Skocz do zawartości
docentore

System Lc - Pytanie Nt Wezy I Rozmiarow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

skladam się z zamiarem złożenia systemu lc w moim kompie. napotkałem jednak problem, z którym się zwracam. wszystkie części, które posiadam, mają końcówki na ID 12mm oprócz bloku na gfx (innovatek coolmatic), który to ma złączki na 8x1. Nigdzie nie mogę znaleźć info jaki jest tam rozmiar gwintu, aby wymienić złączki na 12mm.

Co mi zostaje? wymieniać pozostałe końcówki, czy kupić wąż ID8mm i naciągać - troch ę ciężko by było :/, czy może zastosować jakiś reduktor lub trójnik i dołożyć jeszcze bloczek na mosfet gfx (mam takiego niebieskiego zalmana, który powinien pasować).

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszosc ma 1/4 gwint , i jak pisal wyzej czemu nie wykrecisz i wkrecisz ktorejs z tych co masz ;]

 

Probowalem, wkrecalem choinke z DangerDena4, ale cos nie chcialo wejsc, moze dlatego ze gwint w choince byl za duzy?? :P

dlatego wlasnie napisalem, gwint jest rozny od wszystkich elementow w zestawie. Ale jak mowicie 1/4 to kupie takie. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węża 8 mm w życiu nie naciągniesz na złączki NK 12.

Naciągnie. Po uprzednim włożeniu węża 8mm do wrzątku i umiejętnym powiększaniu średnicy jest to możliwe :DD. Nie będzie łatwo, ale jak najbardziej jest to do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naciąganie nie potrzebne, gwint okazał się standardowym 1/4, wcześniej próbowałem wkręcić złączkę z DD Maze4, a tam jest trochę inna 1/4.

 

Pytanie następne mam takie:

chciałbym schłodzić też mosfet na gfx, mam taki mały bloczek zalmana na vga, powinien pasowac. Czy nie zmieni się przepływ za bardzo jak dołożę trójnik przed gfx i puszcze równolegle blok na gfx i mosfet? ten na mosfet ma mniejsze złączki, więc jednak czeka mnie naciąganie, ale chodzi mi o wydajność, czy gra jest warta świeczki, bo nie chcę dokładać dodatkowaych wentyli do chłodzenia mosfetów, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat węży i rozmiarów to sie podłączę :) Czy ktoś porównywał może niebieskiego innovateka z alphacoolem, tzn różnice koloru, giętkość a przede wszystkim średnice. Pytam, bo innovatek ma tak naprawdę średnicę wewn. 7 a nie 8mm. Nawet porównując z najtańszym marketowym wężem 8/11 widać różnicę. Ciekawe jak z alphacoolem.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki promien do momentu zagiecia ma tygon? kupilem BW 10/12 przez co musialem zdjac blok na NB, bo sie fajans zalamal. widze ze przy wlocie do reza tez sie cos dzieje :/ a bylo dobrze dopoki nie wlalem chlodziwa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złaczek jeszcze nie mam, albo ściągnie mi cooling albo skontaktuje się ze sklepem coobits.dk

 

Ile osób byłoby chętne na złaczki lub wogole rzeczy z tego sklepu?

Ja potrzebuje 16 sztuk. Tylko że cooling moze sprowadzić tylko normalne skrecane bez kątowych;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...