Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór padł na BQ E7 700W. W sumie nie żałuję. Zasilacz jest naprawdę cichy. (...) Mimo wszystko różnica między starym Chieftecem 450 jest odczuwalna

 

nie żebym był chciał być bardzo złośliwy ale wybór jest kiepski. Tzn zasilacz jako taki jest przyzwoity, ale przepłaciłes bardzo mocno.

BTW: chieftec gps 450 jest to prawdopodobnie NAJ-głośniejszy-zasilacz, jaki kiedykolwiek u nas pojawił się na rynku, więc przesiadka na >jakikolwiek< będzie odczuwalna :]

A jezeli piszesz, ze słyszysz szum powietrza od zasilacza po zatrzymaniu innych wentylatorów, przy tak słabym (prądo-żernościowo) konfigu, to znaczy ze zasilacz nie należy do kategorii "cichych".

BTW: po zmianie na gtx460 gorzej nie bedzie, bo karta mało prUndu ciągnie. Enyłej po co kupiłeś zasilacz 700W do konfigu, do którego 400W by starczyła..? Trzeba sie było podpytać wpierw to by sie coś lepszego wybrało, w tej kwocie wybór jest spory.

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak jesteś złośliwy. Zasilacz wybrałem, bo taki mi tu doradzali. Będzie on służył również do nowej platfromy w przyszłym roku i SLI GTX 460. W zasadzie miałem brać 600W, ale że akurat nie mieli, a różnica w cenie 60 zł to wziąłem 700'tke. Nie wiem czy zasilacz akurat jest specjalnie drogi. Brałem go w Proline. Ceny w innych sklepach zbliżone. Ja tam niczego nie żałuję. Szum powietrza kolego określam po przyłożeniu głowy blisko obudowy. Siedząc na fotelu słysze jedynie wentyl od CPU. Wiadomo że niesłyszalny to on nigdy nie będzie. Przydało, by się wymienić na coś lepszego lub zwodować.

 

Zasilacza w tej odległości co siedzę nie słyszę. Podobnie jak chłodzenia na karcie graficznej po ustawieniu prędkości na ok 80%. Muszę podejść bardzo blisko, przyłożyć praktycznie głowę do budy, by stwierdzić czy komp chodzi Czeka mnie jeszcze dużo pracy. Wyciszenie obudowy, ograniczenie drgań no i wymiana wentylatorów w budzie i na Karakorum. Dyski tez będę wymieniał, bo w stresie do najcichszych nie należą. Podsumowując BQ E7 uważam za bardzo cichy. Może przepłaciłem, ale i tak nie żałuję.

 

EDIT: Pożyczyłem na jakiś czas od kumpla Fandera 120 (white) i zamontowałem na radiatorze Karakorum (60% obr). Komp momentalnie stał się jeszcze bardziej niesłyszalny. W zasadzie to przeszkadzają tylko talerze w moich Seagate'ach. Już wcześniej montowałem tego Fandera na próbę i jedyne co wyło to Chieftec. Jak dla na chwile obecną jest to mocno do zaakceptowania. Nie jestem aż tak wymagający.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak, ewentualnie cos innego, chyba ze to o czym mysle. Do glowy przychodzi mi tez cos innego ale nie wiem czy da rade wiec chyba jednak nie.

 

Mniej wiecej tyle wnosisz swoim postem i oczekujesz odpowiedzi/pomocy. Napisz prosze jaka masz konfiguracje, jaka planujesz miec oraz jakie sa Twoje fundusze. Mozna by sie tez zastanowic czy cisza jest priorytetem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to mój pierwszy post.

Moja konfiguracja:

Core i5 750

Geforce GTX 260

Asus P7P55D PRO

Kingston HyperX 1600Mhz 2x2Gb

Dysk WD 500 Gb

Obudowa Cooler Master HAF 922

 

Obecnie mam zasilacz Modecom MC530 Carbon. Nie podołał. Myślę o dokupieni dysku no i może w przyszłości 2 karty graficzne na SLI lub Crossfire. Karty pokroju mojej ale raczej mocniejsze. Chodzi mi o dobry zasilacz na długiej gwarancji do około 500 zł. Ale nie chodzi mi o podbijanie ceny na siłę . Taniej lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie musi być 850 W, a tylko 700W i zależy Ci przede wszystkim na ciszy to polecam BQ ten co mam w sigu. Jest bardzo cichutki. Dzisiaj wyłączyłem wszystkie wentyle w budzie NZXT, bo mam zamiar je wymienić, a te lądują w koszu tam gdzie ich miejsce. No i zmieniłem wentyl 120 na Radiatorze Karakorum, który chłodzi CPU. Teraz gdyby nie dioda i pasek z przodu NZXT to miałbym wątpliwości czy komputer jest włączony. Oczywiście OCZ to też dobra firma i daje dłuższą gwarancje, ale ja oceniam to co miałem okazję po testować. Sam się zastanawiałem czy brać OCZ czy BQ. Wybór padł na BQ.

