Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

LOL , doscignac GTX+ albo 4850? Chyba tylko w smarkach , nie nadrobisz braku 64Psow w GTXie...kreceniem tak jak i w PDC nie nadrobisz zegarem tego , ze on ma 1MB , a Wolf 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

9800GT ma 112SP...

Jeszcze czytac nie umie...

 

 

u mnie na alternate.nl 9800GT od Leadteka chodzi po 109E. oplaca sie upgrade'owac mojego 9600GT (wersja z 64SP) ? po podkreceniu i wpakowaniu Turbo Twin powinno spokojnie doscignac osiagi z 9800GTX+ i HD4850, no nie?

 

widzialem takze ludzi sprzedajacych 8800GTX pelne za 100E.....uzywane oczywiscie...

i sprawdz sobie www nV.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:, ok brak mi slow. SP = Stream Processors = modne Processor Cores na stronie nVidia. te 64SP odwoluje do MOJEJ 9600GT.

 

w kazdym badz razie, ktos inny ma jakies zdanie na ten temat?

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HanSolo

 

A sprawdzałeś czy z poziomu biosu można zmienić obroty?

A gdzie niby w BIOSIE mobo miałaby być opcja do regulacji obrotów grafiki ?:)

 

W ogóle jakaś dziwna opcja. Zainstalowałem ostatnio ntune, po restarcie komputera, zaraz po załadowaniu XP ekran robi się cały biały :). Wcześniej (na poprzednich sterkach) ntune dobrze działało. Czekam na nowe sterki od nvidii. Testował ktoś nowe bety?

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Greenfoxy5

Firekage - widzę, że prowadzisz naprawdę uszczypliwą politykę wypowiedzi ;) Podniosły ton wypowiedzi nie czyni Cię profesjonalistą.

 

@ Greenfoxy5

 

Różnica wynosi ok. 27%.

 

Ciesze się, że mogłem pomóc ;)

 

Pozdrawiam.

 

Nie lepiej tak?

Takiej odpowiedzi się spodziewałem , dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus en9800gt (glaciator) - grafa marzenie, najcichsza posiadająca aktywne chłodzenie z jaką mialem do czynienia (w budzie matx ma w stresie 80*C ale dziala stabilnie wiec wiecej mi nie potrzeba

domyslnie 600/1500/1800

 

chodzi bez problemu na 700/1750/1900

w połączeniu z e2140 @ 3ghz mam oklo 38000 w 3dmarku 2003 i w gridzie 1440x900 full detale 4xAA srednio 60-70fps (innych gier niestety nie mam, moze pozniej wyedytuje jak sie sprawuje w F3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT 9800GTX+ z ESC.pl jak ta karta wypada w porwnaniu z np ASUS'em 4850 oplaca sie dorzucic 50zl i kupic 98GTX+ ? Chodzi mi glownie o glosność/awaryjnosc bo testy to widzalem, podobno nowe stery NV daja troche FPS'ow w grach.. wiec testy sa troche nieaktualne. Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT 9800GTX+ z ESC.pl jak ta karta wypada w porwnaniu z np ASUS'em 4850 oplaca sie dorzucic 50zl i kupic 98GTX+ ? Chodzi mi glownie o glosność/awaryjnosc bo testy to widzalem, podobno nowe stery NV daja troche FPS'ow w grach.. wiec testy sa troche nieaktualne.

I bardzo dobrze główkujesz. Najnowsze sterowniki nV dają prowadzenie w wydajności.

 

W tej cenie brałbym:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...19,cpsrc,ceneo/

 

tylko nie wiadomo kiedy będą mieli znów na stanie i czy w tej samej cenie. Zotac to jeden z najlepszych producentów. Ten Palit z linka też jest ok, można brać.

 

Z tymi napięciami to naprawde nawet modyfikacja biosu ich nie podnosi? Kupilem juz sobie porządne chłodziwo na GPU i przydałoby się podnieść V. LITOSCI! :D

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zotac to jeden z najlepszych producentów.

Z tego co mi wiadomo Zotac jest jednym z tych producentow , ktorzy miedzy innymi tna ilosc warstw pcb w ramach oszczednosci. Czytalem o tym przy okazji GTX260.

