Skocz do zawartości
Black_Shaggy

Problem Z 1gb Ram Goodram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam (w sumie nowego, bo kupionego z 1,5 miesiąca temu) kompa.

Nie mogę włączyć żadnej gry... Jak chcę jakąś włączyć robi mi się restart komputera i zrzut pamięci fizycznej (w Blue Screen'ie)... Z tego, co zauwazyłem mam podobny problem, jaki miał jened z kolegów już wcześniej. To jest link, na którym jest ten (jego) problem http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242906

Co mam robić? Męczę się już z tym kupe czasu i nic!

Z góry dziękuję :)

 

To są w skrócie dane mojego kompa:

 

CPU Type: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4000+

CPU Speed: 2100Mhz

Cache RAM: 512K x2

Karta graficzna: GeForce 8500 GT 512MB

Pamięć RAM: 1GB (chyba 800Mhz; GoodRAM)

 

Aha, jeszcze dodam, że jestem zielony w tych sprawach, więc jak coś, to bardzo proszę o dokładne objaśnienie ;)

 

Moja płyta główna to ASUS M2N-SLI DELUXE

Edytowane przez Black_Shaggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem programem MemTest. Nie czekałem do końca, ale tyle, co było, to nic nie pokazało, że jest cośnie tak. Pozatym i tak myślę, że RAM nie jest uszkodzony, bo wszystko mam nowe...

To co mam robić? Pomóżcie... :sad:

 

Może coś w BIOS-ie musze zmienić? Ale już coś próbowałem i nic. To jak coś w BIOS-ie, to powiedzcie, co? Błagam... :(

 

O co chodzi z tymi timingami i zmianiami Mhz dla pamięci? To robi się właśnie w BIOS-ie?

Może ja tam muszę coś zmienić... ?

 

To jest chyba napewno mój RAM http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...d,30743/#opinie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Memtest86+ - bootowalna CD, program darmowy, test trwa krócej niż GoldMemory i nie trzepie po oczach mrugającymi informacjami o wersji shareware...

 

 

 

 

Sprawdzałem programem MemTest. Nie czekałem do końca, ale tyle, co było, to nic nie pokazało, że jest cośnie tak. Pozatym i tak myślę, że RAM nie jest uszkodzony, bo wszystko mam nowe...

Co z tego , ze masz nowe. Moje nowiutkie Geile tez byly uszkodzone i mialem losowe BSODY i resety kompa.

 

Memtest na defaulcie czyli zaraz zabotowaniu nie wykryje wszystkich bledow , lepiej to sprawdzac recznie w testach , ktore sa pod conmfiguracja. Wtedy jest wieksza pewnosc , tak samo ORTHOS i test blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze co masz za zasilacz. Marka, model, moc już podałeś, kłopot w tym, że 400-tka 400-tce nieraz nie jest równa...

 

MemTesta warto odczekać do końca, a nawet pozwolić mu zapętlić się kilka razy. Często jest tak, że błędy pojawiają się w ostatnich testach, albo np. za którymś z kolei przejściem.

Edytowane przez Pi100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Take.Me najlepszym określeniem będzie "wyrób zasilaczopodobny". Bardzo często restarty komputera w przypadku, gdy zasilacz jest niemarkowy, są właśnie winą tegoż urządzenia. Pożycz od kolegi jakiś normalny zasilacz i przetestuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie zasilacze są najlepsze (firmy)? Jak chciałbym wymienić zasilacz, to mogę wymienić tylko jego, czy muszę smieniać całą obudowę, bo tutaj była razem obudowa + zasilacz...

Czy to jest pewne, że to jest wina zasilacza? Ja myślałem, że jak kupię 400W, to nie będzie tak źle, bo myślę, że lepsze to niż marne 350W. Troche mnie to dziwi, że przez to może być problem...

A nie wystarczy może podnieść napięcie w BIOS-ie? Nie znam się na tym, dlatego pytam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być też coś takiego, że problem nie tkwi w RAM-ach, tylko w BIOS-ie? Ponieważ jak włączam komputer wyskakuje mi jakaś informacja i jest tam napisane coś, o jakiś sterownikach (driver not found... coś takiego i jeszcze coś tam dalej) i jest także napisane coś z BIOS-em i jego wersja (BIOS-u). Może ja muszę po prostu ściągnąć najnowszą wersję BIOS-a i zainstalować... Może tutaj jest jakiś problem... Jak sądzicie?

Aha, ale raczej nie chodzi o to, że nie mam zainstalowanych sterowników, bo instalowałem i sprawdzałem, że już wszystkie potrzebna mam.

Edytowane przez Black_Shaggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, problem może być w biosie lub ramie lub w czymkolwiek innym jednak jeśli memtest nie znajduje żadnych błędów i zapuściłeś go kilka razy, to pewnie Twój zasilacz nie wyrabia pod obciążeniem proc + karta. Owszem, markowe 400W powinno ten zestaw uciągnąć i to jeszcze z drobnym zapasem, ale Take.Me to nijak nie jest 400W.

