Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

zczytałem swój bios czy te timingi oby nie są za duże

-- In BIOS memory timings --

tWL = 1.0

tCL = 3

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 9

tRcdWR = 4

tRP = 7

tRAS = 18

tRRD = 3

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tR2R = 2

MemRR = 16

tRFC = 25

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1

tDQM = WL - 1

tDQS = WL - 1

tDQM_Adv = As specified

tDQS_Adv = As specified

-- Additional hardware SDRAM info --

SDRAM Mode Register: 0x32

MCLK source select: MPLLCLK/2

SCLK source select: SPLLCLK/2

SDRAM specific: 2**10 rows, 256 columns

SDRAM dynamic CKE is Disabled

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałby ktoś może jakąś radę jeśli chodzi o zamocowanie na r9000 radiatora boxowego od p4? :)

i mam jeszcze pewien problem...

nie mogę/nie umiem ustawić taktowań na stałe, resetują się cały czas, pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie Radeona 9000PRO 128ddr Vivo : pamieci 4ns Hynix

kiedy podkrecalem go w riva tunerze to gdy podnioslem taktowanie obojetne o jaka wartosc czy to na rdzeniu czy na pamiatkach komp sie zawieszal i 3d mark tak samo, podobno ktorys progs omija ten bug, a moze potrzebna jest zmiana biosu ??

 

UPDATE!

kumpel doradzil mi zebym uzyl atitool 0.0.22z ma funkcje odblokowywujaca zegary na karcie, przy lepszym chlodzeniu osiagniue sie lepsze wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie Radeona 9000PRO 128ddr Vivo : pamieci 4ns Hynix

kiedy podkrecalem go w riva tunerze to gdy podnioslem taktowanie obojetne o jaka wartosc czy to na rdzeniu czy na pamiatkach komp sie zawieszal i 3d mark tak samo, podobno ktorys progs omija ten bug, a moze potrzebna jest zmiana biosu ??

 

UPDATE!

kumpel doradzil mi zebym uzyl atitool 0.0.22z ma funkcje odblokowywujaca zegary na karcie, przy lepszym chlodzeniu osiagniue sie lepsze wyniki

Pewnie zasilacz zdycha ,ewentualnie użyj Rivatuner.Moze trzeba znienić stery na Omegi. Ogólnie pokombinuj ;)

 

Witam mam pytanie

Moj brat ma radeona 9000 saphiire i zalozone radiatorki na pamieci jak myslicie ile on moze ja podkrecic, nie moge przejrzec tych stron bo ich za duzo i czasu nie mam.

Z gory dzieki za odp

Ma tym forum chyba wróżek nie ma ;). Z doświadczenia powiem że więcej niż 10Mhz więcej na tej karcie nie pójdą.Możesz zrobić V-mem moda i wtedy je założyc to powinna dać jakieś 30 Mhz lub przy większym farcie nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie apropos radiatorów:

Lepiej kupić duże(większa powierzchnia do oddawania ciepła) z aluminium,tego typu:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7729 ,

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10725 ,

czy lepiej kupić małe miedziane tego typu:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11218 (ThermalTake - małe rozmiary - niskie),

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7726 ,

czy w końcu takie, które wydają mi się najlepsze: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9225 (Revoltec - duża powierzchnia - dużo rzeberek)?

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy czerpiecie biosy???? Ja nigdzie nie moge znaleźć biosa do mojego radka(oczywiście 9000). Zależy mi na wersji 8.002 8.004 lub 8.007 byle by to nie było w wersji 8.000 bo tylko takie uda ło mi się znaleźć w necie i nic nwego nie wnoszą do mojej karty. A linki do biosów nie działają. Byłbym zadowolony jakby ktoś podał mi jakiegoś linka albo wysłał swojego biosa na ares xxxl8@op.pl lub danielsonx@o2.pl. Moja karta jest od ati lub sapphire (biosy obu firm hulają mi dobrze). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Saphirre Radeona 9000 64 MB DDR. Udalo mi sie go podkrcic z 250/400 do 285/510 bez rzadnych artefaktów. Procesor karty pewnie pójdzie na wiecej, ale nie mam na nim dodatkowego chlodzenia, wiec wole nie ryzykowac, a pamieci powyzej 510 zaczynaja sie sypac. Na pamieci mam nalozone radiatory wlasnej roboty po obu stronach, a do tego na poprzeczce obudowy zamocowalem wiatrak 80mm dmuchajacy na karte (mam zdjeta obudowe na stale). Zmienilem Bios karty w nadzieji, ze uda sie wycisnac cos wiecej, ale nic z tego. Podkrecam Riva tunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj krecilem w koncu swojego HIS Radeon 9000 i nawet nieźle poszło:) Rdzeń 250@300 a pamięci 200@240 no i niezle smiga. Pamieci chyba jeszcze pojdą troche ale rdzeń już raczej nie bo widziałem ze 3 kropeczki na "karuzeli"w 3d mark2001. Na pamiatkach mam radiatory z obu stron z celeronow przepilowane na pol:) a na procesorze standardowy radioator i maly helikopterek:P jutro jeszcze pokrece ja troche ale dzisiaj juz niech sobie odpocznie.

