Skocz do zawartości
sir_romanek

Stare Na Nowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

Więc jeśli taki X2 2,4GHz ma średnio 39fps to uważasz że poniżej 25fps nie spadnie?? Bym się nie ździwił gdyby fps spadł sporo poniżej 20 klatek/s.

Tam w teście jest GTX podkręcony do GF 8800 GTX @ Ultra 768 MB i nawet przy 4GHz E8400 spadnie według tych wyników

jeśli karta będzie słabsza.

W tej grze karta graficzna jest wąskim gardłem nie CPU bo nawet X2 4600 jakoś przędzie.

Oczywiście lepiej jest mieć szybsze CPU

Omawiane X2 jest szybsze od omawianego E2xxx bez OC i prawdopodobnie po OC obu CPU na taniej płycie też więc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Moim skromnym zdaniem-najlepszy zestaw. Jeśli kupowałbym Pc teraz - wybrałbym ten config.

Do Crysis zdecydowanie lepiej kpić tańsze CPU i dołożyć do 8800 GTS 512 MB. tego raczej nikt nie kwestionuje jak dotychczas.

 

Podyskutować można czy to jakiś X2 czy jakiś E2xxx będzie lepszy. Ograniczony jest budżet do 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Bez OC AMD bedzie nieco lepszy ale po OC Intel wygrywa

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333-46

Bardzo wątpię w taki rezultat przy użytkowym OC bez podbijania napięć do granic możliwości sprzętu.

 

Tu proponowany jest X2 w specjalnej edycji z odblokowanym mnożnikiem i może osiągać zupełnie inne wyniki niż te z testu.

Nie potrzeba super mocnych pamięci , płyty i.t.p bo wystarczy zmienić mnożnik CPU i ewentualnie jego napięcie.

 

M3A oficjalnie obsługuje tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak znalazłem coś takiego:

Płyta:

MSI P35 NEO2-FIR327,00 zł

 

Karta:

MSI GeForce 8800 GT Zilent 512MB DDR3 PCI-E BOX769,00 zł

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition256,00 zł

 

Zasilacz:

Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W159,00 zł

 

Procek:

Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz BOX339,00 zł

 

Razem z wysyłką: 1865,00 zł.

Podobno ten procek może nawet laik podkręcić bez problemu do 3gb. karta wydaje mi się że też jest niczego sobie. Co sądzicie o tym zestawie? Procek jest box więc chyba nie trzeba kupować do niego chłodzenia jeśli nie to zostaje jeszcze 140 zł na wydanie może jeszcze inny procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Więc tak znalazłem coś takiego:

...

Karta:

MSI GeForce 8800 GT Zilent 512MB DDR3 PCI-E BOX769,00 zł

 

....

Procek:

Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz BOX339,00 zł

 

Razem z wysyłką: 1865,00 zł.

Podobno ten procek może nawet laik podkręcić bez problemu do 3gb. karta wydaje mi się że też jest niczego sobie. Co sądzicie o tym zestawie? Procek jest box więc chyba nie trzeba kupować do niego chłodzenia jeśli nie to zostaje jeszcze 140 zł na wydanie może jeszcze inny procek?

W przypadku Crysis lepiej dopłacić do karty niż CPU :

Staraj się kupić zestaw z kartą 8800GTS 512 MB bo jest wyraźnie szybsza od 8800 GT 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra powoli zaczyna się wszystko ładnie klarować^^

 

Płyta:

Foxconn P35A-S320 zł

 

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX799,00 zł

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition256,00 zł

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU195,00 zł

 

Procek:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX221,00 zł

 

Jeszcze nad zasilaczem myślę oczywiście zawsze mogę wrócić do zestawu który podał dzikidaniel jeśli jego zestaw jest lepszy śmiało piszcie no i w razie w niech ktoś sprawdzi czy to co ja wyszperałem jest w ogóle kompatybilne ze sobą^^. I z góry bardzo ale to bardzo dziękuję wam za pomoc:)

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Po podliczeniu z wysyłką wychodzi 1828 zł czyli mam na wydanie jeszcze z moimi drobnymi 192 zł^^

Zachowaj na ewentualne mocniejsze chłodzenie CPU jak wszystko poskładasz zrobisz OC i pomierzysz miejsce na chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie tyle:

 

Płyta:

Foxconn P35A-S320 zł

 

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX799,00 zł

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition256,00 zł

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU195,00 zł

 

Procek:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX221,00 zł

 

Za całość 1830 + ewentualne chłodzenie do procka.

Z zakupem czekam do poniedziałku jak jest coś jeszcze do skorygowania to piszcie i jeszcze raz dzięki bez was bym se na pewno nie poradził i znowu szajs kupił^^

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...