Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Bogactwo  ,ech moj na  Vcore  1.32   przy  4.1GHz  osiaga w Linx'sie   ponad  85'C w  10 minut  

a przeciez system  WC mam calkiem spoko  :/  sie zastanawiam nad podmiana  na  i7 930  moze  da rade  4.3GHz na codzien

 

ja nie mam teraz GPU w obiegu. jest chłodniej :)

Na codzień ja wolę jednak 4.2GHz i ramy 2000MHz.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czytam wasze posty i sie dziwie... mam i7 920 na powietrzu megahalems i dwa wentyle. 4.4ghz przy 1.38v. temperatura w linxsie... 84'C!!! plyta asus rampage 2 extreme. pozniej zrobie screeny i je tu wkleje. moj rekord w superpi 16m to 3 minuty 39 sekund przy 4.7ghz B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czytam wasze posty i sie dziwie... mam i7 920 na powietrzu megahalems i dwa wentyle. 4.4ghz przy 1.38v. temperatura w linxsie... 84'C!!! plyta asus rampage 2 extreme. pozniej zrobie screeny i je tu wkleje. moj rekord w superpi 16m to 3 minuty 39 sekund przy 4.7ghz B-)

 

nie szpanuj, trafił się kozak procek i tyle

uszy nie ucierpiały od szumu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czytam wasze posty i sie dziwie... mam i7 920 na powietrzu megahalems i dwa wentyle. 4.4ghz przy 1.38v. temperatura w linxsie... 84'C!!! plyta asus rampage 2 extreme. pozniej zrobie screeny i je tu wkleje. moj rekord w superpi 16m to 3 minuty 39 sekund przy 4.7ghz B-)

 

 

Prove it !

 

zarzuc jakimis screenami z tych osiagniec

z tego co obserwuje od lat jak ktos robi testy OC to i screeny z testow

chyba ze ktos szykuje postprocessing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez HT czyli bez rewelacji. Proc średniak. Ile ty masz RAMu, ze linx używa 2048?

 

bez HT tempy spadają i zapotrzebowanie na V.

 

Poniżej test HT=DISABLED. Dałbym wyższe BCLK ale niestety płyta się kończy.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że 4.7 to fajny wynik mimo, HT OFF, 1.5v.

 

4.4 HT OFF 1.4v i "2GB linx, 6 minut" niestety nie może już robić wrażenia.

 

Jaki jest to BATCH?(z którego tygodnia produkcji procek)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ktorego tygodnia to nie mam pojecia. 4.4 z otwarta buda 30 minut max temperatura 83 stopnie. to "2GB" zmienilem na 5, reszta potrzebna na windowsa. na 4.7 testuje superpi ale w linxsie mi wytrzymuje.... 10 sekund :) 4.7 stabilnie nawet na wodzie nie jest mozliwe. czytalem wszystkie strony w google i wszyscy mowia to samo. a ty ten 920 na ile masz?

Edytowane przez DI3S3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dfi Lanparty Ut X58-t3eh8/dk X58-t3eh6/jr X58-t3h6 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 15

 

4Ghz HT ON, stock

 

nie używam komputera do gier, interesje mnie tylko HT ON, mam awersje do dużych napięć.

 

szkoda, że niewiesz jaki to batch, bo to najważniejsze

 

na wodzie celem będzie 4.5Ghz Linx stable, ale takie serio stabilne - jak widać, a 24/7 celem będzie 3.7-3.8 na <=1.1v

 

Kupowałeś proca jako selekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

4.7 stabilnie nawet na wodzie nie jest mozliwe. czytalem wszystkie strony w google i wszyscy mowia to samo. a ty ten 920 na ile masz?

 

Taaa? A to ciekawe. Sprawdziłeś to, czy tylko głupio usprawiedliwiasz swoje słabe wyniki na screenach, bo wcześniej zaszalałeś zapowiedziami 4,4GHz linx stable? A tu co... nie dość, że HT OFF to jeszcze 6 min, WOW.

 

Tak czy inaczej - stevero z XS ma 4,7-4,8GHz (i7 960) na wodzie i i7 980 4,7GHz na wodzie.

"nie mozliwe staje sie mozliwe"

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewien problem z zamontowaniem radiatora na procesorze. Mój radiator to Noctua nh-d14, za standardowymi wentylami. Otóż zakładam go w pionie, tak że powietrze zasysa z dołu i wydmuciach!ę do góry.

