Skocz do zawartości
koperta

Czy Warto Dzisiaj Dokupic Do X360 I Pc Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio spadla cena ps3 z tego powodu ze ukazala sie wersja 40gb. Ja nie chce grac w gry z ps2 wiec ona mi wystarczy. Widzialem filmy z darka i szczena mi opadla. Obecnie mam x-a i w miare przyzwoitego pc. Lubie grac. Pytanie jest proste, czy dzisiaj juz oplaca sie dokupic do pc i x360 ps3 ?

Czy gry poza darkiem sa marne na ps3 jak pisza niekotrzy? Jakie jeszcze tytuly przemawiaja za ps3 ?

A moze oplaca sie kupic ps3 a x-a poprostu sprzedac ? Na x-a nie ma jak dla mnie jakis killerow a czesc gier w ktore gram sa i na ps3 - asassin, cod4 itp.

Czy jest to prawda ze multiplatformy sa tak kiepskie na ps3 w porownaniu do x czy to nie jest prawda ? Przepraszam za dziecinne pytania ale nie mam mozliwosci isc do kolegi i pociupciac na ps3 wiec bede bazowac na waszych opiniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spadla cena ps3 z tego powodu ze ukazala sie wersja 40gb. Ja nie chce grac w gry z ps2 wiec ona mi wystarczy. Widzialem filmy z darka i szczena mi opadla. Obecnie mam x-a i w miare przyzwoitego pc. Lubie grac. Pytanie jest proste, czy dzisiaj juz oplaca sie dokupic do pc i x360 ps3 ?

Czy gry poza darkiem sa marne na ps3 jak pisza niekotrzy? Jakie jeszcze tytuly przemawiaja za ps3 ?

A moze oplaca sie kupic ps3 a x-a poprostu sprzedac ? Na x-a nie ma jak dla mnie jakis killerow a czesc gier w ktore gram sa i na ps3 - asassin, cod4 itp.

Czy jest to prawda ze multiplatformy sa tak kiepskie na ps3 w porownaniu do x czy to nie jest prawda ? Przepraszam za dziecinne pytania ale nie mam mozliwosci isc do kolegi i pociupciac na ps3 wiec bede bazowac na waszych opiniach.

Zobacz sobie czy gry na ps3, w ktore bedziesz gral sa dostepne na xboxa. Jezeli tak to nie kupuj, a jezeli jest kilka fajnych tytulow, ktore sa ps3 exclusive, masz kase i musisz w nie zagrac to kupuj.'

 

Wg mnie ps3 tak ale za rok lub dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie czy gry na ps3, w ktore bedziesz gral sa dostepne na xboxa. Jezeli tak to nie kupuj, a jezeli jest kilka fajnych tytulow, ktore sa ps3 exclusive, masz kase i musisz w nie zagrac to kupuj.

Bardzo dobrze powiedziane. ;) Do multiplatformówek mam PC a do exlusive'ów PS3 i to mi wystarcza. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze jakiego PC masz? ;)

core 6300 popedzonego na 3200

4 Gb ramu, 8800gt, xfi, 3 x hd 500gb,320gb,120gb i monitor 19.

Nie jest to jakies hiper super ale grac na tym idzie

Edytowane przez koperta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czasu żeby skończyć jedną grę tygodniowo.. ale skoro Ty masz pieniądze na kolejną konsolę i czas na granie, to kupuj - chociaż ja na Twoim miejscu poczekałbym na nowego MGS czy Tekkena, do tego czasu cena PS3 może jeszcze polecieć w dół..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, sprzet elektroniczny moze tylko taniec, wiec IMHO kupowanie PS3 juz teraz, kiedy godne uwagi exclusive'y mozna policzyc na palcach jednej reki, jest wydawaniem pieniedzy na prozno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, sprzet elektroniczny moze tylko taniec, wiec IMHO kupowanie PS3 juz teraz, kiedy godne uwagi exclusive'y mozna policzyc na palcach jednej reki, jest wydawaniem pieniedzy na prozno.

