Skocz do zawartości
CavV6

Ile czasu potrzebujesz na złożenie kompa od podstaw?

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej praktyce jeszcze się nie zdażyło, by złożyć kompa bez zacięciwe się w jakimkolwiek miejscu na ciele... A ni razu, a sżożyłem już trochę w swoim życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że jestem walniętym perfekcjonistą to złożenie kompa zajmuje mi jakieś 10 godzin (3-4 godzinki na złożenie bez pośpiechu a potem w sumie 6-7 godzin na rozmaite poprawki - a to kabelek krzywo a to cos innego ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w 10 min (odpowiednie narżędzia, odpowiednie części...)

ale to nie ma sensu! - po co....

 

Normalnie 1-3 godziny, zależy co trzeba złożyć, jak się straaasznie śpieszy to się schodzi do 30min - ale bardzo tego nie lubie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nigdy calego nie skladalem :P

Tzn. nie raz od podstaw skladalem, ale niegdy nie wkladalem do obudowy :P Odkad wyjolem mojego abita z badziewnrj obudowy i kupilem epoxa obudowy nie uzywam... zmieni sie to chyba tylko jak sprawie sobie cos klasy Chiefteca lub jakiegos ladnego bigtowera...

 

a na razie mam to:

 

http://www.pcmaniak.pl/_suchyy/komp2.jpg

http://www.pcmaniak.pl/_suchyy/komp3.jpg

http://www.pcmaniak.pl/_suchyy/komp6.jpg - pozostalowsci po spalonymz asilaczu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, panowie tweakerzy :twisted:

Skladanie kompa to nei sex z sasiedka o 15:45 (sasiad wraca do domu o 16:00 :twisted: :twisted: :twisted: ).

Jasne mozna to zrobic w 10 minut, ale nie o to biega - to trzeba zrobic porzadnie i miec pewnosc, ze gdy wcisniesz przecisk POWER to nie spali ci sie karta, albo proc.

Takie zawody moze organizowac tylko jaksi CHIP, gdzie skladasz czyjs sprzet i nic nie ryzykujesz. Nie jeden z was z radkiem 9700 by sie obchodzil jak z jajkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zaczyna sie bawic to potrafie spedzic przy skladaniu calu dzien.

troche popatrze, troche poczyszcze, naciesze sie elementami itd...

na czas nigdy nie robilem bo nie pracuje na tasmie ;)

ale mysle ze w 30 minut bym spoko dal rade.

ale ja wole sie pobawic i zrobic to porzadnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie z ustawieniem wszystkich zworek na mobo według uznania (często trzeba kilka zmienic ze standardowego położenia na inny), mocowaniem napędów na max liczbę śrubek 4-FDD, 4-HDD, 8-CD, mocowaniem płyty na najwiekszej ilości mocowań (ok 6-8) itd.

 

Min 2h przy składaniu wszystkiego dokładnie.

 

W sumie duzo zależy od prędkości przykręcania śrubek - mysle o śrubokręcie elektrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 lat prawie!! Tak składam i qrde nie moge złozyć jeszcze tego mojego kompa! :( :)Cos chyba z kaską marnie jest :(

 

A tego swojego co mam rozłozonego praktyczie w drobny mak składałem mzoe z 20 minut, prawdopodobnie mniej. Procek to stary celek wiec rach ciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...