 

Swoja droga , o ich serwisie to ja dobrze nie powiem. Znajomek oddal na serwis 8800GT , ci w ramach gwarancji dali mu 9600GT. Najlepsze , ze tutaj winnym nie jest ani sklep , ani hurtownik - to nie ich wal/wina jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach... Soreks , nie kupilbym tego. Firma tlumaczy , ze nie moze dac 9800GT bo to inna karta...tia , 112 vs 112 vs 64...jakby 9600GT nie byl inna skoro on oddal 8xxx...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz się - pisałeś już to jakiś czas temu ;) Po za tym to, ze Twojemu koledze się tak zdarzyło nie znaczy, ze zdarzy się wszystkim. Niestety kolega miał pecha - nie poradzisz.

 

Odnośnie tych "112 vs 112 vs 64" toc hyba znowu coś mylisz, alcapone Ci wyżej coś o tym pisał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Powtarzasz się - pisałeś już to jakiś czas temu ;) Po za tym to, ze Twojemu koledze się tak zdarzyło nie znaczy, ze zdarzy się wszystkim. Niestety kolega miał pecha - nie poradzisz.

 

Odnośnie tych "112 vs 112 vs 64" toc hyba znowu coś mylisz, alcapone Ci wyżej coś o tym pisał :D

Co do Zotaca - skad opinia o tym , ze on jest jednym z lepszych? Przeprowadzales jakies badania czy na zasadzie "jest bo jest"?

 

Capone? Koles mowi o tym , ze chce dogonic GTX+ , ktory ma 128Ps , a sam ma 9600GT , tez zas ma 64PSY. Napisalem mu , ze nie nadrobi podkrecaniem brakujacych 64PSow na jego 9600GT wzgledem GTX+ , do ktorego chcial sie zrownac , a ten mi wyskakuje , ze 9800GT ma 112 PS o czym wiem doskonale , ale nie pisalem o nim , a o GTX+ do ktorego to on nawiazal. W odpowiedzi na nawiazanie koles pisze mi spowrotem o 64 PSach bo on o nich mowil. Ludzie , a o czym ja? Slaby widocznie jest z matmy bo 64+64 = 128 czyli tyle ile ma GTX+... Nie nadrobi oc swojego 9600GT tego co oferuje GTX+ z racji 2 krotnie mniejszej ilosci PSow... Widac , ze czesc osob udaje fafofcow , ale w ogole nie wie o co chodzi.

 

u mnie na alternate.nl 9800GT od Leadteka chodzi po 109E. oplaca sie upgrade'owac mojego 9600GT (wersja z 64SP) ? po podkreceniu i wpakowaniu Turbo Twin powinno spokojnie doscignac osiagi z 9800GTX+ i HD4850, no nie?

 

widzialem takze ludzi sprzedajacych 8800GTX pelne za 100E.....uzywane oczywiscie...

 

LOL , doscignac GTX+ albo 4850? Chyba tylko w smarkach , nie nadrobisz braku 64Psow w GTXie...kreceniem tak jak i w PDC nie nadrobisz zegarem tego , ze on ma 1MB , a Wolf 6...

 

 

Pod pojeciem upgrejdu ja rozumiem oc + inne chlodzenie , o tym pisalem. Co innego gdyby napisal : czy warto wymienic 9600GT na 8/9800GT. Nie byloby problemu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal kontynuujesz swój sposób bycia, który zaprezentowałeś już raz tekstem "a po kiego grzyba(...)" Nie ma to jak zrobić off-topic i nie wnieść nic do tematu :) Z powtarzaniem chodziło o to, że piszesz drugi raz tą samą historię ;) a odnośnie Ps'ów to przecież nie twierdzę, że nie masz racji. Wyjaśniłeś i ok. Jeżeli natomiast w swoich słowach

"Widac , ze czesc osob udaje fafofcow , ale w ogole nie wie o co chodzi. " masz na myśli mnie to od razu informuję Cię, że fachowcem nie jest ani się też za takiego nie uważam :)

 

"Z tego co mi wiadomo Zotac jest jednym z tych producentow , ktorzy miedzy innymi tna ilosc warstw pcb w ramach oszczednosci. Czytalem o tym przy okazji GTX260."

 

- o ile się nie mylę to w nowych GTX260 wszyscy producenci "tną" ilość warstw PCB aby zmniejszyć trochę koszty produkcji.

 

"Przeprowadzales jakies badania czy na zasadzie "jest bo jest"? "

 

Dobre wypsoażenie kart, dodatkowe linie produktów jak Synergy Edition, AMP! Edition, wysoka jakość montowanych na płytce elementów. tj. pamięci, kondensatory itd. Te czynniki wg mnie sprawiają, ze Zotaca można zaliczyć do jednego z lepszych producentów.

