Skocz do zawartości
trike3

Która Lepsza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest wiele w necie ale konkretnie to idzie oszaleć.

Chcę kupić procek E6550 i płytę do niego tylko jaką??

Która z nich najlepsza, która ma najlepszy dźwięk

Proszę wady i zalety.

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów było już tysiące :-| Może byś poszukał i wtedy się dowiesz która jest najlepsza, a tak naprawde to najlepszej niema bo wszystkie są niemal równe a każda posiada mniejsze lub większe wady ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha dwie odpowiedzi i dwie różne opinie, co wybrać nie wiem a może jakieś konkretne zalety mają te płyty ??

 

Nadal nie wiem również mam proca E6300 i chciałem go zamienić na E6550 pytanie czy warto ?

 

W sumie każdy sugeruje mi E2160 :( Mam okazję zmienić sprzęt ale cóż osiołkowi w żłobie dano :(

 

Z procem to ja napaliłem się na fsb 1333 i teraz pytanie czy warto ?

 

 

 

Gigabyte spośród nich ma najlepszy dźwięk (ALC 889A), Abit i MSI mają ALC888.

Edytowane przez trike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z procem to ja napaliłem się na fsb 1333 i teraz pytanie czy warto ?

Niebałdzo panie, niebałdzo.

 

Jeśli masz zamiar tego E2160 ustawić na 3GHz, to nie ma co płacić za E6xxx.

2 jajka na 3GHz zupełnie wystarczają. Jeśli nie będziesz kręcił, to niestety musisz wydać kasę na szybszy proc. (wg. mnie niepotrzebnie)

 

P.S. a co ten E6300 ci się nie kręci?

 

Jeśli dźwięk jest dla Ciebie taki ważny, to kup sobie kartę dźwiękową ;]

 

Te integry są wg. mnie na wystarczającym poziomie, ale każdy ma inną wrażliwość.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeasumując to nie warto zmieniać procesora na dzień dzisiejszy, ze względu na to że nie podoba mi się asus P5N, można by spróbować zostawić procesor ten co mam bo wynika że nie jst zły i zadać płytę na P35 tylko pytanie brzmi którą. Dylemat pozostaje.

Jeżeli dźwięk jest podobny na tych co wymieniłem płytach to może któraś góruję pod innymi względami jak myślicie ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się pobawić w OC na P35 to MSI, Abit, Foxconn. Zasadnicze różnice są czysto estetyczne. Różne chłodzenia, rozmieszczenie elementów. Osiągi i wyposażenie niemal identyczne.

 

P.S. a w zasadzie jaką dokładnie P5N masz ???

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na pokładzie P5N-E na nforce, tą z mało stabilnym zasilaniem :)

 

Co do płytek nie wybierasz podajesz Gigabyte tego z DDR3 nie warto ??

 

Mam do dyspozycji dziś się dowiedziałem zresztą albo Gigabyte albo MSI

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na pokładzie P5N-E na nforce, tą z mało stabilnym zasilaniem :)

Tu w pełni zrozumiale...

 

Co do płytek nie wybierasz podajesz Gigabyte tego z DDR3 nie warto ??

 

Mam do dyspozycji dziś się dowiedziałem zresztą albo Gigabyte albo MSI

 

Pozdrawiam Marcin

Tu natomiast:

COOOOOOO?!?!?!?!?!?!?!?! :huh:

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie złożyłem zdania zbyt poprawnie chodziło mi o to że kolega SZAWEL proponuje ABITA Albo MSI i pytam czy w tej "walce" Gigabyte się już nie liczy ? Jest gorszy ??

MSI mi się podoba najbardziej :), ale GIGABYTE zrobił płytkę pod DDR3 dlatego zastanawiam sięczy nie jst bardziej przyszłościowy.

Obydwa miałbym dokładnie w tej samej cenie.

 

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dokładnie nie wiem z doświadczeń jak to wygląda, natomiast to co wyciągnąłem z opinii z jakimi się zetknąłem na forum i nieco w necie, to Gigabyte może oferować więcej wyposażenia kosztem podatności na OC i byćmoże stabilności... Chociaż widziałem czasem rekomendowanie Gigów ale z chipsetem X38 tylko... Generalnie po prostu wydaje się że najpopularniejsze na chipach P35 będą płytki Foxa i MSI...

 

Jeśli chodzi o DDR3, to cięzko powiedzieć na ile są przyszłościowe bo te kości narazie są dość drogie... pytanie kiedy dla Ciebie jest ta przyszłość żeby dokupywać ramy na ddr3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to zależy o jakim OC myślisz, co rozumiesz przez wypadanie idealnie w tescie OC, no i o jakim teście mówisz, bo z testami też bywa różnie od jednego do drugiego (np TU na przykład w polecanych do OC płytach GB sie nie znalazł)...

