Skocz do zawartości
Kubuch

Chłodzenie 775 Do 70 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmienić BOXowy wentylek z E2180 na coś cichszego. Do wydania mam max 70 zł. Na Egiełdzie bardzo dobrze wypadł HP 100 AlCu Lite i wszyscy go na tamtejszym forum polecają a tu widzę króluje Freezer 7. Sam już nie wiem co wybrać? Proc kręcony jest rzadko (10 x 300 na def V) i osiąga 35 stopni w spoczynku do 50 (80 podkręcony) stopni w stresie. Poradźcie co cichego na niego wrzucić w podanej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Albo nowa wersja od Pentagram czyli HP120, podobno wydajniejsza. Do znalezienia za 80zł (z wentylem).

Doprecyzuje to. Nowa wersja HP120 czyli HP120 Karakorum , sama HP120 imho to slabizna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla mnie pentagram hp100 to totalna porażka. Jakość bardzo niska.

Zgadzam sie , mam i zaluje...ot , po prostu lepszy niz box bo nie wygina mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co opłaca wymieniać się ac 7pro w cenie do 80zł ??? liczę na spadek temperatury o 5 stopni lub więcej.

 

myślałem o ThermalTake Blue orb II , tylko nie wiem czy wejdzie na mobo i nie będzie z niczym kolidował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekil - tak tylko że to kolos , a ja myślę o czymś mniejszym z tą samą wydajnością ale żeby też mogło chłodzić ram i mostki na mobo

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/403/Powrot/l...RMALTAKE/ORB/II - jeśli te testy są prawdziwe to różnica temperatur między freezerem 7 a blue orbem to 7 stopni w stresie a to już jest dużo :-)

 

co innego byście polecali w tej cenie ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak HP 100 AlCu za 48 zł i moim zdaniem jakość jest jak najbardziej OK tylko z ciszą gorzej. Skręcony na minimum (1600 rpm) jest ok ale przy najwyższej wydajności (3200 rpm) chodzi jak tornado :( Temperatury za to spadły w spoczynku 29 (32*) w stresie 40 (54*). Różnica temperatur pomiędzy ciszą a wyciem to marne 3 stopnie więc bez sensu katować uszy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :)

 

* proc podkręcony 10 x 300 def V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem nieszczęsnym posiadaczem tego pentka przy najwyższych obrotach cały cooler sie trzęsie i wibruje a do tego chlodzi jak box.

ale po co krecic go na max obroty? przedzial 1600-2200 jak najbardziej wystarcza (najlepiej dac na auto) i jest jeszcze w miare cicho, a jesli chlodzi jak box to na bank zle zalozyles, u mnie roznica miedzy boxem a pentkiem to ponad 10 stopni przy obrotach ustawionych na auto

 

jaka cena taka jakosc(choc nie zawsze)

do jakiegos thermaltake, noctua czy ninja to mu jakosciowo brakuje ale to i inna polka cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a jesli chlodzi jak box to na bank zle zalozyles, u mnie roznica miedzy boxem a pentkiem to ponad 10 stopni przy obrotach

O ile docisk ma poprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hp100 + wentyl papst (taki sobie pod względem ciszy i wydajności) i myślę o zmianie na cos lepszego, bo chłodzenie cienkie naprawde jest. w stressie wedlug coretempa tempereatura dochodzi do 80* i wiecej a sam cooler jest naprawde ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hp100 + wentyl papst (taki sobie pod względem ciszy i wydajności) i myślę o zmianie na cos lepszego, bo chłodzenie cienkie naprawde jest. w stressie wedlug coretempa tempereatura dochodzi do 80* i wiecej a sam cooler jest naprawde ciepły.

widze trzy wytlumaczenia takiej sytuacji:

1. zle zamontowane/zle przylegajace chlodzenie

2. czujnik podaje wartosci z kosmosu

3. e2160 to straszne grzalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu co brać? Też się przymierzam do zakupu chłodzenia, pora zastąpić boxowy wynalazek czymś porządniejszym. Z wyborem jest urwanie głowy

 

1. AC Freezer 7 Pr0 ~70 zł

2. Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM ~ 89 zł

3. Thermaltake Blue Orb II ? ~ 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu co brać? Też się przymierzam do zakupu chłodzenia, pora zastąpić boxowy wynalazek czymś porządniejszym. Z wyborem jest urwanie głowy

 

1. AC Freezer 7 Pr0 ~70 zł

2. Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM ~ 89 zł3. Thermaltake Blue Orb II ? ~ 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...