Skocz do zawartości
strusiek

Jaki Net W Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno przeprowadzilem sie do Łodzi na osiedle "Szóstki".

Niedługo konczy mi sie umowa z Orange ( i cale szczescie) i chcialbym załozyc sobie stale lacze.

Kwota nie przekraczająca 65 PLN/ miesiąc.

Prosiłbym o wasze propozycje podajcie proszę cene / szybkość / jakie ip / limity ?

 

Jestem totalnie niezorientowany w developerach w Łodzi.

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w toyi masz limity 35gb (liczy sie wysylanie i pobieranie) dosyc wysokie pingi 50-60 tak srednio - przynajmniej ja tak mialem w Myslowicach) do tego 69zl i o publiczne ip musisz pisac podanie cena 69zl pewnie masz promocje ze pierwszy miech za darmo jako plusy moge powiedziec ze net zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla. Toya nie ma limitów. Pingi na Polskich serwerach niskie.

http://moya.toya.net.pl/site_nasza_oferta....p;n=1&t=dom

 

Co do publicznego IP i "podania". Wystarczy wypełnić formularz podając swoje imie, nazwisko i numer modemu, oraz podać powód dla jakiego chcemy mieć zewnętrzne ip np. własny serwer. To wystarczy.

 

Przyjrzyj sie ofercie 4Web, która jest bardziej atrakcyjna jeśli nie będziesz chciał zakładać kablówki z Toya, tylko samo łącze (jeśli bierzemy pod uwagę umowe na 12 miesięcy)

 

Aii, teraz przeczytałem że interesuje Cie net do 65 zł. Czyli tylko 4web 1mb/s.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dialog tani ale wyższy ping w polsce do 20ms, a zagranica do 60ms w porównaniu z neo.. Zgroza, mamy serwer klanowy we Frankfurcie, kumple ping 40-50ms, ja 110ms.

2MB, rzadko kiedy sciagasz full łaczem, ogólnie transfery wachaja sie w okolicach 150-170 kB/s. Tani ale jakość średnia.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam orange freedom po przejsciach z tp. Ogolnie to to samo co neostrada, tyle ze milsza obsluga i zalatwiaja wszystko z 10 razy szybciej niz blekitna linia. Transfer przy 2mb mam 230-260kBps.

Szkoda ze nie moge miec 6mb, bo tp nie inwestuje w rozbdowe linii :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Toya nie jest zle, chociaz przydalaby sie zmiana cen lub "podwyzszenie" pakietow. Jak mowi poca - tv miec nie trzeba, ale wtedy ceny troche rosna...

No super sprawa pakiet socjalny kosztuje 9,50zl zeby miec neta bez kablowki placimy do abonamentu 6,5zl no to juz wolalbym dokladac te 3zl do socjalnego

Limity zniesione jako ostatnia firma kto tego nie zrobil im sie o tym w grudniu przyponialo czy styczniu.

Pingi mialem wyzsze jak teraz na radiowce.

Plusem jest praktycznie caly czas dostep do neta, bardzo szybkie naprawianie polaczenia np burza chocby w niedziele no kolejnym plusem wysylanie 1024/750 ale ja teraz na radiowce smigam srednio 1300/560 a place mniej...

 

CENA 69zl w Toyi to rozboj jak chcemy bezprzewodowego to 79zl (obecnie place za neta 50zl a za dwa miechy 40zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale nigdzie znacznie taniej w Lodzi nie ma.

