Skocz do zawartości
KitKat

Monitor Wręcz Do Wszystkiego.

Rekomendowane odpowiedzi

No to szukam monitorka, max. 1200 zł do grafiki i gier głównie. Oczywiście pomijam fakt wykonywanych codziennie przeze mnie spraw jak GG, internet, Skype, programowanie itd. Często też lubię obejrzeć dobry film. I teraz pytanie. Jaki monitor polecacie i dlaczego? Chcę po prostu jak najlepiej wykorzystać te pieniądze, a monitor potrzebuję. Mam niestety dość słaby sprzęt(Laptop). C2D 2,0 GHz i Mobility Radeon X1700. Dzięki temu sprzętowi w grach nie mam za dużych osiągów. W CoD 4 gram na rozdzielczości 800x600, żeby mieć 60-70 FPS, bo na 1024x768 mam zaledwie 30. W UT 3 na 1024x768 ładnie myka. Nie wiem co dobrać, ale szukam monitora w miarę dużego... najlepiej 22", a 20" to już "totalna ostateczność". :D Głośniki mnie tam w sumie rybka, bo używam zewnętrznych. :) To ma być inwestycja na... conajmniej 2-3 lata. Macie jakieś propozycje? Odpada tu efekt smużenia, czy bardzo nierównomierne podświetlenie. Oczywiście zwróćmy uwagę na mojego laptopa, który specyfikacją nie grzeszy(Przynajmniej wśród laptopów jest git :lol2: ).

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bym musiał wydać minimum na taki sprzęt? Oczywiście coś dopasowanego do tego laptopa. Tylko nie przesadzajmy. Tu nie chodzi o nie wiadomo jak profesjonalne tworzenie grafiki. Może, jednak popatrzmy na to troszkę lżej. To znaczy... jeśli byśmy patrzyli pobocznie na tą grafikę to co polecacie? Tworzenie dość prostych scen, dość prostych animacji 2D i 3D, do tego CAD. Nic większego od 22" nie wchodzi w grę. Najlepiej właśnie 22". Gry... tu wszystko(Nowe, stare), codzienne użytkowanie(Tu nie mam wymagań), filmy(No to chcę już dobrych efektów i jakości). Znaleźlibyśmy coś w granicach 1600 zł(Max. 1700)?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jeśli chodzi o LCD to jest pomieszanie z poplątaniem. Jedne matryce wyświetlają dobre kolory , inne lepiej się spisują w grach i filmach, a jeszcze inne maja dobre kąty widzenia ...

Jak na to spojrzeć to najlepiej byłoby kupić 3 monitory ... to jest po prostu denerwujące...

Musisz zdecydować, co jest mniej ważne - grafika i kolory (MVA, PVA), czy szybkość działania w grach (TN) ...

Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się czasów, że zaczną produkować LCD do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć uniwersalna jest S-IPS - ale kontrast "praktyczny" jest gorszy niż ten który widziałem na np. A-MVA .

 

Jeśli chodzi o kolory to nie wszystko się kończy na matrycy - jeśli elektronika jest 8 lub mniej bit na kanał to zawsze będzie zubożenie palety jeśli zaczniemy regulować barwy w OSD ... dla grafika 10 bit LUT to rozsądne minimum ... no i matryca nie TN z powodu marnych kątów w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno... gadałem z kumplem, grafikiem. :P Powiedział, że mogę poprawki u niego robić. Raczej bym się skupił w takim układzie na grach i filmach. Co byśmy znaleźli do 1200 zł? Kąty widzenia nie są dla mnie bardzo ważne, ponieważ nie za często oglądam filmy(Ale jak oglądam to lubię takie :roll: efekty i ogólnie jakość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200zł to możesz zaryzykować panoramę Gatewaya 21" na matrycy samsunga S-PVA i cieszyć się względnie (jak na LCD) dobrymi kolorami/kątami.

 

W kwestii smużenia/input laga też Gejtłej wypada nieźle (przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie, ale wielu użytkowników tego monitora się pod nią bez wahania podpisze). Radzę jednak najpierw przeczytać wątek o tym monitorze, bo importer zgotował nam pewne "niespodzianki"...

 

Tańszym ale mniejszym mionitorem i raczej bez niespodzianek jest "kwadratowy" Benq 19" na P-MVA.

