Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie1h godzinnego ORTHOSA temp wygląda tak:

Procesor 54 °C (129 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 63 °C (145 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 59 °C (138 °F)

Mikroukład płyty głównej 58 °C (136 °F)

PWM 49 °C (120 °F)

 

A VTT ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A VTT ile?

CPU VTT 1.10 V

Chwilowo wszystko odkręciłem ram na 800Mhz na 1.8V i procek na 333MHz czyli normalnie...od 7:30 do 10 grałem w Unrela i było ok aż tu nagle patrze wykrzyknik w pasku zdań, więc sprawdziłem raport i:

Video hardware error

Opis

A problem with your video hardware caused Windows to stop working correctly.

 

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: LiveKernelEvent

OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1

Locale ID: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie

BCCode: 117

BCP1: FFFFFA8005761010

BCP2: FFFFFA600241CD80

BCP3: 0000000000000000

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

 

Co to może być?

poszperałem po Googlach i jeden koleś pisze że miał to samo i okazało się że to ram a sprawdzał programem i było ok dopiero po wymianie okazało się że winowajcą był ram jednak ja nikogo nie mam z ddr2 i nie mam jak tego sprawdzić:(

http://forums.techarena.in/showthread.php?t=771572

ostani post...

 

 

Może spróbować z jedną kością ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytales, ale nie do konca:

If you have shared memory, try changing the RAM modules if you have any at hand.

GX2 raczej wspoldzielonej pamieci nie ma ;)

 

Oczywiscie, sprobowac z jedna koscia RAM nie zaszkodzi, choc osobiscie podejrzewam problemy z karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak po wyjęciu jednej kości ram od 11:50 do 18 komputer cały czas był pod obciążeniem Ut3 i wszystko ok potem tak samo od 19 - 21 i nic żadnego błędu...jeszcze jutro wytestuje cały dzień na jednym ramie...

I co teraz?Pamięci nie są kombatybilne czy jak?Reklamacja zamienić na inne bo sam już niewiem co zrobić?Może jedna jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to pamięci?

Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE... ale chyba znalazłem rozwiązanie mianowice tutaj jeden pan z forum:P podpowiedział żeby zmienić TRFC na 52, i potem na innym forum wyczytałem że facet z płytą DFI z tym samym chipsetem p35 tylko troszkę inny model...miał podobny problem z tymi pamięciami tylko że mu komputer nie wstawał , po czym okzało się że jjak trfc jest w biosie na auto to jest na 42 i to powodowało zwiechy, w tej chwili włożyłem obie kości w dualu 5-5-5-15 trfc dałem na 52,2.1V i procek 3754 napięcie 1,26V i narazie od 5 godzinek wszystko działa ok jeszcze trochę protestuje i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręcaniu pamięci na tej mobo trzeba uważać, bo z tego co zauważyłem, to nie rozluźnia timingów tylko ustawia cały czas to co w SPD. Z jednymi pamięciami to działa, z innymi może już nie. Evga 650i Ultra rozluźniała timingi i to sporo przy przetaktowaniu. Oprócz tego domyślne tRFC na dwóch parach 2x1GB to 42, a dla moich poprzednich Patriotów 667MHz CL5 to było za mało, żeby pracowały na 900MHz (trzeba było podnieść tak gdzieś do 50). Nie rozumiem też, czemu niektóre osoby narzekają, że płyta jest dość trudna do opanowania - nikt nie każe się bawić wszystkimi timingami itp., opcje dotyczące podkręcania są dość przejrzyste. Max FSB jakie uzyskałem na moim E6420, to około 520MHz, ale to chyba koniec procka - na mnożniku 6x i 7x, na 8x nie mam odpowiedniego chłodzenia na razie :wink: Czekam na wodę, a potem DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jednak dalej blue screeny z dwoma pamięciami...koleś ze sklepu mi mówił że już mu się para razy zdarzyło te pamięci gryzły się z p35...czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

A jak nie to koncie odsyłam je i wezmne coś innego ale co wybrać co napewno na tej płycie będzie latać 2x2gb???

