Skocz do zawartości
leiber

Asus Triton 75

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć wydajność jest bardzo zbliżona. W recenzji Silent PC Review udało się Tritonowi nawet pobić Thermalrighta SI-128 (nie SE)... ale, choć mnie ich recenzje bardzo się podobają, to wyniki na coolerze Thermalrighta (tym akurat) mają dziwnie niskie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z wentylem 1300obrotow jest 10-15 stopni lepszy niz box intela (z niewygrzana stg1) po orthosem na e4300@ 2,8GHz def v core mam kolo 58stopni w coretemp i 43 w abitEQ

1. Jaki wentyl

2. Jak sobie radzi z napieciem rzedu 1.5v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie gdzie to coś kupić :P w 6 sklepach internetowych anulowali mi zamówienie :( z barku laku :P

nie da sie juz tego kupic i raczej juz nie bedzie tego w sklepach no chyba ze po cenie 80-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po anulowaniu mojego zamówienia odezwał się sklep(e-buyer) z informacją ze w poniedziałek mają być dostępne z powrotem, ale cena nieznana... przypuszczam że "trochę" wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po anulowaniu mojego zamówienia odezwał się sklep(e-buyer) z informacją ze w poniedziałek mają być dostępne z powrotem, ale cena nieznana... przypuszczam że "trochę" wzrośnie.

przypuszczam ze te troche to 50zł :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w miarę miarodajne testy tego coolera i o ile przy 85W sprawiał się w miarę dzielnie(delta ok 16 - dla porównania scytche mugen/infin ok 12) to powyżej poległ całkowicie(125W asus 38, mugen 15; przy 150W asus 58... i rosło... mugen 20), tak więc jest to chłodzenie do dwurdzeniowców i to niezbyt żernych... w cenie co był mógł być niezły... powyżej to chyba już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos mieszka niedaleko Łomzy to w Expercie po 39zl są dostepne od ręki mogę dać namiary na sklep, jesli ktoś zainteresowany.

dzięki kolego - kupiłem tam tritona, niestety był już za 49zł - dodatkowo pozbawiony oryginalnej pasty asusa (mała strata) oraz z delikatnie pokrzywionym ostatnim finem

 

ogólnie karakorum czy inne większe zabawki odpadały z racji malutkiej obudowy - mam modecoma ex-2, który ma praktycznie szerokość napędu CD

triton natomiast wszedł "na styk" i to tylko w jednym położeniu (heatpipes zwrócone w kierunku ramów), góra prawie styka się z zasilaczem (mam bezpośredni wywiew ciepłego powietrza bez żadnych duct'ów itp :lol: ), natomiast zakończenia hp są bliziutko wentylka wyciągającego. walka z założeniem była trudna, bo z wrodzonego lenistwa nie wyciągnąłem płyty, tylko operowałem w budzie - skończyło się tym, że musiałem wyciągnąć wiatrak wyciągający. intelowskie zapinki sux, więc robiłem to na dwa razy - za pierwszym jedna nie chwyciła dobrze i miałem temperatury jak na boxie..

 

teraz to, co najważniejsze - temperatury

na boxie + zalman stg-1 działałem na 280x9 @1.28v ustawione w biosie

temperatury rdzeni to 66/66 w stressie, system = 42 max, buda zamknięta, wentylowana w miarę możliwości (wwiew i wywiew - po jednej sztuce AC 8cm)

 

asusa długo nie grzałem przy ww. ustawieniach, ale po ok. 40 min. wyszło w zamkniętej budzie:

57/57, system = 35

po zdjęciu ścianki obudowy temp proca prawie natychmiast spadła do 54/54

 

próbę ponowię za kilka dni, gdy zalman się wygrzeje

dodatkową przeszkodę dla coolera stanowi wąska obudowa - od wiatraka na CPU do ściany obudowy zostaje ze 2cm, więc otwarcie obudowy lub wywiercenie dziury na pewno dałoby sporego "kopa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki wentyl założyłeś na tego Asusa? I jakie obroty? I gdzie kupiłeś go za 49zł? Bo tez chcę go kupić...

sory, przeoczyłem - fander, na max - 1400obr

 

kupiony w expercie w łomży - przy okazji wyjazdu na święta do rodziców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wydajność przeciętna. Tylko 9 stopni mniej niż na boksie... Ja na HP-100AlCu na minimum obrotach miałem tempy niższe niż na boksie o 10-11 stopni...

chyba wydajesz zbyt pochopne wnioski

1. zalman stg-1 powinien wygrzewać się wg. producenta min. kilka dni

2. jak wspomniałem, mam bardzo mikrą obudowę, więc przewiew jest słabawy, dodatkowo wentyl na asusie jest bardzo blisko ściany bocznej, więc ma utrudnioną robotę przy zasysaniu świeżego powietrza

 

w niedzielę wieczorkiem otworzę budę i zrobię po jako-takim wygrzaniu pasty dodatkowy test przy zdjętej ścianie. na boxie było 62/62 w takich warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie da max 2 stopnie. U mnie Pentek bez wygrzania miało 10 stopni mniej niż BOX. Lecz zanim pasta się zdąrzyła wygrzać, to sprzedałem już go :). Teraz albo kupię wersję HP-120 Karakorum, lub poczekam na AC Freezera Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

zrobiłem trochę testów, ale wskutek humorów płyty i mojego przeoczenia na trochę innych ustawieniach (porównanie z tymi ustawieniami, które podałem wcześniej będzie najwcześniej we wtorek po południu) - miałem niespodziewane przywrócenie defaultowych ustawień w biosie i w pośpiechu ustawiłem 8x333, napięcie 1,325

 

po pół godzinie grzania z ww. ustawieniami było 60/60, system 36 w zamkniętej budzie, obroty wentyla na procku = 1400rpm

otworzyłem obudowę i temp po ok. 4 min. spadła do 56/56, system 34 i tak się trzyma, obroty wentyla na procu = 1250rpm (w biosie włączone "Smart Fan" czy jakoś tak, więc przy temp>60* mam max obroty, a poniżej lecą odpowiednio w dół

 

sory za zamieszanie z ustawieniami - ale kto ma małe dziecko, ten wie jak się składai kompa z brzdącem próbującym włożyć nogę do wewnątrz obudowy albo wchodzącym na plecy tatusiowi podczas montażu zabawek.. :lol:

 

EDIT:

pogrzałem go na 9x280 @ 1.25v z biosu (wskazania w kompie to 1.22v)

buda zamknięta - 56/56 system 35 (wiatrak na procu ustawia się na ok. 1200rpm)

buda otwarta - 53/53 system 34 (~1150 rpm)

 

DRUGI edit, czyli trochę bardziej wymagające ustawienia, aczkolwiek bez szału:

9x333 @ 1.39v z biosu (wskazania w trakcie pracy to 1.36v idle - 1.33~1.34v w stresie)

grzanie w zamkniętej budzie - 69/69, system 37 (wiatrak na procu 1420rpm)

 

asus mi się podoba - bo i tak nie mam innego wyjścia - żadne inne porządne chłodzenie w tej cenie nie weszłoby do mojej obudowy :) ale w obliczu pentka karakorum i jego ceny... wybór jest chyba jeden słuszny :P

pozdrawiam

Edytowane przez adas01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...