Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Co do karty dźwiękowej to wyjęta nic nie zmienia. Co do biosu to 1.2. Co do Ramu to płyta standardowo rozpoznaje na:

800MHZ 5-5-5-16; Command Rate (CR):2T; Napięcie modułu: SSTL 1.8. Ustawione na auto jest to samo z zawieszeniem.

Ustawione ręcznie wele info na opakowaniu czyli 800MHz 4-4-4-12 2T 2,2V - również efekt ten sam. Jeszcze raz przetestuje ale po wyjęciu dwóch kości nadal efekt ten sam. Program memtest przy instalacji visty nie wykazuje błedu. Nie wiem czy reklamować płyte czy to wina u mnie czy może nawet co gorsza na nowej płycie byłoby to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam tego AX78 i już nie mam do niego sił mam z nim parę problemów.

 

Moja konfiguracja wygląda następująco

 

Procek AthlonX2 4400+ 65w/ 2xHDD 320 GB połączone w macierz 0 oraz pamięci 2 x 1GB DDR2 OCZ (Nvidia SLI)

 

Obecnie ram ustawiony mam na 667Mhz-5-5-5-15-1T na takich ustawieniach chodzi w miarę stabilnie(ustawienie polecane przez producenta?)

 

Bios - nie wiem jak dokładnie odczytać wersję ale na pierwszym ekranie startowym jest takie coś

01/17/2008-AMD770-SB600-6A66AA1AC-12

 

 

 

 

1. Pamięci ustawiłem na 667MHz bo jak dam 800 to się okrutnie wiesza. Napięcie 2.1

 

2. Pomimo tego na Viscie x64 od czasu do czasu robi zwisy przy starcie

 

3. Za nic w świecie nie mogę zainstalować XPeka z tym raidem, Sterowniki dogrywam z płytki oryginalnej Abit poprzec Nlite i nie idzie nie widzi dysków. Przez F6 nie mogę bo nie mogę nigdzie kupić p**** dyskietki (dziwne)

 

 

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu tego potwora no i jak zapodać tego xp. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

 

EDIT:

 

Poszperałem jeszcze w googlu i okazało się że miałem za niskie napięcie na Procku dla 4400 powinno być bez OC 1,3 po przestawienu wszystko zaczęło pięknie działać. Nawet ram na 800Mhz. Do xpeka po zapodaniu dyskietki zachulało. Pozdro

Edytowane przez stachu_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam tego AX78 i już nie mam do niego sił mam z nim parę problemów.

 

Moja konfiguracja wygląda następująco

 

Procek AthlonX2 4400+ 65w/ 2xHDD 320 GB połączone w macierz 0 oraz pamięci 2 x 1GB DDR2 OCZ (Nvidia SLI)

 

Obecnie ram ustawiony mam na 667Mhz-5-5-5-15-1T na takich ustawieniach chodzi w miarę stabilnie(ustawienie polecane przez producenta?)

 

Bios - nie wiem jak dokładnie odczytać wersję ale na pierwszym ekranie startowym jest takie coś

01/17/2008-AMD770-SB600-6A66AA1AC-12

 

 

 

 

1. Pamięci ustawiłem na 667MHz bo jak dam 800 to się okrutnie wiesza. Napięcie 2.1

 

2. Pomimo tego na Viscie x64 od czasu do czasu robi zwisy przy starcie

 

3. Za nic w świecie nie mogę zainstalować XPeka z tym raidem, Sterowniki dogrywam z płytki oryginalnej Abit poprzec Nlite i nie idzie nie widzi dysków. Przez F6 nie mogę bo nie mogę nigdzie kupić p**** dyskietki (dziwne)

 

 

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu tego potwora no i jak zapodać tego xp. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Piszesz że ram ustawiony jak zaleca producent i wtedy chodzi w miarę stabilnie -> co to jest w miarę albo jest stabilny albo nie. Bios masz 1.2 tak więc jest ok. Nie wiem dlaczego na div 800 wiesza się ?, masz podkręconego kompa czy nie możne htt za wysokie. ustaw ram luźno tj:

5-5-5-15-25 lub 5-5-5-18-25 command rate zrób 2t a nie 1. Podnieś trrd. Ja na tym mobo różne kostki testowałem i w konfigu: 2x1gb jak i 4x1gb czy 2x2 lub 4x2gb i nie było problemów po poluzowaniu dobraniu czasów. Vista x64 ->zero problemów, zwisów itp. zmieniłem tylko to co podałem wcześniej na anabled i instaluje się lajtowo i bez bólu. Raid'a testowałem na 2 barkch 250 giga i jak stery zintegrowałem z nlite to nie działał mi raid, jak zapodałem z flopa (którego nie mam od 2 lat ;pa co to jest) pożyczyłem z kompa klienta) to poszło i raid śmigał bezproblemowo. Nie wiem dlaczego kolejna osoba ma problemy z vista x64 i z tymi pamięciami, jakaś lewa seria płyt czy coś nie tak innego.

