Skocz do zawartości
jeeqs

Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Złożyłem zestaw, większość z tych komponentów została już zamówiona, chciałem się spytać co o tym sądzicie? Czy wszystko będzie ze sobą grać? A i jak z temp i co zrobić aby się ich trochę pozbyć, co najlepiej kupić do chłodzenia. I jeszcze miałbym prośbę bo nie wiem czy wybrałem dobry monitor, prosiłbym o doradzenie (monitor jak i komputer będzie w większości do gier).

 

3 x Karta graficzna GeForce 8800 Ultra EVGA

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 1 TB Barracuda

Monitor LCD 24" LG Flatron L245WP-BN

Napędy optyczne Plextor DVD+/-RW PX-810SA

Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 1100W - U96 TurboJet Serie Dual Fan

2 x Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1150MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Płyta główna Asus P5N-T Deluxe

Procesor Intel Core2 Quad Q6600

Dysk twardy IDE/SATA WD Raptor 36.7 GB WD360ADFD Serial ATA (16MB) (NA SYSTEM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seagate i WD jakoś mi że sobą nie pasują. Szkoda kasy na tego Raptora. Lepiej kupic np. 2x500GB od Seagate i połączyć je w RAID.

 

Reszta może być.

Po co ci 3 karty w SLI? Tak tego raczej nie wykorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 Ultra jest nie opłacalne , jest minimalnie szybsze od 8800GTX a kosztuje więcej .

 

O wiele lepsze rozwiązanie to 8800GT ( na default dorównuje GTX ) a kosztuje połowę ceny 1 Ultry .

 

Nie opłaca się kupować aż 3 kart , po nowym roku wychodzi GF 9 , jeżeli plotki o ilości shaderów + optymalizacja znane z G92 okażą się prawdą to ta karta powinna być szybsza niż 8800GTX/Ultra SLI , do tego ma wyjść odpowiednik 7950GX2

 

Q6600 nie za bardzo nadaje się do gier , gry które będą wstanie wykorzystać można policzyć na palcach jednej ręki .

 

Lepiej kupić E6750/E6850 , w grach będzie działać szybciej niż ten quad .

 

Co do płyt na NF 780i , do dopiero nowość , nie wiadomo jak z OC i wydajnością tych płyt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem zestaw, większość z tych komponentów została już zamówiona, chciałem się spytać co o tym sądzicie? Czy wszystko będzie ze sobą grać? A i jak z temp i co zrobić aby się ich trochę pozbyć, co najlepiej kupić do chłodzenia. I jeszcze miałbym prośbę bo nie wiem czy wybrałem dobry monitor, prosiłbym o doradzenie (monitor jak i komputer będzie w większości do gier).

 

3 x Karta graficzna GeForce 8800 Ultra EVGA

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 1 TB Barracuda

Monitor LCD 24" LG Flatron L245WP-BN

Napędy optyczne Plextor DVD+/-RW PX-810SA

Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 1100W - U96 TurboJet Serie Dual Fan

2 x Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1150MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Płyta główna Asus P5N-T Deluxe

Procesor Intel Core2 Quad Q6600

Dysk twardy IDE/SATA WD Raptor 36.7 GB WD360ADFD Serial ATA (16MB) (NA SYSTEM)

Jak widać nie sztuka kupić wszystko najdroższe i szpanować przed resztą - trzeba to kupić z głową. 3xUltra :lol2: - jeśli już to 3xGTS G92 ale i tak do rozdziałki 1920 x 1200 piksele stykną dwie sztuki. Tri SLI jest jako tako sensowne przy rozdziałce minimum 2560x1600 (coby nie być gołosłownym click ) dodatkowo jeśli SLI jest w miare dopracowane to Tri SLI może być w wielu tytułach wolniejsze od SLI a nawet pojedyńczej karty clyck. Dalej chcesz Tri SLI :?: :D

Zasilacz - styknie 600W (do SLI) absolutny max 800W

Płyta główna - na razie niewiele wiadomo o mobasach na NF 780i

Procek - może być aczkolwiek do grania lepszy będzie dwu jajowiec jak już ktoś wspomniał

Co do monitora to to powinien być OKi ale jak co to poczytaj troche TU może znajdzie sie coś ciekawszego w tej cenie.

