Skocz do zawartości
rosolini

Przełącznik - Dwa Kompy Jeden Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was kożystał z przełącznika pozwalającego podłączyć dwa kompy do jednego monitora? Np. takiego jak ten: http://www.gral.pl/preview/D-Link/Przelacz...KVM-Station_44/

Interesuje mnie jak wygląda tutaj sprawa jakości obrazu? Czy występuje w ogóle utrata jakości obrazu przy podłączeniu przez takie urządzenie?

Miałem kiedyś coś podobnego w robocie i podłączone to tego 3 serwery ale z wiadomych przyczyn na jakość obrazu nie zwracałem tam uwagi. Z drugiej strony zintegrowane serwerowe grafy jakością raczej nie grzeszą więc porównanie nie byłoby miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam aktualnie z przełącznika Belkin Switch2 (klawiatura i mysz podłączane przez USB). Mam do tego podpięte GF 7600GT (komp nr 1) i Matrox Millenium G400 (komp nr 2). Obie karty śmigają na 100Hz bez żadnych problemów, jakość obrazu bez zastrzeżeń, samo przełączanie między kompami szybkie i bezproblemowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku używam przełącznika firmy Aten model CS-62.

Drugim kompem podłączanym do przełącznika jest zazwyczaj komputer klienta z upadłym windowsem :)

Urządzenie działa bez najmniejszych problemów, obraz żyleta, przełaczanie działa bez zarzutu.

Opis przełącznika Arten CS-62 jest TU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LCD Acera i Nec'a spotkalem sie z przelacznikiem dvi / d-sub. Pzypuszczam jednak, ze Twoj monitor nie ma takiej opcji, skoro pytasz o inne rozwiazanie.

Sorry, ale w tym przypadku chodzi o przełączanie monitora, klawiatury i myszy pomiędzy dwoma różnymi komputerami.

Gniazda sygnałowe w LCD (dvi / d-sub) to już inna bajka.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas tansza mozliwosc przelaczania samych monitorów? Bo wole przelaczac recznie niz placic 100zł.

 

Niestety niemam miejsca na dwa monitory ;/

Przełączanie w CS-62 realizowane jest przez dwukrotne naciśnięcie klawisza Scroll Lock,

lub automatycznie w programowanych odstępach czasu.

Cena tego przełącznika w necie to około 60 zł i chyba taniej się nie da.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje kupno taniego przełącznika KVM (raptem kilkanaście złotych) i podpięcie do niego tylko wyjść video (klawiatury i myszy zostają dla każdego kompa osobne). U mnie podświetlana klawiatura odmawia współpracy z Asusem P2B, więc jest wpięta do 'głównego' kompa z pominięciem przełącznika, a na kompie 'zabytkowym' pykam używając równie antycznej klawy Fujitsu Siemens na PS/2. Mysz jest wspólna dla obu (=wpięta przez przełącznik KVM) i działa to bez zarzutu. :)

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas tansza mozliwosc przelaczania samych monitorów? Bo wole przelaczac recznie niz placic 100zł.

 

Niestety niemam miejsca na dwa monitory ;/

ja mam - jako drugi monitor - LG Flatrona F700B, którego sprzedam po zakupie przełączika. Mam nadzieję, że za tą stówkę znajdzie nowego właściciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam - jako drugi monitor - LG Flatrona F700B, którego sprzedam po zakupie przełączika. Mam nadzieję, że za tą stówkę znajdzie nowego właściciela?

jak mu dostarczysz na miejsce to może i znajdziesz hehe, ja mam dwie siedemnastki crt i się ich pozbyć nie mogę :/ bo sam kurier kosztuje 50zł heheh, 15 crt to juz nie mówie nawet, jak w firmie zmieniałem na LCD to nawet ich na allegro nie wystawiałem, wystawiłem ale śmieciarzom :lol: Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu dostarczysz na miejsce to może i znajdziesz hehe, ja mam dwie siedemnastki crt i się ich pozbyć nie mogę :/ bo sam kurier kosztuje 50zł heheh, 15 crt to juz nie mówie nawet, jak w firmie zmieniałem na LCD to nawet ich na allegro nie wystawiałem, wystawiłem ale śmieciarzom :lol:

nie no oczywiscie, że na miejscu własnymi kanałami dystrybucyjnymi będę go opychał ;) za dużo zachodu z odpowiednim zapakowaniem a i tak nie ma pewnosci, czy dojedzie w jednym kawałku?

potencjalny kupeic chyba już się naiwnął - wczoraj pożyczył go ode mnie z możliwością zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...