 

@sthEn

 

Celuj w to co pasuje Ci cenowo ;)

 

@venat0r

 

A nie wystarcza, że wiele osób ma 98GTX+ innych producentów? ;) Przecież to referent :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widzę, że nadal kontynuujesz swój sposób bycia, który zaprezentowałeś już raz tekstem "a po kiego grzyba(...)" Nie ma to jak zrobić off-topic i nie wnieść nic do tematu :) Z powtarzaniem chodziło o to, że piszesz drugi raz tą samą historię ;) a odnośnie Ps'ów to przecież nie twierdzę, że nie masz racji. Wyjaśniłeś i ok. Jeżeli natomiast w swoich słowach

"Widac , ze czesc osob udaje fafofcow , ale w ogole nie wie o co chodzi. " masz na myśli mnie to od razu informuję Cię, że fachowcem nie jest ani się też za takiego nie uważam :)

Nie pisalem o tobie , nie chcialem Cie urazic i nie uwazam , abym to zrobil.

Pisze ja drugi raz jako , ze warto sie zastanowic. Skoro Zotac SAM z siebie wymienia 8800GT majacego 112Ps na 9600GT majacego 64Ps to nalezy zadac sobie pytanie :

-czy oni uwazaja , ze to jest powazne

-czy oni uwazaja ,ze to jest normalne aby wymieniac komus gwarancyjnie sprzet gorszy za lepszy

-wreszcze czy ten przypadek nie mowi wiele o serwisie

 

"Z tego co mi wiadomo Zotac jest jednym z tych producentow , ktorzy miedzy innymi tna ilosc warstw pcb w ramach oszczednosci. Czytalem o tym przy okazji GTX260."

 

- o ile się nie mylę to w nowych GTX260 wszyscy producenci "tną" ilość warstw PCB aby zmniejszyć trochę koszty produkcji.

W wersji 216C - tak , w wersji 192C - nie. Tutaj wlasnie zaczyna sie to o czym mowilem.

"Przeprowadzales jakies badania czy na zasadzie "jest bo jest"? "

 

Dobre wypsoażenie kart, dodatkowe linie produktów jak Synergy Edition, AMP! Edition, wysoka jakość montowanych na płytce elementów. tj. pamięci, kondensatory itd. Te czynniki wg mnie sprawiają, ze Zotaca można zaliczyć do jednego z lepszych producentów.

 

Dobre wyposazenie kart? Znaczy sie to co daje reszta w referentach? Sterowniki , kable TV , przelotka , instrukcja obslugi czy moze kable pcie?

 

Synery , AMP - znaczy sie , ze oceniasz producenta po tym , ze pdnosi sam zegary? Wybacz , ale to robi wiekszosc producentow. Jesli to jest plus za ZOTAKIEM to w takim razie to samo robi Gigabyte (wersja 192C oc) , MSI , nastepnie Asus (ktory nawiasem mowiac ma tez przeciez odmiany TOP) , pozniej EVGA , nastepnie Pait w wersjach Sonic czy Gainward w wersjach GS. To zaden plus na korzysc Zotaca. Plusem moze byc to jak zalatwia sie gwarancje , serwis , naprawy. Tutaj maja minusa. Skad wiesz ,ze placac circa po 1000 zl nagle po gwarancji nie dostaniesz szrota za 400?

 

Wysoka jakość montowanych na płytce elementów. tj. pamięci, kondensator. Z tego co mi wiadomo to wiekszosc producentow w markowych produktach stosuje kondensatory SSC , wiec kolejny raz nie jest to zaden plus. Mialem Gigabyte 4850 - SSC , mam 4870 - SSC , mam GTX+ Asusa w wersji DK - SSC. Wszedzie , kazda z nich , tak samo jak i 7900 od Galaxy czy 9600GSO od nich. Pamieci? Na czym polega ta ich wyzsza , wieksza , lepsza jakosc? To , ze montuja Samsungi , Hynixy czy Quiomndy , ktore to ma wiekszosc kart? Jesli mnie pamiec nie myli to Sideband odnosnie Zotaca podawal , ze oni stosuja wolniejsze pamieci na swoich GTXach , zamiast 0.8NS pakuja >1.x NS i poznac idzie to po oc , a wiec zadna lepsza jakosc.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma 98GTX+ od Palita lub innego referencyjne modelu...?

