Skocz do zawartości
bartez2

Radeon Hd3850

Rekomendowane odpowiedzi

Cpu na pewno nie pozwoli rozwinąc w pełni skrzydeł karcie, ale nie ma co dramatyzować że totalnie ja ograniczy. Poza tym reszta jest Ok, choć na 1Gb sie grac juz chyba nie da :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

W najbliższym czasie planuje zakup Radeona Hd3850 i czy bedzie dobrze pasował do mojego komputera - tak jak w sigu.

Czy procesor nie bedzie go ograniczał?

Moze troche, ale powinno byc ok :) ja tez planuje zakup tej karty, wiec zobaczymy co to potrafi :)

 

 

Cpu na pewno nie pozwoli rozwinąc w pełni skrzydeł karcie, ale nie ma co dramatyzować że totalnie ja ograniczy. Poza tym reszta jest Ok, choć na 1Gb sie grac juz chyba nie da :>

da sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

W najbliższym czasie planuje zakup Radeona Hd3850 i czy bedzie dobrze pasował do mojego komputera - tak jak w sigu.

Czy procesor nie bedzie go ograniczał?

Wg mnie będziesz miał 2-3 krotny wzrost wydajności w grach więc warto. Zwróć uwagę aby to była wersja 512mb bo teraz to już jest standard, żeby nie powiedzieć minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie będziesz miał 2-3 krotny wzrost wydajności w grach więc warto. Zwróć uwagę aby to była wersja 512mb bo teraz to już jest standard, żeby nie powiedzieć minimum.

Troszke sie wacpan rozpedzil:)

2 owszem w porywach..

http://www.idg.pl/news/131037_4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek pewnie troszke bedzie ograniczał karte ale nie ma co dramatyzować.Będzie dobrze ;)

Polecam PowerColora 512 MB za 699 zł w Pixmani.

Nie dość że przepłaci o przeszło 100zł to zapłaci za przesyłke jak za zboże (z Francji) i w razie kłopotów wysyłka karty do Francji - dziękuje postoje. Skąpiec wyszuka te karty w cenie od 620zł (HD3850 512MB).

Gdziesik był fajny test 8600GT/GTS (nie pamiętam) vs. HD3850 jak uda mi sie znaleźć to zalinkuje.

 

Edit:

8600GT vs HD3850

Tu jest dobre porównanie ale nie o tym pisałem - szukam dalej ...

 

... i jest click (wydawało mi się że więcej wyników było ale dobre i to)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proca bym sie akurat nie martwil, jest wykrecony na prawie 3Ghz, tak wiec jakims duzym ograniczeniem, to on nie bedzie. Bardziej mnie martwi 1GB ramu.

Mysle, ze warto by bylo podliczyc ile dostaniesz za ten sprzet i kupic cos na AM2. Podejrzewam, ze przy wymianie wyszedlbys na 0zl, a mialbys 2x1GB DDR2, bo teraz tanie jak barszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj proca, płytę i ramy, i kup Gigabyte P31 DS3L/E2140 lub E2160/2x1GB Goodram lub Kingstone 667Mhz. Dopłata powinna być mała, a zestaw wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo chcialbym sie zapytac, czy do tego co mam w sygn. Da rade ta grafa: 3850 512MB ? Tzn. czy duzo procek bedzie waskim gardlem dla tej grafy..

 

i czy warto inwestowac 200zl za dwu-rdzeniowy 3800+ jeszcze na s939 czy to duzo by zmienilo?

 

Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 i tu jesteś w błędzie. Bo w grach wykorzystujących dwa rdzenie karta nie rozwinie tak skrzydeł. Co do wymiany to po co pod Am2 ? Nie lepiej wziąć coś taniego pod Intela. Jakiś E2400 i P35.

