Skocz do zawartości
zboras85

Pół Kompa Do 900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Foxconn P35A-(S)

E2160 albo E6750

2x 1024 OCZ, Corsair, Patriot albo te Transcend czy jakoś tak.

między e2160 a e6750 jest 300 zł różnicy. więc juz nie wiem jak ma wyglądać ten zestaw !!!!!!

 

 

 

BTW - nie preferuje DUAL- CORE - stanowczo wole C2D wiem że dwa razy droższe ale C2D ma2 razy więcej pamięci cache

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a kolega grafik czy jakiś fachura od czegoś skomplikowanego ?

 

 

1) foxconn,e2160 podkręcone do jakiś 3,2, 4gb ram kingstona na elpidach

2) ew 6750 ale przy Twojej grafice z może będzie 10% wydajności w gierkach, no chyba że komputer do czego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a kolega grafik czy jakiś fachura od czegoś skomplikowanego ?

1) foxconn,e2160 podkręcone do jakiś 3,2, 4gb ram kingstona na elpidach

2) ew 6750 ale przy Twojej grafice z może będzie 10% wydajności w gierkach, no chyba że komputer do czego innego

 

Pograć lubię - jak każdy. Zajmuje się półprofesjonalnie montażem filmików ze zdjęć (no moze ćwierć profesjonalnie).

 

Sprzęt który mam starczał do momentu pojawienia się jakości HD. Obecnie tworzenie filmiku w jakości HD bądz Full HD obciąza mi procka 200% :) ogólnie da się przeżyć ale trwa to dość długo.

 

a w z chęcią pograłbym tez w Crysis'a n wysokich detalach :)

 

 

 

BTW - e2160 kręci się do 3,2 GHz (on ma częstotliwosci fabryczne na poziomie 1,8 GHz) ??????

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do obrobki filmów to może quada? tylko ze droga ale było by najbardziej wydajnie :) a co do 2160 to ma 1,8ghz i kreci sie bankowo do 3ghz wiec chyba warto... aha na 86gt zapomnij o Crysis na wyskokich detalach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdej zapomnil o wysokich :P

 

tak jak chlopaki pisza E2160 + Foxconn P35A-S + ramki OCZ lub Kingstone

 

Co do Crysis działa na średnich i rozdziałka na 1024x768 i śmiga miodzio.

 

myślę że ATI 3850 dałby radę na wysokich :P

 

o quad nie chce myśleć - jakbym miał dać taką kasę to wolałbym wziąć C2D Extreme wziąc ale nie mam takiej kasy. Tak jak powiedziałem do 900 zł

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pamiętaj o porządnym chłodzeniu bo dual core sie grzeją konkretnie,ale ac freezer za 6x zł wyrobi

 

Mam chłodzenie - patrz sygnaturka :) myśle ze powinno wystarczyć :P

 

 

Co myślicie o takim zestawie:

 

Procesor: E2160 --- 225 zł

mobo : ABIT IB9 I965 S775 --- 280 zł

RAM : GEIL DDR2 2048MB PC800 DUAL - --- 164 zł

 

+ koszty wysyłki (20 zł) = 689 zł

 

 

Jakie pamiątki lepsze Geil czy Patriot .

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn P35A-S ~350zł

P Dual Core E2180 ~230zł

2x1GB Kingston Elpida ~130zł

Razem około 710zł. Reszte doskładaj i kup jakiegos HD3850 512MB najlepiej GeCube'a OC Edition ma bardzo wydajne chłodzenie X-Turbo III no i ładnie się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn P35A-S ~350zł

P Dual Core E2180 ~230zł

2x1GB Kingston Elpida ~130zł

Razem około 710zł. Reszte doskładaj i kup jakiegos HD3850 512MB najlepiej GeCube'a OC Edition ma bardzo wydajne chłodzenie X-Turbo III no i ładnie się kręci.

 

OK czy e2180 kręci się tak dobrze jak e2140/60 ?

