Skocz do zawartości
DDR2

Oc Pamięci 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak się bawicie jakimś badziewnym AMD. Kontroler w AMD nie jest na tyle mocny by dźwigać wysokie taktowania pamięci, a co dopiero 4x2 GB. Już nie mówiąc o tym, że każdy egzemplarz procesora inaczej będzie pamięci kręcił. Przetestuj pamięci na normalnej platformie intelowskiej 775 i zobacz czy walą błędami. Ale obstawiam, że na 99% wszystkie moduły są sprawne. W labie testujemy je na platformie Intela.

 

A jakiego napięcia próbowałeś na pamięciach?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie max 2,2v ale i tak to nic nie dawało, nie wiem czy kontroler badziewny czy ramy, cruciale śmigały bez problemu na 1110mhz i napięciu 2.1v wyciągnę jeszcze dwa moduły i sprawdzę

XA muszę ci przyznać rację, pamięci ok, kontroler phenoma z [gluteus maximus] wzięty, parami moduły działają bez problemu na 1100mhz (przy 1,9v) razem wysypują się i kapa, goodram OK, phenom II kapa, tyle na podsumowanie, czyli jednak nie będzie zmiany na platformę ddr3 dla phenoma ale core5 od intela

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się bawicie jakimś badziewnym AMD.

Takie wypowiedzi mozesz sobie wsadzic w buty i mam w nosie Twoj szemrany autorytet na tym forum, wlasnie poczulem sie urazony jak pewnie niejeden inny uzytkownik platformy zielonych. Mam Goodramy PRO i kreca sie wysmienicie na moim "badziewnym AMD" ale nie w smak mi taka reklama, ktora sam sobie oraz firmie w ktorej pracujesz robisz. Uzytkownicy maja takie samo prawo do zakupu i uzywania obydwu platform i to nie od Nich ale miedzi innymi OD CIEBIE zalezy poprawnosc dzialania pamieci na obydwu kontrolerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OCZ 2x1GB DDR II 1066 Reaper CL5 EPP i wyciagaja max 1150

ale te nowe nie muszą. A OC na 1100 będzie ok, choć jak taka sama cena to jakie polecicie to wezmę.

OC 2x1 nie pokrywa sie w zaden sposob do OC 2x2, wez goodramy.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram PRO 1066 2x2 testowane są podczas produkcji na 1100, więc mają niepisany zapas.

 

@BuMeL

 

lol

 

1. jeśli emocjonalnie odczuwasz więź ze sprzętem to z bogiem ;] fanboy, nie umiesz być obiektywny, może warto sobie zrobić wakacje zdala od komputerów? a już utożsamianie pojedynczej wypowiedzi pracownika danej firmy na luźnym forum tematycznym ze stanowiskiem danej firmy jest śmieszne

2. ja mam autorytet? hmm pierwsze słyszę :]

3. to są fakty, AMD jest badziewne w tym momencie. Phenom II nie radzi sobie z 4x2 GB 1100, ma tez problemy z 4x2 GB 1066, a chipset X38/X48 Intela wyciska na 4x4 GB 1150 DDR stabilnie, czyli należy przemilczeć fakt, że AMD nie radzi sobie z podkręcaniem pamięci? Po latach stworzyli platformę, która nieśmiało konkuruje z 775. Już nie mówiąc, że i7 jest poza zasięgiem na długo. Nie biorąc pod uwagę wydajności inne wady to pobór i emisja ciepła, awaryjność płyt głównych większa niż u intela, emulowany kontroler pamięci z którym jest wiele problemów. Gorzej podkręca pamięci. Ode mnie zależy to, że AMD w dalszym ciągu nie ma kontrolera DDR3 w procesorze? :) Ode mnie zależy, że na AMD nie ma takich wyników OC pamięci jak na Intelu? Sorry, to w takim razie powinni zwolnić wszystkich pracowników firm produkujących pamięci, bo to samo jest na OCZ, Corsairach, G.skillach itp. :lol: Idąc twoim tokiem rozumowania, pamięci DDR3 o prędkości 2000 też mają poprawnie działać na podstawce AM3 na częstotliwości 2000 DDR? Cóż, jeśli coś jest niewykonalne, to już nie moja wina. AMD jest aktualnie badziewem, dobrym do tańszych komputerów, jednak większość entuzjastów wybiera platformy Intela. Nie jestem fanboyem, lubię to co się lepiej kręci, jest wydajniejsze, szczególnie w SuperPI. Jak AMD będzie lepsze od Intela jak za czasów dawnych 939, wtedy znowu będę Intela nazywał badziewiem, crapem i innym ustrojstwem. Swoją drogą by być sprawiedliwym można powiedzieć, że w i7 jest badziewiasty kontroler pamięci, co z tego, że jest to pierwszy kontroler DDR3, co z tego, że ma ogromną przepustowość, jak tego nie wykorzystuje... jest potwornie nierówny, większość procesorów ma ogromne problemy by zrobić 2000 stabilnie na 3x2 GB, na pełnych sześciu slotach jest to niemożliwe, ma też inne swoje wady. To w tym momencie obrażam wszystkich użytkowników i7? łącznie ze mną? :) To powiem więcej, jeszcze większym badziewiem jest 1156, bo przy wyższych MHz w Linxie palą się sockety Foxconna wraz z procesorami żywym ogniem, cóż ktoś dał ciała i zbyt pociął koszty przy projektowaniu podstawki... i to jest badziew.