 

Mój rig:

ASUS PT6 Deluxe V2

Core i7 920 D0

Noctua nh-d14

OCZ Gold 1600@1066

Geforce 9400Gt 1024 passive

Zalman GS1000SE ze standardowo zamontowanymi dwoma wentylami wysysającymi powietrze, na górze

Samsung HD502HI

Corsair 750W - wysysający powietrze z pod spodu obudowy

 

Zaraz po złożeniu systemu i zamontowaniu radiatora wszedłem w everesta, żeby sprawdzić temeratury i okazały się trochę za duże: 30*C - procesor, 37-39*C rdzenie w idle (turbo boost on i w idle mnożnik x12 i taktowanie procka 1600MHz). W stresie (2,8, mnożnik 22x) w Everest system stability test po 10 minutach procesor - 56*C, rdzenie - 60-66*C. Trochę się zdziwiłem, bo na NOCTUA NH-D14 – D JAK DOMINACJA | FrazPC są o wiele niższe temeratorur. Więc zdjąłem chłodzenie, bo trochę za dużo pasty wczesniej nałożyłem (wielkości ziarnka grochu - oczywiście pasta NT-H1). I ku mojemu zdziwieniu na radiatorze było mniej niż 30% pasty przyklejonej, tak jakby radiator nie dociskał do całego procka. Zdjąłem więc całą pastę (nie czyściłem alkoholem, gdyż wyczytałem że nie trzeba gdy się akłada tą samą pastę) i nałożyłem już poprawnie, ilość ziarna ryżu i rozprowadziłem za pomoca palca zawiniętego w foliową torebeczkę. Jednak temperatury nie spadły.

Czy to przez to, że radiator nie dociska do procesora i jak to naprawić? Napiszę jeszcze, że jak zakładałem procesor, to tak nakładka dość cieżko się domykała i ten drucik co ją dociska aż się dość znacznie wygiął zanim wszedł na miejsce.

 

edit:

dodam jeszcze że mam włączony HT, i wszytstkie ustawienia procka, ramu, itp. są standardowe płyty.

 

pozdrawiam,

panulan

Edytowane przez panulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panulan

 

 

Widac twoj proc tak jak i moj zreszta cierpi na syndrom krzywego beretu ;)

tu przydalby sie szlif niestety nie mam komu zlecic w mojej okolicy :/

Moj proc po srodko okolo 13x16mm jest poprostu wklesly i w to miesjce trza wiecej pasty zapodac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa? A to ciekawe. Sprawdziłeś to, czy tylko głupio usprawiedliwiasz swoje słabe wyniki na screenach, bo wcześniej zaszalałeś zapowiedziami 4,4GHz linx stable? A tu co... nie dość, że HT OFF to jeszcze 6 min, WOW.Tak czy inaczej - stevero z XS ma 4,7-4,8GHz (i7 960) na wodzie i i7 980 4,7GHz na wodzie."nie mozliwe staje sie mozliwe"

 

mowilem o core i7 920. wiadomo ze na lepszym procu da sie to zrobic, a wiec nie gadaj bezsensu jak nie wiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w tych czasach krzywe czapy były, masakra. :angry:

 

Byly , sa i beda ;)

Ja szlifowalem swojego i stracilem na to kilka godzin (okolo 7 NON STOP).Zuzylem po 4 duze palty papieru 600, 4x800, 4x1000, 4x1200, 4x1500, 4x2000, 1x2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly , sa i beda ;)

Ja szlifowalem swojego i stracilem na to kilka godzin (okolo 7 NON STOP).Zuzylem po 4 duze palty papieru 600, 4x800, 4x1000, 4x1200, 4x1500, 4x2000, 1x2500.

 

 

Ile Ci spadly temperatury w stresie po tym szlifie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 st C - moze nie rewelacja, ale robi to jednak duza roznice, zwlaszca w stresie.Teraz przynajmniej blok przylega do proca, wtedy musialem dac bardzo grubo pasty, bo inaczej styk byl tylko jedna krawedzia a 95% powierzchni nie mialo styku z blokiem.

Czapka byla wklesla, dopiero po zuzyciu 4 paltow 600 i 2x800 zobaczylem miedz na calym procu.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly , sa i beda ;)

Ja szlifowalem swojego i stracilem na to kilka godzin (okolo 7 NON STOP).Zuzylem po 4 duze palty papieru 600, 4x800, 4x1000, 4x1200, 4x1500, 4x2000, 1x2500.

