Skocz do zawartości
paciory

Jaki Lcd Do 3000 Zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Zastanawiam się nad zakupem lcd 24" do 3000 zł. Ma słuzyc jako centrum multimedialne: do grania, oglądania filmów, obrabianie zdjęć i czytania.

Co możecie mi polecić drodzy forumowicze ?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

paciory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci aż 3000 wydawać na monitor. Za 1500 kupi się już dobry...

np NEC 2470WVX

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/257092

 

w zupełności wystarczy on do twoich potrzeb...

Ja mam odwrotny tok myslenia.. na dobry, do tego duzy monitor LCD to i 3000 zl bedzie malo.

 

Celowalbym za ta kwote w Eizo S2231W, sam zas zastanawiam sie nad Eizo SX2461W.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak się zastanawiam nad NEC 2470 WNX ? Czy możecie coś o nim powiedzieć ? Czytałem recenzje w necie i wypowiedzi na różnych forach i wypada całkiem nieźle.

A i jeszcze jedno - czy ktoś wie czym się różni od wyzej wymienionego model NEC 2470WNX-BK ?

 

Pozdrawiam

paciory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotny tok myslenia.. na dobry, do tego duzy monitor LCD to i 3000 zl bedzie malo.

 

Celowalbym za ta kwote w Eizo S2231W, sam zas zastanawiam sie nad Eizo SX2461W.. :rolleyes:

EIZO S2431W jest już OK ( 3742 PLN )

 

Witam.

 

Tak się zastanawiam nad NEC 2470 WNX ? Czy możecie coś o nim powiedzieć ? Czytałem recenzje w necie i wypowiedzi na różnych forach i wypada całkiem nieźle.

A i jeszcze jedno - czy ktoś wie czym się różni od wyzej wymienionego model NEC 2470WNX-BK ?

 

Pozdrawiam

paciory :)

Jak skorygujesz barwy na tych NEC w OSD to stracisz kilka mln. barw - na gradiencie wiele sąsiadujących odcieni będzie nierozróżnialnych czyli widocznych jako jeden kolor (po dwa w odstępie co kilka kolejnych ... czasem na dodatek może występować subtelne zabarwienie np. na czerwonawy kolor z tych przekłamanych). Na EIZO wszystkie będą rozróżnialne nawet po korekcji barw = naturalne kolory przy zachowaniu pełnej palety i dodatkowo nie będzie ww. podbarwień.

 

[mówiąc w skrócie]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

np ten EIZO LCD 24" S2401W Black kosztuje równo 3 tyś. zł i ma matryce TN. Ale czy warto dla samej marki EIZO? Mam CRT 22" Eizo na trinitronie, geometria ok, kolory dobre, ale czerń wypalone, natomiast duży minus to że monitor wydaje dziwne dźwięki, w zależności od jasności tła inaczej chałasuje, brzęczy, bzyczy, świerczy. Wymieniałem go kiedyś na drugi egzemplarz i jest to samo, dlatego zaufanie do Eizo straciłem.

Odpowiadając na pytanie autora , moje typy to : HP LP2465 (dobry artykuł na prad.de), i wg opinii użytkowników jest też cichy, ma 2x DVI (analog i digital).

Druga propozycja to legendarny Benon FP241W, jego atut to masa wejść sygnałowych, DVI, HDMI, cinche, D-SUB, ale nie wiem jak z cichością. Oba monitorki w porównywalnej cenie.

Edytowane przez freddy9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie moze NEC 2190UXi, co prawda 21" ale dostajesz porzadny monitor (3200zl).

albo 20" odpowiednik - 2090UXi (2700zl).

 

Pewnie tak ale max maxów mam do wydania 3000 zł ! I jednak 24" ponieważ nie mam w domu telewizorni. A czasami filmik fajnie sobie puścic lub pogode w telewizorni obejrzeć ;o) - jego podstawowa funkcja to centrum rozrywki domowej !

 

A ten NEC (NEC 2470WNX) cene ma calkem calkiem bo ok 2400 - 2500zł i jest na matrycy S-PVA.

 

Może ktoś coś jeszcze powiedziec o tym lcd ? Może jakieś wady ? Zalety ?

 

Pozdr. paciory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

[...]

A ten NEC (NEC 2470WNX) cene ma calkem calkiem bo ok 2400 - 2500zł i jest na matrycy S-PVA.

[...]

praktycznie wszystkie z ceną >2tyś. są na matrycach PVA lub MVA. Na dodatek te matryce są robione przez tych samych producentów, więc w parametrach nie ma jakichś różnic. Różnice są w kształcie i kolorze obudowy, funkjocalności podstawki, rodzajach wejść. Musisz ustalić co dokładnie rozumiesz przez 'domowe centrum rozrywki' ?

chcesz podłączać kamerę bezposrednio do monitora? szukaj monitora z cinchami lub s-video,

chcesz podłączyć stacjonarny odtwarzacz DVD, aby nie oglądać filmu w akompaniamencie szumu wentyli komputerowych, szukaj monitora z HDMI. masz w kompie wyjście DVI i chcesz z niego korzystać , szukaj monitora z DVI. Są też monitory z czytnikiem kart, żeby oglądać fotki z aparatu, no ale też są stacjonarne DVD (np manta) które mają w sobie czytnik kart. Czy chcesz aby monitor miał głośniki tak jak telewizor, czy może masz oddzielny zestaw najlepiej z kilkoma wejściami audio, tak aby jedno można było podłączyc do kompa a drugie do stacjonarnego odtwarzacza dvd. Parametry monitorów sprawdzaj też na stronach producentów bo często w sklepach są błędy w opisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...