Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

64 DDR RAM x4 AGP

detale na mimimum ew. co mozna wyłączyć powyłaczane 640/480 nizej sie nie da :).

Pamietam ze mialem to samo z NFS u1 jak zainstalowalem DX9.

Na DX8.1 śmigałao jak należy .

Znalazłem na strychu starego Gforce2 32mb , ten nie miał problemu z DX9 i NFS u1

, ale jak zmieniłem grafe na radeona juz kibel.

Mysle ze to cos z obsługa DX9 przez radeona 9000 (olbo odwrotnie).

moze jakaś łata jest potzrebna czy coś ??

Pomijając to ze najlepiej to nowy Radeon :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: R9000 NIE obsługuje Directx 9.0c !! tylko obsługuje Directx 8.1. a propo te nie ktore gry np. NFS1 i 2 jest zawsze odpalane na directxie 8.1. Chcecie przekonac? to sprobojcie odpalic karte w Batllefielda 2 :) u mnie nie działa :( (mam r9000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: R9000 NIE obsługuje Directx 9.0c !! tylko obsługuje Directx 8.1. a propo te nie ktore gry np. NFS1 i 2 jest zawsze odpalane na directxie 8.1. Chcecie przekonac? to sprobojcie odpalic karte w Batllefielda 2 :) u mnie nie działa :( (mam r9000).

1541521[/snapback]

A mi chodzi NFSU2 normalnie :/ Nie za szybko oczywiście ale ze wszystkim na low zspokojnie 30-40fps.

 

A battlefield mi się uruchomił chociaż z 2fps grac się nie dało... Ale chodził. BF wymaga shaderów 1.4 a 9000pro ma dokładnie 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłęś, że CoD jak i MOHAA chodzą b.dobrze a one są w OpenGL. To może właśnie jest wina po stronie tylko i wyłącznie directx9.

one sa odpalane z poziomu directx 8.1 i tez jest ma wbudowany opengl. i dlatego gry napisane na 8.1 szybko chodza na radeonie 9000, a jakbym napisał direct 9.0 to czasem wolno chodza.

 

A mi chodzi NFSU2 normalnie :/ Nie za szybko oczywiście ale ze wszystkim na low zspokojnie 30-40fps.

umnie smiga nawet na max detale (srednio mam 25-35fps), wiecie jak? podkreciłem karte r9000 cpu: z 250mhz na 325mhz, mem: 200 na 255mhz i luz ;) aha i athlon 1700+(1460mhz) podkrecony do 1820mhz (magistrala 166mhz), proste :P

 

 

A battlefield mi się uruchomił chociaż z 2fps grac się nie dało... Ale chodził. BF wymaga shaderów 1.4 a 9000pro ma dokładnie 1.4.

kurde to czemu jak odpalam menu battlefield 2 i nie ruszy (zawiesza jak jest jakis czarny ekran, ale widac i rusza myszka) kto ma jakis pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo lepiej kup szybszego procesora (najlepiej jakis athlon 1700+) bo inaczej twoj duron nie wpusci wiecej w 3dmark2001 i 2003 na r9000pro, ja mam athlon 1700+ i srednio mam w 3dmark2001 - 8500 i 3dmark2003 - 1500.

 

mam r9000 firmy HIS a pamiec to samsung 4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz działa battlefield 2 !! :) i to na moim radeonie 9000 :) ale zajebiscie smiga srednio 30-40fps na maxa detale (niektore fukncje nie działa :(

 

bład poprostu musiałem zmienic jezyk gry zamiast z polskiego na angielski i odpala :)

 

ale jest problem pewien: jak strzelam albo uzblize do tego kolesia wroga mocno zwalnia kompa ale czasami spada do 1-3fps co jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmniejsz fotki bo Ci moderzy sypną punktami ;)

 

btw. do mnie jedzie juz r9000 PRO His Excalibur pamieci ma hynix 4 ns albo 3.6 ns na fotce sie nie dało zobaczyc

czy w 9000 PRO istnieje taka ''blokada'' podkrecania jak w 9000 ? tzn ze komp sie restartuje i wraca do def ustawien

jakie stery obecnie najlepsze bedą do niego do gier a jakie do 3d marków

czym krecić ? riva tunnerem, ati toolem , a może jeszcze czymś innym ?

