Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Co do chłodzenia to u mnie ninja... odchyliła jeden z radiatorów, po prostu się nie mieści, nie sprawdzałem drugiego położenia, ale podejrzewam że podobnie.

 

Co do OC, jestem bardzo zadowolony

 

Dołączona grafika

 

Na P5N-E SLI nie umiałem uzyskać ponad 3250Mhz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał taką przypadłość, że po kręceniu SetFSB i zwisie płyta nie wstaje (ciągłe restarty i nie wstanie aż do clearCMOS)?

U mnie tak zazwyczaj jest. Przy przekręceniu w SetFSB płyta ma trudności z wstawaniem. Często pomaga odłączenie od sieci, w ostateczności clear_cmos

Często także u mnie bios sie wywala i pokazuje mi sie tylko niebieski pasek na dole monitora.

No ale to tylko podczas zabawy o/c, bo tak normalnie to bez kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wyznawałem zasadę, że jeśli wszystko działa to ten obecny jest najlepszy icon_wink3.gif a jeśli coś nie działa to najnowszy.

Chyba nie do końca najlepsza zasada bo np. na biosie nr1. działa wszystko OK i na biosie nr.2 działa wszystko OK więc teoretycznie biosy się nie różnią..ale kiedy przychodzi np. moment OC to się okazuje że na biosie nr.2 płyta lepiej prowadzi procka czy coś...więc wtedy chyba warto zmienić na bios nr.2 mimo że na biosie nr.1 wszystko działało OK i stabilnie i pięknie :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli de facto który bios będzie sensowniejszy ten z grudnia czy z lutego ?

 

Znajomy mi mówił ze gdy wskoczył na ten z lutego to musiał podbić wartości z Nb i vtt, a na grudniowym śmigało wszystko pięknie tylko po podniesieniu napięcia proca i ramu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem z integrą na tej płycie, mianowicie podczas odtwarzania muzyki (foobar, winamp) jak i podczas gry - dźwięk trzeszczy tzn słychać takie trzaski (pyknięcia hehe) - wiem że aby mieć dobrą jakość dźwięku to trzeba sobie kupić jakąś porządną kartę ale ja tu nie mówię o jakości tylko wkur.... trzaskach - ma też tak ktoś ???

 

edit: dżwiękówka skwierczy tylko wtedy jak mam procka podkręconego tzn jak jadę nominalnie na szynie 333Mhz to jest ok jak już ustawię np 450Mhz to zaczyna skwierczeć.

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli de facto który bios będzie sensowniejszy ten z grudnia czy z lutego ?

 

Znajomy mi mówił ze gdy wskoczył na ten z lutego to musiał podbić wartości z Nb i vtt, a na grudniowym śmigało wszystko pięknie tylko po podniesieniu napięcia proca i ramu ...

ja mam ostatni, chyba z marca i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem z podkręcaniem e8400 na tej płycie. Udało mi się już wszystko ustawić, żeby działało mniej więcej stabilnie (chodzi parę godzin w orthosie) ale czasami zdarza mi się , że nagle komp się wyłącza i od razu resetuje - żadne blue scree tylko coś jakby prąd wyłączyli:)

 

Już wiem co to powoduje - moje pamięci siadają - cokolwiek ustawię przy fsb 450 wyłączają komputer w memteście. Dopiero jak wrócę do domyślnych ustawień wszystko działa.

 

I mam jeszcze jedno co robi opcja w cpu thermal control i czy można ją wyłączyć (albo trzeba przy podkręcaniu?)

 

I gdzie mógłbym znaleźć na tej płycie ustawienia do fsb ratio dla ramu. Jest tylko coś w stylu 333/800 ale wtedy w cupid pokazuje mi że mam ramy na 450mhz:)

 

Ustawienia:

cpu v 1.42

vdimm 2.2

nb 1.4v

 

fsb 450 x 9

 

ram 4x 1bg geil 800 4-4-4-12 ustawione na 4-4-4-15

Edytowane przez kos_tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem z podkręcaniem e8400 na tej płycie. Udało mi się już wszystko ustawić, żeby działało mniej więcej stabilnie (chodzi parę godzin w orthosie) ale czasami zdarza mi się , że nagle komp się wyłącza i od razu resetuje - żadne blue scree tylko coś jakby prąd wyłączyli:)

 

I mam jeszcze jedno co robi opcja w cpu thermal control i czy można ją wyłączyć (albo trzeba przy podkręcaniu?)

 

I gdzie mógłbym znaleźć na tej płycie ustawienia do fsb ratio dla ramu. Jest tylko coś w stylu 333/800 ale wtedy w cupid pokazuje mi że mam ramy na 450mhz:)

 

Ustawienia:

cpu v 1.42

vdimm 2.2

nb 1.4v

 

fsb 450 x 9

 

ram 4x 1bg geil 800 4-4-4-12 ustawione na 4-4-4-15

1.Restarty to po prostu niestabilność, za mało papu procowi albo za ciepło. W twoim przypadku raczej za dużo V dałeś na tego proca. Aż tyle nie potrzebują. Nie powinno sie przekraczać 1.36V w pracy na codzień. A te 4Ghz to nie wszystkie proce robią, wiec lepiej go nie katuj

2.To coś w stylu 333/800 to właśnie dzielnik dla ramu. A co jest niby nie tak z pamięciami na 450mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Restarty to po prostu niestabilność, za mało papu procowi albo za ciepło. W twoim przypadku raczej za dużo V dałeś na tego proca. Aż tyle nie potrzebują. Nie powinno sie przekraczać 1.36V w pracy na codzień. A te 4Ghz to nie wszystkie proce robią, wiec lepiej go nie katuj

2.To coś w stylu 333/800 to właśnie dzielnik dla ramu. A co jest niby nie tak z pamięciami na 450mhz?