 

Fajny test zasiłek masz tu: http://www.nvision.pl/_plugins/content/con...php?content.157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki... Poczytam sobie, ale czy tam jest rozwiązanie mojeo problemu?

 

Aha, właśnie! Przy włączaniu komputera wyskakuje mi taki komunikat i nie wiem, o co może chodzić... Oto on:

 

JMicron Technology Corp. PCIE-to-SATAII/IDE RAID Controller BIOSv.1.06.53 Copyright © 2005 JMicron Technology.

 

Detect drives done, no any drive found.

 

O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć dysk na SATA, a jeśli nie masz, wyłączyć kontroler w biosie lub olać ten komunikat.

Ale czy ktoś mógłby mi dokładnie napisać JAK TO ZROBIĆ? Gdzie wejśc, co zmienić, bo nie wiem, jak to się robi :(

 

To się robi w BIOS-ie? Zmienia się z Enble na Disable? Jak tak, to jak nazywa się ta opcja, gdzie mam ją zmienić? Bo ja pamiętam tylko, że coś takiego w BIOS-ie widziałem, ale nie pamiętam nazwy tej opcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz "Jmicron coś tam kontroler" i dajesz na disabled, trochę szybciej się komp będzie opalał bo będzie pomijał szukanie dysku na SATA z tego kontrolera...

A co to teraz da? Bo widzę, że już nie mam tego komunikatu przy starcie (z BIOS-em), ale gry nadal nie działają... Dlaczego? O co chodzi? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie pomoże w głównym problemie, ale się pytałeś to odpowiedziałem. zobacz co jest na BSODzie napisane, kod błędu itp. to będziemy więcej wiedzieć, spróbuj RAM pozamieniać miejscami, odpalić z jedną kostką pamięci, posprawdzaj kable, zrób format kompa, nie wiem co jeszcze... :)

 

AHA, i sprawdź GRUNTOWNIE pamięci memtestem, zostaw na parę godzin, ja miałem w drugim kompie fabrycznie walniętą kość od goodrama, od tego czasu 3mam się od tego szajsu z daleka...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj RAM pozamieniać miejscami

Ale chodzi o włożenie w inne "gniazdko", czy zamianę miejść z innym RAM-em? Jeżeli to drugie, to obawiam się, że jest niemożliwe, ponieważ mam tylko jedną kość RAM :)

A jak mogę sprawdzić, co jest na BSOD-zie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spróbować zamienić dla wszelkiego spokoju, żeby się nie resetował przy bsodzie, kliknij PPM na mój komputer ->zakładka zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz tam automatycznie uruchom ponownie, wtedy "spowoduj" bsoda i zobacz co tam dają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisałem kod błędu z Blue Screen'a. Oto on:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pojawił się problem i system Windows został zamknięty...

 

Informacje techniczne:

***STOP: 0x0000000A (0X00000016, 0x0000001c, 0x00000000, 0x80502392)

 

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci

Zakończenie...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po włączeniu komputera wyskoczyła mi ta informacja o błędzie od Microsoft'u.

 

 

Sygnatura błędu:

BCCode : 1000000a BCP1 : 00000017 BCP2 0000001C BCP3 : 00000000

 

Po przesłaniu raportu błędów na stronę Microsoft wyskoczyły mi jeszcze klejne 3 błędy...

 

Tutaj są strony, jakie otrzymałem po przesłaniu tych błędów:

 

http://wer.microsoft.com/Responses/Respons...d4-96b398c943fa

 

http://wer.microsoft.com/Responses/Respons...7f-afb343fba31d

 

http://wer.microsoft.com/Responses/Respons...78-1d3a2fc4add7

 

http://wer.microsoft.com/Responses/Respons...e9-b32e38d719bb

 

 

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale nie znam się na tym i myślę, iż każda informacja ma znaczenie Jeżeli to jest niepotrzebne, to bardzo przepraszam. Nie wiedziałem...

Edytowane przez Black_Shaggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach zawsze jest dużo "może to lub tamto". Spróbuj jeszcze potestować stabilność StressPrime lub zanieś kompa komuś kto sie mniej więcej orientuje w ustawianiu Biosu i ma jakiś markowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach zawsze jest dużo "może to lub tamto". Spróbuj jeszcze potestować stabilność StressPrime lub zanieś kompa komuś kto sie mniej więcej orientuje w ustawianiu Biosu i ma jakiś markowy zasilacz.

 

Eee tam! Ciągle coś testuje i nic nie wykazuje! Widzę, że nikt tutaj się na tym nie zna... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol :D

 

prosili Cie o memtesta? Zrobiles chwile bo nic nie wyskakiwalo, pusc go kilka h i sie przekonamy. Orthos albo cos takiego tez powinno pojsc w ruch. Wrozek tutaj nie ma, a jesli przychodzisz z takim problemem tutaj to znaczy, ze to Ty sie nie znasz (jak sam napisales) i potrzebujesz pomocy.

 

Mialem podobny problem, bsody zwisy i takie tam - jedna kostka GR padla, memtest na 2 cyklu chyba sypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...