Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Dobra , ale to nie zmienia jednego faktu.

 

Ja tez moge na 8600 napisac , ze smiga na ultra hagh detalach , ale co z tego skoro bede mial 5 FPS'ow. U Ciebie jest to samo.

 

Lazi Ci plynnie na High Detalach , na Ultra High masz dropy animacji i tyle. Niech pojawi sie mocna akcja z duza iloscia przeciwnikow ,w tle HDR , strzelanina , animacja wykorzystujaca fizyke i czesc , masz problemy z trafieniem typa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra , ale to nie zmienia jednego faktu.

 

Ja tez moge na 8600 napisac , ze smiga na ultra hagh detalach , ale co z tego skoro bede mial 5 FPS'ow. U Ciebie jest to samo.

 

Lazi Ci plynnie na High Detalach , na Ultra High masz dropy animacji i tyle. Niech pojawi sie mocna akcja z duza iloscia przeciwnikow ,w tle HDR , strzelanina , animacja wykorzystujaca fizyke i czesc , masz problemy z trafieniem typa.

 

toz mowie Ci ze nie spada mi ponizej 20 fps nawet jak akcja jest na fulla....na moim procku Core Duo 2 E 8200 to jest nie mozliwe...jak mozesz porownywac 86 do 96

Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz żę:

no przepraszam ale mam 35 FPS i nie spada ponizej jest juz tylko wiecej....oczywiscie karta dziala z dobrym prockiem E8200

Teraz piszesz:

 

toz mowie Ci ze nie spada mi ponizej 20 fps nawet jak akcja jest na fulla....na moim procku Core Duo 2 E 8200 to jest nie mozliwe...jak mozesz porownywac 86 do 96

Zastanów się w koncu i nie kłam. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

toz mowie Ci ze nie spada mi ponizej 20 fps nawet jak akcja jest na fulla....na moim procku Core Duo 2 E 8200 to jest nie mozliwe...jak mozesz porownywac 86 do 96

Tak ,a screenshoty podpisywal mikolaj....

 

Jak moge porownywac? Figura stylistyczna zwana przenosnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś mi poleci jakiej firmy mam brać 9600GT?? Cena max to 530 zł.

 

Widzicie ja miałem dylemat 8800GS 384 Mb lub 9600GT 512 Mb. Wiem że różżnicas w cenie jest i to ok 60 -100 zł nawet ale biorąc najtańszego Palita muszę dopłącić do jego chłodzenia. Kupując 9600GT Asusa nawet z ref chłodzeniem już nie muszę zmieniać chłodzenia, czyli wychodzi na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak jest z tymi shaderami? Czym ujawnia się za wysokie ich taktowanie? Sorki za pytanie, ale ostatnio miałem gf6200 więc tam było tylko core i memki.

Shadery mam standardowe +5Mhx

 

EDIT:

Za standardowe przyjałem te w galaxy czyli już fabrycznie OC

Edytowane przez Ardeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując 9600GT Asusa nawet z ref chłodzeniem już nie muszę zmieniać chłodzenia, czyli wychodzi na to samo.

 

dokladnie tak samo do tego podszedlem, bierz asusa z ref, nie pozalujesz

 

edit:

tutaj juz masz za 509zl: http://allegro.pl/item338944357_asus_en960...00gt_512mb.html

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf9600 GT OC Galaxy

Pentium E2160@2,7Ghz

2 giga goodramu

Gigabyte Ga-p31-ds3l

 

I 9100pktów w marku 2k6(110wersja)

 

Dlaczego tak mało?

 

 

mam troszke lepszy config od Ciebie i na C2D E8200 gf96 GT Gigabyte i pamieci OCZ Platinium mam wynik 10085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze wynik w normie - podkrec procka do 3-3.2 GHz to spokojnie wynik skoczy do 10-11k na tym E2160

 

jakby nie bylo podobnie taktowany E8200 (defaultowy) ma zaledwie 1k wiecej pktow - a wynika to pewnie z tego, ze ma 6MB cache a PDC 1MB

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf9600 GT OC Galaxy

Pentium E2160@2,7Ghz

2 giga goodramu

Gigabyte Ga-p31-ds3l

 

I 9100pktów w marku 2k6(110wersja)

 

Dlaczego tak mało?

