Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Odinstalowałem stery 180.84 przy pomocy programu Your Uninstaller i zainstalowałem 185.85. Przestały mi się zapisywać ustawienia nakładki wideo. Mam podłączony tv lcd przez dvi-hdmi i filmy oglądam na tv w trybie dual view. Teraz gdy ustawię sobie jasność, kontrast i kolor video na tv to po restarcie ustawienia w ogóle się nie zapisują. Nie pomógł powrót do 180.84 ani zainstalowanie 185.81. Da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband

 

Masz coś z nowych sterowników na Vista 64 bit?

Póki co nic.

 

Side, pytanko do Ciebie.

Czy możliwe, że niektóre stery są skaszanione i występują na nich zwisy w grach (nie bluescreeny, artefakty tylko zwisy), na które lekarstwem jest tylko reset?

Pod vistą jest takie prawdopobieństwo , ale niewielkie. Raczej wynika to z przekręcenia cpu/ram lub gpu/ram , poza tym nowe stery z serii 185 i 186 troche ograniczają oc względem serii 182.

 

Nowe stery 190.15 XP 32bit na stronie , z nowośći w sterowniku to cuda w wersji 2.3. Troszke skroiłem nvcpl. dll z 13.2mb do 7.5mb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu w panelu stacja robocza->zobacz topologię systemu sypie się cały panel i go zamyka, (stery 190.15 XP 32bit)

 

AppName: nvcplui.exe AppVer: 2.5.383.4 ModName: nvwss.dll

ModVer: 6.14.11.8608 Offset: 0001f380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 186.18 dla XP i mam co chwile zwisy w grach. Na kilka sekund stanie i leci dalej. Paranoja. Już poprzednie 185 ujęły wydajności. Seria 182 chyba jak na razie była najlepsza pod OC. Natomiast najnowsze 186 to po prostu tragedia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnych sterach od Side'a(zresztą nawet na betach nv rzadko kiedy) nie miałem zwisów jako takich - chyba że przetaktowałem kartę, więc radzę Ci sprawdzić kartę u znajomego, jeżeli zwisy nadal będą to serwis/grzebanie przy chłodzeniu, wcześniej dokręcać/odkręcać chyba nie ma po co, możesz też obniżyć zegarki poniżej default, niedużo o jeden skok i sprawdzić czy jest coś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem , na nowych sterach oc karty spada- nie wiele , ale zawsze. Raczej tego nie poprawili w 190.15 , poza tym stery są dość mocno zabugowane.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na 190.15 problemy (jednak bardzo rzadkie) pozostały tylko w Prototype. GTA, FC2 działają normalnie.

Jednak zauważam od jakiegoś czasu, to co napisał side. Im nowsze stery tym bardziej OC spada. Nie są to jakieś drastyczne spadki, ale zawsze.

Sprawdzał ktoś już 186.18 dla XP?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na 190.15 problemy (jednak bardzo rzadkie) pozostały tylko w Prototype. GTA, FC2 działają normalnie.

Jednak zauważam od jakiegoś czasu, to co napisał side. Im nowsze stery tym bardziej OC spada. Nie są to jakieś drastyczne spadki, ale zawsze.

Sprawdzał ktoś już 186.18 dla XP?

Mam to samo i też tylko w prototype, zarówno na xp 32 bit sp3 jak i vista 64 bit. Zauwazyłem, że jak wyłączę wszystkie rzeczy dzialajace w tle (gg, speedfan itp), problem nie występuje. W sumie nawet nie jestem pewien, czy to na pewno wina grafy (problem występuje niezależnie od tego, czy grafa jest kręcona czy nie)

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie nie zależny to raczej od OC grafiki (jak myślałem wcześniej). Występuje jak na razie tylko w Prototype. Nie pamiętam na jakich sterownikach przechodziłem fabułę, ale chyba wtedy tego nie miałem.

No i powiedzcie mi o co chodzi z tą numeracją. Teraz mam 190.15 od side, a nowe wyszły 186.18... WTH??? Już się gubię w tej numeracji NV. Jednak w ATI łatwiej było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was - spotkal sie ktos z problem sterow i 3dmarkiem vantage ? Mam stery 186.18 plus PhysX 9.09.0428 i nie moge przejsc drugiego testu CPU. Jesli wylacze Physx to przejdzie, ale przy wlaczonych nie. Nie wazne czy proc podkrecony czy nie. Dzieje sie to w obu przypadkach.

 

Szukalem w necie ale nic nie znalazlem co by rozwiazalo ten problem :( Oczywiscie standardowo przeinstalowalem stery, physx, vantage - niestety nie pomoglo.

 

Jakies pomysly co do tego problemu ?

 

PS. Jezeli wybralem zly temat to prosze o przesuniecie pytania do wlasciwego - dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem, że jak wyłączę wszystkie rzeczy dzialajace w tle (gg, speedfan itp), problem nie występuje. W sumie nawet nie jestem pewien, czy to na pewno wina grafy (problem występuje niezależnie od tego, czy grafa jest kręcona czy nie)

Mam dokładnie to samo. Po wyłączeniu zbędnych shitów wszystko działa płynnie. Widać Vista coś kuleje z przydziałem czasu dla wątków. A może to firefox i coś we flashu tak daje w kość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side mógłbyś do wersji dopisywać datę wrzucenia na ftp'a? Bo widziałem na ftpie 190.15 v1.1 i nie mam pojęcia czy je instalowałem i kiedy je dorzuciłeś xD

nvm nie zwróciłem uwagi, że dajesz info w zakładce home

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side co byś polecił do XP (32bit) na dzień dzisiejszy ? Obecnie mam wersję 185.85, ale czasem mi wywala błąd aplikacji w niektórych grach, albo wywala bluescreena (problem ze sterownikiem, bo sprawdzałem minidump). Na 180.42 nie miałem takich problemów wcale i dość długo miałem te stery póki nie zaszła potrzeba na CUDA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side czym sie róznią 190.15 i 190.15 1.1, które lepsze na nastrsze karty gf 7.... narazie lece na 185.81 warto zmieniać,dodam że na nich znikły mi problemy z doczytywaniem textur w fuel, i zwiedzania plansz pod powierzchnią plansz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...