Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

ja to robie tak. jak przedobrze szczegolnie z timingami wariujac w biosie i komp nie ruszy bez clira to:

1. trzymam przycisk pałer az sie wylaczy

2. otweiram bude

3. łapie zworke i przestawiam o jeden pin do gory, i zaraz spowrotem ja przestawiam do pozycji w jakiej byla na poczatku.

4. wciskam pałer

i jazda dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pomoże ktoś z tą aktualizacją biosu :blink:

Osa i robić to na odłączonym zasilaniu, czy przełożyć właczyć kompa, wyłączyć i spowrotem wrócić na 1-2 ?

Zasilanie odlacz, ponadto nie musisz otwierac budy, na tylnym panelu jest tez zworka, wylaczasz zasilanie przekladasz zworke do gornych pinow, spowrotem do dolnych i wlaczasz zasilanie, zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie odlacz, ponadto nie musisz otwierac budy, na tylnym panelu jest tez zworka, wylaczasz zasilanie przekladasz zworke do gornych pinow, spowrotem do dolnych i wlaczasz zasilanie, zrobione.

Hehe nawet nie zauważyłem że tam zworeczka jest hehe dobrze wiedzieć:)

 

A ja mam mały problem... kupiłem dysk sata 2 500 caviara AAKS... podłączyłem elegancko wszystko reset biosa zrobiłem tak dla zasady włączam botowanie z cdroma wszystko piknie dziele dysk na partycje...formacik dysku c normalne nie szybkie i podczas kopiowania plików jakieś dziwne obiawy bardzo wolno to robi i w pewnym momencie komunikat nie można skopiować piku :angry: enter ponów próbe ale nic nie daje a było dopiero 5%... od nowa stanęło na 11% i koniec... mam dwa XPki i w drugim to samo :sad: Zmieniałem kabelki sata gniazda sata wszystko dobrze podpięte i lipa nie idzie... co może być?

 

Gdy się poddałem zapodałem starą 80tke i gra bo pisze do was :blink: ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pomoże ktoś z tą aktualizacją biosu :blink:

 

 

Osa i robić to na odłączonym zasilaniu, czy przełożyć właczyć kompa, wyłączyć i spowrotem wrócić na 1-2 ?

Bo aby zaktualizowac BIOS z dyskietki musisz miec dyskietke startowa z , ktorej to dopiero odpalisz komende polecen. Wtedy wrzucisz ta dyskietke z biosem i dopiero wtedy idzie aktualizacja. bez dyskietki startowej nie zaktualizujesz biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tworzyć dyskietki startowej (a jak już to najlepiej jak byś zrobił ją na kompie z win98) ściągasz biosa z strony DFI tam jest taki mały programik który zrobi format dyskietki - utworzy startową zaktualizuje biosa. Jedyna bolączka to taka że bios bedzie aktualizowany bezpośrednio z dyskietki i tu jest małe ryzyko, musisz być pewien że stację dyskietek masz w 100% sprawna i masz dobrą dyskietkę pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie jest w porządku właśnie oglądałem recencje na purepc i była temp chipsetu 35 stopni a u mnie jest 51 w idle. Mój komputer chodzi 24h 7 dni w tygodniu czy ta temperatura nie zabije tej płyty ??

 

Dołączona grafika

 

Kolejne pytanie po podkręceniu proca i zapisaniu w biosie mobo się wyłacza i sama się nie włacza spowrotem macie także tak ? Na mojej poprzedniej się właczała :).

 

 

Najważniejsze to prosiłbym o odpowiedź ze względu na te temperatury i prace komputera 24h czy ta temp nie zaszkodzi.

Edytowane przez unknown88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytaj recenzji tylko wątek, kilka stron wczesniej, taka umiejetnosc czytania jest bardzo potrzebna. a co do temperatury daj tam nawiew ( bylo to wspominane ) i po sprawie. badz tez zjedz z ustawien napiecia na nb na 1.30 w biosie. u mnie bez nawiewu w stresie bylo kolo 54 z nawiewem 80mm puszczona na 5v jest niecałe 40*

 

CZYTAJ WĄTEK, POZNIEJ ZADAWAJ PYTANIA.

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jak tam umieściłeś ten nawiew ? Czy zjechanie w biosie na nb wiąże się z jakimiś dolegliwościami ? Aktualnie mam według smart guardian 1.34 V jeszcze w biosie sprawdzę.

 

Kolejne pytanie jeśli przecholowaliście w oc to czy zwiesza wam się na startowym ekranie reklamy płyty ? Ponieważ ja właśnie musiałem zrobić clear cmos. Chodzi mi głównie jaki u was był efekt przed clear cmos.