 

No niestety zdaję sobie z tego sprawę. Szkoda tylko, że człowiek musi na każdym kroku poprawiać fabrykę. ;)

 

Szacunek za poświęconą pracę. Ja to bym za to nie wziął, a jakbym zaczął, to przez tydzień bym to szlifował. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

mowilem o core i7 920. wiadomo ze na lepszym procu da sie to zrobic, a wiec nie gadaj bezsensu jak nie wiesz o co chodzi.

 

Radze powaznie poszerzyć swoją wiedzę i zabrać się za doczytanie informacji, bo jest bez znaczenia, czy to i7 920 czy 960 - przy tym samym taktowaniu i napięciu będą wydzielały te same ilości ciepła - bez względu na "wyższośc ceny jednego nad drugim" i "lepszość" jaką tu wymyślasz. Bez znaczenia, że jeden ma taki, a siaki mnożnik.

Tak, więc skoncz swoj bezsens typu "niemozliwe 4,7GHz na wodzie" i nie wykręcaj się głupią gadką "lepszy proc". Przy takim samym taktowaniu i napięciu są IDENTYCZNE.

 

Ogarnij.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core i7 920 potrzebuje wieksze napiecie do tego samego taktowania co core i7 960 albo 975 i wtedy wydziela wiecej ciepla. jak mozna osiagnac to samo na wszystkich core i7 to powiedz mi czemu nikt niema i7 920 na 4.7? bo to jest niemozliwe! pomysl troche. i7 975 ma odblokowany mnoznik a core i7 lubia wiekszy mnoznik i mniejsze bclk. kazdy overclocker to wie. ty nie wiesz? moze musisz poszerzyc swoja wiedze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze powaznie poszerzyć swoją wiedzę i zabrać się za doczytanie informacji, bo jest bez znaczenia, czy to i7 920 czy 960 - przy tym samym taktowaniu i napięciu będą wydzielały te same ilości ciepła - bez względu na "wyższośc ceny jednego nad drugim" i "lepszość" jaką tu wymyślasz. Bez znaczenia, że jeden ma taki, a siaki mnożnik.

Tak, więc skoncz swoj bezsens typu "niemozliwe 4,7GHz na wodzie" i nie wykręcaj się głupią gadką "lepszy proc". Przy takim samym taktowaniu i napięciu są IDENTYCZNE.

 

Ogarnij.

 

nie do końca

kolejne rewizje wprowadzają pewne ulepszenia nie mówiąc o klasyfikacji poszczególnych rdzeni względem położenia na waflu. W efekcie wpływa to na pobór energii, max.taktowanie, temp. pracy (im wyższa tym mniejsza sprawność)

tutaj powinien się wypowiedzieć jakiś szpec, raczej praktyk niż teoretyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

i7 975 ma odblokowany mnoznik a core i7 lubia wiekszy mnoznik i mniejsze bclk.

 

Jak już napisałem:

"przy tym samym taktowaniu i napięciu będą wydzielały te same ilości ciepła" - bez względu na blck i mnożnik.

 

Kończę dyskusję z nieogarem, bo czytanie ze zrozumieniem też jest zbyt trudne.

 

nie do końca

kolejne rewizje wprowadzają pewne ulepszenia nie mówiąc o klasyfikacji poszczególnych rdzeni względem położenia na waflu. W efekcie wpływa to na pobór energii, max.taktowanie, temp. pracy (im wyższa tym mniejsza sprawność)

tutaj powinien się wypowiedzieć jakiś szpec, raczej praktyk niż teoretyk

 

Wszystko sprowadza się do tego, że niektóre są po prostu "better binned". To wszystko.

 

PS. SPECJALNIE DLA NIEOGARA CO BY NIE PLUŁ SIĘ JUŻ JAK NIE MA POJĘCIA

 

1. Dołączona grafika

 

2. Dołączona grafika

 

3. Dołączona grafika

 

2 minuty zajęło znalezienie tego, tylko trzeba wiedzieć co i jak szukać.

 

Ekhm, czy nie napisalem "niemozliwe staje sie mozliwe"? Chyba nie umiesz jednak odpowiednio korzystać z google skoro wszedzie szukales. Przykro. Nieogar.

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...