coretemp robi resa.

 

...Tak czy inaczej uważam że lepiej jest mieć mniej stopni na procu z TJ 85* gdzie wczesniej sie Throttling właczy, niż czekać aż się procek podsmaży na TJ 100*. Tylko czy te temperatury podawane przez programy sa faktycznie zgodne z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawal zimnego drania... Rzeczywiscie przy takich wartosciach na boxie mozna darowac sobie freezera dla chlodu... Jedynie dla ciszy.

Chyba ze zwariowaly czujniki ;]

Mój E2140@3ghz też na boxie miał podobne temp, po zakupie freezera po full stresie jest ledwo 40C. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To was powkurzam :P .

 

Jak to dobrze miec normalnego c2d, nie kastrata :P Scythe ninja, +20'c otoczenie. Nawet jak o te 15'c oszukuje to i tak jest fajno ;)

nie masz się co podniecać bo ten procesor nie ma takich temperatur jak podaje ta wersja CT użyj najnowszej, w której Tj jest zaktualizowany dla G0 na 100C

 

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu, wiele z tych prockow E21XX ma poprostu skopany czujnik temp.

 

Moj swiezo kupiony przed swietami

 

na Infinity + delta na 5V nie przekracza 50 stopni

przy 3,5ghz i 1,4v w maxymalnym stresie

 

w Idle to temp zazwyczaj niewiele wieksza od pokojowej ok 23-25 stopni

 

 

Procek sie grzeje ogolnie mniej niz moj poprzedni X2 na 3ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz kilka razy było mówione w różnych tematach... seria 21... jest dziwna. Zwlaszcza te nagle skoki wciagu 3sec o 30C przy wygrzewaniu... niechce mi sie wierzyc ze osiagaj temp na poziomie 70C w ciagu 3sec z 38C w Idle (tak jak u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś na rzeczy jest skoro radiator typu ninja, w passiv praktycznie sie nie nagrzewa przy procku na 3,2GHz i podbitym napieciu. Mam też drugiego E2140 z rewizji L2, również na DFI ICFX, który zachowuje sie normalnie z temperaturami czyli max to jakiejś 60 przy dobrym chłodzeniu, oczywiscie ponad 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, wczesniej go nie zauwazylem :>

 

Dzińdoberek :> Ostatnio nurtuje mnie pewna sprawa związana z temperaturami, otóż na Abit IP35-E wynosiła ona 63-65C dla mojego E6750 @3600 mierzona zawsze core temp 0.95.4 po 30 min Orthosa. Teraz przesiadłem się na DFI 680i LT Sli, zainstalowałem ITE Smart Guardiana i oczom nie wierze – 80C na Cpu o_O. Odpalam core tempa i 18 C mniej czyli 62C !! Wtf? Napiecia te same.

 

Chłodzenie to Scythe Ninja rev. A – badałem ja rękoma – jest ledwo ciepła, wiatrak full obrotów. Dociskanie i przytrzymanie nie zmniejsza temperatur ani w core temp ani w ITE smart guardian, wiec wygląda na to że jest zamontowana prawidłowo. Buda bardzo dobrze wentylowana wiec o parniku nie ma mowy.

 

I teraz mam dylemat – komu/czemu wierzyć? Może dioda jest źle skalibrowana i pokazuje głupoty?

 

PS: Speedfan i Bios rownież pokazuja wysokie temperatury...

 

Z resztą looknijcie na zdjęcie:

Dołączona grafika

 

Jak zdejmuje bok buddy to w obydwu programach odnotowuje spadek temperatury tak o 5-6 C. Wentyl jest na maxa (1200 obr). Z kolei zatrzymanie pracy wentyla powoduje wzrost temperatury w CT o jakies 4-5 C, Smart guardian ani drgnie ... Ninja po godzinie Orthosa jest ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, wczesniej go nie zauwazylem :>

 

Dzińdoberek :> Ostatnio nurtuje mnie pewna sprawa związana z temperaturami, otóż na Abit IP35-E wynosiła ona 63-65C dla mojego E6750 @3600 mierzona zawsze core temp 0.95.4 po 30 min Orthosa. Teraz przesiadłem się na DFI 680i LT Sli, zainstalowałem ITE Smart Guardiana i oczom nie wierze – 80C na Cpu o_O. Odpalam core tempa i 18 C mniej czyli 62C !! Wtf? Napiecia te same.

 

Chłodzenie to Scythe Ninja rev. A – badałem ja rękoma – jest ledwo ciepła, wiatrak full obrotów. Dociskanie i przytrzymanie nie zmniejsza temperatur ani w core temp ani w ITE smart guardian, wiec wygląda na to że jest zamontowana prawidłowo. Buda bardzo dobrze wentylowana wiec o parniku nie ma mowy.

 

I teraz mam dylemat – komu/czemu wierzyć? Może dioda jest źle skalibrowana i pokazuje głupoty?

 

PS: Speedfan i Bios rownież pokazuja wysokie temperatury...

 

Z resztą looknijcie na zdjęcie:

 

Jak zdejmuje bok buddy to w obydwu programach odnotowuje spadek temperatury tak o 5-6 C. Wentyl jest na maxa (1200 obr). Z kolei zatrzymanie pracy wentyla powoduje wzrost temperatury w CT o jakies 4-5 C, Smart guardian ani drgnie ... Ninja po godzinie Orthosa jest ciepła

procesor jest podkręcony i pewnie podniosłeś napięcie wiec wszystko w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor jest podkręcony i pewnie podniosłeś napięcie wiec wszystko w porządku

Ale na IP35-E temperatury bykly nizsze i to sporo niż na DFI 62 vs 80 C. Poza tym napięcie z biosu to raptem 1.385v wiec nie widze powodu dlaczego mialby osiagac tak absurdalne temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...