Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Scythe Musashi

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego takiego nie mam w domu. Fakt, może dlatego te rediatorki tak kiepsko się kleją. Wyczyściłem kostki tylko na sucho chusteczką higieniczną i wydaje mi się, że są czyste. Ale pewnie masz racje i trzeba to zrobić porządnie spirytusem kosmetycznym. Szkoda, że nie mam go w domu. A zwykły spirytus może być taki do picia albo coś innego np. zmywacz do paznokci?

Skoro niczego nie było na kościach to rzeczywiście słabe tasiemki dodają(spryt nie pomoże)...

Do czyszczenia polecam Kontakt IPA+ tylko nie kupuj w komputerowych sklepach wysyłkowych, bo maja 2x drożej niż w zwykłym elektronicznym "na rogu" :wink:

 

ps. http://allegro.pl/item519015756_oryginalna...wodzaca_3m.html

rzeczywiście majątek :lol:

 

ps2. normalne ceny IPA+ to ~6zł za 60ml i ~13zł za 300ml

 

ps3.http://allegro.pl/item504491137_ag_kontakt...optycznych.html :blink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu kostek od razu widać różnicę, radiatorki nie odpadają, ale na pewno nie można powiedzieć, że ten klej jest jakiś super mocny Mniejsza z tym, ważne że wszystko się trzyma. Cooler już zamontowałem, niby wszystko ok, poza jednym szczegółem. Wkręty, które znajdują się w zestawie nie są dopasowane do otworów w karcie przez co cooler po prostu lata na boki jak mu się podoba. Bardzo mnie to w******. Moim zdaniem chłodzenie za 140 zł powinno być full wypas. Tak się zastanawiam co z tym dałoby się zrobić. Może ktoś podsunie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mają średnicę dużo mniejszą niż otwory w karcie graficznej i wyobraź sobie co się wtedy dzieje. Cooler sobie lata na boki mimo, że jest dokręcony na maksa i wszystko jest prawidłowo poskładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjna konstrukcja czy jakis autorski projekt Sapphire?

 

Ciekawe, czy na nVidii tez sa takie siurpryzy...

 

Tak się zastanawiam co z tym dałoby się zrobić. Może ktoś podsunie jakiś pomysł?

Pojsc do Castoramy i kupic srubki o wiekszej srednicy, ew. jakies tulejki dopasowac, nawet z papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły referent

 

więcej już nic od żółtków nie kupie, w mugenie też miałem problem z mocowaniem (tymi plastikowymi kołeczkami) i też trzeba było kombinować

 

Edit:

Dobra wszystko już zamontowane. Z gibaniem się coolera na boki też sobie poradziłem (kawałek taśmy izolacyjnej użytej do obklejenia wkrętów i jest dobrze). Poniżej zamieszczam trochę fotek z montażu. Tak jak wcześniej mówiłem padła mi płyta główna więc testów na razie nie będzie.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez ReaspowN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi wkrętami to właściwie nie ma do czego się przyczepić. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, podstawa coolera jest równiutka. Odpalałem już komputer z tym chłodzeniem zamontowanym na karcie i na minimalnych obrotach wentylatory są niesłyszalne, przy potencjometrach ustawionych mniej więcej w połowie zaczynają być leciutko słyszalne, ale dopiero gdy się otworzy obudowę i przystawi ucho, przy zamkniętej obudowie nic nie słychać, przynajmniej u mnie. Przy ustawieniu na full trochę już słychać szum, ale na pewno nie można powiedzieć, że są jakieś mega głośne na maksymalnych obrotach. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tymi wkrętami to właściwie nie ma do czego się przyczepić. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, podstawa coolera jest równiutka. Odpalałem już komputer z tym chłodzeniem zamontowanym na karcie i na minimalnych obrotach wentylatory są niesłyszalne, przy potencjometrach ustawionych mniej więcej w połowie zaczynają być leciutko słyszalne, ale dopiero gdy się otworzy obudowę i przystawi ucho, przy zamkniętej obudowie nic nie słychać, przynajmniej u mnie. Przy ustawieniu na full trochę już słychać szum, ale na pewno nie można powiedzieć, że są jakieś mega głośne na maksymalnych obrotach. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Może screeny z temperaturkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek9920

Bardzo chętnie bym zrobił testy i się z Wami podzielił, sam już nie mogę się doczekać. Niestety tak jak pisałem wcześniej padła mi mobo. Pewnie w środku następnego tygodnia kupię nową, a ta już wysłana na RMA.

Edytowane przez ReaspowN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referencyjna konstrukcja czy jakis autorski projekt Sapphire?

 

Ciekawe, czy na nVidii tez sa takie siurpryzy...