 

Miałem dziś na klatce przyklejone ogłoszenie. Bez żadnego loga Dialoga, tylko biała kartka z napisem "DIALOG" i podany cennik, zapamiętałem tylko "6mb - 88zł" i że oferta dotyczy tylko abonentów Dialogu, nie posiadający Internetu od tego providera. Numer był podany do jakiegoś pana Krzysia, jutro będę dzwonił. W sumie to dziwna sprawa. To może być jakiś pośrednik który sam się ogłasza (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to nie przekret. dialog sukcesywnie podciaga net do osiedli gdzie niedawno (w przeciagu roku?) zalozyli wlasne linie telefoniczne. i daja ciekawa oferte dla nowych abonentow. widzialem takie kartki na zbożowej. smialo dzwon i niech ci dobrze sluzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Zadzwoniłem najpierw do pośrednika. Tak mnie optymistycznie nastroił. Kubeł zimnej wody nadszedł dopiero po telefonie do Dialogu, gdzie oznajmili mnie że nie ma możliwości przepisania umowy po 6 miesiącach na inny adres, bo nie mają na tej ulicy sieci jeszcze : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest problem z dialogiem - brak wlasnej sieci w calym miescie, nawet w tym w ktorym sa od kilku lat. pierw 2 lata czekalem na isdn, potem 4 lata przyszlo mi czekac zeby podlaczyc dsla. teraz na szczescie jedyne co mi pozostaje to zwiekszac predkosc, bo od strony sprzetowej juz wszystko ok.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Toyke (od czasów łącz 128). Jestem zadowolony z ich usług, ostatnio zerowa awaryjność, niskie pingi, p2p ładnie chodzi. Jedyne co mogli by zrobić to podnieść transfer 2krotnie.

 

Toya jest dobra ale wszystko robi srednio pol roku za pozno (nigdy nie jest pierwsza, konkurencja musi znacznie przebijac ich ofertą, zeby ruszyli tyłki).

 

2Mb/s zamiast 1Mb/s i nic wiecej od nich bym nie wymagal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Zadzwoniłem najpierw do pośrednika. Tak mnie optymistycznie nastroił. Kubeł zimnej wody nadszedł dopiero po telefonie do Dialogu, gdzie oznajmili mnie że nie ma możliwości przepisania umowy po 6 miesiącach na inny adres, bo nie mają na tej ulicy sieci jeszcze : (

Troszke odswieze. Otóż... podpisałem umowe na 3 lata. Wg relumianu, przy zmianie adresu abonenta, telefonia Dialog ma obowiazek "miec" w nowym miejscu zamieszkania siec, jezeli nie ma. Sama zrywa umowe.

 

Pingi lekko gorsze od Toya. Abonament place bardzo maly. Przy laczu 6mb/s, realny download to ~740-760kB/s. Ogólnie to zauważyłem poprawe pingów i transferu przy zmianie rodzaju polaczenia, z kabla (sam modem) na wi fi (linksys).

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem ktoś z Łodzi ma pomarańczowy Business Everywhere Premium (nie-ADSL)? Właśnie sobie przeglądam ich stronkę i fajnie to wygląda - 7.2 mb/s za 99zł (pierwsze 4 m-ce po 49zł) przy umowie na 2 lata. Bez limitów (Plus i Era mają zależnie od taryfy - od 500mb do 4gb limitu). Tylko jak wygląda sprawa z hot-spotami i zasięgiem HSDPA (bo raczej EDGE zbyt interesujący nie jest :D )?

 

http://www.orange.pl/portal/map/map/busine...tegory=internet

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest limit 4gb:

 

Predkosci moga ulec istotnej zmianie (obnizeniu) po przekroczeniu limitu przesłanych danych w jednym okresie

rozliczeniowym, co moze wpłynac na jakosc korzystania z usługi. Limit wynosi 0,5 GB dla opcji Business Everywhere

Standard oraz 4 GB dla opcji Business Everywhere Premium

 

 

Ta 7mb, a pingi po 1000-4000ms ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod temat.

 

Ja mam internet od Vline i jestem niezadowolony. O ile download i upload zgadza się z aktualnym łączem to pingi są straszne. Odczuwam to szczególnie grając w gry online.

 

Testowałem u kolegi Toye i powiem że było dużo lepiej. Szukam również opinii na temat dialogu, orange freedom, neo, upc, 4web, netii. Chodzi mi właśnie o pingi ( dobrze by było jeśli ma ktoś uwagi jak sprawuje się łącze w grach online ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...