Ja mam ASUSA referencyjnego, jakos dziala bez problemow :)

Palita i niestety w tej chwili Gainwarda jakos nie trawie, ot taki uraz do sprzetu Palita z przeszlosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

Trudno mi nie zgodzić się z tym co napisałeś :) Było jednak napisać, że w tym GTX chodziło Ci o starszy model.

 

"Jesli mnie pamiec nie myli to Sideband odnosnie Zotaca podawal , ze oni stosuja wolniejsze pamieci na swoich GTXach , zamiast 0.8NS pakuja >1.x NS i poznac idzie to po oc , a wiec zadna lepsza jakosc. "

 

ciekawa informacja, nie wiedziałem o tym.

 

Zmierzam do stwierdzenia, że fakt iż Twój kolega dostał kartę słabszą niż wysłał an gwarancję nie oznacza, że wszyscy mają za to mieć minus dla Zotaca. Takie rzeczy zdarzają się i to dosyć nie rzadko. Ja raz wysłałem Palita HD3850 DDR3 256/256 i co otrzymałem w zwrocie? To samo tylko, ze 512MB DDR2. Śmiech na sali.

 

@venat0r

 

Wprawdzie tak jak sam pisałem to co podesłałeś w linku to referent więc powinien być identyczny jak reszta producentów ale Palita bym Ci odradzał. Spośród 6 kart Palita które miałem tylko jedna była ok (mówię całkiem poważnie) :D Żeby było ciekawiej 5 z nich to było Ati a 1 nVidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Z tym Palitem to mnie zaskoczyles. :| Pamietam , ze za 7900GS of Galaxy dostalem 8600GE 512DDR3 (650/2000) i to byla swietna zamiana , ale u Ciebie to juz chamstwo. Ciekaw jestem czy to nie sklep przypajacowal :| Pisze o tym dlatego , ze na PCL tez wymieniano Pality 8600 , one szly nawet bez sprawdzenia. Jeden kolo wyslal sprawna ze slabym oc , dostal inna :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tymi swoimi napięciami choć i tak widzę, że nikt nie odpisuje.

 

A więc czy wie ktoś może czemu po modyfikacji i podmianie biosu na 1,2V gdy odpale jakakolwiek aplikacje mam zwis + niebieski ekrac smierci?

 

Wczesniej ( choc i tak to nic nie dawalo bo podobno sa te jakies blokady na 9800 [na to pytanie tez nikt nie odpowiedzial?] ) po podmiance biosu nie bylo tego problemu. Teraz jest jak jest.

 

Czy wie ktoś wreszcie jak zmienic te V? pier***ca juz dostaje ;)

 

ma ktos moze oryginalny bios od tej karty? dla przypomnienia jest to asus 9800gt.

 

dobra bios juz dorwalem

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem najnowsze sterki nVidii 181.20 do mojego 9800GTX+ Asusa i znów mogę regulować obroty wentylatora za pomocą ntune i w ogóle ntune mi działa :). Na wcześniejszych sterkach 180.48 nie mogłem regulować obrotów, ani nawet gpu-z nie pokazywało obrotów turbinki, a instalacja ntune powodowała że miałem biały ekran.

 

Testował już ktoś te nowe sterki? Jest jakiś wzrost wydajności w grach (szczególnie pytam o GTA4)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok możecie mnie wyśmiać ale naprawdę nie mogę tego znaleźć, przyszedł palit 9800GT no i tam jest jakiś kabelek 2pin, gdzie ja to ma podpiąć? :P (tzn gdzie w płycie głównej? czy to cos z SLI czy bóg wie co jeszcze...)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem głośności sam się rozwiązał, po wgraniu sterów fan ustawia się na 40% i nie jest specjalnie słyszalny, nawet pod obciążeniem, max temp 50stopni podczas 3dmarka06, podczas crysisa 56 stopni wiatrak cały czas 40%, tak przy okazji, ile pkt powinien wyciągnąć ten GF na standard ustawieniach marka i bez oc, 10k to dobry wynik?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na leciwy sprzęt z podpisu... chce tam wsadzic 9800GTX z tym ze mobo ma PCIe 1.0 (mniejsze napiecie z pcie jak wiadomo) i zasilacz mam 450W chieftec powinien wystarczyc chce sie tylko upewnić czy to wszystko zagra. Narazie tylko grafa a w niedalekiej przyszłosci jak bedzie $ to bedzie reszta

 

PS szef ma 2 linie 12V 14A(168W) i 15A(180W) czy to wystarczy przy 2HDD i 1 DVD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...