Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

tia, jak mi odesłał maila ze 2 tyg rozruchowa to podziękowałem. Z tym podniesieniem ceny tez przegięcie. Nic poszukam gdzie indziej ;).

 

@sew_server ja tam widze 421zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany tym Gainwardem.

 

Chłodzenie okropnie głośne, oc fatalne(735(1800)/1860) no i cewka piszczy.

 

A na domiar złego jest to niestety karta której nie trzeba kręcić, a od tego jestem uzależniony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czemu grafika jest taka ziarnista? Najbardziej widać to po cieniach w 3DM06, we wszystkich innych grach tez rzuca sie w oczy. Nie dołącze teraz zrzutu ekranu bo nie mam czasu.

 

Co do samej karty, max u mnie to 740(1965)/1860, w 06 Wynik 11400. Więcej nie da rady chyba że bym wyciągnął proc na 3.8 i nawalił Vmodem.

 

edit:

 

Dołączam screen, najlepiej widać to na futrzaku.

 

Dołączona grafika

 

Jestme pewny że to problem z mojej strony, ale nie wiem już co robić.

 

Edit:

 

Ok, już mam. Miałem obniżony LOD na -3.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Galaxy GF 9600GT 512MB 256bit Cooler Master Exclusive 675/2000? Jak to sie kreci? Moze ktoś umiescic zdjęcia tej karty z profilu, zeby zobaczyć jak to chłdozenie wygląda bo nigdzie takich zdjec nie moge znaleśc, chłodzi ono tez pamieci? czy sa one gołe? No i najwazniejsze czy jest ciche tzn jak sie ma do chłodzenia na palitach? Cena tego Galaxy w tej chwili to 416zl kiedy palit na referencyjnych zegarach kosztuje 404zl wiec jesli to chłodzenie jest ciche i wydajne to warto chyba kupic.

 

No i cewki, czy piszczą jak w serii 8600 ?

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi możesz znaleźć w tym temacie. Magiczne słowo kluczowe "Galaxy" w wyszukiwarce do przeszukiwania tematu.

 

Moze ktoś umiescic zdjęcia tej karty z profilu, zeby zobaczyć jak to chłdozenie wygląda bo nigdzie takich zdjec nie moge znaleśc, chłodzi ono tez pamieci? czy sa one gołe? N

LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany tym Gainwardem.

 

Chłodzenie okropnie głośne, oc fatalne(735(1800)/1860) no i cewka piszczy.

 

A na domiar złego jest to niestety karta której nie trzeba kręcić, a od tego jestem uzależniony ;)

Golden Sample kreci sie 749 / 2100. Cewka przestaje piszczec gdy odłączysz wiatrak, mozna go podlaczyc na stale do +5V z zasilacza. Cisza i spokoj a karta i tak wogole sie nie nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikan10

Ja posiadam tego Galaxy.

Piszczenia nie zaobserwowalem. Wiatrak pracuje na 80% i jak dla mnie naprawde jest znosny, nie wyje ani nie robi sie taka suszara jak w Gainwardzie ktorego tez przez miesiac mialem.

Pracuje na 750/1900/2100. Powiem CI szczerze ze wiecej nie probowalem, jedynie zauwazylem ze shadery przy 2k juz sie sypia, ale przy moim wiekszym zaangazowaniu pewnie udalo by sie zrobic zloty srodek. Rdzen pewnie tez pojdzie jeszcze troche do gory. Jek bede mial troche wolnego czasu to dokoncze to dzielo. Z boku budy mam dwie Akasy Amber 80mm. Leca na 70%, Fander z tylu 80mm, i dodatkowo zasilacz tez wyciaga. Przy takim chlodzeniu grafa osiaga 43 stopnie w spoczynku i ~50 w stresie.

 

Dobra powalczylem chwile:

800/1900/2160 - podczas wlaczonego ati tool'a i testu na arty temp dochodzi do ~64 stopni, podczas gry w UT3 temp ~47

Przy

825 zwiech

1950 arty sie zaczynaja

2200 katastrofa mala ;]

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikan10

Ja posiadam tego Galaxy.

Piszczenia nie zaobserwowalem. Wiatrak pracuje na 80% i jak dla mnie naprawde jest znosny, nie wyje ani nie robi sie taka suszara jak w Gainwardzie ktorego tez przez miesiac mialem.

Pracuje na 750/1900/2100. Powiem CI szczerze ze wiecej nie probowalem, jedynie zauwazylem ze shadery przy 2k juz sie sypia, ale przy moim wiekszym zaangazowaniu pewnie udalo by sie zrobic zloty srodek. Rdzen pewnie tez pojdzie jeszcze troche do gory. Jek bede mial troche wolnego czasu to dokoncze to dzielo. Z boku budy mam dwie Akasy Amber 80mm. Leca na 70%, Fander z tylu 80mm, i dodatkowo zasilacz tez wyciaga. Przy takim chlodzeniu grafa osiaga 43 stopnie w spoczynku i ~50 w stresie.

