Skocz do zawartości
Kain15

Nforce3 i GF FX2 ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jeszcze poczekamy ... ale zapowiada sie interesujaca, no moze poza tym gf fx on board, bo bedzie grzalo plyte jak cholera

Ale w sumie nvidia wie, ze fx to kicz i nie powinno byc to takie drogie - bylaby pierwsza plyta glowna, do ktorej nie trzeba grafy dokupywac odrazu (nie mowie o wymyslach intela, sisa itp, a gf4mx na nforce to tez niezaciekawa sprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. zapomniałem dopisać do Newsa :P, płyta najprawdopodobniej będzie wymagała obudowy typu: Cool water ( tylko specjalnie realizowane przez firme Isenn, a nie jak to ma się w przypadku Intela Mix Build Tower) jest to obudowa, w której jest zamnięty obieg wody, czyli jak wyżej wspomniano chłodzenie bedzie

już ,, oryginalnie " wodne, najprawdopodobniej wodą destylowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci u których ta stronka nie działa, czy możecie podać błąd jaki tam pisze? Dzięki temu będe mógł zgłosić to adminowi serwera .

Za pomoc serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia powinna zabrac sie za robienie chipsetów na plyty głowne, i zosatwic robienie kart graficznych prawdziwym geniuszom... :)

 

ale z drugiej strony.. brak konkurencji to brak motywacji...

 

ATI RULEZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci u których ta stronka nie działa, czy możecie podać błąd jaki tam pisze? Dzięki temu będe mógł zgłosić to adminowi serwera .

Za pomoc serdecznie dziękuję

BŁĄDŻądany URL nie może zostać sprowadzony--------------------------------------------------------------------------------Podczas sprowadzania URL-a: http://www.hardware_news.friko.pl:80/ wystąpił następujący błąd: błędny URL Niektóre części URL-a są błędne. Możliwe problemy to: Brak lub niewłaściwy protokół (should be `http://'' or similar) Brak nazwy hosta podwójna sekwencja escape w ścieżce URL błędny znak w nazwie hosta; podkreślenia (underscores) są niedozwolone --------------------------------------------------------------------------------Generated Sat, 22 Mar 2003 19:22:47 GMT by router1.abacus.sanok.pl (squid/2.5.STABLE1)
prosze... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz tresc bledu

ERROR

The requested URL could not be retrieved

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

While trying to retrieve the URL: http://www.hardware_news.friko.pl/Newsy%20Hardware.HTM

 

The following error was encountered:

 

Invalid URL

Some aspect of the requested URL is incorrect. Possible problems:

 

Missing or incorrect access protocol (should be `http://'' or similar)

Missing hostname

Illegal double-escape in the URL-Path

Illegal character in hostname; underscores are not allowed

Your cache administrator is root.

No pisze tak jak by poprostu byl zły adres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze jeszcze mój błąd żeby było śmiesznie :).

 

BŁĄD

Żądany URL nie może zostać sprowadzony

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Podczas sprowadzania URL-a: http://www.hardware_news.friko.pl/Newsy%20Hardware.HTM

 

wystąpił następujący błąd:

 

błędny URL

Niektóre części URL-a są błędne. Możliwe problemy to:

Brak lub niewłaściwy protokół (should be `http://'' or similar)

Brak nazwy hosta

podwójna sekwencja escape w ścieżce URL

błędny znak w nazwie hosta; podkreślenia (underscores) są niedozwolone

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Generated Sat, 22 Mar 2003 20:33:53 GMT by squid.shbiuro.com.pl (squid/2.5.STABLE1-20030102)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie dlaczego ten GFFX taki shit?? Moze technologicznie nie ,ale niestety nie dopracowany kontroler pamieci i 128bit szyna pogrzebala ten chip. Cos mi sie wydaje ,ze NV35 bedzie dopiero tym czym mial byc pierwotnie NV30. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie dlaczego ten GFFX taki shit?? Moze technologicznie nie ,ale niestety nie dopracowany kontroler pamieci i 128bit szyna pogrzebala ten chip. Cos mi sie wydaje ,ze NV35 bedzie dopiero tym czym mial byc pierwotnie NV30. Poczekamy zobaczymy.

chyba sie nie zgodze...