 

Uwielbiam się bawić sprzętem, to moja pasja i też praca, ale staram się obiektywnie podchodzić do wszystkiego i bez emocji :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie faworyzuje ani platformy AMD ani INTELA a juz tym bardziej nie wypowiadam sie w taki sposob na temat zadnej z nich. Wszystko ma swoje wady i zalety ale nie mozna krytykowac wyboru uzytkownika bo akurat Ty testujesz na platformie konkurencji i dziala. Nie tak dawno bylem wlascicielem platformy na 775 i tez nie uwazalem AMD za crap. Jesli juz chcesz krytykowac to rob to subtelniej i bez odnoszenia sie do uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winą niestabilności w tym przypadku była platforma, to moja wina? moim zdaniem nie, poradziłem by sprawdził na innej platformie ramy by sprawdzić czy ramy nie są walnięte, a jak sie okazało nie były tak jak sądziłem. A kto jak nie użytkownicy testują to na platformach? Już na prawdę nie masz się czego czepiać.

 

Ja tam żadnej platformy nie faworyzuje, tylko stwierdzam fakty, mnie to rybka, czy ktoś kupi AMD czy Intela, ale jak już się decyduje na jakąś platformę powinien być świadomy możliwości i ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisza cisza a do mnie doszły ocz blade,, 2x2, low volatge 1150mhz,, nie wiem kiedy testy nie mam czasu za bardzo.. :(

Ile dałeś za nie i gdzie kupiłeś? Ja mam je już dobre 2-3 m-ce i nie powalają mnie . Defaultowe 1150MHz, to maks co wycisnąłem. Może to wina płyty głównej, albo jej obecnego bios-u , ale nie chce mi się sprawdzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem więcej, jeszcze większym badziewiem jest 1156, bo przy wyższych MHz w Linxie palą się sockety Foxconna wraz z procesorami żywym ogniem, cóż ktoś dał ciała i zbyt pociął koszty przy projektowaniu podstawki... i to jest badziew.

Ze co? Topią się sockety od temperatury czy jak do cholery? :D

Przecież plastik by musial mieć grubo ponad 100st żeby sie stopić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za nie i gdzie kupiłeś? Ja mam je już dobre 2-3 m-ce i nie powalają mnie . Defaultowe 1150MHz, to maks co wycisnąłem. Może to wina płyty głównej, albo jej obecnego bios-u , ale nie chce mi się sprawdzać :)

kupiłem w uk. wyszły 320zł z przesyłkami. szybki test dzisiaj i boot na 1100+ ale bez stabilności :( na zabawę nie mam czasu. na szybko 480mhz 5-4-4-auto... 1,85v i przez nockę sobie polatają,, potrzeba mi 550 (proc x7).. rzuć screena z memseta w wolnym czasie.. jakieś podpowiedzi jak je ugryźć ?

 

edit: ustawione 500x8 na procka, mem 1:1 5-4-4-4-auto i sobie lata

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem po tym jak wymieniłem 1:1 z 4x1gb Kingston HyperX 5-5-5-15 1066 2,2v

 

na Corsair XMS2 2x 2gb z nalepki widnieje i EPP 5-6-6-16 przy 2,1v

 

chciałem wpierw zmienić timingi na 5-5-5-15 podniosłem napięcie do 2,2v i niestety nie działa bios wraca do poprzednich ostawień za każdym razem

 

czy ma sens podnoszenie napięcia ? czy z tych pamięci nie uzyskam takich timingów ew. co jeszcze pozmieniać ?

 

tyle mam opcji w biosie

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

reszta sprzętu

 

to GA-X48 DS5 +E8400 + tagan 530w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że moje pamięci podkręcają się tylko do 1066mhz, (czyli właściwie się nie podkręcają ) może być spowodowane kontrolerem na płycie głównej ? Czy ewentualna zamiana na płytę z kontrolerem intelowskim mogła by poprawić wyniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Witam

 

Posiadam memorki 2x2GB Goodrama 800 MHz CL5, jakie mogę zapodać bezpiecznie napięcie vdimm na codzień ?

Edytowane przez Damian2072

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

(o rety, ale ten temat zdechl - czas odwiezyc, ale nie wiem, czy da sie z dobrym skutkiem)

 

... do rzeczy: chce kupic jakies 2x2gb 1066MHz cl5 do o/c na ~1100-1130 cl5 z rozsadnym napieciem (P35, E8xx). Co obecnie polecacie (dostepne w .pl)? Goodram pro 1066 cl5 orange widze ze niedostepny w agito (noe wiem od jak dawna), ddr2.pl jest juz ddr2 tylko z nazwy (prawie same ddr3 w ofercie). Doradzcie cos pls.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...