Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko widzisz - jakby kazdemu tak "oszczedzac szukania", to topic by mial kilka razy wiecej stron i dopiero bylby w nim bajzel. Redundancja nie wszedzie sie sprawdza ;)

 

Poza tym pierwszy post tematu nie jest jakos strasznie trudny do znalezienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 2x1024MB PC-800 Corsair XMS2 CL 4 będą dobrym wyborem do tej płyty? Jutro zamawiam nowy sprzęt i właściwie wszystko mam już przemyślane tylko z pamiątkami mam dylemat.

 

Instalował już ktoś najnowszy bios z 2008/09/24? Jeśli tak to czy są z nim jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major Reasons of Change:

Update Intel new micro code for support Intel Q9xxx CPUs.

 

a obslugi e8600 (czy tez moze calego steppingu E0 ?) nadal nie ma...

 

edit: po flashowaniu nic nowego w biosie nie widze

Edytowane przez ciukacz2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM W TYM IŻ DO BIOSU WEJŚĆ NIE MOGĘ jakas sugestia może bo delete nie dziala.

Kilka razy już wgrywalem z cd biosik a tu taki teraz zonk . Mam niby wgrany nowy biosik bo się pokazuje jego numer i zatrzymuje sie na tym co wyzej napisałem.ROBIŁEM cler cmos zworka , wyciagałem baterie i dalej to samo,uruchamialem bez baterii , teraz to mi ręce opadają .Nie moge wyjsc po za tą zkładke .CHCIAŁBYM POWROCIC DO STAREGO BIOSIKU ,help :mur: i podejrzewam iż na płytce jest coś nie tak z nimi więc uwaga. :mur:

Dzisiaj uwaliłem płytkę w dokładnie taki sam sposób. Wgrywałem najnowszy bios z dyskietki, przy flashowaniu pierwszy blok był "no update", reszta normalnie, oprócz tego przed flashowaniem wyskakiwało mi coś, że nazwa się nie zgadza, ale wpisałem jeszcze raz i było. Po restarcie zatrzymuje się na ekranie POST i wyskakuje kupa dziwnych komunikatów, potem przeskakuje do jeszcze jednego ekranu i to wszystko :/ Płytka idzie na gwarę i najprawdopodobniej zmienię ją na DK P45, bo nie będę czekał z 3 tygodnie pewnie na naprawę. Uważajcie z tymi biosami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy po wsadzeniu grafiki dwuslotowej zmieści się jeszcze na tej płycie głównej również karta na PCI-E 1x?

 

Chcę kupić grafike Palita 4850 Sonic i muzyczną Asusa Xonar DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścić zmieścisz ale pytanie czy karta graficzna dalej będzie tak skutecznie chłodzona jak przed zamontowaniem Karty dźwiękowej Asusa.Ja też chciałem ją kupić ale czekam ciągle aż wydadzą tańszą wersje na PCI bo jak nie to jakiś XI-Fi zamiast mojego Live-24 bit.

 

A i polecam zmienić chłodzenie na NB na HR-05 spadek temperatury o 10 stopni minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścić zmieścisz ale pytanie czy karta graficzna dalej będzie tak skutecznie chłodzona jak przed zamontowaniem Karty dźwiękowej Asusa.Ja też chciałem ją kupić ale czekam ciągle aż wydadzą tańszą wersje na PCI bo jak nie to jakiś XI-Fi zamiast mojego Live-24 bit.

Niestety sloty PCI mam zajete, chyba ze zrezygnuje z karty TV, zostana 2 tunery SAT. Wiadomo cos kiedy Xonar w wersji PCI ma sie pojawic w sprzedazy?

 

A i polecam zmienić chłodzenie na NB na HR-05 spadek temperatury o 10 stopni minimum.

Jakia masz obecnie temp na chipsecie?

 

Przydalo by sie obnizyc temp, mam teraz 50 stopni (jak bujne boxa na maxa to mam 40), BOXa musialem przydusic do ok 400 obr (razem nim polaczony wentylator 120 pod zasilaczem - niestety ta plyta nie ruszy wiatraka z PWM podalczonego bez PWMa :D ) bo zaczol wyc straszliwie, ale na dniach zmienie dziada na karakorum.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sledze i patrze gdzie się pojawią bo skoro mocniejsza wersja jest na PCI-E to słabszą też powinni zrobić.

A temperatury mam tak 34 a jak jest cieplej w pokoju to 37.Ale to też może i przed obudowę.Mam Antec Three Hundred z tyły 120 i 140 wentylator wywiew i z przodu 2x120 nawiew.Nawet na 8800GTS wersja 320 Mb temperatura po zmianie na tą obudowę spadła z 67 na 48 więc pewnie to polepszyło obieg powietrza.Obudowę też mogę polecić tym którzy chcą schłodzić to co mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka! czy ktos z Was ma problemy ze stabilnoscia przy obsadzonych wszystkich slotach pamieci? bo ja wlasnie od 3dni nie moge sobie poradzic z tym!!!!

pamieci napewno sa stabilne bo testowalem GOLDMEMEM i nie bylo bledow procek to samo!

macie jakies pomysly co i gdzie ustawic zeby nie bylo problemu z 4x1GB na?!