 

Poza tymi dwoma to trudno polecić coś w tej cenie, bo zostją właściwie monitory na TN (a ja osobiście ich nie trawię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq od razu odpada. Nie interesuje mnie 19". Jedynie 21", 22"(I w ostateczności 20" i 24", ale nie wiem czy się zmieści w honorowym miejscu). No niestety kusząco wygląda ten Gateway, ale boję się ryzyka, a nigdzie w Częstochowie nie ma tego monitorka, bo tak to osobiście bym odebrał. Nie chcę za bardzo wpaść z tym zakupem. Może, jednak będzie coś na S-PVA i P-MVA w tej cenie? Ew. coś gites na TN, a poprawki z kolorami u kumpla grafika będę robił. Ok... to może podejdźmy inaczej z ceną. 1500 zł netto(1830 brutto). Wyżej już nie podjadę, chociaż być może jeśli coś extra będzie to wtedy 100-200 zł. Znajdziemy teraz coś szerzej?

Aaa... i jak najbardziej bezawaryjny. :P Przyznam, że jestem leniwym człowiekiem i oddawanie monitora na gwarancję to ostatnia rzecz, którą bym chciał zrobić, tym bardziej, że mam nieprzyjemne wspomnienia po serwisowaniu. Raz do serwisu na własny koszt oddawałem równo 6 razy monitor... tak 6, bo odsyłali zawsze mówiąc, że monitor naprawiony, a tu lipa. Problem był w tym, że pojawiały się takie kolorowe smugi w kilku miejscach. Za 6 razem odesłałem monitor wraz ze wszystkimi potwierdzeniami nadania i powiedziałem, żeby naprawionego nie odsyłali. Odesłali naprawiony. :-) 2 sprawa. Odesłałem komputer na gwarancję(Niestety kupiłem kompletnego z plombami), bo bardzo się grzał, powodując resety. Temp. były faktycznie wysokie, zwłaszcza na CPU. Komp miał dopiero 3 miesiące. Oni go nie chcieli serwisować, bo niby pomajstrowane coś przy plombach jest... tzn. umiejętnie odczepione i ponownie przyklejone. Odebrałem go, bo sam chciałem to zobaczyć. Dolna plomba okazała się nienaruszona, a górna... kawałek sterczał, ale bez przesady. Zastosowałem "konkretne" pisemko do szefa, w którym opisałem zachowanie pracowników serwisu, którzy byli dosłownie chamscy dla mnie i kłócili się. No i jakoś naprawili, ale po 2 latach już na nim występuje ten sam problem. Tyle, że teraz go siostra używa. :-P Dobra! KONIEC OFFTOPA!

 

--EDIT

http://allegro.pl/item320827433_20_hp_lp20...fv_w_wa_ss.html <--- co sądzicie o tym?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem już, że 19" odpada. Tylko 20"-24"(Z czego 21" i 22" najlepiej). Martwię się, że 24 cale się nie zmieszczą w miejscu przeznaczonym na monitor. 19" za to za mały. Stwierdziłem, że ten monitor ma mi posłużyć baaardzo długo. 2000 zł BRUTTO! Taka cena maksymalna. Być może, jeśli jeszcze trochę oszczędności wpadnie to podjedziemy, ale trzymajmy się tej ceny.

 

Może napiszę jeszcze raz jakich rzeczy wymagam:

 

- matryca najlepiej S-PVA,

- niski w miarę czas reakcji,

- jak najmniejsze smużenie,

- w miarę dobry do grafiki, dobrze sprawujący się w grach,

- szeroka paleta,

- cena 2000 brutto.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he widzę że KitKat chce zjeść cukierka i mieć cukierka:) jak chcesz duży uniwersalny monitor to EIZO 2231-2031 jest szybki ma dobrze odwzorowaną paletę barw wspaniałe kąty i jest potwornie drogi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki by był najlepszy. B-) No, ale zejdźmy na ziemię. Co jeszcze możecie polecić. Myślę, że do 2000 zł już coś znajdziemy. ;P Czas reakcji najlepiej, gdyby był na poziomie ~8 ms. Nie patrzmy nie wiadomo jak profesjonalnie na tworzenie grafiki. Bardziej amatorsko się tym zajmuję. Po prostu zależy mi na w miarę dobrych parametrach w grach i grafice. Nie musi to znów być technologia wyciągnięta ze szczątków US-193. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się już chyba. Eizo S2231W, 2600 zł, drogo, ale myślę, że się opłaca. Co Wy o tym monitorze sądzicie? Zna ktoś jego dokładne wymiary ze stopką, bo padła strona Eizo?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...