 

Edit - chodzenie - wodne ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tri SLI może być w wielu tytułach wolniejsze od SLI a nawet pojedyńczej karty clyck. Dalej chcesz Tri SLI icon_question.gif icon_biggrin3.gif

 

Tak dalej chce. A wiesz czemu? Napisałeś że w wielu tytułach słabsze nawet od pojedyńczej karty, a spojrzałeś nw rozdzielczości, ja będe grał minimum na 1920*1200, chyba że będe miał większy monitor kiedyś, a na tej rozdzielczości Tri Sli wymiata w każdej grze a w niektóry nawet o 100-200% więcej fps'ów ma.

 

 

I zastanawiam się jeszcze nad tym monitorem 30" HP LP3065

Edytowane przez jeeqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dalej chce. A wiesz czemu? Napisałeś że w wielu tytułach słabsze nawet od pojedyńczej karty, a spojrzałeś nw rozdzielczości, ja będe grał minimum na 1920*1200, chyba że będe miał większy monitor kiedyś, a na tej rozdzielczości Tri Sli wymiata w każdej grze a w niektóry nawet o 100-200% więcej fps'ów ma.

I zastanawiam się jeszcze nad tym monitorem 30" HP LP3065

Tak spojżałem na rozdziałki i dalej twierdze że do 19x12 TRI SLI to przerost formy nad treścią - nawet do 2560x1600 w co drugiej grze nie uświadczymy praktycznie żadnej różnicy a w większości pozostałych SLI zapewni pełną płynność

Dołączona grafika

ustawienia

W bardziej wymagających grach nie daje nic a w mniej to co za różnica czy będzie 100 czy 140 FPS a 40-50FPS czyli pełną płynność zapewnią już dwie karty. Zamiast 3 karty lepiej weź gdzieś pojedź na wycieczke kup żonie/dziwczynie prezent czy coś w ten deseń :wink:

 

Jak już sie uparłeś na to TRI SLI to lepiej monitor 2560x1600 - przynajmniej wykorzystasz moc kart bo przy niższej rozdziałce to już pisałem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawiam nad monitorem 30'' zeby ta rozdzialke większą <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tylko niewiem czy ten monitorek

 

HP LP3065

 

 

jest dobry

Edytowane przez jeeqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lepiej 3x8800GT wyjdzie znacznie taniej a wydajnosc bedzie zblizona,no chyba ze nie zalezy tobie na kasie to bierz 3x8800ultra

 

wlasnie sie zastanawiam nad monitorem 30'' zeby ta rozdzialke większą <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tylko niewiem czy ten monitorek

 

HP LP3065

jest dobry

dobry to on napewno bedzie tylko ta cena :) jezeli jestesmy w tym przedziale cenowym to ja bym dolożył do tego potwora http://www.twenga.pl/cena-SyncMaster-305T-...tor-LCD-51883-0 Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x Karta graficzna GeForce 8800 Ultra EVGA

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 1 TB Barracuda

Monitor LCD 24" LG Flatron L245WP-BN

Napędy optyczne Plextor DVD+/-RW PX-810SA

Zasilacz Zasilacz do obudowy Tagan 1100W - U96 TurboJet Serie Dual Fan

2 x Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 1150MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Płyta główna Asus P5N-T Deluxe

Procesor Intel Core2 Quad Q6600

Dysk twardy IDE/SATA WD Raptor 36.7 GB WD360ADFD Serial ATA (16MB) (NA SYSTEM)

ten zestaw to jakaś bzdura... jeszcze najlepiej zamów wszystko w komputroniku by wyszło drożej. to już lepiej rozdać pieniądze dzieciom...

 

1.gfx: 2x nowe 8800GTS // jak ci będzie mało to dokupisz trzecią

2.hdd: raid 0: 2x500GB Barracuda *320AS lub RAID 10 z 4x500GB // oczywiście bez tego raptora

3.ram: jeśli CPU będzie chłodzone powietrzem to crucial ballistix 1066 2x1GB. //przy 4GB nie będą kolidować z wentylem.

//// edit: możliwe że na tej płycie na styk dosłownie zmieszczą się i te Reapery. ale to już sam sprawdź co do mm.

 

w tej klasie PC pasowałoby jednak dać już LC by to chłodzić. wtedy ram jaki tam chcesz...

 

 

4. jak chcesz sporo wydać to sobie dobry monitor kup:

NEC 2690WUXi

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...