 

A to problem rozwiązany ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chętnie skorzystam z tematu. Mam Abita AX78, Phenoma 9550 @ 2,6GHz, Ocz'ka 800MHz 2GB, SB 250GB i Radka 3650. Mój problem ma się tak:

 

1)Płytka raz na kilka uruchomień nie załącza klawiaturki. Tzn. niby BIOS zapala kontrolki przy starcie, ale już przy Windzie nie. Klawiatura nie działa, muszę robić restart PC i wtedy na 100% będzie ok. Męczące....

 

2)Płytka ma chyba problemy z OC. Wszystko stoi stabilnie, ale czasami tj. raz, dwa razy na tydzień wywala mi w BIOSIE, że procek jest źle podkręcony. Jak to możliwe skoro cały czas jest stabilny, nie ma błędów pamięci ani samego procka. Wystarczy wtedy, że wejdę w BIOS wcisnę wyjdź i zapisz ustawienia (nic nie zmieniając) i wszystko śmiga jak należy. Niby nic, ale wydaje mi się to dziwne.

 

Płytkę wydać na gwarancję? Czy mieliście podobne problemy. Widzę, że mnóstwo ludzi na tym i innych Forach nie może jej okiełznać. Nie podoba mi się Abit od jakiegoś czasu, a zawsze byłem z nim na dobre i na złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chętnie skorzystam z tematu. Mam Abita AX78, Phenoma 9550 @ 2,6GHz, Ocz'ka 800MHz 2GB, SB 250GB i Radka 3650. Mój problem ma się tak:

 

1)Płytka raz na kilka uruchomień nie załącza klawiaturki. Tzn. niby BIOS zapala kontrolki przy starcie, ale już przy Windzie nie. Klawiatura nie działa, muszę robić restart PC i wtedy na 100% będzie ok. Męczące....

 

2)Płytka ma chyba problemy z OC. Wszystko stoi stabilnie, ale czasami tj. raz, dwa razy na tydzień wywala mi w BIOSIE, że procek jest źle podkręcony. Jak to możliwe skoro cały czas jest stabilny, nie ma błędów pamięci ani samego procka. Wystarczy wtedy, że wejdę w BIOS wcisnę wyjdź i zapisz ustawienia (nic nie zmieniając) i wszystko śmiga jak należy. Niby nic, ale wydaje mi się to dziwne.

 

Płytkę wydać na gwarancję? Czy mieliście podobne problemy. Widzę, że mnóstwo ludzi na tym i innych Forach nie może jej okiełznać. Nie podoba mi się Abit od jakiegoś czasu, a zawsze byłem z nim na dobre i na złe.

To chyba tylko ja nie mam jazd z tą mobo ;], jestem w 100% zadowolony tak jak z wcześniejszej tj KN9.

Co do problemu z klawiatura to nie wiem dlaczego tak jest - > masz na ps2 czy usb ?

Co do 2 pytania miałem to samo niby super stabilnie tzn. gry, marki, pi itp zero problemów a raz po raz przy starcie pisało że za mocno podkręcone itp, skok do bios'a zapis i potem już ok. Ryłem kombinowałem i:

trc ustaw na 25 to mobo chyba tak musi mieć (z spd zawsze było 21 lub 23) i od miesiąca już mi się to nie powtórzyło jest ok non top. Ew. zwiększ trrd u niektórych też to pomaga.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klawę na PS2. Zarz spróbuję Twojego sposobu. Dzięki.

 

Edit: Ok zmieniłem trc na 25. Zobaczymy jak się teraz będzie spisywała. Jeśli nie pomoże zwiększę trrd do 5.

Edytowane przez Paq's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że ram ustawiony jak zaleca producent i wtedy chodzi w miarę stabilnie -> co to jest w miarę albo jest stabilny albo nie. Bios masz 1.2 tak więc jest ok. Nie wiem dlaczego na div 800 wiesza się ?, masz podkręconego kompa czy nie możne htt za wysokie. ustaw ram luźno tj:

5-5-5-15-25 lub 5-5-5-18-25 command rate zrób 2t a nie 1. Podnieś trrd. Ja na tym mobo różne kostki testowałem i w konfigu: 2x1gb jak i 4x1gb czy 2x2 lub 4x2gb i nie było problemów po poluzowaniu dobraniu czasów. Vista x64 ->zero problemów, zwisów itp. zmieniłem tylko to co podałem wcześniej na anabled i instaluje się lajtowo i bez bólu. Raid'a testowałem na 2 barkch 250 giga i jak stery zintegrowałem z nlite to nie działał mi raid, jak zapodałem z flopa (którego nie mam od 2 lat ;pa co to jest) pożyczyłem z kompa klienta) to poszło i raid śmigał bezproblemowo. Nie wiem dlaczego kolejna osoba ma problemy z vista x64 i z tymi pamięciami, jakaś lewa seria płyt czy coś nie tak innego.

