Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem. Podkrecalem mojego radka Pro metoda Vmoda

i uzyskalem stabilne 340/680. Ale po kilku dniach przy odpaleniu kompa widzialem niebieskie krzaczki. Potrzebny mi schemat tego radka. Gdzie moge cos takiego znalesc ? Trzeba by go naprawic tylko schematu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pitmanie

problem w tym ze na xp podkrecanie radka 9000 to wielka siadaczka z padaczka

jedyny sluszny system do Win 98 lub Me,

bo na innych podkrecenie graniczy z cudem :-) 

ponoc jeszcze na win2k da rade cos wykombinowac, ale nie pragne byc gwarantem sukcesu ;]

ja mam xp, i podkrecanie power stripem konczy sie wlasnie blue screenem, rowniez zmienianie zegarow w pliku power stripa konczy sie tym samym :-)

tak wiec gdy pragniesz podkrecac, instalnij 98 lub Me, hogera, power stripa i jechane ;]

Poczytaj to forum 3 stronki wcześniej, to dowiesz się jak podkręcić radka 9000 pod XP. Ten sposób naprawdę działa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6458510 lookajcie mam nowego proca i mobo więc świeży mark 8)

jak mozesz to wykrec proca na 2ghz ciekaw jestem wyniku masz bardzo ladnie sie krecocego tego radka ..moze tez dostukasz do 9k ;]

Nie ma szans :evil: to wersja AO więc MAX 1800mhz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kufa a mnie szlag o mało nie trafi. Ustawiłem sobie w PStripie rdzeń 280MHz pamięci 235MHz. Puszczam 3DMarka i normalnie oczom nie wierzę, bo w niektórych miejscach leci mi 15fps wyżej niż wcześniej 8O, ale w morde zaczęły artefakty wyskakiwać.

Przy 280 i 230 już jest tak jak po staremu...

Kufa trzeba będzie reinstal Windy zrobić, bo niedawno mobo wymieniałem - na razie na tym co w podpisie mam 7500pkt. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych sterach udaje mi się kręcić pod xp bez restartu!

Ale i tak zegary wracają do fabrycznego ustwienia....

Hoger nic daje, szukałem częstotliowości przy której zegary się nie zmnienią i na razie nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pierwsze wyniki:

Po zainstalowaniu nowych sterów V3.4 wyniki spadły o jakieś 5 % :( ,

ale w 3D marku 03 zniknęły takie brzydkie cienie? zaciachy? w testach number 2 and 3. Karta kręci jak kręciła.

 

Acha, mam pomysła dla ludzi używających radlinkera: Aby podkręcić R9000, pod XP, treba niestety posiadać pstripa i poczytać posty 3 strony wstecz :D , jak, już wam zacznie się karta kręcić, to wystarczy odpalić radlinkera z zakłdką clock rates, powinny pokazać się obecne(czyli podkręcone) wartości zegarów. Wystarczy zaznaczyć enable czy jakoś tak , potem zastosuj i gotowe. Za każdzym razem, gdy odpalomy Unreala2 z AAx4 itp karta będzie podkręcoa, agdy wyłączymy grę - będzie odpoczywać na defaultach. Dzięki temu pstrip już nie jest potrzebny( 1 program mniej w autostarcie). Sorki jeśli nie piszę zbyt logicznie, ale nigdy nie byłem poliglotą(wolę matmę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik bez zmian :|( tz 90 puntow) ale ja jestem z nich zadowolony ..wreszcie monitor chodzi mi w 75hz ..( mam zmieniany kabel i mi go win nie wykrywal i nic nie pomagalo) a i ja zauwazylem jakby NATURE bylo ladniejsze ? moze to tylmo moje odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego... Na mojej karcie nie nie isnieją czestotliwości z których by się zegary nie resetowały... Hoger nie działa może jest inny sposób? To jest bardzo dziwne wcześniej przy minimalnym kręceniu restart kompa, teraz tylko zegary się resetują. Czy, aby napewno na kręcenie pod xp ma wpływ bios karty czy raczej stery?

 

...U mnie demo nature chodzi 1 klateczkę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak : na cat 3.2 te czestotliwosci na ktorych mialo nie byc blue screenow (~300/~220) u mnie przynajmniej nie dzialaly, ale teraz na cat 3.4 pieknie chodza :D karta nie powraca do ustawien domyslnych, znacie moze jeszcze inne pary takich czestotliwosci ? rdzen idzie nawet na 320,63 tak jak podal sobrus ;] ale przydaloby sie troszke wyzsze taktowanie pamiatek.

Aha, moja karta to HIS Excalibur R9000 64ddr TV/DVi pamieci EtronTech 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne piekne odkrycie! ustawiam powerstripem default 300,25/222,75 wylaczam powerstripa i caly O/C zakladka clock rate w ustawieniach sie odblokowuje! moge jezdzic po all czestotliwosciach i nie wraca na 250/200 :D Prezes_s - bios 8.004 2002/11/01 moze brzmi to wszystko troche glupio ale dziala, a to sie liczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]i kolejne piekne odkrycie! ustawiam powerstripem default 300,25/222,75 wylaczam powerstripa i caly O/C zakladka clock rate w ustawieniach sie odblokowuje! moge jezdzic po all czestotliwosciach i nie wraca na 250/200 :D Prezes_s - bios 8.004 2002/11/01 moze brzmi to wszystko troche glupio ale dziala, a to sie liczy :]

wszytko pieknie ale prosilbym o wyniki jakie uzyskujecie ..teraz juz na wszystkich windach ;] ... widze ze sie ladnie kreca niktorym rdzenie tylko pozazdrscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)

Czy u Ciebie pavełek na biosie od maji lub org. karta się kręci pod xp??