Proszę o propozycje z www.ddr2.pl bo sprzedawca jest na tyle miły że mi może wymienić na inne tylko pytanie jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

Dobra jednak dalej blue screeny z dwoma pamięciami...koleś ze sklepu mi mówił że już mu się para razy zdarzyło te pamięci gryzły się z p35...czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

A jak nie to koncie odsyłam je i wezmne coś innego ale co wybrać co napewno na tej płycie będzie latać 2x2gb???

Proszę o propozycje z www.ddr2.pl bo sprzedawca jest na tyle miły że mi może wymienić na inne tylko pytanie jakie?

na tej plycie mam mushkiny 2x2gb 996599:

http://www.mushkin.com/doc/products/memory_detail.asp?id=661

 

na razie mam ustawione na 960mhz 5-5-5-15 1.9v i przechodza memtest (kilka petli) i orthos (30min - dluzej mi sie nie chcialo testowac).

nie mialem zadnych klopotow z tymi pamieciami (tylko trzeba pamietac o trfc 52) ale tez na razie nie chcialo mi sie ich zylowac.

Edytowane przez ciukacz2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

panowie, wlasnie wyzej napisalem. mam dfi lanparty dk p35-t2rs i mushkiny 996599 (2x2) i dziala dobrze.

 

dla ramu:

timingi 5-5-5-15 i tRFC 52, reszta na AUTO

czestotliwosc pracy 960mhz

napiecie sprawdzalem jakie najnizsze bedzie stabilne i wyszlo 1.9v

ram pracuje na dzielniku 333/800

 

sprawdzalem tez inne ustawienie 900mhz, te same timingi, 1.85v na dzielniku 333/666. rowniez stabilne.

 

nb 1.33v, zworki od strapu na default, strap w biosie tez na default.

kosci mam w slotach blizej cpu, czyli chyba tych pomaranczowych. bios 5/2.

 

moge podac inne parametry ale nie wiem jakie jeszcze moga miec znaczenie.

Edytowane przez ciukacz2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAZNACZAM NA POCZĄTEK IZ PROSZĘ O POMOC bo jestem zielony odnośnie intela.

Nie jechac po mnie :oops:

Kiedyś miałem celerona 350 Mhz pózniej juz tylko AMD a teraz powrócił INTEL no i problem -chyba.

Jutro dostaję całość i proszę o pomoc co i jak ustawiac w biosie DFI DFI LanParty DK 35 /intel P35/ do tego

Core 2 Duo E7200 /2.53GHz, 3MB, 1066MHz i A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition . proc bedzie chłodzony wodą, reszta obecnie jak niżej

PYTANIA:

1. Na co zwracać uwagę przy podkręcaniu co się zmienia wraz z FSB

2.Jak przeliczać i ustawiać dzielniki [ jesli są]

3. Ogolnie rady jak to coś podkręcać i co zmieniać , liczę na co najmniej 3,5G w górę ,pamięci smigaja mi na 1100mhz na 2,3V 5/5/5 jesli to coś pomoże w udzielaniu rad.

 

O WYROZUMIAŁOŚĆ PROSZĘ :rolleyes:

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od przeczytania tego

Troszke mało i nie na czasie , ale dzieki .Mnie interesują ustawienia z DFI , zwłaszcza kwestie napięciowe i co np zmienić by wystartowac z FSB np 400 -500 etc. Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosic FSB i testujesz, jak sa problemy ze stabilnoscia to dodajesz papu (czyt. podnosic napiecie na procku), czasami tez warto troche podbic napiecie NB. To tak w skrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosic FSB i testujesz, jak sa problemy ze stabilnoscia to dodajesz papu (czyt. podnosic napiecie na procku), czasami tez warto troche podbic napiecie NB. To tak w skrocie.