 

A to problem rozwiązany ;]

 

Dzięki narazie ustawień ramu nie zmieniam-wszystko zadziałało super. Problem polegał głównie na zbyt słabym napięciu procka. Gdzieś w necie wyczytałem że dla x2 4400+ jest 1,25v ale jak się okazuję to nie prawda bo prawidłowo ma być 1,3v teraz jest już super zero zwisów.

 

Co do nlite - problem polegał na tym że sterownik ładowałem jak cały katalog co okazało się blędem. Należało dodać stery jako pojedynczy plik i zadziałało. Z tym że dla pewności dodałem odrazu dwa sterowniki jeden od AHCI i jeden od RAID ale wszystkie w wersji 32bit.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś Kamikaze z wielkiej litery - Codegena ciężko nazwać nawet produktem zasilaczopodobnym. Jak najszybciej zmień go na coś normalnego (chociażby Modecoma MC-400ATX2.0 PFC - pamiętaj - Mc, nie Feel).

 

Taki złom - 8800GTS - :mur:

 

 

BTW nie pisz post pod postem, tylko używaj przycisku Edytuj.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś Kamikaze z wielkiej litery - Codegena ciężko nazwać nawet produktem zasilaczopodobnym. Jak najszybciej zmień go na coś normalnego (chociażby Modecoma MC-400ATX2.0 PFC - pamiętaj - Mc, nie Feel).

Heh kupiłem go ze pięć latek temu bo jak zapodałem radka 9800Pro to każda 3seta szła z dymem. Trzy spalilem zanim się zorientowałem :]

 

 

Taki złom - 8800GTS - :mur:

Może i złom ale za 250 zyla to sie opyla. chyba ze masz jakąś lepszą propozycję to go pchnę z powrotem na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen Abit ax78 gf88xx niezłe połączenie, a potem pytania i stwierdzenia że mobo do bani ;(

A tak przy okazji:

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ax78/m706a13.zip

Na stonach go nie ma jest tylko na ftp, pewnie na dniach wejdzie na stronki, amerykańce twierdzą, że to to samo co ta beta 1.3 :P

A i nie radze wgrywa z windy, u mnie na 2 mobo wgrywanie z windy i 2 trupy :P a potem hotflashe (mówię o 1.3 beta)

Za dużo nie potestuję bo wieczorem zmykam nad polskie morze :P -> więc tydzień bez kompa :P

Tak więc testujcie psujcie ;p

 

bios wgrany, obecnie wszystko ok, jednak na 4 jajowcu podbija nap. daje na auto duzo większe niż zalecane, zapodam mojego x2 i dalsze testy.

 

A i jest już bios na oficjalnej PL stronie abit'a.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i złom ale za 250 zyla to sie opyla. chyba ze masz jakąś lepszą propozycję to go pchnę z powrotem na allegro

Chodziło mi o połączenie Codegen + 8800GTS.

 

Zmieniaj ten zasilacz i to szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem kolejną ofiarą lenistwa i tego okienkowego flashera :/

czekam i mam nadzieje , że dadzą radę bo sie nie zdążyłem niacieszyć zakupem a tu pad biosa. U mnie w okolicy nikt niema takiego programatora, i mówią, że ktoś im przyśle nową i już zaprogramowaną kość.

 

zna może ktoś jakąś firmę co by mogła na wysyłke nową i już zaprogramowaną kość wysłać, oczywiście za opłatą.

Przydałaby sie zapasowa kość, bo teraz to strach aktualizować, mam nadzieję że pod dosem sie normalnie flasciach!e.

