Skocz do zawartości
Raptor

AXDA1700DLT3C JIUHB0309UPMW

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest wazniejsze przy wyborze tych prockow: nizszy batch czy to ze jest zdegradowany z wyzszego modelu?

"Teoria Downgraded from" zostala chyba obalona, wiec szukaj jak najmniejszego batcha z konkretnej serii
A jak myslisz ktory bedzie lepsiejszy: JIUHB0310WPMW 9378367280223 czy: JIUHB0310UPMW 9783777260338 czy: JIUHB0310 9390257270196 czy: JIUHB0308RPMW 9571786260834 ???
Zobacz tu i wszystko powinno byc w miare jasne...

Czasem mozesz szukac, a czasem trzeba miec tez troche szczescia :wink: Generalnie jak masz proca DLT3C to serial number jak najwyzszy, a batch jak najnizszy... ale tez nie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze przy wyborze tych prockow: nizszy batch czy to ze jest zdegradowany z wyzszego modelu?

"Teoria Downgraded from" zostala chyba obalona, wiec szukaj jak najmniejszego batcha z konkretnej serii
A jak myslisz ktory bedzie lepsiejszy: JIUHB0310WPMW 9378367280223 czy: JIUHB0310UPMW 9783777260338 czy: JIUHB0310 9390257270196 czy: JIUHB0308RPMW 9571786260834 ???
Zobacz tu i wszystko powinno byc w miare jasne...

Czasem mozesz szukac, a czasem trzeba miec tez troche szczescia :wink: Generalnie jak masz proca DLT3C to serial number jak najwyzszy, a batch jak najnizszy... ale tez nie zawsze

A ktore to serial number?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze przy wyborze tych prockow: nizszy batch czy to ze jest zdegradowany z wyzszego modelu?

"Teoria Downgraded from" zostala chyba obalona, wiec szukaj jak najmniejszego batcha z konkretnej serii

A jak myslisz ktory bedzie lepsiejszy: JIUHB0310WPMW 9378367280223 czy: JIUHB0310UPMW 9783777260338 czy: JIUHB0310 9390257270196

Zobacz tu i wszystko powinno byc w miare jasne...

Czasem mozesz szukac, a czasem trzeba miec tez troche szczescia :wink: Generalnie jak masz proca DLT3C to serial number jak najwyzszy, a batch jak najnizszy... ale tez nie zawsze

A ktore to serial number?

To co zaznaczylem na czerwono roboczo nazwalem sobie serial number :wink: Poczatek jak najwyzszy, a ostatnie 4 cyfry (batch) jak najnizsze. Ale czasem sa odstepstwa od reguly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest wazniejsze przy wyborze tych prockow: nizszy batch czy to ze jest zdegradowany z wyzszego modelu?

"Teoria Downgraded from" zostala chyba obalona, wiec szukaj jak najmniejszego batcha z konkretnej serii

A jak myslisz ktory bedzie lepsiejszy: JIUHB0310WPMW 9378367280223 czy: JIUHB0310UPMW 9783777260338 czy: JIUHB0310 9390257270196

Zobacz tu i wszystko powinno byc w miare jasne...

Czasem mozesz szukac, a czasem trzeba miec tez troche szczescia :wink: Generalnie jak masz proca DLT3C to serial number jak najwyzszy, a batch jak najnizszy... ale tez nie zawsze

A ktore to serial number?

To co zaznaczylem na czerwono roboczo nazwalem sobie serial number :wink: Poczatek jak najwyzszy, a ostatnie 4 cyfry (batch) jak najnizsze. Ale czasem sa odstepstwa od reguly...

Dzieki Dimek za pomoc. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale i tak powinno byc lepiej niz na moim starym T-Bred.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vCore 1,6

Dołączona grafika

 