 

Tak jak mówię - nie wiem za bardzo z doświadczeń nic o obecnych płytach GB, mam co prawda płytę tego producenta pod moim P4, ale z drugiej strony nigdy OC na tym sprzęcie nie ruszałem...

 

Za to doświadczenie nauczyło mnie, że jak nie jesteś pewien swego wyboru w 100% z solidnym sprawdzonym uzasadnieniem, to chyba lepiej jednak iść za czymś co jest popularne, bo do takego sprzętu zazwyczaj jest lepszy support, tak oficjalny jak jakieś nieoficjalne wskazówki i porady znajdziesz na necie w razie czego...

 

Pozdroooooo :lol2:

 

P.S. Jeśli chodzi o Foxa, to jak go nie masz w lokalnym sklepie to zawsze są wysyłkowe ?

Edytowane przez qamca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat ponieważ mam już mały mętlik w głowie od różnych opinii i recenzji. Potrzebuję mobo pod c2d e6750, DDR2 2x1GB (Corsair), Topower’a Top-450P3. Nie jestem graczę i nie zalęzy mi na max. OC. Płytka ma być przede wszytki stabilna, wydajna, uniwersalna (nie sprawiać problemu z różnym sprzętem) i nie grzać się, chcę mieć cichy sprzęt = minimum wentylatorów a te które będą puszczę na najniższe obroty

Nie oczekuję wysokiego OC, ponieważ nie jestem maniakiem gier, sprzęt będzie służył przede wszystkim do obróbki muzyki i filmów.

Sądzę że odpowiednie będzie coś na P35 ponieważ jest stworzony pod C2D, działa z e6750 na 1333mhz, podobno nie nagrzewa się mocno, oferuje 12 wyjść USB czyli w sam raz na moje potrzeby, mile widziane byłyby 3xPCI, ewentualnie eSata, FireWire, cena w przedziale 250-600 zł.

Które z tych płyte byście polecili dla mnie a może są też inne płytki warte uwagi. Osobiście skłaniam się ku Abit'owi P35 (chociaż nie ma takich solid capacitors i 6fazowego zasiania jak Gigabyte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSi neo 2 fir na sprzedaż :) MSI NEO-2 FIR - allegro

Jak chcesz to odstąpię :) - a szukaj płyty z pasywnym chłodzeniem - mi to najbardziej przeszkadają w płytach wyjące/małe wentylatorki

Popieram! Na moim GB (powtarzam - stary model) jest wentyl chłodzący mostek, i nawet jak go wymieniłem to i tak jest to dodatkowy szum... dlatego pocątkowo chciałem płytę MSI (bo ma heatpipe'y) ale suma umarum Fox też ma pasywne chłodzenie a mnie jakoś bardziej przekonał.

 

@kapuch: jak 12 wyjść USB jest w sam raz na Twoje potrzeby to aż trudno mi sobie wyobrazić wszystkie Twoje peryferia :D

ale suma sumarum, jeśli będziesz wybierał z tych najpopularniejszych modeli (Fox, MSI i może z 1-2 inne które na forum występują, oceniłbym DFI i Abit) to nie trafisz "niestabilnej" płyty... co najwyżej płytę oferującą mniejsze/większe OC albo mniejsze/większe wyposażenie... tak ja to widzę.

 

@Copper: a czemu masz na sprzedaż jak wolno wiedzieć? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuch: jak 12 wyjść USB jest w sam raz na Twoje potrzeby to aż trudno mi sobie wyobrazić wszystkie Twoje peryferia :D

hehe więc na dobry poczatek są mam na USB: 1.myszke, 2.modem, 3.PC Link do wieży Philipsa, 4.czujnik do pilota do Remote Wonder, 5.skaner, 6.drukarkę, 7. i 8. czyli dwa wyjscia na przedni panel do aparatów i pendrive'ów 9. do kamerki, 10. w przyszłosci może do klawiatury, więc szacuję że tak 10 - 12 wyjść usb będzie ok :)

Chyba wybór padnie na MSI NEO-2 FIR albo na Foxconna P35A-S, obie mi się podobają, ale Fox ma 3 PCI, zastanawiam się czy mogę je potrzebować bo mam już tuner sat na PCI dodatkowo może sprawię sobie dzwiękówkę na PCI i może kiedyś przydać się karta WiFi ciężko planować na przyszłość, a widzę że na razie kart rozszerzeń na PCI-E nie jest za wiele

Edytowane przez kapuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No MSI albo Foxconn będzie bardzo dobrym wyborem. Ogólnie:

MSI: jeśli jesteś zapalonym o/c to bierz i nawet się już o nic nie pytaj,

Foxconn: ten jest wg mnie dla mniej wymagających ludzi, gdzie podkręcanie jest bardzo proste,

 

Płyty praktycznie identyczne osiągi, chociaż z małym wskazaniem na MSI, no ale to musisz pierw sobie wszystko samemu skonfigurować.