 

do aktualizacji zmusił mnie problem nie zapodającej sie klawiatury ps/2 co kilka uruchomień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją płyte oddałem do jednego ze sklepów gdzie jako jedni z jedynych mieli programator z odpowiednią podstawką :) po kilku dniach przychodze tam i się dowiaduje, że nie da rady wgrać biosu bo programator nie obsługuje takiej kości :| powiedzieli mi, że za 2-3 tygodnie około powinni wydać soft do programatora i wtedy się uda. Mineły obecnie troszke ponad 2 tygodnie więc jutro do nich zadzwonie i dowiem się co i jak i ewentualnie poinformuje o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją płyte oddałem do jednego ze sklepów gdzie jako jedni z jedynych mieli programator z odpowiednią podstawką :) po kilku dniach przychodze tam i się dowiaduje, że nie da rady wgrać biosu bo programator nie obsługuje takiej kości :| powiedzieli mi, że za 2-3 tygodnie około powinni wydać soft do programatora i wtedy się uda. Mineły obecnie troszke ponad 2 tygodnie więc jutro do nich zadzwonie i dowiem się co i jak i ewentualnie poinformuje o efektach

no to wszyscy czekamy.

tylko po co taka dziwna kosc zapodali, same problemy przez to teraz :mur:

Edytowane przez mstdzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osob posiadajacych ta plyte? Czy to prawda ze plyta raz na kilka (kilkanascie) uruchomien nie wykrywa klawiatury? Czy jesli mielibyscie kupowac ponownie plyte pod AMD czy byla by to znow Abit AX78?

Nie wiem jaki typ złącza mają klawy u osób, które mają z tym problemy, ale mój Logi pod USB działa za każdym razem (uruchomieniem). W opcjach BIOSU mam tylko ustawione aby to BIOS aktywował klawkę, a mysz dopiero spod Systemu.

 

Czy kupiłbym tę płytę ponownie? Było trochę problemów, ale raczej śmiesznych. Trudno powiedzieć, teraz wybrał bym chyba coś na 780G z Hybridem :wink:

 

btw.. Panowie co z tymi aktualizacjami biosu? Da radę przeprowadzić bezpieczny manewr nadpisania zawartości spod DOS'a, czy będzie konieczna pomoc serwisu (after all) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki typ złącza mają klawy u osób, które mają z tym problemy, ale mój Logi pod USB działa za każdym razem (uruchomieniem). W opcjach BIOSU mam tylko ustawione aby to BIOS aktywował klawkę, a mysz dopiero spod Systemu.

 

Czy kupiłbym tę płytę ponownie? Było trochę problemów, ale raczej śmiesznych. Trudno powiedzieć, teraz wybrał bym chyba coś na 780G z Hybridem :wink:

 

btw.. Panowie co z tymi aktualizacjami biosu? Da radę przeprowadzić bezpieczny manewr nadpisania zawartości spod DOS'a, czy będzie konieczna pomoc serwisu (after all) :razz:

Z tą klawiaturą to prawda, ale chodzi tu o ps/2, na USB powinno być ok.

Płytka wydawała mi sie konkretna, nie patrzałem jaki ma biosik, a szkoda bo bym problemu teraz niemiał. Od soboty bez blaszaka i nadal czekam.

 

Wiem, że uwalenie to była moja wina, bo poszłem na łatwizne robiąc to pod xp. W instrukcji jest napisane że gdy sie zawiesi pod winda to trzeba te zworke przesunąć przed restartem ja tego nie zrobiłem a może by to pomogło <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy klawie ps2 ten sam problem, zwykle działa, ale czasem się zdarzy, że nie wykryje. Od jakiegoś czasu mam Viste 64 bit i wystarczy przejść na chwilę w hibernację i po problemie. Sprawdzałem klawiaturę pod usb i problem nie wystąpił.

 

Jeśli chodzi o bios, to już 3 razy flashowałem go spod dos'a i jak na razie, odpukać, za każdym razem się udało. Jak dla mnie jest to metoda bezpieczna, chociaż zawsze mam niezłego pietra (zwłaszcza po przeczytaniu, jakie problemy są z doprowadzeniem płyty do sprawności, po nie udanym flashowaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś biosa do ax78 ale z pendrive ? Mam u kumpla kompa bez flopa i dvd jest na gwarancji a chce zapodać mu ten bios nowy jakieś propozycje (mamy pendrive)

 

A tak przy okazji to na ile ustawiacie w bios opcje ...peyload size... czy cos takiego jest od 128 do chyba 2 giga/

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen Abit ax78 gf88xx niezłe połączenie, a potem pytania i stwierdzenia że mobo do bani ;(

A tak przy okazji:

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/ax78/m706a13.zip

Na stonach go nie ma jest tylko na ftp, pewnie na dniach wejdzie na stronki, amerykańce twierdzą, że to to samo co ta beta 1.3 :P

A i nie radze wgrywa z windy, u mnie na 2 mobo wgrywanie z windy i 2 trupy :P a potem hotflashe (mówię o 1.3 beta)

Za dużo nie potestuję bo wieczorem zmykam nad polskie morze :P -> więc tydzień bez kompa :P

Tak więc testujcie psujcie ;p

 

bios wgrany, obecnie wszystko ok, jednak na 4 jajowcu podbija nap. daje na auto duzo większe niż zalecane, zapodam mojego x2 i dalsze testy.