a jednak musze z przykroscia stwirdzic ze ie amilem racji co do pamieci marki kingston - poszly synchronicznie na 200 Mhz (DDR400) :D:D wystarczylo do innego banku wlozyc - wczesniej : 168 MHz ehh az milo popatrzec, temperatura w budzie zamknietej (2 wiatraki + jeden na procu) to 42 C mysle ze ok =] w IDLE OFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Kupiłem sobie takiego procka AXDA 17000 DUT3C JIUHB 0313 RPAM, włożyłem do mojej płyty głównej (K7S5A) został wykryty jako Athlon XP 1700+, wszystko miodzio! Ale zabrałem się za podkręcanie i poszedł bez zwiększania napięcia na 2000+ (11x150) dalej już nie chciał (11x166) mimo iż mam pamięci 2x256MB PC333. Moja płyta nie posiada możliwości zmiany napięcia na procku więc zabrałem się za łączenie mostków. Ustawiłem napięcie 1,8V na L11 (no bo na tym się ustawia napięcie - tak wyczytałem) a tu nic cisza napięcie nic się nie zmieniło jest nadal 1,6V. Kombinowałem aż moja cierpliwość się skończyła i postanowiłem wrócić do tego co osiągnąłem czyli 2000+ (11x150), ale ku mojemu zdziwieniu procek zaczął być wykrywany jako Duron 1667, co jest do diabła? Więc wyjąłem procka dokładnie go wyczyściłem z ołówka i lakieru, zakładam płytkę Copper Shim (żeby nie uszkodzić rdzenia procka) i nic znowu to samo podczas startu biosu komp pokazuje Duron 1667. Gdy wejdę do biosu do zakładki CPU pokazuje Athlon XP! Co jest grane? Poza tym procek działa normalnie włącza się Windows, uruchamiam benchmarki i wszystko ok tylko wszystkie programy wykrywają go (łącznie z benchmarkami) jako Duron 1667). Co tu zrobić? Bardzo proszę o radę.

:cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Kupiłem sobie takiego procka AXDA 17000 DUT3C JIUHB 0313 RPAM, włożyłem do mojej płyty głównej (K7S5A) został wykryty jako Athlon XP 1700+, wszystko miodzio! Ale zabrałem się za podkręcanie i poszedł bez zwiększania napięcia na 2000+ (11x150) dalej już nie chciał (11x166) mimo iż mam pamięci 2x256MB PC333. Moja płyta nie posiada możliwości zmiany napięcia na procku więc zabrałem się za łączenie mostków. Ustawiłem napięcie 1,8V na L11 (no bo na tym się ustawia napięcie - tak wyczytałem) a tu nic cisza napięcie nic się nie zmieniło jest nadal 1,6V. Kombinowałem aż moja cierpliwość się skończyła i postanowiłem wrócić do tego co osiągnąłem czyli 2000+ (11x150), ale ku mojemu zdziwieniu procek zaczął być wykrywany jako Duron 1667, co jest do diabła? Więc wyjąłem procka dokładnie go wyczyściłem z ołówka i lakieru, zakładam płytkę Copper Shim (żeby nie uszkodzić rdzenia procka) i nic znowu to samo podczas startu biosu komp pokazuje Duron 1667. Gdy wejdę do biosu do zakładki CPU pokazuje Athlon XP! Co jest grane? Poza tym procek działa normalnie włącza się Windows, uruchamiam benchmarki i wszystko ok tylko wszystkie programy wykrywają go (łącznie z benchmarkami) jako Duron 1667). Co tu zrobić? Bardzo proszę o radę.

:cry:  :cry:

na tej mobo zapomij o odpaleniu ststemu po ustawieniu w biosie fsb 166... dupniety uklad pll i nic nie zrobisz.. ponoc jak juz startuje do u co milionowego uzytkownika tej mobo. Sproboj uruchomic go standardowo, dac w windzie speedfanem albo czyms innym fsb 166 (u mnie tak chodzilo) i ew drut moda dla wiekszego mnoznika. Jelsi chcesz laczyc mostki do tawlnij v-core 1,85 i sproboj w sppedfanie dac fsb 200 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego na początku gdy nie podkręcałem proca płyta pokazywała: AThlon XP 1700+ a teraz: Duron 1467, co jest grane? Przedtem wykrywała Athlona a teraz uparcie pokazuje że mam włożonego Durona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanko dotyczace mojego proca

AXDA 1800DLT3C 9875306280249

JIUHB 0309MPMW

TERAZ 166x12 -, 1,5 V -STABILNY

CZY MOZNA Z NIEGO COS JESZCZE WYCISNAC ,I CO OZNACZAJA TE WSZYSTKI LITERKI ( CYFERKI ) :

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=all_about_tbred TO TYLE WIEM , ALE CO Z CALA RESZTA CYFEREK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanko dotyczace mojego proca  

AXDA 1800DLT3C 9875306280249

JIUHB 0309MPMW

TERAZ 166x12 -, 1,5 V -STABILNY  

CZY MOZNA Z NIEGO COS JESZCZE WYCISNAC ,I CO OZNACZAJA TE WSZYSTKI LITERKI ( CYFERKI ) :

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=all_about_tbred TO TYLE WIEM , ALE CO Z CALA RESZTA CYFEREK ?