No bo teraz no niby się kręci w powerstripie i niby zegary się w nim nie resetują... Proszę uruchomcie jedno dem 3dmarka kilka razy i patrzcie na wyniki... U mnie każdy wynik jest różny. Tak jakby karta była podkręcona a raz nie... powerstrip odświeża zegary ale chyba za wolno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)

Czy u Ciebie pavełek na biosie od maji lub org. karta się kręci pod xp??

No bo teraz no niby się kręci w powerstripie i niby zegary się w nim nie resetują... Proszę uruchomcie jedno dem 3dmarka kilka razy i patrzcie na wyniki... U mnie każdy wynik jest różny. Tak jakby karta była podkręcona a raz nie... powerstrip odświeża zegary ale chyba za wolno...

Mam 98SE i XP i kręce w 98SE w tym drugim się nie bawie więc nie wiem co i jak :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wynik na d700@728 :( 128mb 133mhz i karcie default (250/400) ~4100, karta 320/444 ~4300 czyli wzrost malutki ale to zapewne wina procka ;/ na łikend sprawdze na drugim kompie i sie pochwale ;] chociaz <4300 na tym durniu to chyba niezle... ? z tego co widzialem na stronce futuremark`a to ludzie z tym procem i r9000 maja kolo 4500 i to na pro! :roll: na razie nie zamieszczam compare bo cosik sie z serwerem nie chce laczyc :/ jak sie uda to bedzie, rispekt 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na moim sprzecie (dur 1000) mam teraz ok ~5700 (na sterach 2.4 - sa troche szybsze w 3dmarku2001 ale we wszystkim innym DX8 wolniejsze od 3.2) . Przed podkreceniem bylo ~5400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Dostalem nie dawno radka 9k pro i chcialbym go wykrecic. jak (nie czytalem tych postow bo jest ich w ch.... duzo!) a w wyszukiwarce nic nie ma :( i jeszcze takie pytanko.... co zrobic jak go "przekrece" tzn, zaczna sie np bluesvreeny walic ?? jakis restart radka czy cos/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzen mi idzie bardzo ladnie bo i 325mhz ale pamieci tylko 224 ;/ pozniej sypie artefaktami, zaloze radiatorki to moze do 230 dojdzie ;/ btw. jak sie pozbyc kleju(kropelki) z kostek pamieci ? :D zmywacz do paznokci cos nie dziala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5075843

 

nie krecony kiedys jak krecilem bez radiatorkow na pamiatkach ale z wiatarczkiem na radiatorze gpu uzyskiwalem ciut lepsze wyniki ale ...

rdzen moglem podkrecic o bardzo male wartosci natomiast pamiatek nie chcialem katowac bo zaczynaly sie krzaki

 

teraz jade na xp mam juz zrobione radiatorki i bede gdziesz szukal jak to moje 'cudo' ;p podkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kicha, nic sie nie daje podkrecic na XP, bede musial sprobowac pod 98SE. Swoja droga mam wyzsze wyniki niz Wy na default bo na sterach oryginalnych od Gigabyte'a mialem 7308 pkt. a na Catalystach 3.4 mam 7218. Patrzylem na wersje BIOSU to mam 8.0.0.0 Sciagnalem ten BIOS Szpaka i z nim zobacze co sie stanie :twisted:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi kreci sie na 330/250 ...a chodzi stabilnie na 300/230, 8300 w 3dmarku :(. Karta to HiS 9000, ver. 8.0.0.4, mem: EtronTech 4ns

zmien sobie bios na moj bo ten wynik mi sie za niski jak na takie taktowania wydaje i na twoj konfig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam ten Rage3D Tweak v3.8c i max co moge ustawic na swoim r9k pro to 310.5/474.75 .... co jest?? dlaczego nie moge wyzej ?? wina biosu czy co ?? aha..... radek nie jest firmowy. pierwotnie mial isc dla siory wiec wzialem najtanszego, ale tak wyszlo, ze przeszedl do mnie :| da sie cos z tym zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam ten Rage3D Tweak v3.8c i max co moge ustawic na swoim r9k pro to 310.5/474.75 .... co jest?? dlaczego nie moge wyzej ?? wina biosu czy co ?? aha..... radek nie jest firmowy. pierwotnie mial isc dla siory wiec wzialem najtanszego, ale tak wyszlo, ze przeszedl do mnie :| da sie cos z tym zrobic ??

w sumie ten topic mial byc o radku bez pro ale ja ci polecam power stripa najnowsza wersje tam jest wieksza skala .. i wyzej ustawisz jak sie da te zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...