 

A i jest już bios na oficjalnej PL stronie abit'a.

Tu jest rozwiązanie za dużego v na phenomie w biosie oficjalnym 1.3 KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam ludziska, wskrzesił już ktoś tego abtia? Mógłby ktoś podac jakieś namiary na serwis.

Kolejny tydzień mija wrrr... :mur:

Ja tu kiedyś namiar podawałem na gościa z programatorem, tak więc do niego można uderzyć lub 2 mobo i hotflasha ;] A i chyba najlepiej wgrać z dosa bo sporo przypadków wgrywania z pod windy i zgon był. Ja u kumpla nie mogę odpalić płyty bootowalnej z dosem nawet już na 2 napędach dvd, nie widzi z dosa napędu i lipa nie ma jak wgrać a zawsze ta metoda z cd startowym działała. Musze z pendrivem zakombinować -> czy ktoś z pena bootował ax78 czy da radę.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

Bawiłem się dziś płytą żeby uzyskać 700 MHz CL4 niestety płyta nie wstawała nawet na 667 CL4 choć wcześniej działała spokojnie na 700 CL4, no ale nic stwierdziłem że wrócę do poprzednich ustawień 254 x 12 ale [gluteus maximus] płyta nie wstaje! Tzn wita mnie komunikatem:

 

Warning!!! CPU Frequency has been over running.

Please re-enter SoftMenu settings in the CMOS setup and remember to save before.

Dlaczego? Wcześniej działało bez problemu, ostatecznie max HTT to 235 MHz wyżej już jest ten komunikat. Co jest? Zworką resetowałem opcję, dawałem Set Fail-Defaults czy coś takiego i nic dalej to samo.

 

Mam ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś Kamikaze z wielkiej litery - Codegena ciężko nazwać nawet produktem zasilaczopodobnym. Jak najszybciej zmień go na coś normalnego (chociażby Modecoma MC-400ATX2.0 PFC - pamiętaj - Mc, nie Feel).

 

Taki złom - 8800GTS - :mur:

 

 

BTW nie pisz post pod postem, tylko używaj przycisku Edytuj.

 

Skombinowałem taki zasilacz Mode Com model:Feel 400ATX - będzie???

 

 

dodam tylko że wyrwałem go za zyla ze złomowanego kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

 

Bawiłem się dziś płytą żeby uzyskać 700 MHz CL4 niestety płyta nie wstawała nawet na 667 CL4 choć wcześniej działała spokojnie na 700 CL4, no ale nic stwierdziłem że wrócę do poprzednich ustawień 254 x 12 ale [gluteus maximus] płyta nie wstaje! Tzn wita mnie komunikatem:

 

Warning!!! CPU Frequency has been over running.

Please re-enter SoftMenu settings in the CMOS setup and remember to save before.

Dlaczego? Wcześniej działało bez problemu, ostatecznie max HTT to 235 MHz wyżej już jest ten komunikat. Co jest? Zworką resetowałem opcję, dawałem Set Fail-Defaults czy coś takiego i nic dalej to samo.

 

Mam ktoś jakiś pomysł?

Uruchom kompa na jednej kostce ramu, ustaw z biosie wszystko na default, wyłącz kompa odetnij zasilanie, wywal baterie na 10 minut i zobacz co potem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część ja od samego początku mam problem z uruchomieniem ABITa :sad:

 

Wszystko jest podpiete jak trzeba, zasilanie 24pin + 4pin. Zapala nam się czerwona dioda (obok złącza panela przedniego FPIO1). Włączam power, wszystko startuje zapala się dodatkowo dioda zielona. I na tym koniec :sad: Monitor czarny, dysk trzy razy się zakręci i nic. Wszystko pracuje, ale bez obrazu i bez ładowania systemu, który jest na dysku. POST pokazuje komunikat FF.

 

P O M O C Y !!!! Co mogłem zrobić nie tak, bądź czego nie ustawiłem ???? Zaznaczę, że płyta jest nowa i nic na niej nie przestawiałem tylko, założyłem procesor, zamontowałem pamięć, grafikę i podłączyłem zasilacz.

 

 

Zestaw wygląda tak:

Athlon 64 x2 4600+ EE

Goodram PC-800 1024MB CL-5

Radeon HD3650 Sapphire DDR3 256MB

HDD 160GB ATA

Modecom MC-350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...