Skocz do zawartości
yotomeczek

Ma ktoś płytę ASROCK K7VT2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

I stało się mój K6-2 wyzionął ducha (na mojej płycie można było nawet pochodzić w biosie, ale system już się nie ładował) ... Na innej płycie nawet nie wstał ...

Stałem się dziś posiadaczem takiej płyty wraz z Duronem 1200.

Sprzęt już odpalony (bez większych zgrzytów - poza myszką - A4 tech presto 121 odmówiła współpracy - działała tylko w pionie :( )

Na szczęście mam zestaw klawiaturki bezprzewodowej z mychą DEXXA i ta działa OK)

Czy ktoś ma taką płytę ?

Jakieś uwagi?

Dopiero złożyłem wszystko i zainstalowałem windę XP.

Proc poszedł na magistrali 123MHz (do biosu dalej nie próbowałem, bo jeszcxze nie podpiąłem HDD) ...

Pozdrówka Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,no,no... ASRock (pewnie ze względu na cenę i wyposażenie) robi sie coraz popularniejszy... Mam taką płytę i nie narzekam... ubogi BIOS i dość stary chipset ale za tą kase - co więcej można chcieć. Płyta bezproblemowa, Athlon 1800 XP bez problemu chodzi na FSB 150 MHz.

Niezła sieciówka, USB 2.0... Dla umiarkowanych użytkowników całkiem dobry wybór. ASRock powoli (ale jednak) wypuszcza nowe BIOS-y które dodają coraz to nowsze funkcje (np.CAS Latency czego w pierwszym BIOS-ie nie było). Jak dla mnie Twój wybór jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem ASRocka bo w Gdańsku nie dostałem Shuttla AK32 (mimo szczerych chęci - wtedy miałem jeszcze SDRamy). Ale coraz częściej dochodzę do wniosku że nie ma co żałować. Choćby dlatego, że ASRock daje 24 m-ce gwarancji no i być może nowe BIOS-y wniosą nowe funkcje do timingów pamięci i płyta dostanie małego "kopa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłem ASRocka bo w Gdańsku nie dostałem Shuttla AK32 (mimo szczerych chęci - wtedy miałem jeszcze SDRamy). Ale coraz częściej dochodzę do wniosku że nie ma co żałować. Choćby dlatego, że ASRock daje 24 m-ce gwarancji no i być może nowe BIOS-y wniosą nowe funkcje do timingów pamięci i płyta dostanie małego "kopa"

Idz do Axela na Chodowieckiego - tam mają AK32, może nie ma go w cenniku, ale tam go mają... 100%; jakieś 3 msc-e temu też kupiłem ASRocka K7VT2, ale po 5 dniach przesiadłem sie z powrotem na swojego wysłuzonego ASUSa... Może to z ptrzyzwyczajenia... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie podczepie pod temat :)

 

czy plyta ASRock K7VT2 :

- obsluguje Athlony XP T-bred (0.13u) :?:

- ma mozliwosc ustawienia w BIOSie FSB=166MHz (i oczywiscie stabilnego dzialania) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock jak i Chaintech nowa i dobra marka na Polskim rynku.

Myślę że to ciekawa alternatywa dla ECS

Bios nieco dziwny - ale może to kwestia przyzwyczajenia

Prime95 robi na 1416 - będę próbował dalej

Na razie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij ze strony ASRocka najnowszy BIOS (v1.30)

Będzie trza - coś ciekawego wnosi ?

W kwesti podkręcania wczoraj zapodałem mojego Durnia na fsb 119 (proc 1428MHz) zatem nieźle (bez zmiany Vcore (bo ni ma jak) ale windy jakoś wolno się ładowały

przy okazji - po zamalowaniu któregoś mostka można zwiększyc napiątko - którego ?

Jak znów założę WC będę kręcił dalej :)

Aha PRIME 95 chodził stabilnie przez 30 minut (dalej nie chciało mi sie czekać) przy 1416MHz

W biosie mogę grzebać na fsb 123 (1476MHz) - ten proc jest niezły myślałem że skończy się na 1350 a tu niespodzianka ... :)

Temp. do 50 stopni (PRIME)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij ze strony ASRocka najnowszy BIOS (v1.30)

Będzie trza - coś ciekawego wnosi ?