Wiesz, ja nie mowie o grach na dwa rdzenie, bo te sa jeszcze w zdecydowanej mniejszosci :) A ze Intel to wiadomo, ale zaproponowalem AM2, zeby wyszlo jak najmniejszym kosztem, a praktycznie na 0zl. Tam plyta pod dobre OC to 100-150zl + proc ok. 70zl no i najwazniejsze ze wejda w koncu tanie DDR2. Na Intelu trzeba liczyc wiecej.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh, a zreszta co mi tam, kupie najpierw grafike bede widzial ile mi brak do tych testow na serwisach ;)

 

jak bedzie spora roznica to sie zakupi procka, chyba nie znikna do tego czasu.

 

teraz tylko zostaje mi czekac tak do polowy stycznia na interweryzaje w sklepach i moze obnizke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zamiar kupic w tym miesiacu karte graficzna na ktora chcialbym wydac maksymalnie 600-700z. najbardziej jestem zainteresowany radeonem 3850 , ale poradzcie jakiego producenta wybrac albo jaki model pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myslalem nad tym powercolerem i gecube , z tym ze powercolor pewnie odpadnie bo ciezko z jego dostepnoscia, slyszalem ze to jakas limitowana seria ta z tymi 512 mb. ale wlasnie zastanawiam sie nad tym asusem http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-552 stosunkowo tani i ma chyba lepszy coler od standardowych modeli, wiec moze i sie bedzie niezle krecil, co sadzicie. moze macie jakies testy od tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie co do prądożerności HD3850

Planuję zakup TEGO radzia.

Mój komp to:

-AMD64 4000+

-gigabyt K8nf-9

-2GB ram

-1 DVD-rw

-1 HDD

-3 fan

Zasilacz to niestety Fotron 400W, który ma na lini 12v tylko 15A

Czy ktoś ma podobny zasilacz?

Z tego co doczytałem ta grafa nie jest zbyt prądożerna. Nawet w podanym linku jest opis wymagany zasilacz 350W.

Co sądzicie?

Niestety jeżeli kupię inny zasilacz to kaski na grafę zabraknie. :? więc albo HD3850 albo coś słabsze z czym da radę zasiłka. Teraz mam FG6600@ 540/620

Z góry dzięki za wszelką pomoc, bo chciał bym zrobić zakupy w najbliższym tygodniu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie co do prądożerności HD3850

Planuję zakup TEGO radzia.

Mój komp to:

-AMD64 4000+

-gigabyt K8nf-9

-2GB ram

-1 DVD-rw

-1 HDD

-3 fan

Zasilacz to niestety Fotron 400W, który ma na lini 12v tylko 15A

Czy ktoś ma podobny zasilacz?

Z tego co doczytałem ta grafa nie jest zbyt prądożerna. Nawet w podanym linku jest opis wymagany zasilacz 350W.

Co sądzicie?

Niestety jeżeli kupię inny zasilacz to kaski na grafę zabraknie. :? więc albo HD3850 albo coś słabsze z czym da radę zasiłka. Teraz mam FG6600@ 540/620

Z góry dzięki za wszelką pomoc, bo chciał bym zrobić zakupy w najbliższym tygodniu.

Pozdro

 

Co do prądożerności się nie wypowiem, ale za to jak za tą cenę to bym go nie kupował. Dołożysz z 40zł i masz już wersję 512mb co przy dzisiejszych niektórych tytułach powoli staje się standardem. Sam mam wersję 256mb i w sumie mogłem trochę poczekać i brać 512. Wiem, że możesz mówić iż tego nie wykorzystasz, ale grafiki się nie zmienia co chwilę. Gdyby różnica cenowa była ponad 100zł to nie widziałbym sensu dokładania do 512mb, ale skoro 512 zaczynają się od 600zł lepiej to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prądożerności się nie wypowiem, ale za to jak za tą cenę to bym go nie kupował. Dołożysz z 40zł i masz już wersję 512mb co przy dzisiejszych niektórych tytułach powoli staje się standardem. Sam mam wersję 256mb i w sumie mogłem trochę poczekać i brać 512. Wiem, że możesz mówić iż tego nie wykorzystasz, ale grafiki się nie zmienia co chwilę. Gdyby różnica cenowa była ponad 100zł to nie widziałbym sensu dokładania do 512mb, ale skoro 512 zaczynają się od 600zł lepiej to przemyśleć.