No tak ale ten sam procek na Abit ip35 chodził mi bez problemu na 4.2 ghz. Pamięci wtedy też mi bez problemu śmigały. Tamtą płytę niestety musiałem zmienić - padł dzwięk. I myślałem, że na tej będzie się co najmniej tak samo dobrze kręcić.

 

Już ustaliłem, że przyczyną niestabilności był ram- miałem na 333/666 czyli chyba najmniej i 4-4-4-15 ale na innych timingach też nie chciał chodzić. Pozostałe opcje auto.

 

A co do tego 450 na ramach to nie chcialem mieć ratio 1:! tylko jak już 1:2 coś tu jest totalnie poplątane w tej płycie pokazuje się że mają 450 a w biosie że 900. W końcu nie wiem czy ich nie zkręciłem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450x2=900 czyli chyba ok ^_^ a co do resetów mam dokładnie tak samo jak ty pod obciążeniem nagły reset i komp startuje od nowa zamówiłem inne pamiątki dzisiaj obadam co i jak - swoją drogą strasznie problematyczna i kapryśna ta płyta pozdro

 

edit: u mnie po zmianie pamiątek na OCZ platinium rev2 dalej to samo tzn np po wejściu do menu crysis-a restart kompa, orthos blend jak i memtest stable może płyta nie lubi mnożnika 333/666 ??? @kos tek - a ty jak sobie z tym problemem poradziłeś

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego w kolko walkuje, ze nie ma czegos takiego jak taktowanie efektywne... RAM pracuje na 450 MHz, koniec i kropka. Te "900 MHz" to tzw. taktowanie efektywne, to brednia wymyslona przez specow od marketingu, zeby ciemny lud chetniej pamieci DDR lyknal ;)

Jak juz lubsz duze cyferki, to prawidlowym zapisem jest DDR2-900, przy czym wcale nie jest tu mowa o czestotliwosci pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś sposób żeby te pamięci poszły na tej płycie? Trochę kijowo - zaczynam myśleć ze abit ip35 był lepszy od niby lepszej płyty do OC. Tam bez żadnego problemu wyciągałem więcej i na procku i ramach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesiadce z EVGA 650i Ultra musiałem obniżyć timingi na pamięciach, zeby było ok. Przedtem miałem 900MHz 5,4,4,12, a teraz na co dzień chodzą 5,5,4,12. W obu przypadkach napięcie to 1,9V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie odnieść do wydawanych przez płytę dźwięków, o których wielu tutaj wspominało. Ona jest zaje...ście głośna. Szumi, piszczy i cyka. Da sie coś z tym zrobić? Mam dosyć cichego kompa, a w nocy słyszę tą głupią płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nic nie slysze a plyta nie wydaje dzwiekow. W normalnej pracy wszsytkie wentyle chodza na ok 500 rpm i gwarantuje ze sa nieslyszalne. Jedyne wtedy co slysze to praca HDD, ktory ma rowniez podkladki silikonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku gwarancja; gdzieś pisał svende że jego dfi tyle że pod amd, również piszczało, moja przyjdzie na początku następnego tygodnia i mam nadzieję że nie spotka mnie podobna niespodzianka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piszczenie to są jakieś przypadki, a nie reguła. U mnie najgłośniejszy jest wentylator w zasilaczu, który w sumie i tak jest cichy, na pewno bym słyszał piszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech pytanko takie mam.

 

Wczoraj włożyłem do tej płyty e7200 i cpu-z 1.45 i bios podają, że jest to 7200@ 2,53Ghz ale taktowanie jest 2133Mhz (8x266). Wyłączyłem EIST (bo było 1600Mhz)

Dlaczego bios widzi/podaje mnożnik 8 (powinien 9,5?)

Cpu-z podaje bios 6.00 PG data 03/11/2008 (taki był wgrany)

 

Czy to normalne czy ja mam jakiś niefart.

 

Aha sp2004 podaje przy starcie 2530 Mhz więc już nie wiem o co chodzi.

 

POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć najnowszy BIOS? Mnożniki połówkowe to nowość dla C2D. Tak przy okazji - mój były E2160 potrzebował napięcia 1,406V na EVGA 650i Ultra do pełnej stabilności, a tutaj starczy 1,387V z BIOSU (+62,5) i jest full stable. FSB wall nie podniósł się wcale i dalej jest 390MHz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć najnowszy BIOS? Mnożniki połówkowe to nowość dla C2D. Tak przy okazji - mój były E2160 potrzebował napięcia 1,406V na EVGA 650i Ultra do pełnej stabilności, a tutaj starczy 1,387V z BIOSU (+62,5) i jest full stable. FSB wall nie podniósł się wcale i dalej jest 390MHz :mur:

Hmm na razie zwiększam FSB na mnożniku 9. Cała ta sprawa z Update biosu i w ogóle overcocking to dla mnie nowa sprawa. Czytam to forum i co nieco się uczę. Na dzień dzisiejszy ustawiłem 9x320 i po testach w sp2004 po godzinie nie ma błędów i na boxie ok 60 stopni w stresie. Sry jeśli to offtop ale każda sugestia będzie dla mnie cenna. (Kupiłem tą płytę bo jest świetna do overclockingu, ale tak naprawdę to nie mam o tym bladego pojęcia. Tylko tyle co od kilku dni czytam na forum-więc nie linczujcie mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...