 

 

Pojsc do Castoramy i kupic srubki o wiekszej srednicy, ew. jakies tulejki dopasowac, nawet z papieru.

Po małych turbulencjach w czasoprzestrzeni chłodzenie zawitało i u mnie. I tutaj pierwsze zderzenie z rzeczywistością:

Tak, na nv również są takie cyrki - aczkolwiek te "kolebanie" się chłodzenia jest minimalne. Na początku uważałem, że problemy ReaspowN'a spowodowane były właśnie konstrukcją karty, lub jakimś błędem w montażu chłodzenia (wiadomo, każdemu może się zdarzyć). Niestety, po rozpracowaniu instrukcji i montażu również napotkałem ten babol. Jednak po włożeniu karty w pci okazało się, że problem wcale nie jest takim problemem...

 

System mocowania jest niezbyt przyjazny - przynajmniej w porównaniu do produktów TR. Zamiast porządnych śrub, mamy malutkie i cienkie wkrętaki. Z doświadczenia wiem, że lubią się one łamać (takie same były np. w nv silencerze) - kiedy już się połamią, będziemy mieli problem, bo takich śrub w castoramie nie ma. Mniejsza o to.

 

Kiedy już w końcu złożyłem wszystko do kupy i włożyłem kartę do slotu pcix, okazało się, że chłodzenie jest za szerokie. Na tyle szerokie, że kabel sata i usb podłączone do mobo nie pozwalały wpiąć karty do końca. Na kn9 porty sata/usb są umieszczone w ten sposób:

Dołączona grafika

i jakkolwiek ułożone przewody i tak przeszkadzały

 

I tu przydało się te lekkie kolebanie chłodzenia - mocniej docisnąłem, musashi się przesunęło i karta wskoczyła na miejsce. To na pewno nie był zamysł inżynierów scythe, ale gdyby nie to, chłodzenie mógłbym sobie najwyżej powiesić na ścianie.

Najbardziej irytujący jest śledź z regulacją obrotów - nie da się go odłączyć. Zajmuje mi on tylko miejsce, a kable robią burdel w obudowie, bo nijak się nie da ich ułożyć.

 

Wydajność:

Na minimalnych obrotach chłodzenie oferuje wydajność podobną do boxowego chłodzenia galaxy 9600gso. W furmarku wypluwa temperatury w okolicach 75stopni.

 

 

Fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

edytka:

poprawione fotki :>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pochwalić się temperaturami, no to jedziemy.

Temperatura w pokoju podczas testów wynosiła 24 st. C, a komputer stoi około 1,5 metra od kaloryfera :D

Test polegał na pięciominutowym wygrzewaniu karty Furmarkiem (oczywiście ze zmienioną nazwą pliku .exe).

W budzie mam jeden wentylator 120 mm (jakiś arctic cooling) podłączony pod 12V, zamontowany z tyłu obudowy i wydmuciach!ący ciepłe powietrze na zewnątrz. Są niby jeszcze dwa 92 mm 5V, ale one raczej nie mają wpływu na przepływ powietrza w środku budy, bo dmuchają tylko na dyski (są zamontowane na prawej ściance i powietrze od razu wylatuje na zewnątrz otworami w lewej ściance). Do montażu Musashi użyłem Zalmana STG1.

 

Czas na screeny:

Wentylatory ustawione na minimum:

Idle:

Dołączona grafika

 

Stress:

Dołączona grafika

 

Wentylatory ustawione na medium:

Idle:

Dołączona grafika

 

Stress:

Dołączona grafika

 

Wentylatory ustawione na full:

Idle:

Dołączona grafika

 

Stress:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie z perspektywy czasu? warto to kupić do HTPC opartego na nv 9600gt i e8400 wsadzonego w thermalteka dh101?

niestety ale to co asus zamocował na grafice to poracha na maxa

 

w perspektywie jednego dnia używania jestem bardzo zadowolony - temp niższe jak w przypadku stockowego chłodzenia asusa i to co tygryski lubia najbardziej - cisza, czy to 500, 700 czy moze 1100obr.

Po 3 godzinach ogladania tv - (bo sprzet to HTPC) temperatura na karcie przy 700 obrotach wynosi 43 stopnie, jak dokręciłem na 1100 to temp spadła do 37 stopni.

Niestety w budzie jest ciasno a dodatkowo nie mam włączonego zadnego wiatraczka wymuszajacego przepływ, poza musashi chodzi box na e8400 i smigło w bequiet dp7 pro 450w pierwszy wiatrak na 1200 drugi na 500 obrotów.

ogolnie polecam, szczegolnie ze do mojego kompa nic innego nie pasowało

Edytowane przez yacenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...