Tak mysle moze kompa na okno postawic:)))

P.S. ciekawe czy ktos tu jeszcze zaglada bo teraz to pewnie wszyscy te dżiforsy 6800 maja i je kreca:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagladac to i ktos zaglada ale nic nie pisze ;D Ja caly czas staram sie przescignac Vadeera, narazie mam 9399 pkt w 2001 karta 330@444 ale bez lepszego zasilacza nici, trzeba sie wykosztowac na jakiegos minimum fortronka ;> do 10k punktow chyba tylko moze mi a64 pomoc, odezwijcie sie ludzie, poscigajmy sie :)

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Siema na moim radku 9000 gigabyta osiągnełem taktowanie w ati tool 250@330, 200@230. Niemam wiatraka ani żadnych radiatorków na pamięciach ( pewnie dlatego tak mizernie idą ). Jak je założe to będe bawił się dalej :P. Mam dziwną kartę z pewnego powodu. Wyglądem przypomina normalnego radeona, (ma nawet takie same taktowanie początkowe) ale wszędzie w programach i gdzie patrze pisze zawsze radeon 9000pro. Zauważyłem że jak patrze na zdjęcia innych kart (nie pro) to wyglądają identycznie (gigabyta), prawie identycznie. Umnie jest jeden dodatkowy stelaczek (czy jak to sie nazywa). Nie rozumiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo , ja na swoim ATI R9000 osiaglem rdzen na 270 z 180 - dalo sie wiecej(310-320) ale juz nie dawalem, pamiec zato slabo poszla bo z 166 na 195 , poczatkowo mialem na 210 , ale co kilku minutach gry robily sie arty , potem dale na 200 nie stety to samo :? na 195 niby wszystko ok, al ejuz niechcialem testowac i przywrocilem default czyli 180/166 , nie wiem czy to wina zasilacza ze nei wytrzymywal , czy wina grafy , bo molga sie juz przegrzewac, jedyne chlodenie to radiator i wentylator .

 

Wynik na standardach w 3dmark01 wynosil 5225 , a z 270/195 mialem 6535 :?

na kompie

 

Athlon xp 1600

380ram

hdd 40 maxtor

 

a karta to tak wogole ATI R9000 64mb , 128bit , hynix 5 , bios 8.00(nie znam daty :) ), no i nie wiem co tam jeszcze :>

 

Tak wogole to wy czym na win xp to podkrecacie? ja podkrecalem rivatunerem i ati tool , nie wiem czy dobrze zrobiem :> heh

 

A jeszcze jedna , jak mam radiator z procka, to da sie go pociac odpowiednio i umiescic na pamieciach? i jak go wogole wtedy doczepic i czy to duzo da? :>

 

Tyle odemnie papa :)

 

 

Edit:

Dziwi mnie te taktowanie , ze mam 180/166 :o przy 128bitach , w rivatuner na ikonkach pamieci i rdzenia mialem wykrzyknik w zoltym trojkacie i byl obok niebieski pasek na pasku zwiekszanai rdzenia i pamieci jak najechalem na jego poczatek to znikal wykrzyknik, wiecie o co chodzi??

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pociolem radiatory z celeronów starych. przylozylem do pamieci i zrobilem z boku takie zatrzaski z twardego drutu zeby z obu stron dociskal radiatory do pamieci kupie na dniach paste to jeszcze troszke posmaruje, tylko jak bedziesz smarowal to uwazaj i nie nawal za duzo, ja jak poprzednio wysmarowalem i zsunelem reka niechcacy radiator to pol karty wybrodzilem i ja potem 3 dni czyscilem zanim zaczela dzialac:D , jak sie uda to moze wrzuce zdjecia to zobaczysz.

aha pamieci przechadza 3dmark2001 bez zadnych artow na 245 a jak rdzen jest na 250 to ida na 255.

 

Teraz ja mam takie pytanko. nie wiem jak to mozliwe ale mialem zainstalowane cat4.9 i zainstalowalem 3.2 i test natura zyskal jakies 20% ale caly wynik w 3d marku spadl o jakies 800pkt. Ktos wie o co chodzi?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mozliwosc kupienia radeona 9000w którym sprzedawca tak opisał problem:

 

Karta po włożeniu do komputera wyświetla obraz bez widocznych zakłóceń.

 

Windows XP nie wykrywa typu urządzenia i nie można załadować za każdym razem sterowników ATI,

 

 

Myślicie że tu wystarczy tylko wymiana biosu??