Edytowane przez unknown88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wziąłeś 17 * na procesorze bo to mnie zastanawia.To że masz 50 stopni to nie powód do narzekania.Taka temperatura to norma z tym chipsetem.I zacznij czytać wątek i się wszystkiego dowiesz.Wszystkie problemy co były zostały rozwiązane a nowe na szczęście sie nie pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dzięki za pomoc ale moglibyście tak po mnie nie jechać zrobiłem coś wam ? Moglibyście mi powiedzieć jeszcze na te pytanie czy wiąże się coś z tym jak zmniejsze V na NB oraz jak zamocowałeś ten nawiew 80mm ? Oraz jaki efekt mieliscie gdy za mocno podkręciliście taki jak ja , że zwieszka na reklamie płyty ? Dzięki !

Edytowane przez unknown88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wziąłeś 17 * na procesorze bo to mnie zastanawia.To że masz 50 stopni to nie powód do narzekania.Taka temperatura to norma z tym chipsetem.I zacznij czytać wątek i się wszystkiego dowiesz.Wszystkie problemy co były zostały rozwiązane a nowe na szczęście sie nie pojawiają.

Wyglada na zwalona czujke...

 

OK, przeczytalem caly watek i teraz konkretne pytania:

- bios, jak rozumiem, im nowszy, tym lepszy? ;)

- EZ Clear nadal nie dziala?

- Nadal sa jazdy z wentylatorami Acutake? Jesli tak, to do ktorych gniazd mozna je bezpiecznie podlaczac? Mam jeden na grafice i jeden na chlodzeniu CPU <_< Czy Scythe S-Flex nie robi problemow?

 

"Nadal" w powyzszych = na najnowszym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na biosie z 24/12/2007 i ine mam zadnych problemow. Co do wentyli Acutake nie moge sie wypowiedziec bo takowych nie posiadam. EZ Clear nadal ine dziala ,w kazdym badz razie nikt nie wspominal ostatnio aby mu dzialalo :). Co do Biosu to wszystko tez zalezy jakiego proca uzywasz bo jesli masz E21XX to starczy ten bios ,ktory ja posiadam. Natomiast jesli masz 8XXX to ten moj tez moze byc ,ale lepiej zainstalowac ten ktory ma dodana lepsza obsluge prockow z 45 technologia.

 

Natomiast unknown88 wg mnie to masz cos nie tak z tymi temperaturami, na procku 17 stopni a na NB 51-albo zle cos podlaczyles albo masz vcos zwalone. tutaj masz fotke z mojego OC i temperatur jakich ja uzywam Dołączona grafika

Chlodzenie to takie jak jest opisane w sygnaturce. uzupelnij swoja sygnaturke to bedzie nam tez latwiej dociekac co u ciebie moze byc problemem. A moze masz jakas bardzo mala i slabo wentylowana obudowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nadal sa jazdy z wentylatorami Acutake? Jesli tak, to do ktorych gniazd mozna je bezpiecznie podlaczac? Mam jeden na grafice i jeden na chlodzeniu CPU <_< Czy Scythe S-Flex nie robi problemow?

 

"Nadal" w powyzszych = na najnowszym biosie.

nie wiem jak jest na nowszych biosach ale na miom z 13 lutego są "jazdy", bezpiecznie można podpinać pod gniazda bez "licznika obrotów w biosie", takie liczniki posiadają chyba cpu fan i fan2 reszta jest bezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dzięki za pomoc ale moglibyście tak po mnie nie jechać zrobiłem coś wam ? Moglibyście mi powiedzieć jeszcze na te pytanie czy wiąże się coś z tym jak zmniejsze V na NB oraz jak zamocowałeś ten nawiew 80mm ? Oraz jaki efekt mieliscie gdy za mocno podkręciliście taki jak ja , że zwieszka na reklamie płyty ? Dzięki !

 

stary ale nikt po Tobie nie jedzie. Poprostu czytaj temat. Ostatanie 5 zakladek w tym temacie i w kazdej z nich to 70% jest od Ciebie na pytania, ktore byly juz tutaj poruszane. Grzecznie Ci juz zwracali uwage zebys wzial sie do roboty i przeczytal temat a nie szedl na latwizne i oczekiwal wszystkiego podanego na Tacy. Co sie tyczy procka, jest temat o E8XXX, ponad 70 zakladek. Co nie chce sie czytac? Dla ulatwienia dodam ze problemy z temp. i nie tylko z procami w 45nm byly tam rowniez poruszane i z laski swojej wysil sie chodz troche i sobie poszukaj.

 

Strzelasz pytaniami jak z karabinu maszynowego, jeszcze nie widzialem takiej osoby w zadnym z topicu a najlepsze jest to ze na 80-90% pytan odpowiedz znajdziesz wlasnie czytajac uwaznie ten topic i topic o E8XXX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disaster po pierwsze to nie wiem o co Ci chodzi nie pytam się o temp procka tylko chipsetu czytaj dokładnie. Po drugie jest screen z core temp który pokazuje poprawne temperatury :blink:. Kicha masz ustawiony jakis wentylator na ten czarny radiator, że masz takie temp ?

