Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Na moj gust to zaleznosc pomiedzy VCore i VTT to czysta loteria

mialem juz do czynienia z dwoma sztukami i7 920 i obecna i7 930stka

Zazwyczaj to RAM jego taktowanie i timingi maja wplyw na wysokosc napiecia VTT

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj zle wrzucilem temat, podaje jeszcze raz, moze ktos z Was cos poradzi, choc wydaje mi sie ze niema za bardzo co...

 

Wiec tak padl chyba proc. Komp juz rozebrany, wyjecie bateri czyszczenie CMOS zworkami zrobilem.Plyta wstaje cyferki widze na wyswietlaczu jak tylko podepne 8pin kabel od proca - nie wlacza sie. Wentylatory uruchamia, zasilka sie uruchamia, resetowalem CMOS nawet tez nic.

Chyba pozostaje odeslac na gware:( a to taki dobry proc byl ehh

 

Pozostaje jeszcze moze sprawdzic napiecia - jak sie przekonac czy to nie kabel czasami? Zaraz po kupnie kompa mialem taka akcje ze po OC kabel szlak trafil , proc i plyta byly dobre

 

edit: atomel mi pomaga w temacie o dfi dk - tam prosze pisac wszelkie pomysly na pomoc:)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc? Moim zdaniem mało prawdopodobne. prędzej DFI ....

 

a jaki kod na wyświetlaczu? Coś można wywnioskować?

 

tia 88 jak nie podlacze 8 pin, ale to standardowy chyba kod jak cpu niema. Jak podlaczam na wyswietlaczu pustka, diody obie swieca. Pomierzylem napiecia - na CPU Vcore niemam napiecia wogole, czy przed wlaczeniem power na plycie, czy po. Chyba plyta padla :( Kabelek 8 pin na wyjsciach wszedzie 12.02-5 (miernik 15 lat ma ;) ) wiec kabelek chyba ok.

Obawiam sie ze dfi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looks like it...:(

 

Coz, jedyne DFI ktore mialem i jak rozumiem ostatnie. Pierwsze OC i pierwszy pad mobo - rownowazy sie mysle ;) Zobaczymy co dostane/kupie/wezme, i jak ten moj niezly proc poleci :> Z tego co przegladalem forum to dalej jeden z najlepsiejszych na purepc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do krecenia i920?

 

Standardowo na Bl;oodrage mam:

 

1.8 PPL Voltage Setting ............: 1.800V

CPU Clock Amplitude Ctrl ...........: 0.800V

 

Dla stabilnego 4200 gosc napisal na forum foxa zeby ustawic

 

1.8 PPL Voltage Setting ............: 1.616V

CPU Clock Amplitude Ctrl ...........: 0.700V

 

Cos daje zmniejszenie tych nmapiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLL niższe niż 1.8V może podnieść stabilność ale nie wiadomo czy jest to do końca bezpieczne. Męczyłem swojego proca na PLL=1.3V-1.9V i nie było żadnych problemów.

 

Jeżeli chodzi o Amplitude to trzeba testować. Na UD7 najlepsze wyniki osiągałem przy 800mV. Na R3E 700mV wydaje się być optymalne w tym zakresie bclk w, którym jestem w stanei się poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie obiecywał. tak z ciekawości pytam, proc nie jest dla mnie, choć możliwe że będzie (choć mniejsza z tym co i dla kogo) tak z ciekawości pytam :)

 

Racuch, Ty w ogóle zyjesz? :D

 

Tabelka nie wygląda zachęcająco. wraz z wzrostem numerków po A, idzie wzrost napięcia. mój numerek jest w ogóle po za wynikami z tabelki. najwyższy w tabelce ma A6, ja mam A7... :( no ale tak czy siak, loteria może przynieść szczęscie.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch, Ty w ogóle zyjesz? :D

Tabelka nie wygląda zachęcająco. wraz z wzrostem numerków po A, idzie wzrost napięcia. mój numerek jest w ogóle po za wynikami z tabelki. najwyższy w tabelce ma A6, ja mam A7... :( no ale tak czy siak, loteria może przynieść szczęscie.

 

Czyli stara zasada się sprawdza :) Ale potestuj.

