Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie najtansze 2x2GB kupić, takie zeby nie gryzly sie z MSI Neo2-FIR i podkrecaly sie tak przynajmniej do 900Mhz albo lepiej. Jak sie prezentują GoodRamy pod tym względem? Te są chyba najtansze.

A nie lepiej dołożyc trzy dychy do exclameramów albo apogee lub 20 do a-data 1000 cl5 raczej gwarantowane tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dołożyc trzy dychy do exclameramów albo apogee lub 20 do a-data 1000 cl5 raczej gwarantowane tak mi się wydaje.

Gdzies mi sie obiło o usze ze A-Data gryzą się z MSI, ale moze to byc moja wyobraznia. Czy moglbys potwierdzic ze MSI nie ma problemu z A-Data, aha i gdzie mozna tak tanio znalezc te A-Data, bo bym je łyknął jesli nie byłoby z nimi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies mi sie obiło o usze ze A-Data gryzą się z MSI, ale moze to byc moja wyobraznia. Czy moglbys potwierdzic ze MSI nie ma problemu z A-Data, aha i gdzie mozna tak tanio znalezc te A-Data, bo bym je łyknął jesli nie byłoby z nimi problemów.

a-data to psc nie wiem czy z msi się nie gryzą bo nie sprawdziłem na pewno msi nie gryzie się msi z apogee i exceleramem Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lepiej brac 2x2GB Kingston 800mhz 5-5-5-15 na Elpidach za 236zł czy A-Daty EXTREME PLUS 2x2GB 800MHz CL4-4-4-12 za 240zł ?

 

A moze jakies inne w tej cenie?

 

W gre wchodzi maxymalne o/c na abicie AB9 / potrzebne mi 1000mhz 5-5-5-15

 

Z góry wielkie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze tylko przy 4x1GB sa problemy.... teraz mam kingstony HyperX 2x 1GB @1000mhz 4-5-4-12 na codzień.

 

 

na tej mobo zapomnij o 1000 2x2

 

Kupilem dzis 2x2GB Kingston na kosciach Elpida

 

po 8 godzinach zabaw:

 

@1000mhz 5-5-5-15 1,95v na Abicie AB9 non-Pro

 

Dołączona grafika

 

Mit o nie kreceniu sie kosci 2x2 na 965 obalony.

 

 

Postroooffki ;)

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa dostaw APOGEE DDR2-800 R2-800-4GDH4 2x2gb

i od razu doświadczenie skalowalność na V na cl 5

 

1,8V,2,0V,2,1V z pod biosu

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

p.s wyższe V dało 3hz

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 4x1024mb Geil Ultra cl4-1000mhz (przy 2,35V-dopuszczalne przez producenta 2,4V) i sie gryzą z Asusem P5K premium, a dokładniej przy 2x1024 nie ma tragedii, robią te 1000mhz (trzeba je chłodzić-grzeją sie niemiłosiernie). Jednak przy obsadzeniu 4 modułów już lipa-żeby stabilnie było musiałem zjechać do 960Mhz i zjechać z 4-4-4-12 na 5-4-4-15 :( :(!! Nie wspomne jaka to strata wydajności... Popisałem trochę z gościem z Asusa - kiedyś miałem przejścia z tą firma, przez co zyskałem kolegę, wszystko wskazuje że Geil gryzie sie z mobo.

 

Co byście polecali do P5K premium? Interesowało by mnie OC w granicach 1100-1200Mhz przy cl5 - pewnie nie realne cl4 :) . Nie jestem jakiś wybredny jeśli chodzi o cene... W końcu po coś sie pracuje... Zresztą za te co mam dostane spokojnie około 300-350zł-za 2 komplety po 2x1024mb... A więc nie muszą być jakieś szczególnie tanie, tak żeby nie dołożyć zbyt wiele.

Co byście polecili do tego mobo?

 

Tak na szybkiego.. myślałem o "APOGEE DDR 2 R2-1150-4GDHS 2x2gb". Jednak ta cena... Można liczyć na coś podobnego w niższej cenie? A jeśli już to... Na ile moge max liczyć na mojej płycie? Ona dość kapryśna jest co do pamięci. :( Niestety.

Jak by co to moje gg:2618058.

Edytowane przez Złoleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym zycze powodzenia w sprzedazy uzywanych kosci i to GEIL'i za 4X1GB - 300-350 PLN :wink:

Microny D9 (Crucial, itp) chodza uzywki po ok. 160 PLN i nikt sie na to za bardzo nie rzuca.

A pamieci tego typu co Twoje czyli PDP Patriot LLK, OCZ Platinium rev.2, A-Data EE, chodza nowki po ok. 130 PLN. Dlatego jakbys znalazl kogos nawet za 250 PLN to powiedzialbym ze masz chlopie szczescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym zycze powodzenia w sprzedazy uzywanych kosci i to GEIL'i za 4X1GB - 300-350 PLN :wink:

Microny D9 (Crucial, itp) chodza uzywki po ok. 160 PLN i nikt sie na to za bardzo nie rzuca.