 

gdyby to byla tylko wina kontrolera pamieci i szyny nie bylo by potrzeby zmieniac architektury calego chipu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie dlaczego ten GFFX taki shit?? Moze technologicznie nie ,ale niestety nie dopracowany kontroler pamieci i 128bit szyna pogrzebala ten chip. Cos mi sie wydaje ,ze NV35 bedzie dopiero tym czym mial byc pierwotnie NV30. Poczekamy zobaczymy.

a mi sie nie wydaje - bo przeciez fx jest tylko ciut wolniejszy od 9800pro z 256 bitowym kontrolerem pamieci 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie dlaczego ten GFFX taki shit?? Moze technologicznie nie ,ale niestety nie dopracowany kontroler pamieci i 128bit szyna pogrzebala ten chip. Cos mi sie wydaje ,ze NV35 bedzie dopiero tym czym mial byc pierwotnie NV30. Poczekamy zobaczymy.

a mi sie nie wydaje - bo przeciez fx jest tylko ciut wolniejszy od 9800pro z 256 bitowym kontrolerem pamieci 8O

w niektórych testach... mi. in. w tym pierwszym (niepamietam już gdzie to czytałem).. w wynikach był słabszy od Radka ale 9700PRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie panowie dlaczego ten GFFX taki shit?? Moze technologicznie nie ,ale niestety nie dopracowany kontroler pamieci i 128bit szyna pogrzebala ten chip. Cos mi sie wydaje ,ze NV35 bedzie dopiero tym czym mial byc pierwotnie NV30. Poczekamy zobaczymy.

a mi sie nie wydaje - bo przeciez fx jest tylko ciut wolniejszy od 9800pro z 256 bitowym kontrolerem pamieci 8O

 

w niektórych testach

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maly cytat z jednego z forow ,moim zdaniem bardzo trafny:

 

"all ive heard from you is total guess work on your part,and if the nv30 is so great then why does the r300 beat it in most benches while running at almost half the speed as the nv30?

 

 

Anandtech has already stated that NV35 will likely be out in a few months, and NV35 is already up and running, and at least 2 to 3 times as powerful as NV30; it can run _FOUR_ Dawns (the pixie) instead of just 1. You can get owned here if you like.

 

Beyond that, NV30 is great because of the technology it introduces. You misunderstand what technology is in this discussion; it's not silicon or components, it's software like Cg and features like immensely programmable shaders. How the card is built has nothing to do with it. And Nvidia is far ahead in this respect, they had 128 bit color first, support for complex shaders first, Cg (which is what Carmack's next engine will be in, in all likelihood), and of course, they were the first with a UDA. What of these have been copied by ATi by now, I'm not sure, but they didn't get them first, and that's the point.

 

And as I've said, the r300 is only ahead of the NV30 because NV30 is choked by its 128 bit memory interface. A 256 bit memory bus on an NV30 would steamroll an r300.

 

 

...becouse the technology is more efficient,and that's not hersay it's fact,and not to mention the crap image quality that goes along with the nv30.

 

 

See above. As for the image quality, yes ATi has a slight advantage at the moment, but that doesn't matter to me. It's very hard to tell the difference when just staring at the screen, much less when you're playing UT2k3 or some such.

 

Oh, and if youre talking about that FSAA crap, screenshots come out of the framebuffer on Nvidia cards, and AA is applied before and after, so any screenshots taken from Nvidia cards show incomplete AA, and thus FSAA of Nvidia cards cannot be judged from screenshots. That's why all the hardware sites were apologizing about a month back for misinformation about NV30 IQ.

 

 

ATi is just plain ahead of the game and if you really knew what you were talking about you would agree.

 

 

ATi managed to not miss a product cycle due to manufacturing complications. Yeah, they're sure ahead of the game

 

You do realize that ATi may release one more chipset this year (or they may rest on the r350...I can't recall) but that Nvidia will be releasing both NV35 and the NV35 speed bump? This puts Nvidia back on equal terms with ATi as far as release dates.

 

And the only way ATi has ever gotten ahead of Nvidia was when they missed a release.

 

Your rabid fanboying and blind hopes that ATi is ahead of the game are just laughable. Both companies are in relatively close positions. I like both companies and the competition they create, and refuse to arbitrarily slave myself to one side. That's just plain foolish.

 

I jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa bracie... święte słowa... 8)

Tylko... nie zapomnij, że r9700 już jakiś czas było na rynku zanim pojawił się fx....

 

i z pierwszych testów (O TO WŁAŚNIE MI CHODZIŁO) wynikało jasno, że nie dość, że FX nie jest dużo mocniejszy od r9700 jak to zapowiadała nvidia to jeszcze w niektórych aplikacjach jest SŁABSZY!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...