 

 

Racuch jak widać żyje ale to forum ogólnie widzę, że coraz marniej. A może tylko ten dział ...  :ph34r:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie obiecywał. tak z ciekawości pytam, proc nie jest dla mnie, choć możliwe że będzie (choć mniejsza z tym co i dla kogo) tak z ciekawości pytam :)

 

Racuch, Ty w ogóle zyjesz? :D

 

Tabelka nie wygląda zachęcająco. wraz z wzrostem numerków po A, idzie wzrost napięcia. mój numerek jest w ogóle po za wynikami z tabelki. najwyższy w tabelce ma A6, ja mam A7... :( no ale tak czy siak, loteria może przynieść szczęscie.

 

żyje, żyje :)

ostatnio zajmuję się nawet "anty-OC", i7920 bangla na 3,4GHz i nie widzę różnic m-dzy 4GHz ;d

p.s.

wpadaj w tą sobotę na Kolejową, BuMel chce pobić wszelkie rekordy, dostał pare litrów azotu od Culmena i się cieszy jakby skwarkę lizał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie jesień, miejmy nadzieję ze w TZW. OC coś się ruszy :)

zimny room, chłodnica na parapet itp. pomysły będą siały postrach na dzielnicach

perspektywy "długich zimowych wieczorów" napawają optymizmem :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Skąd to info?

 

"Wydane na przestrzeni ostatnich dwóch lat, procesory Core i3/i5/i7 (gniazda LGA 1156/1366) stanowią zaledwie 27% sprzedaży."

 

Czyli, gdyby liczyć, że MY to 1%, bo niby samo core i3 i core i5 to pozostałych 26%? Nie wierzę.

 

Poza tym - ciekawostka. Byłem wczoraj na konferencji Intela w Wa-wie nt. Sandy Bridge. I jeden slajd, a ponadto także info, było dla mnie kluczowe - na wykresie wyraźnie segregującym platformy pod względem "od najlepszych do najgorszych" belka z X58 była umiejscowiona najwyżej, bo wyżej niż P65/P67 co jednoznacznie potwierdza, że nadal jesteśmy przez Intela traktowani priorytetowo i pozostajemy platformą najbardziej high-end'ową :)

 

Gloria X58 :)

 

Co zresztą nietrudno samemu zauważyć, bo jak się patrzy na płyty P67, które mają w 90% jedno PCI-E x16 (czyli 2x PCI-E x8), a w odosobnionych przypadkach 2x PCI-E x16 to oznacza mniej więcej tyle, że na tym wynalazku nowym Intela nie zrobisz super high-endowego komputera dla gracza ;)

I co więcej - dla nas, zmiana z 1366 na SB nie opłaca się pod żadnym względem - nie dość, że mamy mniej więcej tą samą wydajność (oprócz obróbki video) to jeszcze kręcimy proce do woli, a tam pozostają tylko procki z dopiskiem "K" ;) I są to najwyższe modele z danej z serii, co nie zmienia faktu, że w przypadku SB w wersji i5 procesor z "K" kosztuje tylko 11 dolarów więcej, a w i7 za "K" dopłacasz bodajże około 24 dolarów. W końcu skończyło się robienie z low-endów typu i3 mainstreamów - tam nie ma modelu "K" xD

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w trzecim kwartale wyjdzie nastepca s1366 , wiec zanim dopracuja mobasy pod nowy socket bedzie liczac od dzis okolo roku czasu

 

Jak dla mnie termin w sam raz , licze na proca szescio jajecznego co zrobi na WC minimum 4,8GHz do tego Quad DDR3 minimum 2133MHz z CL8/9

na takie cos bede mogl wydac kase z przyjemnoscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w trzecim kwartale wyjdzie nastepca s1366 , wiec zanim dopracuja mobasy pod nowy socket bedzie liczac od dzis okolo roku czasu

 

Jak dla mnie termin w sam raz , licze na proca szescio jajecznego co zrobi na WC minimum 4,8GHz do tego Quad DDR3 minimum 2133MHz z CL8/9

na takie cos bede mogl wydac kase z przyjemnoscia :)

 

 

tzn, ze beda tylko szostki? Zmienią się też plyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na 1366 będzie jeszcze tylko 990X, co zapewne spowoduje lekką obniżkę ceny 970-tki. Nic poza tym już nie wyjdzie na ten socket.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...