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka! czy ktos z Was ma problemy ze stabilnoscia przy obsadzonych wszystkich slotach pamieci? bo ja wlasnie od 3dni nie moge sobie poradzic z tym!!!!

pamieci napewno sa stabilne bo testowalem GOLDMEMEM i nie bylo bledow procek to samo!

macie jakies pomysly co i gdzie ustawic zeby nie bylo problemu z 4x1GB na?!

 

z gory dzieki za pomoc

Napięcia oraz timingi jak ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem najpewniej ze swoja płytą T2RS :damage_wall: . Mianowicie próbowałem 3 różne pamięci ( 4x1 GB Patriot 800 LLK, 2x2GB OCZ Reaper 1066 HP a teraz Apogee GT 2x2 GB 1066) ustawić na default i w żadnym przypadku mi się to nie udało. Tzn na jednych pamięciach były BSy,a na ostatnich nawet się komputer nie uruchamiał .Obecnie szyna chodzi na 475, ramki 950 (apogee).

Da się coś z tym zrobić? Płytka do wymiany? Zaznaczam ,że płyta była w serwisie, gdzie stwierdzono, że jest w pełni sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem najpewniej ze swoja płytą T2RS :damage_wall: . Mianowicie próbowałem 3 różne pamięci ( 4x1 GB Patriot 800 LLK, 2x2GB OCZ Reaper 1066 HP a teraz Apogee GT 2x2 GB 1066) ustawić na default i w żadnym przypadku mi się to nie udało. Tzn na jednych pamięciach były BSy,a na ostatnich nawet się komputer nie uruchamiał .Obecnie szyna chodzi na 475, ramki 950 (apogee).

Da się coś z tym zrobić? Płytka do wymiany? Zaznaczam ,że płyta była w serwisie, gdzie stwierdzono, że jest w pełni sprawna.

A podbijałeś napięcia dla pamięci i chipsetu? W wypadku 4GB może być wymagane jakieś podbicie napięcia, ja zawsze miałem 2GB i śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mostku północnym mam 1,45V, na pamięciach przy ich prędkości 500mhz ustawiłem 2,125 V i okresowe zwisy. Nominalnie te Apogee chodza 1066 przy 1,9 V. Przy OCZ próbowałem nawet 2,375V (nominalnie 2,1 V) , ale je przegrzalem i trafily do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A TRFC z Auto dałeś na 52 i timingi na sztywno na 5-5-5-15?

Tak na sztywno, tyle że przy szynie ustawionej na 500 i memkach na 1000 są zwiechy. Stabilnie chodzi przy FSB 475 (pamieci 950).

W czym może być problem?

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po jakiś siedmiu tygodniach w końcu przyszła paczka z płytą. Dostałem nową T2RS, a wysyłałem T2 z uwalonym biosem :wink: Pudło to samo, kable te same, tylko mobo zmienili. Nie ma źle ogólnie. Tak czy siak zostaję przy Biostarze, a DFI jest na sprzedaż :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest. Liczy się specyfikacja producenta chipsetu, czy producenta płyty głównej??Pytam bo mi dzisiaj przyszedł komp z serwisu i koles-serwisant twierdzi ,że Intel P35 nie obsługuje referencyjnie wiekszych czestotliwosci pamieci niz 800, a na stronie DFI jest jak byk napisane ,ze plyta supports ddr2 1066 mhz.

http://us.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/X...&itemId=531

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Ci nie ustawi 1066mhz, tylko musisz sobie w biosie przestawić - serwisant dobrze mówi. Płyta obsługuje wszystkie rodzaje pamięci.

Wiem, że mi nie ustawi pamięci na 1066, tylko na 800 .Nie o to mi chodzi. W serwisie twierdzą ,że wyższe ustawienia pamieci niz 800 to juz czestotliwosci podkręcone (i uzyskanie stabilności na tych czestotliwosciach leży w gestii klienta), co sie kłóci z informacjami podanymi na stronie producenta płyty. Tam jest napisane ,ze plyta obsluguje nominalnie( czyli bez OC) pamieci ddr2 1066 . U mnie postawienie systemu przy takiej czestotliwosci pamieci jest niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka! czy ktos z Was ma problemy ze stabilnoscia przy obsadzonych wszystkich slotach pamieci? bo ja wlasnie od 3dni nie moge sobie poradzic z tym!!!!

pamieci napewno sa stabilne bo testowalem GOLDMEMEM i nie bylo bledow procek to samo!

macie jakies pomysly co i gdzie ustawic zeby nie bylo problemu z 4x1GB na?!

 

z gory dzieki za pomoc

 

poszukaj w moich postach,, na pewno wrzucałem screeny z memseta w temacie o d9, podforum pamięci ram,, może i tutaj. nie mam problemu :]

 

nie wiem po co wy ten chipset chłodzicie :) mój ma w tej chwili idle 66*c,, load ma podobnie bo mu coś nawiewa wtedy z cpu.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...