Dokladnie. Tak naprawde na dzisiejsza chwile to PS3 kupili rasowi fanboye oraz ludzie kierujacy sie sławna sentencja "Mowisz konsola, myslisz playstation". bo przeciez jak PSX i PS2 byly swietne to jak PS3 ma takie nie byc. nawet nie wiedza jak bardzo sie myla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tanieje i to strasznie poczekaj chocby tylko dlatego aby nie zrobić się w bambuko ;), 3 tyg temu x360 mozna było we wro kupic za 499 zł ;) pewnie tez będą takie okazje jesli chodzi o ps3 za jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.. i kto ma dostęp do takiej promocji, poza pracownikami sklepu? Nawet z Empiku wykupili przed rozpoczęciem promocji, a ta było po 700zł :)

nieprawda

moich 2 znajomych bez problemu na empik.com zamowilo swoje konsolki ;]

 

-------------------

edit:

A mi sie wydaje ze w tych wszystkich "poczekaj" jest inna prawda.... bardziej przyziemna..

Wiekszosc ludzi ktorzy kupili x-a a odradzaja ps3 robi to z jednego powodu, ceny nagrywarek, czystych plyt BR. reszte mozna sobie dospiewac.

źle Ci się wydaje

 

w ogóle robisz wielki problem... nie masz co z kasą zrobić to kup i tyle

sam gdybym mial pieniądze też bym kupił obie konsole, ALE! PS3 za jakiś rok najszybciej - teraz IMHO nie warto

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czasu żeby skończyć jedną grę tygodniowo.. ale skoro Ty masz pieniądze na kolejną konsolę i czas na granie, to kupuj - chociaż ja na Twoim miejscu poczekałbym na nowego MGS czy Tekkena, do tego czasu cena PS3 może jeszcze polecieć w dół..

A mi sie wydaje ze w tych wszystkich "poczekaj" jest inna prawda.... bardziej przyziemna..

Wiekszosc ludzi ktorzy kupili x-a a odradzaja ps3 robi to z jednego powodu, ceny nagrywarek, czystych plyt BR. reszte mozna sobie dospiewac. Ja gram tylko w orginaly dlatego nie mam za duzo gier ale te ktore mam przechodze do konca. Mi przewaznie wystarcza 3 gry na 2 miesiace. Kupuje zwykle troche po premierze i to te naj naj. Gier na ps3 mam juz na oku 4 w ktore chce zagrac a nie ma ich na x-a. Jak dla mnie to wystarczajacy powod do kupna tej konsoli. Lubie grac ale nie gram wiecej niz 2h na dobe jezeli mam wolny czas. Wiec tych gier styknie mi na jakis czas, a do tego wyjdzie troche nowych. Decyzje podjelem. Do konca tygodnia bedzie stalo ps3 obok x-a. Dzieki za rady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi ktorzy kupili x-a a odradzaja ps3 robi to z jednego powodu, ceny nagrywarek, czystych plyt BR.

Jestem z tych osob, ktorzy nie toleruja zlodziejstwa. Wiele jest osob takich na tym forum. Niestety bywa ze sa napietnowani....Xboxa wybralem z powodu dostepnych tytulow. Na PS3 nie widze dla siebie zadnej gry i nie odpowiada mi strasznie pad. Zadowalam sie w zupelnosci 2 grami miesiecznie. Dzisiaj zamowilem GRAW2 w swietnej cenie 139 zlotych w sklepie psx extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc ludzi ktorzy kupili x-a a odradzaja ps3 robi to z jednego powodu, ceny nagrywarek, czystych plyt BR. reszte mozna sobie dospiewac. Ja gram tylko w orginaly dlatego nie mam za duzo gier ale te ktore mam przechodze do konca.

Ja nie mam zadnej z tych konsol, z piracenia wyroslem, wiec nie generalizujmy ;)

Przyznaje, ze przymierzam sie do konsoli next-gen, i poki co moim faworytem jest X360, bo ma wiecej fajnych gier, a multiplatformy z reguly sa zrealizowane lepiej. O ironio, jest na niego tez w tej chwili wiecej jRPG, ktore bardzo lubie (Blue Dragon, Lost Odyssey, Eternal Sonata - a na PS3, japonska konsole, pustka :blink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zadnej z tych konsol, z piracenia wyroslem, wiec nie generalizujmy ;)

Przyznaje, ze przymierzam sie do konsoli next-gen, i poki co moim faworytem jest X360, bo ma wiecej fajnych gier, a multiplatformy z reguly sa zrealizowane lepiej. O ironio, jest na niego tez w tej chwili wiecej jRPG, ktore bardzo lubie (Blue Dragon, Lost Odyssey, Eternal Sonata - a na PS3, japonska konsole, pustka :blink: ).