W kwesti podkręcania wczoraj zapodałem mojego Durnia na fsb 119 (proc 1428MHz) zatem nieźle (bez zmiany Vcore (bo ni ma jak) ale windy jakoś wolno się ładowały

przy okazji - po zamalowaniu któregoś mostka można zwiększyc napiątko - którego ?

Jak znów założę WC będę kręcił dalej :)

Aha PRIME 95 chodził stabilnie przez 30 minut (dalej nie chciało mi sie czekać) przy 1416MHz

W biosie mogę grzebać na fsb 123 (1476MHz) - ten proc jest niezły myślałem że skończy się na 1350 a tu niespodzianka ... :)

Temp. do 50 stopni (PRIME)

Od napięcia mostki L7 (ale jeszcze sprawdź).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whoowa genialnie Ci sie kreci proc u mnie to to pomyka 24/7 i max jaki udalo mi sie osiagnac (stabilny jak skala)1360 ->10x136

1468 komp postowal -> win wywracal , 1400 10,5x133 mam windowsy full stable ale jak zaczne obciazac procka to - prime 95 idzie jak burza nie wywala bledoow tylko kiedy temp przekroczy 49C zwis ;-( (a co do zmiany vcore i mnoznika to moj kumpel z nowszym biosem mial taka mozliwosc z tego co pamietam) Btw nie zastanawiales sie nad kupnem MSI ? kt2 combo czy jakos tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whoowa genialnie Ci sie kreci proc u mnie to to pomyka 24/7 i max jaki udalo mi sie osiagnac (stabilny jak skala)1360  ->10x136 

1468 komp postowal -> win wywracal , 1400 10,5x133 mam windowsy full stable ale jak zaczne obciazac procka to - prime 95 idzie jak burza nie wywala bledoow tylko kiedy temp  przekroczy 49C zwis ;-( (a co do zmiany vcore i mnoznika to moj kumpel z nowszym biosem mial taka mozliwosc z tego co pamietam) Btw nie zastanawiales sie nad kupnem MSI ? kt2 combo czy jakos tak ?

Nie - musiałem wybrać najtańsze (i dlatego się ciesze że to jednak nie ECS)

Miał zmianę mnożnika i napęcia w tym mobo co ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim chipie jest ta plytka. ?

 

bo wg mnie mogles ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego nowego oczywiscie jak 300zl to nie bylo by zaduzo , na sis 746 wydajnosciowo jest lepszy niz kt400 i plasuje sie w okolicach nforce 2 , a to juz calkiem diobry wynik no i dotego pamieci ddr 400 i nowe procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakim chipie jest ta plytka. ?

 

bo wg mnie mogles ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego nowego oczywiscie jak 300zl to nie bylo by zaduzo , na sis 746 wydajnosciowo jest lepszy niz kt400 i plasuje sie w okolicach nforce 2 , a to juz calkiem diobry wynik no i dotego pamieci ddr 400 i nowe procki.

Płytka kosztuje 245 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damm wlasnie gadalem z kumplem ... tylko zmiana fsb z poziomu biosu sorry za zamieszanie ;-(

Asrock k7vt2 jak i shuttle ak32 jaki i msi kt2 combo to wszystko plyty na kt266a z obslooga sdr/ddr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio montuje w sklepie kompy na tych asrockach k7vt2 i zero problemów jak na razie. Za ta kase nic lepszego sie nie dostanie, tylko ten bios mnie troche odrzuca ale da sie przeżyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio montuje w sklepie kompy na tych asrockach k7vt2 i zero problemów jak na razie. Za ta kase nic lepszego sie nie dostanie, tylko ten bios mnie troche odrzuca ale da sie przeżyć..

Po niecałym tygodniu stwierdzam, że płytka jest bardzo OK (jak za tę kase ok. 245 zeta)

Dureń 1200 po modzie L11 (na 1.85V - MBM podaje 1,89 tak jak bios) idzie w biosie na 1524MHz (jak przerobię mnożnik w Durniu to zobaczymy ja pójdzie w windach)

Jak się przegnie to po paru (chyba 2) nieudanych restartach płyta wstaje bez konieczności resetowania biosu (zachowane ustawienia ręczne) -nie ma nawet zworki do resetu biosu a tylko punkty do zwarcia ;)

W windach proc chodzi D1200@1416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...