 

Poczytaj recenzje i opinie na forum i sam zdecyduj co dla Ciebie najlepsze.

 

Co do gwarancji na BQ E7 700W to jest na 3 lata.

 

No i sprawa najważniejsza. Następnym razem jak założysz jakiś temat to upewnij się czy takowy nie istnieje. Na górze masz przyklejony temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BQ E7 700W troszkę drogi. A Corsair z serii HX lub LX ??? OCZ z-series lepsze są ?? A taki zasilacz CORSAIR HX Series 750W (CMPSU-750HXEU)??? Jest modularny i długa gwarancja.

Edytowane przez ignass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny zasilacz do kompa o configu E5200@3,5GHz, GF9600GT, 500GB, 4x1GB RAM z lekkim zapasem mocy przyszla zmiana: grafy na cos z pokladu 8800GT, 4850.

Teoretycznie powinien wystarczyc zasilacz: SEASONIC SS-400ET 400W OEM - 80+ BRONZE link

wystarczylby, jaka jest jakosc tej serii zasilaczy?

 

czy moze lepiej dac prawie 2x wiecej za

OCZ 500W StealthXStream SLI link

lub drozsza alternatywa

OCZ ModXStream Pro 500W 80+ modular link

 

Zasilacz nie dla mnie, zalezy mi na jak najnizszej, cenie, ale rowniez na jakosc. Moze inne sugestie najlepiej ponizej ceny 200zl.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o nowych seasonic -ach z serii X ? np X-650 ? wszystkie kable odpinane , 80+ GOLD . podoba mi sie :D tylko czy jest wart swojej ceny ??

w recenzjach pisza ze to jedne z najlepszych zasilaczy wraz z enermax ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto to raczej kwestia ile jestes w stanie doplacic za cisze.

 

Bo liczac kompa bioracego 300W w stosunku do jakiejs zasilki z certyfikatem 85+ masz z 5% oszczednosci czyli jakies 15w, jesli komp jest w domu i nie chodzi 24/7 daje ci to kolo 1 kwh na tydzien. Co daje nam z 20-25 pln oszczednosci rocznie. (a komp w idlu nie bierze 300 a raczej 100-150w)

 

Brazowa 620 seasonica bedzie ponad 200 tansza, jakies be quiety z 150 mniej, hx650 corsaira to ok 100 mniej. Co daje nam z 5+ lat by roznica w sprawnosci cos dala.

 

Tez mialem na niego oko ale z dostawa wychodzil ok 570 a na miejscu mialem Corsaira hx750 za 520 wiec od paru dni mam Corsaira (a 100w zapasu sie przyda jakby wpadl mi w rece drugi geforce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi chodzi mniej o te cale certyfikaty /oszczedzanie , a bardziej o to ze wszystkie kable odpinane :) a do tego dosc długie w porównaniu z innymi zasilkami

znalazlem jeszcze teraz nowego corsaira 750AX , tez 80 gold i wszystkie kable odpinane i gwarancja 7 lat :) ale to nowosc i narazie prawie nigdzie nie ma , a cena dosc wysoka ..

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jest argument ciszy, za to tez sie placi. Jasne ze zasilacz glosniejszy i bez odpinanych kabli bedzie tanszy, co moze nie stanowic przeszkody jezeli komus na tych parametrach nie zalezy.

Moc wyglada rewelacyjnie, model 650 powinien dac rade uciagnac nawet 2 gtx480.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję zasilacza do 200 zł do następującej konfiguracji:

ASRock M3A790GXH/128M

Phenom II X3 710

Zotac GTS 250 512MB

2x2GB DDR3 1333

 

Obecnie mam Chiefteca HPC 360-202 360W i po kupnie karty graficznej przy graniu w nowsze gry napięcie na 12V spada do poziomu 11.5V.