Racja, w takich grach jak world of conflict albo company of heeros juz widac roznice w fpsach i to nie male karta z 512 mb wypada lepiej od 8800gts320. tylko ktora karte brac asusa z 512 czy lekko podkreconego ge cube 512 ceny sa podobne, wiecie moze cos o chlodzeniu tych kart, albo ktore lepiej sie krecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem, którą firmę wybrać?

Asusa czy Gecube?

 

Słyszałem że Gecube ma problemy z obiżaniem taktów w 2d, czy to jest problem techniczny czy można to rozwiązać przez aktualizację biosu karty, choć chciałbym tego uniknąć..

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;p ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ge cube niezle wypada w testach http://www.techpowerup.com/reviews/GeCube/...urbo-III/6.html za to sie grzeje, niestety nie wiadomo nic o asusie stad mam dylemat, ma jakis coller clatiator ktory ponoc o 7 stopni obniza temperature w poruwnaniu do standardowych modeli, ale nie ma zadnych testow zeby to udokumentowane bylo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prądożerności się nie wypowiem, ale za to jak za tą cenę to bym go nie kupował. Dołożysz z 40zł i masz już wersję 512mb co przy dzisiejszych niektórych tytułach powoli staje się standardem. Sam mam wersję 256mb i w sumie mogłem trochę poczekać i brać 512. Wiem, że możesz mówić iż tego nie wykorzystasz, ale grafiki się nie zmienia co chwilę. Gdyby różnica cenowa była ponad 100zł to nie widziałbym sensu dokładania do 512mb, ale skoro 512 zaczynają się od 600zł lepiej to przemyśleć.

No niestety kartę GeCube z 256MB mam w alledrogo i w PC-ABC po 555 zeta, zaś najtańszą 512MB 635 zł

Oczywiście + wysyłka.

Wic polega na tym, że nie mogę wyskoczyć wyżej niż 550-560zł, stąd moje oczekiwanie już przez kilka m-cy, bo planowałem 86TG (S+). Dość czekania :angry:

Jeżeli będzie potrzebna wymiana zasilacza to trzeba odjąć jego cenę :mur:

Pozostanie zakup czegoś mniej wydajnego raczej. Co najwyżej zostanie mi na kawałek RAMu.

Dlatego szukam jakichś info o prądożerności.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, w takich grach jak world of conflict albo company of heeros juz widac roznice w fpsach i to nie male karta z 512 mb wypada lepiej od 8800gts320. tylko ktora karte brac asusa z 512 czy lekko podkreconego ge cube 512 ceny sa podobne, wiecie moze cos o chlodzeniu tych kart, albo ktore lepiej sie krecą?

 

mam taki sam problem, którą firmę wybrać?

Asusa czy Gecube?

 

Słyszałem że Gecube ma problemy z obiżaniem taktów w 2d, czy to jest problem techniczny czy można to rozwiązać przez aktualizację biosu karty, choć chciałbym tego uniknąć..

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;p ;]

 

co do tego juz pisalem, ale widze ze ktos usunal moj post. ASUS wydal 3850 z nowym chlodzeniem, ktore wypada o wiele lepiej niz seryjne od ATI. Z tego co wiem, to ten asus sie dobrze kreci jak na ATI i potrafi pokazac na co go stac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego juz pisalem, ale widze ze ktos usunal moj post. ASUS wydal 3850 z nowym chlodzeniem, ktore wypada o wiele lepiej niz seryjne od ATI. Z tego co wiem, to ten asus sie dobrze kreci jak na ATI i potrafi pokazac na co go stac :)

czyli rozumiem, że można brać bez wachania? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek pewnie troszke bedzie ograniczał karte ale nie ma co dramatyzować.Będzie dobrze ;)

Polecam PowerColora 512 MB za 699 zł w Pixmani.

Polecam wszystko na świecie ale z innych sklepów niż pixmania... dlaczego to wystarczy poczytać komentarze np. na ceneo... to tyle tytułem OFFTOPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...