Czyli luzik widzę ,jeszcze jedno ustawianie

napięcia GTL zamykają się w przedziale 50~55% ustawionego napięcia VTT (zarówno dla GTL CPU jak i GTL Northbridge). o co KAMAN

przykładowo ustawiam

VTT na 1,3V to jak resztę [GTL CPU jak i GTL Northbridge] ???? i z czym to się je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTLe nie bedzą tobie potrzebne

Ale wszyscy jestescie strasznie wylewni - ja prosze o pomoc i podaje zagadnienia nie po to by je zignorować tylko po to że chę wiedzieć ,jestem na tym forum juz kilka lat ,sam również innym pomagałem a teraz to ja potrzebuję pomocy w kilku sprawach więc proszę o więcej tym bardziej że w sprawach OC dosyc duże mam pojecie tylko że obecnie w OC AMD Obecnie kilku pojęć nigdy nie spotkałem i proszę kogoś kto rozumie w/w zagadnienia i ewentualne ich opisanie. Chcę mieć swiadomośc co przestawiam i po co bo jak wspomniałem prędzej ostatni procek intela miałem w 2000r. Więc nie leniuchować tylko jak coś ktos wie to pisać :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytales caly topic? M.in. nie tylko ja ale gdzies w tym topicu napisalem "lopatologicznie" jak podkrecalem swoj sprzet. Daltego najpierw proponuje przeczytac topic a jak sie pojawia pytania,..., pytac? no offence ale pisalem w *uj to i nie chce mi sie raz jeszcze o tym pisac. I nie olewam ani Ciebie ani innych, jezeli czegos nie ylo nie tylko w tym topicu ale w innych tez a cos wiem na dany temat to pisze. Ale jak cos sam kupuje to zanim zadam pytanie sprawdze wszedzie gdzie to jest mozliwe i jesli nie znajde dopiero pytam.

Ja rowniez jechalem od zawsze na AMD. P35 to moj 1-szy Intel i tylko sie wydaje ze jest to jakies masakratycznie trudne. Zbierajac info z topicu zdzialac mozna cuda.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy jestescie strasznie wylewni - ja prosze o pomoc i podaje zagadnienia nie po to by je zignorować tylko po to że chę wiedzieć

Ale jesteś upierdliwy. Z postu odnoszę wrażenie, że tematu nie przeczytałeś, może nawet faqu w pierwszym poście. Generalnie to jakby każdy przychodził do tematu i prosił o wyłożenie na tacy wszystkiego, to temat miałby 160 a nie 40 stron, bo płyta jest dość popularna. GTLe sie do E7200 nie przydadzą, czy oczekujesz dalszego wyjaśnienia? Nie wierzysz sprawdź, Chcesz poznać teorie? forumowa szukajka i google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ,czytałem od dechy do dech z 4-5godz. mi to zajęło bo i notatki nawet robiłem ,chcę poprostu być przygotowanym ,a co do

GTL juz teraz zrozumiałem sugestie, :rolleyes:

ale co to jest i do czego służy to nie wiem

* CPU VID Special Add: +12,5mV - +787,5mV (skok co 12,5mV) ???

* Clockgen Voltage Control: 3,45V – 3,85V ???

* i jak sie sklauje pamięc w OC jak pisałem wyżej np FSB proca 400 i jak ustawić pamięć by miała coś ok 800 - 1000Mhz tzn co wybieramy z tego [Pamięć: DDR2 – 200/667,800; 266/667,800,1066/; 333/667,800,1066]

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ,czytałem od dechy do dech z 4-5godz. mi to zajęło bo i notatki nawet robiłem ,chcę poprostu być przygotowanym ,a co do

GTL juz teraz zrozumiałem sugestie, :rolleyes:

ale co to jest i do czego służy to nie wiem

* CPU VID Special Add: +12,5mV - +787,5mV (skok co 12,5mV) ???

* Clockgen Voltage Control: 3,45V – 3,85V ???

* i jak sie sklauje pamięc w OC jak pisałem wyżej np FSB proca 400 i jak ustawić pamięć by miała coś ok 800 - 1000Mhz tzn co wybieramy z tego [Pamięć: DDR2 – 200/667,800; 266/667,800,1066/; 333/667,800,1066]

CPU VID - o tyle ile ustawisz zostanie podbite napięcie Vcore (od def którym jest właśnie VID)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu vid special add, to vcore, tyle że dfi podaje to jako +0,0125V do napiecia domyślnego dla danego proca.

clockgen voltage, napiecie generatora zegara, teoretycznie pomocne przy baardzo wysokich fsb, żeby wstał, lub pomaga w tych samych przypadkach wstać mimo przekrecenia, do e7200 bez znaczenia.

przy 333/667 bedzie na memkach 800 przy fsb 400, przy 333/800 bedzie 960 liczysz za pomocą proporcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...