Prosze o odpowiedz

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Ojojo niepatrzcie na mój poprzedni post pomyliło mi się. Ten program był popsuty i nie zmieniał mi nic poza numerkiem w tym programie, w aida32 dalej miałem normalne taktowania. Teraz ferie i się troszke może pobawie kartą. Sorka jeszcze raz :D

Oki dzisiaj się bawiłem i bez znalezienia maxa karty ustawiłem 290/230. W 3DMark 2001 uzyskałem 6835 a w 3DMark 2003 1135 pkt. Mam zamiar na allegro kupić jakiś wentyl 80x80 i radiatorki na pamięci. Jeszcze tu wróce :)

 

EDYCJA

Czy niemam z byt mało punktów w 3DMarku 2001? Karta kręcona na 300/230 uzyskała tam 6983 pkt. Reszta kompa jak w przypisie. Wydaje mi się że 7k już dawno powinienem minąć :(.

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar

powodem tego wyniku moze byc Twoj procek 1650 MHz i ramy 384 SDR.

 

Ja dzis zaczelem sie bawic w krecenie mojego 'cuda' ;) - Radka 9200.

Przy dodatkowym wentylu osiagnelem maxymalnie 250@286 na rdzeniu i 400@462 na pamieciach. 3d marka puscilem na troche nizszych taktowaniach bo wczesniej (bez wentyla) mialem ekran zasypany artami. Bez tego wentyla ktory jest troche uciazliwy (halas) karta leci na 270/435.

 

Przy domyslnych ustawieniach (250/400 - na swiezo postawionym windowsie) mialem 7330 w 3d Marku 2001.

Po podkreceniu do wartosci 280/450, na troche zasyfionym windowsie (rok bez formata) wyciagnelem 7963 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Dzięki, też tak myślałem. Zmienie płyte niedługo, podkręce proca i ramy zmienie na DDR. Mam nadzieje że będzie lepiej. Fenks

 

EDIT:

Teraz bez przerwy mam ustawione 250@310 rdzeń i 200@235 pamiątki. Jutro jade po radiatorki na pamięć bo w szczecinie w czwartek niebyło w żadnym sklepie już :(. Mam nadzieje że teraz będą. Marzy mi się wspaniałe 310/250 :D. Ciekawe czy pójdzie?. Mam wiatraczek 40x40 na śledziu stykający i wiejący w radiatorek grafiki. wynik 7172 pkt. Zauważ andy_ że w nature cię wyciełem dość, więc w niej najlepiej karte sprawdzać chyba.

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Na co masz zamiar zamienić? Jakie radiatorki proponujecie na radeona 9000? Napewno gdzieś pisało ale szukałem po stronach i nieznalazłem tego. Ciąć radiatora większego nie umiem, i niemam narzędzi więc pozostaje kupić nowe. A i niechcem dużo wydać :P do tej karty nieopłaca się dużo wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Komar89

Zakupiłem te radiatorki http://sklep.benchmark.pl/pelny_7726.html .

Zaraz zaczne montowanie i podkręcanie (żeby przynajmniej wycisnąc z pamiątek przynajmniej 240 stabilne bez artefaktów...). Jak skończe to odezwe się ile poszło. Słyszałem i czytałem, że tanie i opłacalne jest zakupienie radeona 9800SE 256 bit. Niby łatwo z nich wyciśnąć 9800 pro, a to jest już wporzo karta, ale niedaje se głowy ściąć za to.

 

EDIT:

Okej sprawy mają się tak. Po założeniu radiatorków, osiągnełem swój cel. Mam stabilne taktowanie pamiątek 240 <jupi>. Szkoda że te radiatorki są wąskie i nie zakrywają całej powierzchni pamiątek, Dobrze się jednak ich trzymają. 3DMark jeszce nie poleciał, ale niedługo sprawdze. Narazie World Of Warcraft bez artefaktów działał.

 

EDIT 2:

Wyniki bez mian, w gruncie rzeczy co mogło się zmienić wkońcu to tylko 5 mhz na pamięciach więcej. Bardzo rozmyślam jak zwiększyć rdzeń. Wiecie może dlaczego gigabyte 9550 na pamięciach hynix 4ns lepiej się kręcą od moich? Mam radeona 9000 Gigabyte z pamięciami Hynix 4ns, identyczne a w tamtych kartach we wszystkich prawie spokojnie kręcą się ponad 250. Czy one czymś się różnią?

Edytowane przez Komar89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum ze dwa dni ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Pewnie dostane zjeb...ze to temat przerabiany ze 100x ale....

Po zainstal NFS2 (jak wiadomo wymaga directx 9..) niby wszystko jest ok ale wszystko jest zwolnione jakies 10x , czas tez powoli płynie :). To samo z MAFIĄ.

Ale np. MOHAA i CALL OF DUTY robi jak należy.

Próbowałem na sterach ati catalyst 2,4 3,9 4,8 5,4 , ciągle to samo.

Wiem ze mój radek nie obsługuje w pełni directa 9.. ale może jest na to jakas rada ??

 

Win XP

RADEON 9000 PRO 64 HIS Excalibur

Athlon 1800

Mainboard Gigabyte GA7-DXE

512 DDR

 

Nic nie podkrecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...