Skocz do zawartości
szczyku

Samsung 275t 27" Pva Full Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem duze bydle z duzym inputlagiem >50ms co wyklucza go do gier nawet nie superszybkich, niestety PVA tak juz ma:(

 

 

http://www.prad.de/en/monitore/review/2007...msung-275t.html

 

ale jezeli nie grasz w takie gry jak UT2004 to powinien być dobry ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może NEC 2690 ( średni lag 32,5 ms , szczytowy 49, minimalny 22 ). Ten monitor nie gubi barw po regulacji RGB w OSD ( ma 10+ bit LUT ). Przekątna tylko o ok. cal mniejsza a monitor znacznie lepszej klasy niż ten Samsung ( który pewnie ma tylko 8 bit LUT ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4136 PLN (skąpiec) - chyba 136 PLN to nie jest majątek kiedy kupujesz monit za 4K ? :lol:

no fakt... już zgłupiałem... widzę że kontrast i jasność nie jest najważniejsza w monitorach...

 

a teraz może jaki najlepiej byście polecili, ale od 24" w wzwyż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt... już zgłupiałem... widzę że kontrast i jasność nie jest najważniejsza w monitorach...

 

a teraz może jaki najlepiej byście polecili, ale od 24" w wzwyż...

a może 26 acer Al2623W: 2600zł

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=219892&st=46

 

bo 24" do 4k zł to jest spory wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie acerka 2623w mozna miec juz za 2475 zeta

http://www.agito.pl/LCD_powy_ej_19_quot_/A...057.html?bid=39

tylko jak z jakoscia jego obrazu? czy nie jest gorsza od neca 2470wnx, bo na niego jestem aktualnie zdecydowany (ewentualnie na benka 241w)? czy technologie poprawiajace jakosc obrazu nie sa w nim starsze i gorsze i czy radzi sobie rownie dobrze ze skalowaniem i roznymi rozdzielczosciami? bo cena neca 24 cale i acerka 26 cali jest w sumie na jednym poziomie a acer oferuje 2 cale wiecej. nie ma pivota ale dla mnie to raczej nie istotne. i pozostaje jeszcze zamieszanie z wersjami tego monitora. czym sie rozni W od Ws? bo ja widze jednynie zmieniona stopke natomiast kody producenta sa takie same ET.L810C.002. na niemieckich stronach znalazlem wersje tego monitora o tej samej nazwie ale z innym kodem ET.G23WZ.002. niby nie ma roznicy w opisie towaru ale roznica w cenie byla spora. o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pozostaje jeszcze zamieszanie z wersjami tego monitora. czym sie rozni W od Ws? bo ja widze jednynie zmieniona stopke natomiast kody producenta sa takie same ET.L810C.002. na niemieckich stronach znalazlem wersje tego monitora o tej samej nazwie ale z innym kodem ET.G23WZ.002. niby nie ma roznicy w opisie towaru ale roznica w cenie byla spora. o co tu chodzi?

o tego acera zapytaj PMP :), starszy model ET.L810C.002 był na SIPS a ten nowszy G23WZ prawdopodobnie jest na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tego acera zapytaj PMP :), starszy model ET.L810C.002 był na SIPS a ten nowszy G23WZ prawdopodobnie jest na TN

to acerek nie byl na pva? i ten nowszy g23wz jest drozszy od starszego wiec chyba nie jest na tn. jak sie nie myle to w niemieckim szopie widzialem go chyba za 800 euro podczas gdy L810C kosztowal chyba 600. tyle ze to bylo gdzies z miesiac temu i teraz tego L810C tam juz nie ma.

o proszę: http://web.hoh.de/hoh/(S(jkw43e550cocbv452...912&CT=3418

 

fakt 2623w jest na ips. wersja g23wz ma dodatkowo ACM (Adaptive Contrast Management) + ZBD (Zero Bright Dots). pytanie co to oznacza w praktyce.

Edytowane przez stary00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to acerek nie byl na pva? i ten nowszy g23wz jest drozszy od starszego wiec chyba nie jest na tn. jak sie nie myle to w niemieckim szopie widzialem go chyba za 800 euro podczas gdy L810C kosztowal chyba 600. tyle ze to bylo gdzies z miesiac temu i teraz tego L810C tam juz nie ma.

o proszę: http://web.hoh.de/hoh/(S(jkw43e550cocbv452...912&CT=3418

możliwe ale prawie nigdzie nie podają kątów tego G23WZ co jest jest podejrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyedytowalem posta wiec mogles nie zauwazyc. wedlug strony acera to chyba ta sama matryca ips. wersja g23wz ma dodatkowo ACM (Adaptive Contrast Management) + ZBD (Zero Bright Dots). pytanie co to oznacza w praktyce.

dynamiczny kontrast + gwarancja na jasne piksle

 

z tego co znalazłem to gwarancja zero jasnych piksli przez 1 rok

niestety chyba tylko przez 30dni :(

 

ACM

http://global.acer.com/products/monitor/pd...20paper/ACM.pdf

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, a i owszem, AL2623 i bardzo sobie chwaliłem, ale czy była to matryca SIPS trudno mi stwierdzić - bo monitorka już nie mam (pytaj usera ziku który go odemnie nabył).

 

Ale ja o 27" - miałem również i Dell'a WFP2707 i jeżeli chodzi o jakość materiałów użytych do zrobienia obudowy to był arcy-mistrzowski jak dla mnie (porównując do czy Acerów, czy WFP2405 czy tez HP 24/30).

 

Jeżeli chodzi o matryce - ztcp swego czasu Samsung 275T miał identyczną, duży gamut chyba 92%, ładna dobrze podświetlona bez przesady na brzegach... inputlag jak dla mnie jak zwykle niezauważalny (w kontekscie grania w BF2), ale plamka... niestety lubie dużo mniejsze, i monitor znalazł nowego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...