Podobna sytuacja byla z makaronem w chwili wejscia na rynek ps2. Mnustwo gier, wypasiona grafa, to co bylo nie bylo gorsze od ps2, do2 byl nawet ladniejszy to tego masa exclisiv ktorych x ma malo. Przed wejsciem na rynek ps2 mowiono o jego mocnarnosci a jak sie okazalo przez pierwszy rok nie bylo nic wartego uwagi. Nazekano tak samo jak na ps3 ze jest trudna w programowaniu, miala dvd zamiast cd tak jak x ma dvd a ps3 blueray.

A czym to sie skonczylo ? wszyscy wiemy.

Pozdrawiam

Edytowane przez koperta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wieksze porownanie http://www.1up.com/do/feature?cId=3145154 ;)

BTW dla mnie to jest dreamcast 3.0 bo xboxa1 kupilem dla project ghotam racing bo uwielbialem na dreamcascie metropolis street racer. 360 kupilem glownie z mysla o project ghotam 3 i 4. Konsole sie wybiera dla gier a nie po to ze jest mocarna i na bluray...

 

Poza tym MS to nie Sega. Zauwaz ze typowo japonskie gry sa na xboxie. Gry mainstreamowe od EA sa lepiej wykonane na 360. Nie sugeruj sie japonia. Ona dla nas nie ma zadnego znaczenia.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie rację. Konsole wybiera się dla gier. Skoro ma iksa a chce pograć w gry, które nigdy (no bo jak SCE może robić gry pod inne platformy? ;)) nie ukażą się poza PS3 to czemu dalej idziecie w zaparte? :) Jeśli gra tyle co ja a na to wygląda to kilka najfajniejszych gier na PS3 + kilka najfajniejszych na X0 + PC w zupełności mu wystarczy a nawet będzie z naddatkiem. ;)

 

PS. A oryginały smakują znacznie lepiej i człowiek potrafi docenić trud programistów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie rację. Konsole wybiera się dla gier. Skoro ma iksa a chce pograć w gry, które nigdy (no bo jak SCE może robić gry pod inne platformy? ;)) nie ukażą się poza PS3 to czemu dalej idziecie w zaparte? :)

ale o co ci chodzi? jakie zaparte?

nikt nie napisał, żebyt PS3 nie kupować, tylko po co teraz akurat? nie ma w co grać na PC/X360?

niech poczeka troche, wyjdzie więcej hitów na PS3 (a wyjdzie napewno!) i wtedy kupi konsolkę, a przy tym mniej zapłaci bo sprzęt tanieje...

 

PS3 to dobry sprzęt, będzie miał mnóstwo dobrych gier - ale właśnie: będzie...

dzisiaj jest ich jeszcze imo za mało (Uncharted i R&C - zresztą żadna z nich nie jest system sellerem) by do zestawu PC/X360 dokupić PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core 6300 popedzonego na 3200

4 Gb ramu, 8800gt, xfi, 3 x hd 500gb,320gb,120gb i monitor 19.

Nie jest to jakies hiper super ale grac na tym idzie

faktycznie :lol: pomyślał bym wpierw nad upgrade tego grata :lol2:

 

a dragonlore ma racje(skasował swojego posta). Gość ma wypasionego PC, X360 > fakt ten wskazuję że jest zapalonym graczem i pyta się jak dziecko w sprawie kupna kolejnej zabawki, a widać wyraźnie że w temacie jest obeznany

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na GameSpota czy IGN czy są jakieś dobre gry na PS3. Na GS w tym roku 7 gier na X0 i PS3 dostało ocenę ponad 9. Dobrych gier na PS3 nie jest aż tak mało, na pewno jest w co grać ale to zależy od Twojego gustu.

tylko że my mówimy o exclusive'ach - koperta już ma PC i X360

przejrzyjmy teraz tak jak mówiłeś GS i IGN pod tym kątem:

 

 

GameSpot - Top Rated PlayStation 3 Games of All Time

The Elder Scrolls IV: Oblivion - 9.5/10 (multiplatformowa)

The Orange Box - 9.0/10 (multiplatformowa)

Rock Band - 9.0/10 (multiplatformowa)

Assassin's Creed - 9.0/10 (multiplatformowa)

Call of Duty 4: Modern Warfare - 9.0/10 (multiplatformowa)

Ninja Gaiden Sigma - 9.0/10 (exclusive)

Tom Clancy's Rainbow Six Vegas - 9.0/10 (multiplatformowa)

IGN - TOP Rated PlayStation 3 Games of All Time

Rock Band - 9.4/10 (multiplatformowa)