Było już wiele razy n aten temat - nawet jak byś przeczytał cały ten topic to byś już wiedział wszystko co potrzebne do szczęscia. Ja powiem tak - to co oznaczają te cyferki to jak poszukasz to sie dowiesz, a jeśli chodzi i podkręcanie to wierz mi na słowo - wycisniesz bardzo bardzo dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylbym az taki pewny ,ze wycisnie bardzo bardzo duzo....przeciez bywaja rozne procki i nawet co niektore DLT3C kieprawo sie kreca  :?

Jeśli idzie mu na tym napięciu przy takim FSB stabilnie to dobrze wróży według mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylbym az taki pewny ,ze wycisnie bardzo bardzo duzo....przeciez bywaja rozne procki i nawet co niektore DLT3C kieprawo sie kreca  :?

Jeśli idzie mu na tym napięciu przy takim FSB stabilnie to dobrze wróży według mnie...

tak,ale mialem w lapkach kilka sztuk DLT3C ,ktore chodzily tylko do Vcore 1.75V ,powyzej to juz tylko czarny ekran i zwisy i zabawa konczyla sie na 2.2 - 2.3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanko dotyczace mojego proca 

AXDA 1800DLT3C 9875306280249

JIUHB 0309MPMW

TERAZ 166x12 -, 1,5 V -STABILNY 

CZY MOZNA Z NIEGO COS JESZCZE WYCISNAC ,I CO OZNACZAJA TE WSZYSTKI LITERKI ( CYFERKI ) :

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=all_about_tbred TO TYLE WIEM , ALE CO Z CALA RESZTA CYFEREK ?

ten link jakis felerny - pierwsza tabelka od gory ...

 

1700 DLT3C i A0 ???

 

nie pisze tam nic o B0 i ludzie moga sie zle sugerowac iz istnieje tylko na A0 - a wiadomo jak one sie kreca :? w porownaniu do B0 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego wybrac JIUHB 0306 czy 0307 czy 0308 czy 0309 VPMW ?????????

 

L=1.5V Operating Voltage

U=1.6V Operating Voltage

K=1.65V Operating Voltage

M=1.75V Operating Voltage

 

 

--Tbred B--

AXDA1700DLT3C <--Tbred B 266FSB 1.47Ghz Stepping JIUHB

AXDA1700DUT3C <--Tbred B 266FSB 1.47Ghz

AXDA1800DUT3C <--Tbred B 266FSB 1.53Ghz

AXDA1900DUT3C <--Tbred B 266FSB 1.6Ghz

AXDA2000DUT3C <--Tbred B 266FSB 1.67Ghz

AXDA2100DUT3C <--Tbred B 266FSB 1.73Ghz Stepping AIUHB

AXDA2200DUV3C <--Tbred B 266FSB 1.8Ghz

AXDA2400DUV3C <--Tbred B 266FSB 2.0Ghz Stepping AIUGB

AXDA2400DKV3C <--Tbred B 266FSB 2.0Ghz

AXDA2600DKV3C <--Tbred B 266FSB 2.13Ghz

AXDA2600DKV3D <--Tbred B 333FSB 2.08Ghz Stepping AIUGB

AXDA2700DKV3D <--Tbred B 333FSB 2.17Ghz

AXDA2800DK

 

 

 

i tego dotyczy moje pytanko , bo ja mam 18+ i czy z tymi jest tak smo jak z 1,7+ , typu czy on jest Ao czy Bo (sorki ze mecze ale dopiero zaczynam :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój proc to B0 - parę postów napisałeś serię - JIUHB. Właśnie to B o tym świadczy. Jak by był A0 to zamiast B miałbyś na końcu A.

Gie-en-zet: ten artykuł to już trochę stary jest, pewnie dlatego nie ma nic o B0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde Wam all ladnie smiga na niskim v core a u mnie... teraz 213x 10 @ 1.82v chipset 1.7, ram 2.7... macie moze jakies rady bo ten v core mnie troszke martwi :(

U mnie podobnie - zeby wszystko bylo full stable, to musze dac:

:arrow: proc (DUT3C) 220x10 i 1,825Vcore w biosie

:arrow: pamiec synchro 220(440) i timingi 5-3-2-2CL i 2,7V

:arrow: chipset 1,7V

:arrow: zasilka Chieftec 360W 2-fan

 

Im wyzej chce mnoznik dawac, to Vcore juz duzo wyzej trzeba podnosic :? wiec jade na 2200MHz

Zmienilbym sobie na jakis fajny DLT3C, ale musialbym rozbierac caly uklad WC, a tego juz mi sie teraz nie chce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Dimek... u mnie tak sie to przedstawia DUT3C 9361837260516 JIUHB0302XPMW nibt batch wysoki :-/ max. jak go krecilem to szedl przy 2,05v a na 2,1 cos sie juz sypalo (fortron lub proc nie wytrzymal). najgorsze jest to ze u tego od ktorego kupilem chodzil na 175x12.5 @ 1.775 na asusie a7n8x :( a tu takie kabarety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam:

AXDA1700DUT3C 9316916280099

JIUHB 0312XPMW @@1999AMD,

Wczesniej mialem:

AXDA1700DUT3C 9275367280674

JIUHB 0251XPMW @@1999 AMD.