Na allegro trafilem na taki zasilacz TAGAN 600W TG600-U33 no i ma kabel PCI Express 8 pin a moja karta wlasnie ma takie wejście. Jeśli nie ten zasilacz to dajcie jakieś inne propozycje do 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy zasilacz Delta 350W z tej aukcji: NOWY ZASILACZ DELTA DPS-350PB-2 C 12CM CICHY !!!!! (1178280723) - Aukcje internetowe Allegro podoła takiej konfiguracji:

Mobo: ASRock N68C-S UCC GeForce 7025

Procesor: AMD Athlon II X2 245 2x2,9Ghz

Ram: GOODRAM 2GB DDR3 1333 CL9

Dysk: Seagate Barracuda ES 320GB

 

Czy będzie miał jakiś skromny zapas mocy, by w przyszłości dołożyć jakąś przeciętną kartę na pci-e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zmianie plyty glownej z MSI p35 na Asusa P45 moj tagan 580 W zaczal popiskiwac pod obciazeniem, przy obciazeniu poprzez seti procka jako tako piska, ale jak dochodzi grafika to juz wkurzające jest. Zasilacz nawet sie nie poci nad moim sprzetem, ale cos z plyta nie wspolpracuja ze soba skoro bzyczy :/. Mysle co by go nie sprzedac i kupis sobie cos innego.

 

W kompie na chwile obecna mam: wspomniana plyte, Q9300 @ 3300MHz, radka hd4850, 4gb pamieci ocz, 2 dyski 350 i 320 gb.

 

Co byscie polecili tak do 200-250 zł ? Chyba ze to za malo na cos co by starczylo :) Fajnie jakby zasilacz mial zlacze CPU 8pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może bylibyście w stanie polecić coś do takiego zestawu:

Procesor: e2160 o/c na poziomie 3Ghz

Mobo: Abit IP35-E

Grafika: radoslaw hd4870

Ram: 4GB Goodram ddr2 800 w 4 kościach

Dysk: Seagate 250GB

Napęd: Pioneer DVD-RW DVR-215D

+ peryferia tzn: sb live 5.1 i ze 4 wentylatory 120mm

Dodam że do tej pory miałem zasilacz Amacrox Warrior 450W (peak) który zdaję się uwalił moją poprzednią karte 88gt. Raczej nie zamierzam rozbudowywać sprzętu w najbliższym czasie więc prosiłbym o jakieś propozycje w granicach rozsądku powiedzmy tak do 300zł ale jak będzie coś godnego uwagi za jakieś ~200zł to się nie obrażę :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy zasilacz Delta 350W z tej aukcji: NOWY ZASILACZ DELTA DPS-350PB-2 C 12CM CICHY !!!!! (1178280723) - Aukcje internetowe Allegro podoła takiej konfiguracji:

Mobo: ASRock N68C-S UCC GeForce 7025

Procesor: AMD Athlon II X2 245 2x2,9Ghz

Ram: GOODRAM 2GB DDR3 1333 CL9

Dysk: Seagate Barracuda ES 320GB

 

Czy będzie miał jakiś skromny zapas mocy, by w przyszłości dołożyć jakąś przeciętną kartę na pci-e ?

 

Zdecydowanie bardziej opłaca się Zasilacz DELTA 350W 4A WROCŁAW (1192456200) - Aukcje internetowe Allegro lub Zasilacz DELTA 350W 9A WROCŁAW (1192456333) - Aukcje internetowe Allegro ze wskazaniem na ten drugi. Mają wtyczki sata, więcej mocy na lini 12V oraz są młodsze od podanego przez Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - oba sie NIE! opłacają: bo maja tylko 1 miesiąc gwarancji. Lepsze zdecydowanie są lekko droższe ss-350et/ss-400et.

 

@Kinslayer - zasilacz piszczy pod specyficznym obciazeniem - albo cie czeka zaklejanie cewek (nie ma 100% pewnosci ze pomoze) alby wymiana na gwarancji albo sprzedaz

 

@Parufczak - podoła

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja obecna konfiguracja to

AMD Phenom II X4 945

MSI 770-G45

Goodram 2x2GB PC1333 CL9

Samsung SH-S223C SATA

Samsung 500GB HD502HJ SATAII

Radeon HD5770 1GB DDR5/128b

Mam mały problem z zasilaczem. Teraz idzie mi to na Fortronie 350W jednak czasami mam problem w włączeniem kompa. Raczej jest to wina słabej linii 12V. Chciałbym kupić jakiś zasilacz w okolicach 200 - 250 zł jednak o takiej mocy, żeby wytrzymał podkręcenie procka tak do 3,5GHz i wymianę grafiki tak za rok może dwa na jakiegoś średniaka (jak 5770 tylko nowszej generacji). Na pewno będę kupował jakiegoś potwora za 1500zł. Myślę, że potrzeba by jakiegoś zasilacza koło 500W lub 550W. Jak się mylę to proszę mnie poprawić :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...