A pamieci tego typu co Twoje czyli PDP Patriot LLK, OCZ Platinium rev.2, A-Data EE, chodza nowki po ok. 130 PLN. Dlatego jakbys znalazl kogos nawet za 250 PLN to powiedzialbym ze masz chlopie szczescie

 

Dobre ceny masz... Znajdz za 130 zl 2x1024 1000mhz 4-4-4-12 -value :P bez kręcenia... 5-5-5-15 tak... bez problemu... Myślę ze te 150zł dostanę.

 

 

A co powiecie o :

 

http://www.allegro.pl/item379535803_crucia...cron_d9ghm.html

 

Wyglądają dość zachęcająco... :D

Edytowane przez Złoleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o :

 

http://www.allegro.pl/item379535803_crucia...cron_d9ghm.html

 

Wyglądają dość zachęcająco... :D

Szkoda gadać , skreny nie od tych ramków. Ale jak jestes uparty to kup i niech koleś wykołuje ci takie ramy 2x2 co poleca Cl4 1110.

A tak na marginesie to niechaj wypowie sie 71proste:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ceny masz... Znajdz za 130 zl 2x1024 1000mhz 4-4-4-12 -value :P bez kręcenia... 5-5-5-15 tak... bez problemu... Myślę ze te 150zł dostanę.

Ale przeciez twoje bez krecenia nie sa 1000 Mhz 4-4-4-12 DDR2. Przeciez cos takiego nawet nie bylo sprzedawne, chyba ze ja cos ominalem w tym temacie. Poza tym ja mam pamieci, ktore 1200Mhz robia na 4-kach i mialem problem zeby je sprzedac za 170 PLN (Micron D9GKX), dlatego leza w szafie bo mi na tych niecalych 2 paczkach nie zalezy za pamieci za ktore swego czasu zaplacilem ponad 400 PLN.

 

Dlatego napisalem powodzenia w sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3-najpierw przekop www.google.pl, zanim stwierdzisz że ktoś "pisze nieprawdę". To, że nie widziałeś nie oznacza że nie ma.

 

Moje Value maja 1000mhz 4-4-4-12 przy 2,4 (takie napięcie dopuszcza producent) :D !!! A śmigają przy obsadzonych 2 modułach 1066 przy 4-4-4-12 tylko wiać na nie trzeba go sie grzeją.

Jak już mówiłem nie było ich w PL w sprzedaży. :P A jak juz to tylko kilka par... :D

 

Mówiłem że te moje Geile dość egzotyczne są...

 

Ale istanieją:

 

 

http://www.geilusa.com/products/showSpec/id/67

 

http://www.1klik.pl/?page=shop/cart&fu...1575b3e48d61fa4

 

Jeśli ktoś dalej niewierzy to wyjmę kostki z PC i zrobie foty samych Modułów. :P

 

 

 

Teraz sie jeszcze zastanawiam nad: OCZ 4GB DDR II 1150 FLEX II CL5

 

http://www.allegro.pl/item382021620_ocz_4g...ex_ii_cl5_.html

 

Tu o nich więcej:

 

http://www.legionhardware.com/document.php?id=744&p=0

 

I tak WC muszę rozbierac przy okazji wodowania G92...

post-157141-1213281650_thumb.jpg

post-157141-1213281671_thumb.jpg

Edytowane przez Złoleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Szkoda gadać , skreny nie od tych ramków. Ale jak jestes uparty to kup i niech koleś wykołuje ci takie ramy 2x2 co poleca Cl4 1110.

A tak na marginesie to niechaj wypowie sie 71proste:)

 

a co tu duzo mowic,screeny pokazuja mozliwosci,ale kompletow 2x1gb a nie 2x2gb.ja osobiscie nie slyszalem o 2x2gb,ktore robia 1100 cl4 a moze ktos inny slyszal??

pamieci testowalem(pre komletow) i ida ok 950-980Mhz cl5 i ok 1160-1180Mhz cl5-tyle wiem ;),nie dawalem v wiekszego od 2.35 z tego co pamietam,mysle,ze w sojej cenie sa dobrym wyborem

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych:

 

http://www.allegro.pl/item382021620_ocz_4g...ex_ii_cl5_.html

 

Już mi wiekszej różnicy nie robi 457zł (za APOGEE GT) czy 499zł (za OCZ 4GB DDR II 1150 FLEX II CL5) A ramik chłodzony cieczą to już coś. Tu bym miał raczej "pewne" (nigdy nie można mówić że pewne póki sie nie sprawdzi), a raczej wysoce prawdopodobne 1200mhz przy 5-5-5-15 nawet na moim mobo. Polukałem troche po forach zagranicznych i mniej wiecej 1200mhz robia na każdym konfigu.

Edytowane przez Złoleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałem to wkleić:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,52759/

Na razie nie kręcę ich bardziej gdyż nie ma takiej potrzeby

:lol2:

 

Chyba chodzilo mu o 1214Mhz... hehe... :D I to też by były dobre sztuki...

 

 

A swoja drogą to specjalnie dla " disaster3"... mówiłeś że ile za nie nie dostanę?? :D Może farta mam a może naprawde egzotyke sprzedaje :P

 

http://www.allegro.pl/item380147000_jedne_...4_12_wawa_.html

 

Może jestem zbyt optymistycznie nastawiony, ale sądzę że powinienem 200zł dostać. Potem za drugikomplet...

Więc więcej niż 100zł do nowych 2x2GB dokładać nie będę musiał, co mnieniezmiernie cieszy... :D

Edytowane przez Złoleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...