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawik dobry jak poleca reszta osób - e2160 kręci się ekstra, ja mojego mam na razie na 2,3GHz, w sumie działałem na 2,6GHz ale zmniejszyłem, czekam na chłodzenie i będę wyciągał coś koło 3GHz :) tylko nie wiem czemu ludzie tak mówią, źle o geilach, mi się ładnie sprawują i prezentują w obudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liga ale one na boxie robia 3ghz :)

no z tym bym polemizował - selekcik mojego kumpla nie daje rady ponad 2,7GHz, ale może to wina jego mobo. w każdym razie ja tam nie chce ryzykować, chociaż wiem że ryzyka nie ma :)

 

zresztą napisałem że będę wyciskał koło 3GHz, tzn. chodziło mnie o to ile fabryka dała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie zamówiłem w apollo.pl i tobie też polecam jak koledzy mówią:

Foxconn P35A-S ~350zł

E2160 ~230zł

Kingston Elpida 2x1GB ~130zł

Scythe Ninja Plus ~130zł

Razem około 840zł zastanawiam się tylko nad Ninja+ czy AC Freezer7~60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie zamówiłem w apollo.pl i tobie też polecam jak koledzy mówią:

Foxconn P35A-S ~350zł

E2160 ~230zł

Kingston Elpida 2x1GB ~130zł

Scythe Ninja Plus ~130zł

Razem około 840zł zastanawiam się tylko nad Ninja+ czy AC Freezer7~60zł

 

na apollo.pl? - porównaj ceny na www.ulubiony.pl - szkoda że nie ma tam płyt Foxconna :(

 

 

A poza tym taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na apollo.pl? - porównaj ceny na www.ulubiony.pl - szkoda że nie ma tam płyt Foxconna :(

A poza tym taniocha

Cytat z innego forum:

 

"Czy ktos robil zakupy w sklepie www.ulubiony.pl ? bo zauwazylem ze maja spory wybor i bardzo atrakcyjne ceny ale chcialbym wiedziec jak jest z dostawa itp, ogolnie czy sklep godny uwagi?

 

Omijaj ten sklep na kilometr - czekasz tam ponad miesiąc na realizację i bynajmniej Cię o tym nie poinformują. Ogólnie olewają klientów nawet przy zapytaniach o towar. Szczerze odradzam."

 

Za to Apollo wszyscy ogólnie zachwalają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zdania podzielone o tym sklepie, ale większość jednak niezbyt chwali ten sklep (chodzi o Ulubiony)... A co do zestawu to go dobrze wybrałeś.

 

Osobiście mam mieszane opinie na temat tego sklepu.

 

Robiłem tam trzy zamówienia

 

1. Karta graficzna z syg.

2. chłodzenie z syg.

3. Zestaw komp. dla qzyna

 

Na karte czekałem tydzień, na kompa 2 tygodnie i do tego dostałem zmiażdżona obudowę. (reklamacja uwzględniona nastepnego dnia - kasa oddana). Na chłodzenie czekałem przeszło miesiąc bo to co zamówiłem było niedostępne więc zmieniłem na to co mam)

 

Także wiem coś niecoś na temat tego sklepu. Racja czeka się długo czasami a kontakt mailowy tragiczny, natomiast kontakt telefoniczny bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzęt z siga zamawiałem na apollo - bardzo tanio, zamówienie było w poniedziałek wieczorem (kolo 20), a sprzęt był w środę (około 19).

 

co do ulubiony.pl to słyszałem sporo negatywnych opinii. zresztą teraz musztarda po obiedzie bo sprzęt zamówiony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprzęt z siga zamawiałem na apollo - bardzo tanio, zamówienie było w poniedziałek wieczorem (kolo 20), a sprzęt był w środę (około 19).

 

co do ulubiony.pl to słyszałem sporo negatywnych opinii. zresztą teraz musztarda po obiedzie bo sprzęt zamówiony :P

 

Jak sprawdzałem ceny to niestety na ulubionym jest najtaniej. Nie znalazłem nigdzie taniej, czasem allegro bywało droższe <szok>.

 

Ja z reguły jestem cierpliwy więc na szybkiej dostawie mi nie zależy, chyba że jestem podstawiony pod ścianą :/ a ceny na CGK są porównywalne więc istnieje alternatywa dla ulubiony.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...