Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

GKX lubią ciasne alphy, GMH to srednia polka 1200 na 55515 przy 2.3-2.4 czasem mniej czasem więcej.

Według pracownika firmy Corsair GMH=GKX, tylko za te drugie Micron kaze sobie wiecej placic, dlatego do takich highend XMS (8500C5, 6400C3 etc, moze takze do Dominatorów) trafiaja rownolegle GMH i GKX, w zaleznosci jak dana partia kosci im sie kreci. Z tego wlasnie powodu Corsair w oficjalnym IC Inquiry podaje np Micron 64Mx8 Rev.D, a nie GMH/GKX :)

 

Wszelakie historie z serii GMH vs GKX mozna sobie wsadzic miedzy bajki

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem informację od sprzedawcy z tej aukcji: http://allegro.pl/item291108093_transcend_...cron_d9gmh.html

 

pogadaliśmy ostatecznie telefonicznie - nie testował pamięci w praniu ale jak mnie zapewnił 100% microny na pewno microny i tylko microny,, taniej micronów nie ma ;] ciekawe jak w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem informację od sprzedawcy z tej aukcji: http://allegro.pl/item291108093_transcend_...cron_d9gmh.html

 

pogadaliśmy ostatecznie telefonicznie - nie testował pamięci w praniu ale jak mnie zapewnił 100% microny na pewno microny i tylko microny,, taniej micronów nie ma ;] ciekawe jak w praniu

właśnie czaje sie tez na te memki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdził, wszystkie ma z n ;) chyba zaraz wezmę 2 komplety i zakup ramu będę miał z głowy ;)

Wcześniej już pisałem że na 100% wszystko na mikronie ma - dostałem meila i gadałem przez GG. Pamięci zamówione i jak sie kurierzy z resztą klamotów sprawią to sie w weekend pobawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, czekam na jakieś info co i jak z tym ramem :smile2:

Ciekawe czy łatwo się zdejmuje radiator z nich...

Bardzo latwo kolego, dzisiaj otrzymalem te memki narazie testujemy. Zobaczymy co potrafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według pracownika firmy Corsair GMH=GKX, tylko za te drugie Micron kaze sobie wiecej placic, dlatego do takich highend XMS (8500C5, 6400C3 etc, moze takze do Dominatorów) trafiaja rownolegle GMH i GKX, w zaleznosci jak dana partia kosci im sie kreci. Z tego wlasnie powodu Corsair w oficjalnym IC Inquiry podaje np Micron 64Mx8 Rev.D, a nie GMH/GKX :)

 

Wszelakie historie z serii GMH vs GKX mozna sobie wsadzic miedzy bajki

fizycznie to także te same kości, XA o tym pisał ale czym się różnią to nie wiem a mój post wziął sie z stąd ze powszechna opinia jest jaka jest (czyt. mój post cytowany przez Ciebie) ale mimo iż to jedno i to samo, co wynika z Twojego postu, coś jednak w tym jest, że GKX lubią troszeczkę ciaśniejsze alphy ;) No chyba, że sobie sam coś ubzdurałem :D

 

edit niżej

 

znasz się lepiej więc ja nie mam zamiaru toczyć dyskusji ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Oczywiście, że są lepsze od OCZ'ków Platinum rev 2. Jak trafią się na Micronie to będzie bajka, a jak na Promosie to i tak lepiej (ocz też promos, ale trascend ma świetne PCB), chociaż ktoś tu mówił, że były też przypadki Elpidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są lepsze od OCZ'ków Platinum rev 2. Jak trafią się na Micronie to będzie bajka, a jak na Promosie to i tak lepiej (ocz też promos, ale trascend ma świetne PCB), chociaż ktoś tu mówił, że były też przypadki Elpidy.

A skąd te info ?

 

Bo ja coś słyszałem, że te memki się kończą przy około 1100Mhz CL4 przy ~2.4v, co nie jest jakimś nadzwyczajnym wynikiem jak na GMH i niby świetne PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

A skąd te info ?

 

Bo ja coś słyszałem, że te memki się kończą przy około 1100Mhz CL4 przy ~2.4v, co nie jest jakimś nadzwyczajnym wynikiem jak na GMH i niby świetne PCB.

1100 CL4 2.4V to dobry wynik jak na Microny (w przeciwieństwie do 1000 CL4 2.3V :lol: :lol: :lol:), tym bardziej jak na Microny za 200zł

A Microny w połączeniu z BP PCB łykają dużo więcej niż 2.4V :D

@MaSell - Mówimy tu o CL4. Zakładając, że przeciętna mobo na P35 puści mem na 600 MHz to jeszcze można trochę woltów powyżej 2.5v sobie poładować żeby osiągnąć te 600 4-4-4

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę tych co zakupili te pamięci o fotki samych kości bez radiatorów :)

A ja poprosze testy z normalnymi alphami :) . CLX-X-X-X-X-4-30-10-10-3-8-3-3 :)

 

Damikorku, ładowanie ponad 2.5v w D9 zazwyczaj oznacza to, ze konczy sie mch, a nie pamieci ;) . Czemu z odpowiednimi mobasami zwykle microny lataja sobie na 700MHz 2.4v?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nie zgadzam... :unsure: D9 niektóre kończą się wcześniej niż myślimy... :-| Co nie zmienia faktu, że ładowanie dużego V na CL5-5-5-15 rzadko kiedy ma sens

 

BTW

 

Testy porządne z ostrymi alphami bardzo zalecane i screeny. Poróbcie też zdjęcia ramu bez radiatorów :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...