 

Wielkiej roznicy w OC w rzeczywistosci nie widze, choc patrzac na batch (jesli to ma jakiekolwiek znaczenie), to roznica jest ogromna.

Nie chce dawac Vcore wiecej ponad poziom ktory mam dla 100~200MHz, ktore niewiele by zmienily.

Probowalem kiedys z max Vcore w biosie ustawionym i bootowal sie na 2500MHz, ale sie wywalal przy ladowaniu windy :? Grzal sie wtedy niemilosiernie, pomimo WC na nim, wiec dalem sobie spokoj i zostalem na 2200MHz - tak jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qpa111 Coś masz nie tak z tym procem , u mnie powyzej

VCore 1,725 zwiucha za zwiuchom ,uznaje zasade , VCore nie więcej niż extra 10-12 %

weź to sobie do serca jak chcesz mieć tego proca na dłużej niż 3 miechy ;)

 

Update:

 

Ja nie wiem czy wy sobie w tym Topicu jaja robicie ,czy jaki chu...

jak patrze na wasze napięcia to mnie szlak trafia albo raczej śmiertelny śmiech ogarnia ,

procki z seri JIUHB z DLT3C znaczy z napięciem nominalnym 1,5 , żeby je puszczać na ponad 1,8v

to albo trzeba mieć chłodziarkę Freonową albo nasrane w głowie.

Miałem 3 procki 1700+ poprzednio z seri DUT3C { napięcie 1,6 }

wszystkie chodziły spoko na 2GHz z lekko podniesionym napięciem

nigdy nie dawałem więcej niż 10-12 % Extra w stosunku do napięcia nominalnego !! !! !!

i wam też radzę mchyba że chcecie zmieniać wasze procki po 2 miesiacach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qpa111   Coś masz nie tak z tym procem , u mnie powyzej

VCore  1,725  zwiucha za zwiuchom  ,uznaje zasade , VCore nie więcej niż  extra 10-12 % 

weź to sobie do serca  jak chcesz mieć tego proca na dłużej niż 3 miechy  ;)

 

Update:

 

Ja nie wiem czy wy sobie w tym Topicu  jaja robicie  ,czy  jaki chu...

jak patrze na wasze napięcia to  mnie  szlak trafia  albo raczej  śmiertelny  śmiech ogarnia  , 

procki z  seri  JIUHB z DLT3C  znaczy z napięciem nominalnym  1,5    , żeby  je  puszczać  na  ponad  1,8v

to albo trzeba mieć chłodziarkę  Freonową albo nasrane w głowie.

Miałem  3 procki  1700+  poprzednio z  seri  DUT3C  { napięcie 1,6 }

wszystkie chodziły  spoko  na  2GHz  z  lekko  podniesionym napięciem

nigdy nie dawałem więcej niż 10-12 % Extra  w stosunku do napięcia nominalnego !! !! !! 

i wam  też  radzę  mchyba że chcecie  zmieniać  wasze procki  po  2 miesiacach użytkowania.

Wolnosc Tomku w swoim domku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mavers , Cała seria 1700+ JIUHB DLT3C

( znaczy z napięciem 1,5v ) chodzi spoko na 2100-2300 MHz

to tylko kwestia dobrego chłodzenia , ja mam średniej klasy coolera CoolerMaster X-Dream -głośne toto cholerstwo jak suszarka do włosów ;) ale już stukam kaskę na komplet WC

i będzie napewno co najmniej 2300MHz

 

B.T.W

Pamiętajcie ,nic tak szybko nie zabija procka jak wysokie napięcie

i długie wygrzewanie ;) nawet jak macie chłodzenie WC i przyzwoitą temperaturkę na podkręconym procku , to i tak napięcie powyżej

15-20% nominalnego ,swoje zmiany w Core CPU zrobi.

To kwestia tylko kilkuset godzin pracy ,potem kase biją na was

sprzedawcy sprzętu PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...