Skocz do zawartości
wladziu

Jaki Tani Kabel Głośnikowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, o porade jaki kupic kabel głośnikowy, do głosnikow podstawkowych Yamahy i wzmaka Harmana Kardona.

Potrzebuje jakieś tanie przewody, które połączą zestaw mający grać dynamicznie i dosyć nisko, ponieważ slucham głównie muzyki Trance/Techno.

Potrzebuje kable o długosci 4 m i 2m ale z tego co doczytałem sie lepiej kupic o tej samej dlugosci czyli 2x4m. Nie wiem natomiast jaką grubosc powinny miec. Czy odpowiednie będą kable miedzi beztlenowej OFC sprzedawane na allegro na metry?

Czy potrzeba oprocz kabla jakieś koncówki/wtyki do nich?

Czekam na szybkie propozycje jakiegos taniego i dobrego kabla.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Proszę, o porade jaki kupic kabel głośnikowy, do głosnikow podstawkowych Yamahy i wzmaka Harmana Kordona.

Sorry. Być może się nie znam, ale jakie ma znaczenie jaki masz sprzęt? Kable głośnikowe to kable głośnikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz potrzebowal interkonektow - kabli zakonczonych koncowkami RCA do polaczenia kolumn ze wzmacniaczem, same kable cie nie urzadza :)

Sorry. Być może się nie znam, ale jakie ma znaczenie jaki masz sprzęt? Kable głośnikowe to kable głośnikowe.

No nie calkiem. Kable moga miec odpowiednia, badz zbyt niską rezystencje. W drugim przypadku powoduja ponoc znieksztalcenia w sygnale analogowym. No i oczywiscie kabelki do audio musza miec porzadne ekranowanie.

 

Oczywiscie audiofilie zapieraja sie ze slysza roznice miedzy interkonektem za 50 zl a takim za 500 zl, raczej nalezaloby to miedzy bajki wlozyc - slepe testy pokazuja ze tak na prawde to g***o slysza... zatem ta "slyszalna roznica" powodowana jest raczej autosugestia :rolleyes:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz potrzebowal interkonektow - kabli zakonczonych koncowkami RCA do polaczenia kolumn ze wzmacniaczem, same kable cie nie urzadza

... interkonektem za 50 zl ...

Widze że ceny interkonekta są nie skromne. 50 zyka za mb kabla nie wydam... 50 zł to max chcialbym wydac na calosc czyli 8m z ewentualnymi koncowkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz potrzebowal interkonektow - kabli zakonczonych koncowkami RCA do polaczenia kolumn ze wzmacniaczem, same kable cie nie urzadza :)

...

:lol:

interkonekty to kabelki służące do łączenia ze sobą poszczególnych "klocków" zestawu ale nie kolumn jak to wynika z Twojej wypowiedzi. Są drogie bo znajdują się w torze sygnałowym jeszcze przed wzmocnieniem i dlatego muszą być porządnie ekranowane.

 

A co do samych kabelków. Występują różnice w brzmieniu kolumn podłączonych różnymi kablami do tego samego wzmacniacza przy czym najczęściej wynikają one z budowy kabli i ich przekroju. Nie wszystkie to zwykła linka. Kable o podobnej budowie "modelują" dźwięk w podobny sposób. Są to subtelne różnice ale jednak istnieją. Znaczenie ma tez sposób podłączenia ot np połączenie oddzielne sekcji niskich i wysokich tzw bi-wirring (oczywiście przy zastosowaniu przystosowanych kolumn).

Co nie zmienia jednak faktu iż jeśli ktoś chce sobie zafundować ekonomiczne i w miarę porządne oraz co ważniejsze neutralne przewody najlepiej uczyni kupując grubsza przekrojem beztlenowa miedź dostępna na metry w pierwszym lepszym sklepie ze sprzętem muzycznym lub elektronicznych.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

No nie calkiem. Kable moga miec odpowiednia, badz zbyt niską rezystencje. W drugim przypadku powoduja ponoc znieksztalcenia w sygnale analogowym. No i oczywiscie kabelki do audio musza miec porzadne ekranowanie.

Nie napisałem "kable to kable" tylko "kable głośnikowe to kable głośnikowe". Nadal nie wiem jaki wpływ na zastosowane kable głośnikowe (które z definicji są określonej jakości) ma zastosowany sprzęt. I oto pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem "kable to kable" tylko "kable głośnikowe to kable głośnikowe". Nadal nie wiem jaki wpływ na zastosowane kable głośnikowe (które z definicji są określonej jakości) ma zastosowany sprzęt. I oto pytam.

Kwestia doboru do swojego sprzętu wedle upodobań. Zawsze można popsuć dźwięk tak aby bardziej pasował konkretnej osobie np odbasić nieco przez zastosowanie cieszych kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej użyć equalizera?

Nie.

W większości lepszych urządzeń nie ma pełnego equalizera i wtedy zjazd basami pociąga więcej cięcia niż byśmy chcieli. Operacja kablami jest dużo bardziej subtelna i nie ma też jej co jej przeceniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Nie.