Słaby CPU (do marków)...

 

Właśnie jak jest z tymi shaderami? Czym ujawnia się za wysokie ich taktowanie? Sorki za pytanie, ale ostatnio miałem gf6200 więc tam było tylko core i memki.

Shadery mam standardowe +5Mhx

 

EDIT:

Za standardowe przyjałem te w galaxy czyli już fabrycznie OC

Artami i mrugającym ekranem w 3D + zwisem.

 

Shadery na luzie na każdej karcie zrobią 1800-1900Mhz przy rdzeniu ~800Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rdzen ~800 ile kart zrobi? :wink:

Na in4 w recenzji nie dobili 800 ale może gdy w rivie odznaczymy równoległe podkręcanie rdzenia i shaderów więcej egzemplarzy zrobi 800. U mnie poszedł 820 a kto wie może cuś jeszcze wycisne heh. Kwesta trafienia pewnie choć jak by dało się fajnego moda opracować jak w gf8600 to i 900Mhz na rdzeniu by nie dziwiło :D pozdrawiam

Edytowane przez Melonik_02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości puściłem test u siebie.procek słabo wykręcony ale więcej nie idzie :/

 

Dołączona grafika

 

aha,karta na sterownikach z dołączonej płyty,nic nie podkręcana

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na in4 w recenzji nie dobili 800 ale może gdy w rivie odznaczymy równoległe podkręcanie rdzenia i shaderów więcej egzemplarzy zrobi 800. U mnie poszedł 820 a kto wie może cuś jeszcze wycisne heh. Kwesta trafienia pewnie choć jak by dało się fajnego moda opracować jak w gf8600 to i 900Mhz na rdzeniu by nie dziwiło :D pozdrawiam

Hmm twoja karta to w ogóle jakiś ewenement. Albo masz po prostu więcej V na gpu.

 

inno3D i Galaxy u mnie robiły prawie tyle samo Mhz na GPU i Shaderach bez modów. Czyli jakieś 770-780Mhz Core i 2000Mhz Shader (na WC) i 1900 Shader na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm twoja karta to w ogóle jakiś ewenement. Albo masz po prostu więcej V na gpu.

 

inno3D i Galaxy u mnie robiły prawie tyle samo Mhz na GPU i Shaderach bez modów. Czyli jakieś 770-780Mhz Core i 2000Mhz Shader (na WC) i 1900 Shader na AC.

Żeby nie było że ściemniam zapodałem marka06 proca nie kręciłem nie chodziło o wynik tylko fakt :D

 

lynk

 

Zaraz zapodam 830-2020-2150 i zobaczymy... Zaznacz na fotkach które wcześniej dałem gdzie miernikiem Vgpu zbadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reguła jest taka, że czym więcej Mhz na shaderach, tym Core robi mniej Mhz i odwrotnie ;]

 

IMO w 9600GT ważniejsze są takty shaderów (bo jest ich tylko 64), a rop'ów (czyli taktowanie core) jest tyle samo co w 8800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sprawdzam Ati Toolem... Jak jest czysto, beż żadnych kropek itd to karta jest stabilna i tyle ;]

 

Melonik - jak dobrze pamiętam to ja tutaj mierzyłem vGPU. Po jednej ze stron rezystorka będzie pokazywało dobrze ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sprawdzam Ati Toolem... Jak jest czysto, beż żadnych kropek itd to karta jest stabilna i tyle ;]

 

Melonik - jak dobrze pamiętam to ja tutaj mierzyłem vGPU. Po jednej ze stron rezystorka będzie pokazywało dobrze ;)

Atitoolem zrobiłem i nie dało rady hehe. Dla mnie który sprzętu długo nie 3ma wystarczy że 3dmarka zrobi ładnie aukcja z efektownym OC i handel mandel :D Jednak nie ma wyjątków bez vgpu nie nada :lol2: pozdrawiam

Edytowane przez Melonik_02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real Time demo - nie wiem o czym mówisz.

 

Do shaderów i pamięci Ati Tool jest idealny według mnie ;] Chociaż czasami jak memki arcą w Ati Toolu to w grach nic nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...