 

Dobra powalczylem chwile:

800/1900/2160 - podczas wlaczonego ati tool'a i testu na arty temp dochodzi do ~64 stopni, podczas gry w UT3 temp ~47

Przy

825 zwiech

1950 arty sie zaczynaja

2200 katastrofa mala ;]

 

Dzieki wielkie za info, po 3 dniach rozmyslań doszedłem do wniosku ze GALAXY GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (Cooler Master Exclusive)(1,0ns)(675/2000) to chyba najlepszy w tej chwili w stosunku cena/jakosc/o/c 9600GT na rynku i chyba zdecydowanie lepszy od palitów hmm ?

 

Chodz rozmyślenia padają tez nad Gigabyte GF 9600GT 512MB 256bit pasywnym 700/1650/2000 + 12cm wentylator do tego na 5/7v ?

 

 

PS. Pojawiły sie w sprzedazy GEFORCE 9600GSO 384MB 96 POT

http://www.allegro.pl/item365401179_premie...mb_96_pot_.html

Ciekawe jak to sie ma w wydajnosci do 8800GS i 9600GT 512mb.

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na tych kartach nie jest problemem. Cały czas lecę teraz na Gainwardzie @ 35% obroty(niżej się nie da nawet wymusić) 740(1950)/1860 i w stresie z otwartą obudową dochodzi do 60*, a te karty są w stanie lecieć na 100* na co dzień :P

 

Dzisiaj zrobie zdjęcia PCB z nadzieją że ktoś pomoże mi wytropić VModa.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wygrzebałem jakoś tego Pencil moda. Niestety malowałem HB.

 

Obniżyłem opór z 850 na 750 co dało mi z 1.09 wzrost do 1.25.

 

Temp w idle nie skoczyła, wciąż 42*.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem chłodzenie na evercool i temp ładnie spadła , idle 36 i stres 45 po oc. Na stocku było 44 idle i stres 66 , na codzień można jechać na taktach 750(2050)/2250 B-)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 650 ohm 1.46v a na 690 1.35v...

 

Na 1.46 karta w stresie po minucie osiągała 90 stopni, muszę wymienić ten mały popieprzony bzyczek na jakąś 120.

 

Ps. Jak wyłączyć tą popieprzoną kontrolę wentylatora? To CIACH* w stresie zjeżdza ze 100% na 40%.

 

Dołączona grafika

 

Procesor ustawiony tak jak lecę codziennie, VGPU 1.35v 45 stopni w idlu.

 

Może ktoś wytłumaczyć jakim cudem ludzie na ORBie mają wyniki rzędu 13000 na SLI i 6000+/C2D? Mowa oczywiście o 96GT.

 

* - uważaj na słownictwo, bo następnym razem ktoś może nie być taki wyrozumiały jak ja

// ULLISSES

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Galaxy mnie zdenerwowała i dostała fan swapa z chłodzeniem. Ten standardowy wentyl się bardzo łatwo wykręca, zamiast tego 12PWM pod Smart Guardianem i przy 600RPM jest ok 40*C w idle

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie, kupiłem taką samą grafikę jak tutaj:

http://allegro.pl/item360174313_asus_9600g...ciator_wwa.html

 

Czekam tylko na swoją płytę główną, żeby wszystko złożyć, ale zastanawia mnie do czego jest ten kabel pod przejściówka, z niebieskim kabelkiem( na grafice jest miejsce na podłączenie tego kabelka tylko nie ma na płycie głównej, więc nie wiem czy czasem nie jest on potrzebny, czy może bez niego się obejdzie:

Dołączona grafika

 

A drugie pytanie jest do niej dołączony kabel, ten w lewym rogu na dole, tylko on ma pięć przewody, jedno wejscie jest puste, mam w zasilaczu Chieftec taką końcówkę tylko z 6 przewodami i nie chciałbym zaśmiecać obudowy tym dołączonym kablem czy nic się nie stanie podłączając ten od zasilacza? Czy nic się nie stanie jeśli do karty podłączy ten od zasilacza z 6 kabelkami, żeby czasem nie potrzebnego nie dodało jej zasilania.

 

@mój temat został zamknięta jak napisałem luzem, a mod napisał, że to powinno być w instrukcji do karty, niestety nie ma w instrukcji jest pokazane podłączanie na innej karcie.

Edytowane przez P(!)Tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...