Call of Duty 4: Modern Warfare - 9.4/10 (multiplatformowa)

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction - 9.4/10(exclusive)

Ninja Gaiden Sigma - 9.3/10(exclusive)

Pro Evolution Soccer 2008 - 9.2/10 (multiplatformowa)

The Elder Scrolls IV: Oblivion - 9.2/10 (multiplatformowa)

Uncharted: Drake's Fortune - 9.2/10(exclusive)

Resistance: Fall of Man - 9.1/10(exclusive)

Unreal Tournament III - 9.0/10 (multiplatformowa)

Folklore - 9.0/10 (multiplatformowa)

MotorStorm - 9.0/10(exclusive)

 

jeszcze troche agregatów:

GameRankings.com - gry ze średnią ocen >85%

1. Call of Duty 4: Modern Warfare - 93.659% (multiplatformowa)

2. The Elder Scrolls IV: Oblivion - 93.154% (multiplatformowa)

3. Rock Band - 90.015% (multiplatformowa)

4. Uncharted: Drake's Fortune - 89.939% (exclusive)

5. Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction - 88.988% (exclusive)

6. Unreal Tournament 3 - 88.600% (multiplatformowa)

7. Resistance: Fall of Man - 87.010% (exclusive)

8. Ninja Gaiden Sigma - 86.934% (exclusive)

9. Virtua Fighter 5 - 86.681% (multiplatformowa)

10. Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 - 86.643% (multiplatformowa)

11. Skate - 86.300% (multiplatformowa)

12. NHL 08 - 85.623% (multiplatformowa)

13. Tom Clancy's Rainbow Six Vegas - 85.375% (multiplatformowa)

Metacritic - gry ze średnią ocen >85%

1. Call of Duty 4: Modern Warfare - 94% (multiplatformowa)

2. Elder Scrolls IV: Oblivion, The - 93% (multiplatformowa)

3. Rock Band - 92% (multiplatformowa)

4. Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction - 89% (exclusive)

5. Uncharted: Drake's Fortune - 89% (exclusive)

6. Ninja Gaiden Sigma - 88% (exclusive)

7. Unreal Tournament 3 - 88% (multiplatformowa)

8. Resistance: Fall of Man - 86% (exclusive)

9. NHL 08 - 86% (multiplatformowa)

10. Tom Clancy's Rainbow Six Vegas - 86% (multiplatformowa)

11. Virtua Fighter 5 - 85% (multiplatformowa)

 

 

teraz wystarczy sobie odpowiedzieć - czy dla tych kilku exclusive'ów warto dokupić kolejną konsolę już teraz, czy może poczekać aż będzie ich więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi? jakie zaparte?

nikt nie napisał, żebyt PS3 nie kupować, tylko po co teraz akurat? nie ma w co grać na PC/X360?

niech poczeka troche, wyjdzie więcej hitów na PS3 (a wyjdzie napewno!) i wtedy kupi konsolkę, a przy tym mniej zapłaci bo sprzęt tanieje...

No a jak nie w zaparte? Chłopak chce kupić PS3, ma kase, pisze, że wystarczają mu 3 gry na 2 miesiące (hmm 3 platformy po 4 gry to 12 gier (choć to co jest na PC jest też na iksa) wiec zabawa na 8 miesięcy ;)) więc w czym widzicie problem? A w tym okresie wyjdą kolejne ciekawe tytuły na każdą z platform. Ja tam nie widzę problemu, żeby kupić sprzęt. Jedynie poczekał bym na wersję z DualShockiem3 choć pada akurat idzie dokupić później. ;)

 

Zresztą co ja będę się rozpisywał skoro Wy wiecie lepiej. ;)

 

Pozdro

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle dlaczego ten temat jeszcze nie jest zamknięty?

Gier na ps3 mam juz na oku 4 w ktore chce zagrac a nie ma ich na x-a. Jak dla mnie to wystarczajacy powod do kupna tej konsoli. Lubie grac ale nie gram wiecej niz 2h na dobe jezeli mam wolny czas. Wiec tych gier styknie mi na jakis czas, a do tego wyjdzie troche nowych. Decyzje podjelem. Do konca tygodnia bedzie stalo ps3 obok x-a. Dzieki za rady i pozdrawiam.

jak widać niepotrzebnie był w ogóle zakładany ;) chłopak sam sobie odpowiedział na pytanie już dawno temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...