sorry za głupie pytania ale chciałbym juz wiedzieć co i jak, zebym go troche pomęczył od razu jak przyjdzie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. do mnie jedzie juz r9000 PRO His Excalibur pamieci ma hynix 4 ns albo 3.6 ns na fotce sie nie dało zobaczyc

 

ja mam pamięci Samsung 4ns ;)

 

czy w 9000 PRO istnieje taka ''blokada'' po
dkrecania jak w 9000 ? tzn ze komp sie restartuje i wraca do def ustawien

 

nie ma blokady, no i zdarza się na innych kartach ale takiego przypadku nie widziałem

 

jakie stery obecnie najlepsze bedą do niego do gier a jakie do 3d marków

najnowsze omegi sa dobre pobierzesz ja ze strony www.omegadrivers.net

 

czym krecić ? riva tunnerem, ati toolem , a może jeszcze czymś innym ?

 

lepiej atitoolem ;) ATITOOL RULEZ!!

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty masz PRO czy zwykłego ?

najnowsze omegi powiadasz

driver cleanerem wyczyszcze stare stery a i tak za tydzien format :)

dzieki za pomoc

 

oho jak narazie nici z radeona :[

ten typ przysłał mi savage 3D w pudełku od 9000 PRO hisa z kablami od hisa oMG

mowi że mi jutro wyśle :blink: ciekawe jak to bedzie :blink:

niby 100 zł to nie dużo ale nie lubie jak ktoś ze mnie frajera robi :angry:

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo bede mial 9000 od sapphire, stad pytanie:

to moja pierwsza karta ati, wiec nie bardzo orientuje sie w sterownikach: jakie najlepsze? najnowsze catalysty, omegi czy moze cos innego. mze nie instalowac najnowszych? czy jakies konkretne, starsze, zapewniaja wyzsza wydajnosc?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja to 1.2.2044.226 a sterowniki to: 5-8_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu_25203 (wraz z catalystem) karta to ATI RADEON 9000 PRO (GIGABYTE MAYA).

 

na poczatku szukalem informacji ale nie umialem czegos takiego znalzec:

 

a wiec tak, laduje mi sie komp jest ok, laduje profil i jak sie zaladuje ati catalyst jest juz obraz rozjasniony, wchodze w ustawienia, pasek gamma jest na 0, lecz jak klikne na reset to sie sciemnia. i nie moge tego zapamietac, obojtne czy inny pforil w XP czy wejde do gry i wyjde...

 

powiem tylko ze mam iiyame 514pro, i catalyst mi nawet jej nie rozpoznaje, musze go ustawic na reczny wybor, problem ten zaczal sie pojawiac jak wylaczylem drugi monitor z zarzadzania.

 

problemem jest tez odswierzanie w grach (3d refresch rate...), jest opcja zeby ladnie chodzily na 120Hz (tak mam ustawione a monitor na pewno tyle osbluguje, jak pozmieniam na mniej tez nie dziala)i dzialalo mi to przed reistalka systemu, ale teraz same sobie to gry ustalaja im wyzsza tym mniej Hz, a najczesciej 60:/

 

od razu mowie ze reistalacja calego systemu mnie nie zadowoli.

 

moze usuniecie pliku w ustawieniami catalista pomoze? gdzie on sie znajduje?

 

z gory dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że nie chce śmiecić na forum to podepne się tutaj pod problemy z monitorem. Google przeszukane.

 

Problem występuje u kumpla więc nie mówcie żebym zobaczył to i to bo nie mam jak. Gdy koleś podłączył karte to grafika była ustawiona na 16bit 640x480 i odświerzanie 60Hz więc trzeba było zmienić no to dał 32bity 1024x768 i 85hz ( 85 da rade jak cos bo u mnie tak działało jak jeszcze mialem starocia ) i tu zonk bo karta po resecie nie chciala zapamietac ustawien :( za kazdym razem resetowala sie do kompletnego zera, wiecie moze czym to jest spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...