W większości lepszych urządzeń nie ma pełnego equalizera i wtedy zjazd basami pociąga więcej cięcia niż byśmy chcieli. Operacja kablami jest dużo bardziej subtelna i nie ma też jej co jej przeceniać :)

Nie spotkałem się jeszcze z equalizerem, pozbawionym regulacji basów. Tym bardziej jak jest to dobry sprzęt to będzie on zaawansowany a nie ubogi. Nie przekonujesz mnie. To tak jakby regulować wydatek wody średnicą rury, zamiast zaworem. Nieekonomiczne i co najmniej dziwne w moim odczuciu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kable i za 2k, różnią sie materiałami z jakich są wykonane. Te drogie mają więcej miedzi i innych dobrych przewodników. Ja mam takie za 50 do yamahy i naprawdę grają przyzwoicie. Moim skromnym zdaniem te droższe kable są dla audifili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nagadaliscie sie już, nie na temat i zaczniecie mi wkoncu cos doradzac.

Jaki przekroj?

Jakie konkretnie kable na metry kupic?

Jakies specjalne wtyki albo koncowki trzeba dokupic do tych kabli?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze sie nagadaliscie sie nie na temat i zaczniecie mi wkoncu cos doradzac. Jaki przekroj? Jakie konkretnie kable na metry kupic? Jakies wtyki albo koncowki?

ProCab LS25 ( 2,5 mm kw. ).

 

ps. im grubszy kabel tym mniejszy opór ale i większa pojemność ... im cieńszy tym mniejsza pojemność ale większy opór ... moim zdaniem optimum to 2-2,5 mm kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kylem a od tego czy potrzebujesz konfekcjonowanych kabli czy nie zależy czy głośniki i wzmacniacz umożliwiają podłączenie gołego kabla. Zobacz czy możesz odkręcić część gniazda we wzmacniaczu i kolumienkach tak by włożyć weń kabel, ewentualnie podaj modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

real cable TDC300 / TDC250

 

300 raczej do basu, 250 to do bardziej lajtowej muzyki

 

sam mam 300tki i różnica wobez kilku miedziakow jakie testowałem jest, wobec tanich po 3-5blaszek duża,, przy 8m cena nie powinna zamęczyć,,warto dołożyć 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj kilku panów nadal żyje w świecie ułudy, albo po prostu tak jak większość nie lubi mówić, że wydało kupę kasy na nic.

Adresik ktoś podał w innym dziale, ale warto sobie poczytać.

http://audiovoodoo.alatar.pl/

Pisanie, że coś mi zakłóci sygnał na kabelku do głośnika.... to mnie po prostu przerasta. Co ty tam masz... elektrownię zasilającą miasto przy tym kablu?

Zgadzam się całkowicie z Pigmejem "Kable głośnikowe to kable głośnikowe"

wladziu kup taki, żeby ci się zaraz nie przetarła izolacja. 4,9 za metr Kyle? Toż to HARDCORE!!!

W zupełności wystarczyłoby ci coś takiego http://www.allegro.pl/item282531991_kabel_..._miedz_ofc.html

Do tego dokupujesz RCA, czyli zwykłe chinche (kolumny mogą mieć takie wejście) W amplitunerach zazwyczaj możesz przykręcić gołe kable. I nie kupuj tej samej długości, tylko tyle ile potrzebujesz do każdej z kolumn. I tak będziesz ustawiał poziom głośności w AMPie podczas odsłuchu więc to czy 1 kabel będzie miał minimalnie większą rezystancję nie zrobi żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,9 za metr Kyle? Toż to HARDCORE!!!

Pewnie że tak - porządnie wykonany, z wytrzymałą izolacją, miedziany i ładnie wyglądający kabel za mniej niż 5 PLN za metr - nie zapłacił bym za głośnikowy więcej ... choć widzę że niektórzy polecają tu kable za 3-5x tyle. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miej to panie za voodo ale jak mnie się wydaje nim sygnał słabszy tym bardziej podatny na zniekształcenia od kiepskiego kabla

muzyka to i mocny sygnał basu i równolegle słaby sygnał odpowiadający choćby za atmosferę, na pograniczu ciszy

ni ejestem elektrykiem, nie jestem elektronikiem, mogę to tłumaczyć i od pupy strony i używając terminologii zaczerpniętej z jakiejś innej dziedziny :P

 

testowałem i IC, i głośnikowe - nie mówię o wydawaniu głupiej kasy na kable ale o sprzęcie w granicach przyzwoitości -> SŁYCHAĆ RÓŻNICĘ

 

różnicę słychać bez problemu i jest to w ślepych testach powtarzalne na jack-chinch za 5 i za 15zł z badziewnym creativiem jako źródło

skoro słychać różnicę w brzmieniu między kablami oczywistym jest że możemy mówić o 1. wpływie na sygnał 2. jakości

 

raz jeszcze napiszę - słuchałem, wiem, sprawdziłem, tak jest, kable robią różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podpinanie kolumn pod kable o mniejszej średnicy niż 2.5mm2 to nieporozumienie. A 5 zł za metr to takie optimum, które zapewni nas, że kable nie będą po roku śniade, i dobrze się będą trzymały.

 

Zgadzam sie z forest bla bla bla ;) na w tym co pisze sporo racji. Choć ja bym np nie wydał 20 zł za metr bo wolałbym dołożyć do głośników. Chyba, że mówimy o zastosowaniu takiego kabla w środku kolumny, gdy go wymieniamy albo sami robimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...