 

Nigdzie nie doczytałem w tym wątku czy komputer może chodzić 24h na dobę z tą temperaturą chipsetu, chodzi o to czy nic się nie stanie.

Edytowane przez unknown88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Normalnie denerwujesz mnie i resztę osób człowieku skoro my mamy takie temperatury i jakoś nam komputery chodzą to chyba jest to bezpieczne.Jak chcesz mnie mniej niż 50* to obniż częstotliwość procka tak do 2,4-6 Ghz i po sprawie oraz zmniejsz napięcie na NB.A jak chcesz wiedzieć jak zamontować nawiew na radiator to zamknij oczy i to sobie wyobraź albo pokombinuj.Ja też sobie zrobiłem nawiew i jakoś się nikogo nie pytałem.Poza tym skoro jesteś zielony w sprawie kompów to trzeba było DFI nie brać tylko Gigabyta tak jak robie znajomym którzy są ciemno-zieloni i dla nich kompa ma działać tylko stabilnie.

 

Mówisz że nie pomagamy?Każdy z nas pomógł coś z tą płyta miał problemy rozwiązał je Lanc wrzucił to do FAQ'a i jest dobrze.Chyba że będziesz miał na prawdę pytania odnoście zakładki Genuine to tam fakt się można pogubić i pomożemy ale jak na razie pytania są tendencyjne i oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś wy nie macie bo każdy zainstalował sobie w jakiś sposób chłodzenie a u mnie nie idzie tego zrobić już próbowałem. Więc się pytałem czy może chodzić płyta nonstop z takim temp. Więc dlaczego porównujesz moją temp do swojej po zainstalowaniu chłodzenia i mówisz , że ci chodzi z taką temp plz.. Pytałem się też czy wiąże się jakaś niedogodność ze zmniejszeniem V na NB to jakoś nikt mi nie odpowiedział tylko potrafisz jechać po tych pytaniach które były. Przyznaje się nie przeczytałem całego tematu wcześniej. Po za tym skoro tak cię denerwuje nie czytaj moich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja odpowiem może na twoje pytania bo widzę że większość tu coś nie zadowolona że początkujący przyszedł :wink:

 

No więc jeśli komputer przy takiej temperaturze nie zawiesza się ani w stressie ani w idle to nie musisz sie martwić jakoś zbytnio ;] Ale wiesz zapewne że im mniejsze temperatury tym lepiej więc pokombinuj z nawiewem i miej święty spokój i spokojną głowę o to że chipset się nie przegrzeje :wink: Mniejsze V na NB nie zaszkodzi, bowiem im mniejsze tym lepiej w końcu :razz: także śmiało je obniżaj o ile nie za skutkuje to destabilizacją systemu ;] Coś jeszcze? :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie ode mnie - czy da sie wylaczyc monitoring obrotow wentylatorow w biosie i jesli tak, to czy pomaga to na problemy z Acutake?

Wyłączyć się da. Czy pomaga - nie wiem. Ja mam acutake podłączonego przez kontroler obrotów i śmiga bez problemów, obojętnie czy jest włączone czy wyłączone monitorowanie obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny, przeciez Ci fredek dokladnie napisal - mozesz obnizac dopoty, sopoki komputer jest stabilny. Jesli zaczna sie jakies dziwne zachowania, to znaczy ze dales za malo i trzeba lekko podniesc ;)

Nikt Ci tu nie powie ile wystarczy, bo to jest indywidualna sprawa kazdego konfigu. Jakby kazdy komp sie zachowywal tak samo to nie byloby frajdy w OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dzięki :wink: nie wiem czy ktoś z was się z takim czymś spotkał sam się dziwie ale u mnie to raczej normalne z takimi fantami :razz: , że zasilacz mi piszczał a jak podkręciłem procka to przestał. Na poprzedniej płycie tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Fredek obniżyć je do wartości 1.3 z 1.34 czy niżej ponieważ mam procesor aktualnie podkręcony bez podnoszenia napięcia na 3.6.

najniższa wartość to 1,3v więc... :wink: testuj ;] staraj się ustawić najniżej jak się da przy zachowaniu stabilności (testuj Orthosem Beta, test Blend)

 

Ok rozumiem dzięki icon_wink3.gif nie wiem czy ktoś z was się z takim czymś spotkał sam się dziwie ale u mnie to raczej normalne z takimi fantami icon_razz3.gif , że zasilacz mi piszczał a jak podkręciłem procka to przestał. Na poprzedniej płycie tego nie było.

A jaki ten zasilacz masz? ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...