 

Mam nadzieję, że coś tam pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj mi się coś nie podoba.

Piszecie że MSI jest dobre do OC a w testach podają że ta płyta ma problemy z OC.

Więc czy dostępny na stronie wielki test płyt pod core2duo się myli??

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI o ile dobrze pamiętam dostał 3(7)/10, poczytaj dokładnie o co z nią chodzi w temacie o tej płycie, ale mówię, jeśli nie chcesz się za bardzo bawić w biosie i cudować, weź Foxconna. Popsrotu MSI wg mnie nie jest dla amatorów o/c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI o ile dobrze pamiętam dostał 3(7)/10, poczytaj dokładnie o co z nią chodzi w temacie o tej płycie, ale mówię, jeśli nie chcesz się za bardzo bawić w biosie i cudować, weź Foxconna. Popsrotu MSI wg mnie nie jest dla amatorów o/c :D

Widziałem ten test ale nie do konca wiem co oznacza ta (7) dla MSI, poprawili warunkowo ocenę? jest też inna recenzja na necie gdzie MSI dostało rekomendację, tak więc są rózne opinie na jej temat, btw Foxconn dostał tam 7/10 ale byłą to wersja P35A czyli wersja bez FireWire i bez Raida bo na mostku ICH9 ciekawe jak by ocenili P35A-S.

Nie moge sobie przypomnieć żadnych krytycznych opini o Foxconn'ie, czyżby ta płytka była tak dobra, że nikt na nia nie narzeka? :) Za to MSI ma rzeszę zwolenników ale mozna też znaleźć parę osób które mają jakies uwagi co do tej płytki, ale moze to jest spowodowane większą liczbą użytkowników tej płytki niż Foxconn'na, no i jeszcze ten test gdzie zjechali tą płytkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po przeczytaniu kilku testow, wiec powiem tak

 

Gigabyte na P35 byl najslabszy w testach. Jezeli chcesz dobra plyte i nei przeplacac za nia to masz do wyboru Foxcon albo Abit (foxcon troche lepszy ogolnie).

 

Z MSI sa problemy z serwisem ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już o p35 to się zapytam - coś poza abitem oferuje sterowanie zachowaniem więcej niż jednego wentylatora ?

 

co do dużo usb - do mnie też to przemawia i to bez wariowania

klawiatura

myszka

dvdrw

dzwiek pcm

drukarka

kabel od aparatu

to 6

+ serwisówka ide-usb

+ pendrive

i moje usb się kończą :) no i łatwiej trafić jak jest kilka wolnych :P

bez problemu można wykazać i braki - kamerka, skaner, btooth, właśnie wykorzystaliśmy 11usb, dołóżmy readyboosta i mamy 12 ;) poza readyboostem resztę planuję dokupić

12 to sporo na dzisiaj ale szaleństwa nie ma ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już o p35 to się zapytam - coś poza abitem oferuje sterowanie zachowaniem więcej niż jednego wentylatora ?

 

co do dużo usb - do mnie też to przemawia i to bez wariowania

klawiatura

myszka

dvdrw

dzwiek pcm

drukarka

kabel od aparatu

to 6

+ serwisówka ide-usb

+ pendrive

i moje usb się kończą :) no i łatwiej trafić jak jest kilka wolnych :P

bez problemu można wykazać i braki - kamerka, skaner, btooth, właśnie wykorzystaliśmy 11usb, dołóżmy readyboosta i mamy 12 ;) poza readyboostem resztę planuję dokupić

12 to sporo na dzisiaj ale szaleństwa nie ma ;p

a wiesz, ze polowe z nich mozesz spokojnie podlaczyc przez hub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu po nowym roku i nadal problem wyboru dobrej płyty to poważne wyzwanie :)

 

Zależy mi na w miarę dźwięku na płycie, dobrym i nie bardzo problemowym OC, cały czas używałem Gigabyte i do nich się przyzwyczaiłem, ale widzę u Was inne typy. Może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z OC na MSI ?? czytałem w teście że powyżej 430 leci w dół wydajność, Jak wygląda ABIT może tą płytę polecicie Proooszę niech ktoś zrobi ranking z oceną :)

 

Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku dla forumowiczów

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...